maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

Najwięksi szczęściarze świata – ciekawostki

Czy wiedzieliście, że pod koniec listopada padła już 61 wygrana w Lotto z sześcioma zerami na końcu? Oznacza to, że do tej pory rok 2016 wyłonił w Polsce aż tylu lotto milionerów! Jest się z czego cieszyć, zwłaszcza, że przed nami jeszcze ostatnie tygodnie roku i w dalszym ciągu wiele się może wydarzyć (zważywszy na grudniowe kumulacje). Jeśli gracie od czasu do czasu w „Totka”, albo korzystacie z innych dostępnych gier liczbowych, dzisiaj proponujemy Wam lekki i przyjemny artykuł na temat największych szczęśliwców świata. Zobaczcie ile wygrywa się obecnie w Polsce i w innych krajach.

 image for sanokonline

Polacy „w czepku urodzeni”

Jak wynika z sondaży, mijający rok należał do wyjątkowo szczęśliwych. Zwłaszcza miesiąc maj dostarczył nam wielu pozytywnych emocji. Nie dość, że miała wtedy miejsce największa kumulacja w historii (prawie 60 milionów złotych, które podzielono pomiędzy 3 graczy), to jeszcze w niewielkim odstępie czasu wyłoniono największego zwycięzcę 2016 roku. Obecnie gracz z miejscowości Żabno zajmuje 4 miejsce w rankingu najwyższych nagród wszechczasów. Data 31 maja 2016 już chyba na zawsze pozostanie w jego pamięci, bo właśnie wtedy wygrał on ponad 30 milionów zł! Dla porównania zdradzimy, że na pierwszym miejscu w rankingu znajduje się wygrana ubiegłoroczna o wartości 35,2 miliona zł, która należy do kogoś z miejscowości Ziębice.

Wiemy już mniej więcej jak wygląda świat lotto-milionerów w Polsce. A jak przedstawia się sytuacja największych wygranych na świecie?

Miliardy złotych na koncie

W Polsce raczej nie mamy w zwyczaju chwalić się wygranymi. Co więcej, wielu uznałoby to za szaleństwo albo postradanie zmysłów. Oczywiście w momencie przekazywania nagrody również samych organizatorów obowiązuje zachowanie całkowitej dyskrecji. Bardzo mało dociera więc do nas szczegółów na temat zwycięzców. Media milczą, bo nie mają żadnych informacji. Zupełnie inaczej jest „na zachodzie”, gdzie niektórzy wręcz nie mogą się doczekać, by powiedzieć światu o swoim szczęściu, a nawet opublikować swoje zdjęcie i nazwisko na okładce jakiejś plotkarskiej gazety. W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w innych krajach nikogo takie zachowanie nie dziwi.

Dzięki temu możemy dokładnie sprawdzić komu szczęście dopisało i ile faktycznie udało się wygrać. Jedną z bardziej spektakularnych nagród, jakie padły w świecie gier liczbowych, była wygrana w Euromilion sprzed kilku lat. Państwo Chris i Colin Weir (ich wizerunek można podejrzeć w Internecie) wzbogacili się w jeden wieczór o „bagatela” 161 milionów funtów brytyjskich (co po przeliczeniu na złotówki okaże się jeszcze większą liczbą)! Dzisiaj żyją sobie już bez obaw o jakiekolwiek kredyty czy „dołki finansowe”, bo wszystko mają. Wielkiej fortuny nie wydają jednak wyłącznie na siebie, gdyż założyli własną fundację i pomagają osobom w potrzebie. Od momentu wygrania kolosalnej nagrody w lipcu 2011 ponoć codziennie otrzymują oni dziesiątki listów z prośbami o wsparcie finansowe.

Zwycięstwo państwa Weir nie jest jednak najbardziej spektakularnym. Otóż, jeśli ciekawi Was ile wynosi największa w historii wygrana na świecie, to uprzejmie informujemy, że równo 1,6 miliarda dolarów (tj. 6,3 miliarda złotych). Dokładnie tyle było do wygrania w tym roku w styczniu w amerykańskiej loterii Powerball. Ponieważ aż trzech graczy wytypowało wtedy wylosowane liczby, kwota ta uległa podziałowi. Któż jednak narzekałby na wzrost stanu konta nie o obiecane 6,3, a o „zaledwie” 2,1 miliarda złotych?

A na co Wy przeznaczylibyście taką sumę, gdyby szczęście uśmiechnęło się właśnie do Was? Jak wyglądałyby wówczas Wasze Święta Bożego Narodzenia?  

tekst we współpracy z www.euromillions.online

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze