maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

Aktywni seniorzy z Bukowska zakończyli swój projekt FOTO i VIDEO

BUKOWSKO / W sobotę w Domu Kultury w Bukowsku członkowie Fundacji H2O - Help To Organize Up oficjalnie zakończyli i podsumowali projekt "Aktywny senior", który realizowali od maja tego roku. Zakończenie uświetnił występ zespołu "Dolina Dunajca" z Nowego Sącza.

DSC 0026 Kopiowanie Kopiowanie

 

 

Tu po przeprowadzeniu rekrutacji osób zainteresowanych uczestnictwem w programie, w czerwcu rozpoczęły się przewidziane w projekcie spotkania dla seniorów. Uczestnicy brali udział m.in. w zajęciach sportowych. Aktywnego spędzania czasu uczyli się, ćwicząc raz w tygodniu nordic walking. Do tego przez trzy miesiące uczęszczali na zajęcia komputerowe. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia kulinarne pod nazwą "Kulinaria świata na zdrowie". W programie nie zabrakło także działań związanych z propagowaniem kultury. Raz w miesiącu seniorzy brali udział w wyjazdach do kina lub teatru. W trakcie ostatniej takiej podróży uczestnicy projektu mieli okazję zobaczyć Operę Lwowską w Krośnie. Nie zabrakło również wycieczki integracyjnej do Sandomierza.

– Zarówno ja, jak i moje koleżanki i koledzy jesteśmy bardzo zadowoleni z zajęć, w których mogliśmy uczestniczyć – mówi Ewa Marczak, jedna z uczestniczek. – Bardzo się zżyliśmy ze sobą przez te ostatnie pół roku. Mile wspominamy zajęcia, wyjazdy, wspólne spacery i ognisko integracyjne. Zaprzyjaźniliśmy się ze sobą. Obiecaliśmy sobie, że po zakończeniu programu nadal będziemy się spotykać. Wiem, że osoby, które nie uczestniczyły w tym projekcie, chciałyby w przyszłości wziąć udział w podobnym. Zwłaszcza, gdy opowiadamy im, jak wspaniale spędziliśmy ten czas, ile przeżyliśmy i czego się nauczyliśmy.

Na sobotnim zakończeniu projektu specjalnie dla seniorów wystąpił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Dolina Dunajca" z Nowego Sącza. Zespół działa od ponad 45 lat i może się poszczycić wieloma nagrodami, m.in. Złotą, Srebrną i Brązową Ciupagą z festiwali w Zakopanem. "Dolina Dunajca" reprezentuje dwa folklory: łącko-kamieniecki i sądecki.

W programie wzięło udział dwadzieścia osób powyżej 60 roku życia mieszkających na terenie powiatu sanockiego. Wszystkie zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a przede wszystkim dużą popularnością. Projekt został sfinansowany z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Jego główne zadanie polegało na aktywizacji oraz integracji osób starszych. Projekt miał na celu wyciągnięcie seniorów z domu i zachęcenie ich do różnorakich działań. Wszystkie zajęcia były przeprowadzane pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

W spotkaniu oprócz seniorów uczestniczyli również szkoleniowcy, którzy prowadzili zajęcia oraz przedstawiciele samorządu z Wójtem Bukowska na czele, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do zrealizowania tego programu, nieodpłatnie udostępniając seniorom salę, pomieszczenie w Remizie OSP Bukowsko oraz pomieszczenia z zapleczem gastronomicznym w Zespole Szkół w Bukowsku.

– Mam nadzieję, że programy takie jak te, będą dalej kontynuowane i pozwolą ożywić inne miejscowości. Cieszę się, że obiekty, które tu wznosimy, nie są tylko pomnikami, ale żyją własnym życiem, czego doskonałym przykładem jest dzisiejszy dzień – mówi Wójt Bukowska, Piotr Błażejowski. – Odbiór tych wszystkich działań był naprawdę pozytywny i po pierwszych takich obawach, że coś może się nie udać, pojawiła się nadzieją, że ten projekt stanie się początkiem innych, tego typu inicjatyw.

Na to samo liczą również seniorzy, którzy z wielką ochotą wzięliby udział jeszcze raz w takim projekcie.

Anna Twardy

 

FOTORELACJA: TUTAJ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze