maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

Ekoball Sanok coraz bliżej awansu - podsumowanie rundy jesiennej

GMINA SANOK / Czas na podsumowanie rundy jesiennej w Podkarpackiej Lidze Regionalnej. Drużyny piłkarskie zakończyły już swoje mecze przed zimą i teraz czeka na nich gorący okres przygotowań do rundy wiosennej. Sprawdźmy, jak sprawowały się zespoły z naszego regionu.

DSC 0801 Kopiowanie Kopiowanie

LKS Pisarowce, która zmieniła nazwę we wrześniu na Wiki Sport Centrum LKS Pisarowce, po zakończeniu rundy jesiennej zajmuje 7 miejsce w tabeli IV ligi, grupy podkarpackiej. Łącznie drużyna zdobyła 24 punkty, wygrywając siedem spotkań, trzy remisując i pięć przegrywając. Do lidera brakuje zespołowi 14 punktów.

– Po długo oczekiwanym awansie z klasy okręgowej do Yes Sport IV ligi podkarpackiej zarząd Klubu, który miał ogromne nadzieję wobec drużyny, postanowił ją wzmocnić do tego stopnia, aby awansowała do III ligi – mówi Paweł Filipczak, członek zarządu. – Po rundzie jesiennej, która zweryfikowała nasze plany, można stwierdzić, że przyjęte cele zostały osiągnięte połowicznie, ponieważ drużyna na 7 miejscu nie gwarantuje bezpośredniego awansu, jak również nie zapewnia utrzymania się w IV lidze w przyszłym sezonie. W związku z powyższym po rundzie jesiennej planujemy kolejne wzmocnienia kadry tak, aby nasza drużyna zajęła miejsce w czołówce tabeli, a może pokusiła się nawet o awans do III ligi. Zarząd klubu i zawodnicy głęboko w to wierzą.

W klasie okręgowej, w grupie Krosno Górnik Strachocina zdobyła w rundzie jesiennej 14 punktów. Drużyna zwyciężyła w czterech spotkaniach, dwa mecze zremisowała oraz aż dziewięć przegrała. Tym samym zajmuje miejsce 13 w zestawieniu.

Po rocznej przerwie swój debiut w klasie A, grupie Krosno I Ekoball Sanok może uważać za bardzo udany. Z 43 punktami na koncie sanoccy piłkarze znaleźli się na czele tabeli. Na szesnaście spotkań odnieśli zwycięstwo aż w 14 meczach, jeden zremisowali i jeden przegrali. Jeśli Ekoball utrzyma swoją formę również w rundzie wiosennej, to z pewnością awansuje do klasy okręgowej.

– Sądzę, że zadanie wykonaliśmy w stu procentach – mówi Robert Ząbkiewicz, trener Ekoballu – Niektóre wyniki uzyskaliśmy wysokie, co świadczy o naszej przewadze. Powoli będziemy przygotowywać się do rundy wiosennej. Do końca listopada spotykamy się trzy razy w tygodniu na tak zwanym "roztreningowaniu", grudzień piłkarze mają wolny, zaś w okolicach 9-10 stycznia rozpoczniemy treningi i przygotowania do rundy wiosennej.

W tej samej klasie gra również Victoria Pakoszówka, która wywalczyła 26 punktów. Osiem spotkań wygrała, dwa zremisowała oraz sześć przegrała. W tabeli zajmuje miejsce szóste.

W klasie B, grupie Krosno I Orkan Markowce znajduje się na miejscu 5 w zestawieniu. Drużyna zdobyła 20 punktów. Wygrała sześć spotkań, dwa zremisowała, zaś pięć przegrała. Do lidera brakuje jej 11 punktów.

W tej samej klasie LKS Płowce/Stroże Małe znalazły się na miejscu 8 z 17 punktami. Drużyna pięć spotkań wygrała, sześć przegrała, zaś dwa zremisowała.

Najniżej w klasie B uplasował się Remix Niebieszczany. Drużyna zajmuje miejsce 10 z 15 punktami. Sześć meczy przegrała, cztery wygrała i trzy zremisowała.

W klasie C, grupie Krosno I miejsce lidera po rundzie jesiennej zajmuje LKS II Pisarowce z 24 punktami. Drużyna wygrała osiem spotkań, zaś dwa przegrała.

– Na początku sezonu widziano w nas faworyta i spełniliśmy oczekiwania naszych kibiców, zajmując pierwsze miejsce w zestawieniu. W niektórych meczach wspierali nas piłkarze z pierwszej drużyny. Serdeczne podziękowania należą się głównie trenerowi pierwszego zespołu, Tomaszowi Wackowi, byłemu zawodnikowi Cracovii Kraków, który również zagrał  z nami w kilku meczach.  – mówi obrońca Mirosław Florian – Końcem listopada lub początkiem grudnia będziemy ćwiczyli na hali w Nowosielcach, ale to bardziej dla relaksu. Prawdziwe treningi przygotowujące do rundy wiosennej rozpoczniemy w styczniu.

– Nowopowstałej drużynie, mimo niełatwych zmian kadrowych, udało się utworzyć fajny, zgrany zespół, który w pełni zrealizował swój plan na rundę jesienną, zajmując fotel lidera –dodaje Paweł Filipczak, kierownik drużyny.

Na drugim miejscu w tabeli uplasował się zespół Pogórze Srogów Górny z 20 punktami. Sześć meczy wygrał, dwa zremisował i tyle samo przegrał. Czwarte miejsce w zestawieniu należy do ULKS Czerteż, który pięć spotkań wygrał, dwa zremisował i trzy przegrał. Łącznie zdobył 17 punktów.

 

mf

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze