maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

Czy zwolnienie z pracy oznacza koniec ubezpieczenia?

Życie bywa tak bardzo nieprzewidywalne, że wielu rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wystarczająco wcześnie, by móc się uchronić przed konsekwencjami. Inne z kolei są prawdopodobnie i można się odpowiednio zabezpieczyć, choćby przez odpowiednią polisę.

sanokonlinepraca

O tym, jak się potoczy nasze życie, poniekąd decydujemy my sami, ale na wiele zdarzeń wpływu niestety nie mamy. Należą do nich chociażby choroby, ale również wypadki, kłopoty finansowe, zawodowe i inne.

Polisa dobra rzecz

Brak gwarancji stabilnej przyszłości powoduje, że decydujemy się na zakup polisy na życie. Jest to niezwykle rozsądne podejście, ponieważ w trudnych życiowych chwilach możemy liczyć na ubezpieczyciela, jego wsparcie finansowe oraz inne formy pomocy, na które zdecydujemy się wcześniej.

Warto pamiętać o tym, że dzisiejsze polisy na życie nie sprowadzają się wyłącznie do wypłaty świadczenia na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej gwarantują wsparcie innego rodzaju jak np. dofinansowanie do leków nierefundowanych, tymczasowa renta na czas utraty zdolności do pracy, pomoc w opiece nad dziećmi podczas pobytu w szpitalu i wiele innych.

Zakres ochrony jest zatem naprawdę szeroki, co nie musi oznaczać wygórowanej ceny. Aby się o tym przekonać, warto sprawdzić ubezpieczenie na życie kalkulator z www.rankingubezpieczennazycie.pl które pokaże nam, że można znaleźć pełną ochronę w całkiem rozsądnych cenach.

Cena gra ważną rolę

Dlaczego cena ubezpieczenia na życie jest tak ważna? Ponieważ nie możemy być pewni swoich możliwości finansowych. Mogą nas w życiu spotkać różne sytuacje, w tym również utrata pracy. I bez względu na to czy utrata pracy nastąpi z przyczyn zdrowotnych czy zupełnie innych – ubezpieczenie na życie warto zachować.

Przede wszystkim nie będzie problemem cena ubezpieczenia, jeśli dopasujemy ją do własnych możliwości. Ale jeszcze bardziej komfortową sytuację osiągniemy, gdy wybierzemy polisę, która nie będzie znacząco przekraczać naszych możliwości zarobkowych.

Brak zatrudnienia nie musi zatem oznaczać końca ubezpieczenia. Możemy dogadać się z ubezpieczycielem i czasowo zawiesić obowiązek płacenia składek. Warto tę kwestię przedyskutować z ubezpieczycielem, by mieć poczucie spokoju oraz ochrony w trudniejszym czasie.

Koniec pracy to koniec ubezpieczenia grupowego?

W czasie, gdy kończymy pracę w danym miejscu, nie musimy martwić się o nasze ubezpieczenie grupowe, które dotychczas było dla nas satysfakcjonujące. Polisę możemy nadal kontynuować. Jeśli posiadamy grupowe ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl, możemy mieć pewność, że możemy samodzielnie opłacać ubezpieczenie w dalszym ciągu, zatrzymując ochronę również po rozwiązaniu umowy z pracodawcą.

Wielu z nas chętnie zatrzymałoby ubezpieczenie grupowe z kilku powodów. Przede wszystkim oferta grupowa posiada bardzo atrakcyjną cenę w stosunku do zakresu ochrony.

Z kolei ochrona, jaką oferuje ubezpieczyciel przy polisie grupowej, jest naprawdę szeroka i dotyczy ona wszystkich wariantów cenowych. Ubezpieczenie grupowe nie wymaga również obowiązkowych badań lekarskich, co często w przypadku ubezpieczeń indywidualnych zniechęca potencjalnych klientów, ale do dyspozycji mamy niższe sumy ubezpieczenie i mniejszą liczbę umów dodatkowych do wykupienia.

Utrata pracy nie musi zatem pozbawiać nas możliwości posiadania ubezpieczenia. Ochrona naszego zdrowia i życia jest niezwykle ważna i właśnie dlatego warto jest dopilnować tej kwestii przy zakończeniu pracy w danym miejscu. Dokładne informacje dotyczące ubezpieczenia w czasie utraty pracy powinny znajdować się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. To właśnie tam znajdziemy wszystkie kwestie dotyczące zawieszenia polisy lub samodzielnej kontynuacji.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze