maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

Na co patrzysz? 5 serwisów, które zastąpią Ci tradycyjną telewizję

Słowne przepychanki, miałkie program i zalew identycznych reklam co kilkanaście minut. Znacie to? Te zapewne najważniejsze powody, dla których coraz więcej widzów na całym świecie rezygnuje z tradycyjnej telewizji. Mnogość opcji, jakie dostarcza nam technologia, a szczególnie ciągle przyspieszający szerokopasmowy Internet też nie pomaga ciągle tracącym klientów telewizjom kablowym, satelitarnym i naziemnym. Posiadanie telewizora przestało się już wiązać w tak oczywisty sposób z oglądaniem zwykłych kanałów telewizyjnych.

Filmy i seriale na nośnikach VHS, DVD czy Blueray, będące do niedawna jedyną możliwą alternatywą dla telewizji, miały wyraźną wadę – trzeba były zdobyć fizyczny nośnik, a więc wyjść z domu, kupić lub wypożyczyć film, wrócić do domu i uruchomić specjalne urządzenie – często droższe od samego telewizora.

Szczęśliwie te czasy są już za nami! Poniżej znajdziecie 5 usług, które mogą całkowicie zastąpić telewizję w każdym domu ze stabilnym połączeniem internetowym.


Netflix

sanokonline.pl 1
 
Mało kto nie słyszał o niedawnej polskiej premierze usługi Netflix – platformy, która w zamian za jeden, stały abonament daje nieprzerwany dostęp do tysięcy filmów i popularnych seriali. Chociaż Netflix jest wciąż krytykowany za brak polskiej wersji językowej niektórych filmów i seriali oraz za brak dostępu w Polsce do materiałów, które Amerykanie mogą oglądać bez problemu, to zmiany na platformie sprawiają, że głosy krytyki brzmią coraz ciszej. Polskie napisy pojawiając się codziennie przy nowych tytułach, a baza filmów się rozrasta. W ofercie Netflixa znajdziemy nie tylko filmy i seriale fabularne, ale też wiele wysokiej klasy programów dokumentalnych. Niewątpliwą zaletą Netflixa są własne produkcje, uznawane przez krytyków i widzów, z popularnym House of Cards i Daredevilem na czele.


Youtube

Youtube z platformy kojarzonej z zabawnymi klipami i teledyskami stał się pełno prawnym dostawcą treści. Serwis nadal wypełniony jest przede wszystkim różnej jakości prywatnymi filmikami, ale trafiły na niego również całe produkcje filmowe, w szczególności klasyczne filmy, które możemy oglądać legalnie i zupełnie za darmo. Poza nimi Youtube jest pełen autorskich programów rozrywkowych i informacyjnych, których jakość często przewyższa te zrealizowane dla tradycyjnych form emisji. Zdarza się, że ich autorzy zostają dostrzeżeni przez koncerny mediowe i zatrudnieni w telewizji, ale coraz częściej zdarzają się sytuacje odwrotne. Brak ograniczeń w dostępie do Youtube, w połączeniu z łatwością nagrywania własnego materiału sprawia, że na Youtube znajdziemy programy i publicystykę praktycznie na każdy temat i odnoszącą się wszystkich poglądów. Co może być zarówno plusem, jak i minusem.


Twitch
 sanokonline.pl 2
Fenomenem wśród usług udostępniających darmową zawartość do oglądania jest Twitch. Popularna również w Polsce platforma jest odpowiedzialna za ponad 2% ruchu internetowego w Stanach Zjednoczonych, przeganiając Facebooka i Hulu, amerykańskiego giganta streamingu. Zapewne dlatego został zakupiony przez Amazon za kwotę 970 milionów dolarów. Serwis, skupiający się na transmisjach z gier komputerowych i konsolowych, początkowo był tylko platformą wymiany prywatnych fragmentów rozrywek, jednak szybko „awansował” w świecie internetowej rozrywki i dziś, logując się na Twitchu, możemy śledzić na żywo międzynarodowe turnieje League of Legends i bijące rekordy oficjalne rozgrywki platformy Poker Stars.


MUBI

Kino popularne i seriale rozrywkowe to tylko jedna strona filmowej rozrywki. Nie można zapominać o kinie alternatywnym, małych niszowych produkcjach i klasycznych dziełach. Takiej zawartości poświęcony jest serwis MUBI. Płacąc niewielki abonament, znajdziemy tam właśnie te mniej popularne produkcje, z niezależnych wytwórni – nie tylko tych amerykańskich, ale również europejskich i azjatyckich. Oprócz zwykłej oferty VOD, MUBI jest platformą kultury kinowej, siecią społecznościową i forum wymiany myśli na temat dzieł prezentowanych w serwisie. Dodatkowo, każdego dnia eksperci wybierają filmy, które wraz z komentarzem proponowane są użytkownikiem jako film dnia.

 
TED

Nie samą rozrywką człowiek żyje. Dlatego istnieje platforma edukacyjna TED. To organizacja non profit poświęcająca się popularyzacji różnych idei i poglądów za pomocą krótkich wykładów. Dzięki TED zupełnie za darmo otrzymujemy dostęp do wykładów, prezentacji i pogadanek prowadzonych przez naukowców, ludzi sukcesu, przedsiębiorców i filozofów. Znajdziemy tam dedykowane platformie TED wykłady światowych autorytetów takich, jak Stephen Hawking, Steve Jobs czy Hans Rosling. TED ciągle organizuje spotkania, podczas których powstają kolejne inspirujące materiały, poruszające kwestie ważne dla świata, ludzkości i rozwoju – gospodarczego, cywilizacyjnego i tego osobistego.

To oczywiście nie jest zamknięta lista – podobnych usług są setki, jeżeli nie tysiące. Zapewne codziennie powstają nowe, które próbują wybić się na rynku i przebić do naszej świadomości. Rozwój technologiczny, coraz większa powszechność szerokopasmowych łączy internetowych na całym świecie i zmiany społeczne sprawiają, że widzowie coraz szybciej będą uciekać od telewizji i trafiać do alternatywnych serwisów i  usług.

Komentarze   

0 #1 włochh 2016-10-28 00:33
korepetycje polskiego łódź https://preply.com/pl/lodz/korepetycje-z-polskiego
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze