maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

Piknik Charytatywny dla Anielki i Szymona FOTORELCJA

Dnia 14 sierpnia 2016 r. w burzowe niedzielne popołudnie odbyło się w miejscowości Długie wyjątkowe wydarzenie kulturalne z celem charytatywnym w tle. Mianowicie miał miejsce Piknik Charytatywny dla Anielki i Szymona.
DSC 0852 Kopiowanie
Aniela Kondracka jest trzyletnią dziewczynką pochodzącą z Długiego, obok Zarszyna. Jest wesołym i pogodnym dzieckiem o artystycznej duszy, miłym, pełnym uśmiechu i otwartą na ludzi. Salę zabaw w przedszkolu niestety musiała zamienić na salę szpitalną. W listopadzie 2015 roku dziewczynka trafiła po raz pierwszy do szpitala w Rzeszowie z podejrzeniem guza uda prawego. Po rezonansie magnetycznym i wstępnej diagnozie ustalono, że jest to mięsak. Już dwa dni później mała Anielka przeszła operację wycięcia guza, pobrania szpiku, i węzłów chłonnych. Po kolejnych badaniach okazało się, że są przerzuty na oba płuca. Rozpoczęto leczenie chemioterapią. Wyniki z badania histopatologicznego potwierdziły diagnozę o mięsaku uda prawego.

W dniu 4 czerwca 2016 r. Komitet Społeczny Koncertu Charytatywnego na rzecz Anielki zorganizował zbiórkę na leczenie chorej Anielki na Rynku Głównym w Sanoku, której towarzyszył koncert.

Szymon Szajna jest wesołym sześciolatkiem z miejscowości Długie, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił prawą dłoń. Jest to dla niego tym bardziej trudna sytuacja, ponieważ do tej pory był praworęczny, a teraz wszystkiego musi uczyć się od nowa. Chcielibyśmy aby ten wypadek nie przekreślił jego przyszłości i marzeń, które z nią wiąże – mówi Agnieszka, mama chłopca. Jest szansa na to, że mały Szymon będzie normalnie funkcjonował. Umożliwiłaby to specjalna proteza, jednak jej cena znacznie przekracza budżet rodziny.

Znajomi, przyjaciele i życzliwi ludzie zorganizowali koncert charytatywny dla chłopca. Odbył się w Domu Ludowym w Długiem w dniu 19 czerwca 2016 r.
 
Ostatnia niedziela stała się okazją do połączenia tych dwóch szczytnych akcji w trakcie jednego wydarzenia kulturalnego.
Piknik charytatywny w Długiem rozpoczął o godzinie 14-tej mecz klasy okręgowej, rozegrany między drużyną gospodarzy LKS Sanbud Długie, a drużyną gości z sąsiedniej gminy Przełom Besko. Emocjonujący mecz, który zgromadził na Stadionie przeszło dwustu kibiców zakończył się rezultatem korzystnym dla gości. Przełom Besko pokonał LKS Sanbud Długie 3:0. Pierwszego gola w 20. minucie meczu strzelił Konrad Kijowski. W pierwszej połowie meczu podyktowany został przez sędziów rzut karny dla drużyny gości, w wyniku którego piłkarze Przełomu Beska prowadzili już 2:0. W drugiej połowie meczu wszystko zostało przesądzone, gdyż Beszczanie strzelili po raz trzeci do bramki Dłużan.
Kolejnym punktem programu był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej „AVANTI” oraz Mażoretek z Sanoka. Orkiestra zaprezentowała specjalny układ okolicznościowy w związku z przypadającą 15-tego sierpnia 96. Rocznicą Bitwy Warszawskiej. Młodzi artyści z Jaćmierza i innych zakątków powiatu sanockiego wystąpili na Stadionie, a ich pokaz śledziła kilkuset-osobowa widownia.

Następnie orkiestra przemaszerowała pod scenę, znajdującą się na tyłach Domu Ludowego w Długiem, gdzie wszystkich zgromadzonych przywitała Agnieszka Drozd z Kręgu Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Nowosielcach, który powstał 3 lipca 2008 roku. Wybrano wówczas władze Kręgu: Zarząd Kręgu, Komisję Rewizyjną, Sąd Koleżeński. Głównym celem Kręgu oprócz ogólnych zadań statutowych Stowarzyszenia jest pomoc rodzinom wielodzietnym, a w szczególności ich dzieciom i młodzieży. Krąg liczy 26 członków, którzy całym sercem są oddani w działaniu na rzecz drugiemu człowiekowi, będącemu w potrzebie oraz integracji pokoleń. W imprezach integracyjnych takich jak: „Andrzejkowy wieczór wspomnień”, „Biesiada z pieczonym ziemniakiem”, „Spotkania opłatkowe”, „Bale maskowe” dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, a które weszły na stałe do kalendarza imprez Kręgu-biorą udział całe rodziny pokoleniowe. Rodzinom Krąg oferuje: meble, sprzęt gospodarstwa domowego, odzież (używaną, ale w dobrym stanie), żywność, środki czystości. Dla dzieci organizuje: bale maskowe z okazji Dnia Dziecka, zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki do lasu (np. szukanie wiosny). Odbywa się to podczas wakacji i ferii, aby dać dzieciom trochę radości i zadowolenia oraz uzupełnienia wiedzy szkolnej.
Krąg organizuje także spotkania modlitewne w Kościele parafialnym lub w środowisku domowym, a także piesze pielgrzymki do Relikwii Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Zorganizował również niedzielną zbiórkę ma rzecz Anielki i Szymona.

W dalszej kolejności zaprezentowała się (jeszcze w plenerze) Malwina Bihun. Wokalistka szerszej publiczności jest znana z udziału w programie rozrywkowym „Aplauz, Aplauz”, który jesienią zeszłego roku był emitowany na antenie stacji TVN. Malwina Bihun ujęła publiczność niezwykłym głosem i dojrzałością emocjonalną. Dziewczyna ma za sobą trudne dzieciństwo, część swojego życia spędziła w domu dziecka, do którego trafiła po tym, jak zmarł jej ojciec. W programie Malwina wystąpiła ze swoim opiekunem z domu dziecka w Sanoku, Maciejem Ochęduszko. To właśnie dzięki niemu rozpoczęła przygodę z muzyką. Nastolatka od dziecka marzyła o karierze muzycznej, a tata wspierał ją w tych dążeniach i bardzo w nią wierzył. W trakcie swojego koncertu na Pikniku Charytatywnym w Długiem zaprezentowała różnorodny repertuar.

Niestety pogoda zepsuła się i zaczął lać intensywny deszcz. Pomimo tego organizatorom nie straszna była aura. Przeniesiono dalsze występy na salę Domu Ludowego.
Kolejną gwiazdą tego wydarzenia był Michał Matuszewski, finalista tegorocznej edycji programu „MUST BE THE MUSIC - Tylko muzyka”. Michał pochodzi z niewielkiej wsi Myczków niedaleko Sanoka. Na co dzień mieszka w Krakowie. Michał Matuszewski studiuje pedagogikę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Komentarze jurorów polsatowskiego programu nie pozostawiają cienia wątpliwości, że 22-latek powinien zawodowo zająć się śpiewaniem.
– Masz zjawiskowy głos! Gdybym wierzył w Boga, powiedziałbym, że to jest głos dany przez Boga – mówił zszokowany talentem Michała Tymon Tymański. - Wyślemy cię do Ameryki – dodał juror.
– Nie do wiary – podsumowała występ 22-latka Elżbieta Zapendowska.

Na scenie w Długiem Matuszewski zaprezentował utwory z repertuaru m.in. ELENI, Anny German, Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego czy Ireny Jarockiej. Występ tego utalentowanego młodego człowieka spotkał się z gorącym przyjęciem zgromadzonej w Sali Domu Ludowego w Długiem widowni, która śpiewała razem z artystą złote przeboje. W niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia, gdyż utwory zostały wykonane przez Michała Matuszewskiego niezwykle profesjonalnie. Bisom nie było końca.

Na finał Pikniku Charytatywnego organizatorzy zaplanowali występ Kabaretu „Gniewoszanki” z Nowosielec. Lokalni kabareciarze zaprezentowali swój najnowszy skecz zatytułowany „Na deptaku w Ciechocinku”.
Agnieszka Drozd z Kręgu Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Nowosielcach  przeprowadziła licytację rzeczy przekazanych na zbiórkę przez ludzi dobrej woli. Były to m.in. płyty zespołów BOBI oraz Baciary, tekst piosenki wraz z autografem Michała Matuszewskiego, liczne książki, maskotki, blender kuchenny, zestaw noży kuchennych, metalowe róże, piaskownica. Natomiast na koniec pikniku odbyło się losowanie szczęśliwych losów, które wyciągnął Szymon Szajna obecny na tym wydarzeniu charytatywno-kulturalnym. Nagrodami były m.in.: zestaw angielskich kosmetyków, wanna, brodzik.

Na Pikniku kosztowano pyszne potrawy. Dla dzieci przewidziano m.in. takie atrakcje jak: malowanie twarzy, trampolina, przejazd końmi czy przejażdżka zabytkową sikawką konną, należącą do OSP Zarszyn.  


Przez kilka godzin czynne było stanowisko związane z akcją rejestracji potencjalnych dawców szpiku (DKMS)

FOTORELACJA TU

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze