maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

Dwa sztaby - dwa razy więcej pomocy

W organizację 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sanoku włączają się dwa sztaby: sanocki i bieszczadzki. Oba będą zbierać pieniądze, bieszczadzki dodatkowo szykuje dwa dni WOŚP-owych imprez.

Sanockim sztabem, podobnie jak w ubiegłym roku, pokieruje Jan Myćka. Na razie nie udziela mediom informacji.

15355875 973825179428207 780073675 n

W przygotowanie bieszczadzkiego sztabu zaangażowali się Sebastian Niżnik, Bartosz Mrugała, Kuba Osika, Wacław Borowy, Bartłomiej Hydzik i Martyna Sokołowska. - Na początku listopada zaczęli zgłaszać się do nas ludzie z pytaniem o tegoroczny Finał WOŚP w Sanoku. Mówili, że tęsknią za atmosferą finałów organizowanych w poprzednich latach. Spotkaliśmy się w kilka osób i stwierdziliśmy, że warto powrócić do idei bieszczadzkiego WOŚP-u z koncertami, światełkiem do nieba i radosną atmosferą - opowiada Martyna Sokołowska.

- Chcemy nawiązać do poprzednich bieszczadzkich edycji i zaprosić do współpracy miejscowe gminy oraz bieszczadzkie miejscowości, tak, aby włączyć w akcję jak największą liczbę instytucji. Finał, jasna sprawa, organizujemy w największym mieście regionu, czyli Sanoku - dodaje Sebastian Niżnik.

Oj, będzie się działo

W tym roku oprócz tradycyjnej zbiórki pieniędzy do puszek, Finałowi towarzyszyć będą koncerty, imprezy sportowe i kulturalne. Sobotę 14 stycznia zdominują wydarzenia sportowe. W planie jest festiwal piłkarski dla najmłodszych, WOŚP-owa zumba, koncert rockowy, mecz hokeja i ślizgawka. Organizatorzy do współpracy zaprosili także sanockich siatkarzy i unihokeistów.

Niedziela to już wielki finał na sanockim rynku z koncertami i tradycyjnym światełkiem do nieba. Od godziny 17 na starówce dominować będzie rock’n’roll. Na scenie zaprezentuje się Biegun Zachodni (Rzeszów), Yellow Horse (Strzyżów), Blant (Łańcut), a na finał będziemy mogli posłuchać największych przebojów legendarnej grupy Dżem w wykonaniu aktorów Teatru Śląskiego - Macieja Lipiny i i projektu “Skazany na Bluesa”.

W pomoc zaangażują się także ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR, strażacy ochotnicy, pogranicznicy oraz tradycyjnie Strzelcy oraz Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego. Pomoc zadeklarowało też miasto, które bezpłatnie udostępni m.in. scenę, nagłośnienie i oświetlenie.

Bądź na bieżąco

Informacje związane z działalnością sztabu i programem wydarzeń zaplanowanych w ramach sanockiego Finału dostępne są na stronie Bieszczadzki Finał WOŚP https://www.facebook.com/events/1156983324390995/

Patronat nad wydarzeniem objął portal iSanok.pl, Gazeta Sanocka i Tygodnik Sanocki.

Ćwierć wieku bezinteresownej pomocy

W tym roku Orkiestra po raz kolejny będzie zbierać pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki seniorom.

Tylko za pieniądze z 24. Finału Fundacja Jurka Owsiaka planuje zakupić sprzęt medyczny dla 218 szpitali w całej Polsce. Zakupione przez Fundację urządzenia trafią na oddziały ogólnopediatryczne. Będą to więc łóżeczka szpitalne dla dzieci, pompy strzykawkowe, holtery EKG, lokalizatory naczyń i wiele innych aparatów. W sumie planujemy kupić 2 514 urządzeń medycznych - czytamy na stronie fundacji.

Przez 24 lata dzięki wsparciu ofiarodawców Orkiestra wyposażyła w nowoczesny sprzęt medyczny setki szpitali w całej Polsce. Urządzenia z charakterystycznym czerwonym serduszkiem od kilku lat leczą także w sanockim szpitalu.

W ubiegłym roku Orkiestra zebrała rekordową kwotę, ponad 72,5 miliona złotych. W sumie przez 24 lata Fundacja Jurka Owsiaka zebrała ponad 650 milionów złotych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze