maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

W C klasie jak w ekstraklasie…

NOWOSIELCE / Osiemnastu zawodników Jutrzenki Jaćmierz stawiło się w niedzielę na testy motoryczne wykonywane przez firmę AktivPro Dariusza Jęczkowskiego. Testy zostały przeprowadzone w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych w Nowosielcach.

TESTY 073

Po 15 minutach rozgrzewki piłkarze przystąpili do testów. Rozstawione fotokomórki, a przypominające grilla urządzenie firmy Polar rejestrowało szybkość przemieszczania się zawodników na 30 metrów, mierząc międzyczasy na 5, 20 i 30 metrze. Każdy zawodnik wykonał 2 próby.

Kolejnym testem był bieg na 35 metrów wykonywany 6 razy z 10 sekundami przerwy, który wymagał dużego wysiłku. Po kilkunastu minutach przerwy na zawodników czekał test wytrzymałości tzw. Beep Test. Zawodnicy wyposażeni w pulsometry pokonywali dwudziestometrowe odcinki, rozpoczynając od biegu w tempie 8,5 km/h i zwiększając za każdym razem prędkość, dostosowując się do sygnału dźwiękowego.

Testy zostały zakończone pomiarem wysokości oraz wagi z rozdzieleniem masy mięśniowej, wody i tkanki tłuszczowej.

Pierwotnie miałem tylko na miesiąc przejąć zespół Jutrzenki, ustawić zespół taktycznie przed ligą i tyle - opowiada Konrad Bury, trener zespołu. - Wymagania licencyjne sprawiły, że zostałem na rundę jesienną i byłem mile zaskoczony frekwencją na treningach, podejściem zawodników do treningu, bo nie zdarzyło się, by liczba zawodników była niższa niż 12 osób. Fajna atmosfera sprawiła, że pracujemy wspólnie także wiosną. Młody Prezes Sławomir Sieniawski i zarząd klubu robią wszystko, by klub szedł do przodu, dlatego z otwartością przyjęli propozycję przeprowadzenia tych testów.Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wychodząc przed szereg, będziemy na ustach wielu, że będą złośliwe komentarze, drwiny, ale to tylko będzie świadczyć o braku wiedzy i świadomości tych ludzi.

A jak oceniają testy Prezes i zawodnicy Jutrzenki Jaćmierz?

Sławomir Sieniawski - Prezes Jutrzenki Jaćmierz: Tego rodzaju testy to naprawdę fajna rzecz, która motywuje do dalszej pracy. Widać to zresztą po frekwencji. Z całą pewnością postaramy się organizować tego typu rzeczy częściej. Od przyszłego poniedziałku nasza drużyna rozpocznie treningi przed rundą wiosenną. Będą się one odbywały trzy razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki na hali sportowej w Zarszynie oraz w soboty na stadionie w Jaćmierzu. Rundę jesienną oceniam jak najbardziej na plus. Piąte miejsce w tabeli to bardzo dobry wynik dla zespołu, który dopiero zaczyna swoją przygodę w rozgrywkach ligowych. Planujemy wystarać się dodatkowo o dwóch zawodników na pozycjach obrona i pomoc.

Kamil Malik – zawodnik Jutrzenki Jaćmierz: Testy oceniam bardzo pozytywnie. Nie są one tylko sprawdzeniem możliwości zawodników, ale przede wszystkim stanowią motywację do dalszej pracy. Zarówno ja, jak i koledzy z drużyny jesteśmy bardzo zadowoleni z testów. Dość wymagający okazał się Beep Test, czyli test wytrzymałości, ale ogólnie wrażenia są bardzo pozytywne. W imieniu calej drużyny chciałem gorąco podziękować naszemu trenerowi, panu Konradowi Buremu oraz panu Dariuszowi Jęczkowskiemu za możliwość skorzystania z testów i sprawdzenia swoich możliwości.

Grzegorz Kaznowski - kapitan zespołu: Organizacja testów i ich poziom okazały się bardzo dobre, ale też bardzo ciężkie dla niektórych. Nie spodziewaliśmy się, że będą one wymagały aż takiego wysiłku. Pomimo trudności w wykonywaniu testów, nie zabrakło dobrej zabawy. Sądzę, że nasi piłkarze nie żałują tych dwóch godzin spędzonych na sprawdzaniu swoich możliwości.

FOTO: TUTAJ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze