maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

Czy można mieć ubezpieczenie na życie w kilku towarzystwach?

Posiadacze polis na życie na forach internetowych często zadają pytanie, czy można tego typu ubezpieczenie wykupić w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych. Jak najbardziej jest to możliwe, a w niektórych wypadkach… nawet wskazane.

sanokonline

Często bywa, że drugą indywidualną polisę na życie wykupują posiadacze polis ochronno- inwestycyjnych. Celem tego typu polis jest inwestowanie środków na przyszłość, np. na godną emeryturę, a tylko minimalna część składki przeznaczana jest na ochronę. W razie śmierci ubezpieczonego spadkobiercy otrzymują oczywiście ustaloną w polisie sumę ubezpieczenia oraz zgromadzony w ciągu lat inwestowania kapitał, ale w razie wypadku, kalectwa czy ciężkiego zachorowania w wielu przypadkach środki, jakie gwarantuje polisa, są znikome.

Świadczenie po nieszczęśliwym wypadku

 

Dlatego jeśli już posiadamy polisę inwestycyjną lub oszczędnościową, warto u tego samego lub zupełnie innego ubezpieczyciela nabyć polisę ochronną z dostatecznie dużą sumą ubezpieczenia i szerokim wachlarzem świadczeń dodatkowych, gwarantujących ochronę w przypadku:

 • poważnego zachorowania (niektórzy ubezpieczyciele wypłacają odszkodowanie w przypadku zachorowania na jedną z ponad 40 chorób),
 • zachorowania na raka,
 • kalectwa,
 • niezdolności do pracy,
 • utraty pracy z winy pracodawcy,
 • wypadku komunikacyjnego,
 • pobytu w szpitalu,
 • operacji.
 • niską składkę w stosunku do sumy ubezpieczenia
 • szeroki wachlarz świadczeń
 • świadczenia, których nie oferuje większość polis na życie, np. z tytułu urodzin dziecka, śmierci rodziców i teściów itp.
 • krótsze okresy karencji, a w niektórych przypadkach ich brak
 • brak konieczności wypełniania ankiety medycznej
 • za niewielką dopłatą w niektórych polisach oferowana jest prywatna opieka medyczna.

Liczba umów dodatkowych wpływa na wysokość składki, podobnie jak wiek ubezpieczonego i wykonywany przez niego zawód (niektóre zawody są obarczone większym ryzykiem ubezpieczeniowym). Dlatego dobrą polisę ochronną o możliwie szerokim spektrum warto wykupić w młodym wieku i objąć nią wszystkich członków rodziny.

W miarę powiększania się rodziny możemy włączać dzieci do już zawartej umowy. Aby nabyć optymalny produkt dla siebie i swoich bliskich, warto przetestować kalkulator ubezpieczeń na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl. To strona multiagencji ubezpieczeniowej współpracującej z kilkudziesięcioma czołowymi ubezpieczycielami. Dzięki kalkulatorowi łatwo sprawdzimy, jaką składkę zapłacimy przy określonej sumie ubezpieczenie i umowach dodatkowych.

Gwarancja komfortu na przyszłość

Oczywiście bywa też odwrotnie – osoby już posiadające polisę ochronną, którą nabyli w młodości, po to by zyskać jak najniższą składkę, w miarę rozwoju swojej kariery i wzrostu dochodów zaczynają poważnie myśleć o inwestowaniu i oszczędzaniu na przyszłość. Robią to w różny sposób – lokując fundusze na kontach oszczędnościowych czy nabywając nieruchomości pod wynajem, ale ciekawą opcją jest zakup ubezpieczenia ochronno-inwestycyjnego.

To od ubezpieczonego zależy, czy będzie inwestował w fundusze zrównoważone, gwarantowanego czy też agresywnego wzrostu. Samodzielnie lub z pomocą agenta ubezpieczeniowego może wybrać zarówno strategię inwestowania, jaki ustalić, jaka część składki będzie przeznaczona na inwestowanie, a jaka na ochronę.

Aby nabyć satysfakcjonujący nas produkt, warto wybrać dogodne ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl. Dzięki porównywarce internetowej bez trudu porównamy interesujące nas polisy pod względem zakresu świadczeń i wysokości składki. Podając nasze dane porównywarce ubezpieczeniowej, automatycznie wyrażamy zgodę na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym.

W przypadku polis inwestycyjnym warto je odbyć i gruntownie się do niego przygotować, studiując Ogólne Warunki Ubezpieczenia polis zaproponowanych przez porównywarkę, czyli de facto doradców ubezpieczeniowych współpracujących z multiagencją. Polisa inwestycyjna to produkt skomplikowany, więc jej zakup należy poprzedzić gruntowną analizą ofert.

Polisy grupowe jako dodatkowa ochrona

Częstą praktyką jest również zakup jako drugiej polisy oprócz indywidualnego ubezpieczenia na życie ubezpieczenia grupowego. Produkt ten oferują zazwyczaj pracodawcy, którzy w obecnych realiach rynku pracy starają się zaoferować jak najwięcej bonusów, by przyciągnąć lub zatrzymać pracownika. Do zalet polis grupowych można zaliczyć:

Osoby decydujące się na przystąpienie do ubezpieczenia grupowego mimo posiadania polisy indywidualnej swoją decyzję tłumaczą zazwyczaj atrakcyjną wysokością składki. Po prostu opłaca im się dodatkowa polisa, bo w razie nieszczęśliwego zdarzenia świadczenia ze wszystkich posiadanych polis na życie są kumulowane.

Taka strategia gwarantuje im dodatkowe zabezpieczenie, choć w razie utraty czy zmiany pracy muszą się liczyć z tym, że nie będą mogły kontynuować umowy ubezpieczeniowej, chyba że nowy pracodawca również posiada ubezpieczenie grupowe dla swoich pracowników.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze