maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

Nowe wozy w PSP Sanok FOTO

SANOK/ Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego stanowi najistotniejszy cel czynności ratowniczych prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną. Nie było by to możliwe bez wyspecjalizowanego sprzętu, który w dużym stopniu ułatwia prowadzenie akcji. Komenda w Sanoku z upływem czasu co raz bardziej rozrasta się. Przybywa do niej wiele nowoczesnego sprzętu wymagającego fachowych napraw i konserwacji.

12299515 937034776384352 1275784538 o

Nowym sprzętem, który niedawno doszedł do wyposażenia jednostki w Sanoku jest Cysterna (ciągnik siodłowy IVECO), której wartość wynosi 782 tys. 460zł. Pojemność samochodu sięga 25 tys. litrów. Sprzęt został zakupiony w ramach przetargu, który organizowany był przed Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. Zamówienie obejmowało pięć identycznych pojazdów, które trafiły do wybranych Komend Miejskich i Powiatowych PSP na terenie kraju. Jeden z zakupionych samochodów został przekazany do KP PSP w Sanoku. Środki na realizację tego zadania pochodziły z programu Unii Europejskiej Inflastruktura i Środowisko. Cysterna będzie stacjonować w Sanoku, ale jej zakres działania przekracza poza nasz powiat. Na wyposażeniu pojazdu znajdują się dodatkowo dwie motopompy (TOHATSU 16/8 oraz motopompa pływająca Niagara).

Kolejnym nowym pojazdem w Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku jest SCANIA- średni samochód GBA 2,5/30 z funkcją ratownictwa drogowego, z napędem 4x4. Pojazd został zakupiony w ramach zamówienia realizowanego przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego. W tym zakresie zostało zakupionych siedem pojazdów na województwo podkarpackie. Jeden z nich został przeznaczony do jednostki w Sanoku. Na wyposażeniu Scanii znajduje się kompletny zestaw narzędzi hydraulicznych firmy HOLMATRO oraz agregat prądotwórczy. Cena jednostkowa pojazdu z wyposażeniem wyniosła 738 tys. zł.

Komenda Powiatowa PSP w Sanoku w związku z pozyskaniem nowego sprzętu przekazała nieodpłatnie część dotychczas użytkowanego, sprawnego technicznie sprzętu do jednostek OSP działających na terenie powiatu sanockiego. Jeden z pojazdów (GCBA 4/24 Star – Man ) trafił do jednostki OSP w Tyrawie Wołoskiej, gdzie będzie stacjonował i zabezpieczał operacyjnie teren całej Gminy Tyrawa Wołoska.

Ponadto do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaćmierzu przekazany został samochód VW Transporter, który do czasu pozyskania przez tutejszą Komendę nowej jednostki transportowej służył przez ostatnie lata członkom specjalistycznej grupy wodnonurkowej.

Warto również wspomnieć o Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, któro uległo modernizacji. Dawniej pomieszczenie pełniło funkcję zintegrowanej dyspozytorni medycznej, jednak od początku 2015 roku Pogotowie Ratunkowe odłączyło się i przeszło do nowej dyspozytorni przy Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku. Na miejscu zostały tylko stanowiska dla PSP i w związku z tym zapadła decyzja o dokonaniu remontu. Przebudowa dotyczyła głównie infrastruktury teleinformatycznej, sterowniczej i elektrycznej.

Z biegiem upływu czasu Komenda Państwowej Straży Pożarnej coraz bardziej się udoskonala. Wszelkie działania prowadzone w ramach modernizacji budynku poprzez remonty czy otrzymywanie nowego sprzętu mają na celu polepszenie warunków do ratowania przez strażaków życia i zdrowia ludzkiego.

 

Żaneta Kornaś

Komentarze   

0 #2 wujeksamozło 2017-07-10 10:37
Jak nazywa się kobieta która zabiera dziecku,ojca?
1.Szmata?
2.Zdzira?
3.Dziwka?
4.Kur.a?
5.Hadra?
Cytować
+1 #1 siedze w domu 2015-12-02 15:30
świetny artykuł!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze