maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

11 items tagged "powiat sanocki"

Wyników 1 - 11 z 11

Policjanci na rodzinnych piknikach

Category: Wydarzenia
Utworzone: wtorek, 16, czerwiec 2015 11:51

POWIAT SANOCKI / Sanoccy policjanci uczestniczyli w piknikach rodzinnych organizowanych na terenie powiatu. W trakcie ich trwania funkcjonariusze promowali zasady bezpieczeństwa oraz rozdawali materiały profilaktyczno -informacyjne. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć policyjny sprzęt oraz otrzymać elementy odblaskowe.

 1780503931

W miniony weekend policjanci wzięli udział w piknikach rodzinnych organizowanych na terenie powiatu sanockiego.

W sobotę w Niebieszczanach w takcie imprezy plenerowej policjanci zgromadzonym rozdawali elementy odblaskowe, przypominając jednocześnie o prawidłowym ich umieszczaniu. Najmłodsi mieli również okazję zobaczyć policyjny sprzęt.

W niedzielę w Sanoku policjanci uczestniczyli w przedsięwzięciu „ Wielki Piknik Rodzinny – Motoserce 2015” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sanocki Klub Motocyklowy „Pirates of Roads Sanok”, Fundacje „Czas Nadziei” oraz „Zdążyć z Pomocą”. W trakcie imprezy policjanci zespołu ruchu drogowego promowali bezpieczeństwo. Poruszali tematy związane z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach pikniku. Każde dziecko mogło usiąść w policyjnym radiowozie, czy na motocyklu.

 

KPP Sanok

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Category: Kronika
Utworzone: czwartek, 28, maj 2015 14:56

POWIAT SANOCKI/Policjanci zespołu ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Za nadmierną prędkość utracili prawo jazdy. Zgodnie z nowymi przepisami uprawnienie do kierowania pojazdami mężczyźni odzyskają za 3 miesiące. 

W miniony wtorek policjanci zespołu ruchu drogowego na ul. Krakowskiej w Sanoku zatrzymali do kontroli kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.Przed godziną 21 policjanci ujawnili, że 20 -letni mieszkaniec powiatu sanockiego jechał pojazdem marki Renault z prędkością 101 km/h. Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali 36 - letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który jadąc audi na liczniku miał 103 km/h.

W obu przypadkach skutkowało to zatrzymaniem prawa jazdy . Za złamanie przepisów ruchu drogowego obydwaj mężczyźni zostali ukarani mandatem karnym i punktami karnymi. Informacja o naruszeniu przepisu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym zostanie przesłana do właściwego starosty i oznacza zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. 

Od początku obowiązywania nowych przepisów zaostrzających sankcje wobec kierujących pojazdami, sanoccy policjanci zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Rekordzistą okazał się 22 -letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który w minioną niedzielę w miejscowości Zarszyn w terenie zabudowanym jechał pojazdem marki BMW z prędkością 136 km/h.

hejkahejka

 

KPP Sanok

Rzeki w powiecie sanockim niebezpiecznie wezbrały!

Category: Region
Utworzone: środa, 27, maj 2015 10:28

POWIAT SANOCKI / W powiecie sanockim niebezpiecznie wezbrały rzeki, tym samym wzrosło zagrożenie powodziowe. O godzinie 10.06 wysokość rzeki San wyniosła 296 cm wzbierając o 1 jednostkę z poprzedniego pomiaru. Z kolei wody rzeki Pielnicy na odcinku Nowosielce o tej samej godzinie opadły z 340 cm do 338 cm.

DSC 0010 1024x768

fot. archiwum

źródło: http://www.sanok.prospect.pl/index.php

„Trzeźwy poranek” w powiecie sanockim

Category: Kronika
Utworzone: wtorek, 10, marzec 2015 09:41

 

POWIAT SANOCKI / Wczoraj od wczesnego rana na drogach powiatu sanockiego policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja ma na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

 1729192632

Wczoraj na terenie powiatu sanockiego prowadzona była akcja pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W trakcie działań policjanci skontrolowali 1115 kierujących. 

Policjanci ujawnili 2 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. Jeden z nich odpowie za przestępstwo, drugi natomiast za wykroczenie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po życiu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Grozi za to kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od rok do dziesięciu lat.

 

KPP Sanok

Zaproszenie do udziału w VII Młodzieżowej Paradzie Niepodległości

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 05, marzec 2015 11:34

SANOK / Powiat Sanocki już po raz siódmy zaprasza na Młodzieżowa Paradę Niepodległości, która rozpocznie się 30 kwietnia 2015 r. na sanockim rynku. By potem przemaszerować ulicami miasta pod Pomnik Synom Ziemi Sanockiej.

Do udziału zapraszamy reprezentacje szkół wszystkiego typu z terenu powiatu. Zadaniem grupy jest zaprezentowanie poprzez ubiór (przebranie) ważnego zdarzenia
z dziejów Polski. Prezentacja będzie połączona z konkursem (zasady w załączeniu), którego główną nagrodą będzie pomoc powiatu w organizacji wycieczki dla każdej zwycięskiej grupy. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach:

• szkoły podstawowe i gimnazja

• szkoły ponadpodstawowe

Zapraszamy wszystkich do udziału.

Piotr Mazur
Naczelnik Wydziału Promocji
Kultury i Rozwoju

 
logo starostwa

Otwarcie na obiektach ORLIK

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 03, marzec 2015 09:32

SANOK / Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 marca 2015r. zaplanowano otwarcie sezonu na obiektach ORLIK zlokalizowanych w Sanoku przy I Liceum Ogólnokształcącym, ul. Zagrody 1 oraz przy Zespole Szkół nr 2, ul. Stróżowska 15, pomiędzy godz. 15.00 a 19.00.

projekt boiska na ogrodku jordanowskim

Obiekty w marcu 2015r będą dostępne, wg załączonego poniżej harmonogramu, dlatego w celu rezerwacji poszczególnych boisk prosimy o kontakt osobisty z animatorami:

- ORLIK przy Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska – Karolina ŁOŻAŃSKA I Jakub JAKLIK, tel. 500 589 495,

- ORLIK przy I liceum Ogólnokształcącym w Sanoku, ul. Zagrody 1 – Damian POPOWICZ i Robert CIEPŁY, tel. 500 627 879,

Jednocześnie informujemy, że w święta, w czasie okresowych zabiegów konserwacyjnych oraz w dni o niesprzyjających warunkach atmosferycznych (deszcz, silny wiatr, śnieg) obiekty będą nieczynne. W przypadkach nagłej zmiany pogody w trakcie zajęć, każdorazowo decyzję o zamknięciu obiektu podejmie Animator obecny na miejscu.

Przypominamy, że każdy użytkownik korzystający z boisk potwierdza, że stan jego zdrowia pozwala na branie udziału w organizowanych na obiekcie zajęciach sportowo-rekreacyjnych.

Od korzystających z infrastruktury sportowej kompleksów wymagać się będzie bezwzględnego przestrzegania regulaminu obiektu i stosowania się do poleceń animatorów. Przy korzystaniu z boisk należy też pamiętać o stosowaniu odpowiedniego obuwia.
 
 
Starostwo Powiatowe w Sanoku

Nietrzeźwy 83-latek kierował skodą

Category: Kronika
Utworzone: piątek, 27, luty 2015 09:51

POWIAT SANOCKI / Sanoccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym marki Skoda. Kierującym okazał się 83-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. 

1712494189

Sanoccy policjanci niemal codziennie zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Jednakże przypadek, do którego doszło w miniony wtorek był nietypowy. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Skoda. Okazał się nim 83-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Badanie wykazało, że kierujący miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

83-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

KPP Sanok

Odpowie za kradzież roweru

Category: Kronika
Utworzone: środa, 18, luty 2015 13:22

POWIAT SANOCKI / Sanoccy policjanci ustalili mężczyznę, który dokonał kradzieży roweru. Okazał się nim 28 letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Jednoślad wrócił do właściciela. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

354989477

W minionym tygodniu 17 letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił Policję o kradzieży roweru wartości około 2000 zł. Jednoślad pozostawiony był na kilkadziesiąt minut bez nadzoru i zabezpieczenia na terenie pawilonu handlowego.

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 28 letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Policjanci odzyskali skradziony rower i przekazali pokrzywdzonemu.

Mężczyzna już wkrótce za kradzież odpowie przed sądem . Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Sanok

Kontrabanda zatrzymana w drodze na zachód Polski

Category: Region
Utworzone: wtorek, 17, luty 2015 08:51

POWIAT SANOCKI / Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka, w trakcie prowadzonej kontroli pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 991, w jednym z kontrolowanych samochodów, ujawnili w bagażniku 572 kartony tj. 114 400 sztuk ukraińskich papierosów. Szacunkowa wartość kontrabandy to ponad 73 tys. złotych.

11803

Papierosy przewoził 25-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami, oświadczył, że przesyłkę miał jedynie przetransportować w określone miejsce (w zachodniej Polsce), za stosowną opłatą. Nie wiedział co jest w środku.

Aktualnie, wobec kierowcy zostało wszczęte postępowanie karno-skarbowe. Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

 

Bieszczadzki Oddział SG

"Trzeźwy poranek" w powiecie sanockim

Category: Kronika
Utworzone: wtorek, 29, lipiec 2014 08:40

POWIAT SANOCKI / 7 nietrzeźwych kierujących zatrzymali wczoraj rano sanoccy policjanci w związku z działaniami "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami na drogach powiatu sanockiego.

1493578966

Policyjną akcję przeprowadzono wczoraj. Trwała ona od wczesnych godzin porannych. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Działania zakończyły się przed południem.

W akcji uczestniczyło 9 sanockich policjantów. Funkcjonariusze poddali badaniom łącznie 629 kierujących pojazdami. Spośród nich ujawnili 7 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 3 badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa, pozostali odpowiedzą za wykroczenie. W 6 przypadkach policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto ujawnili 1 osobę, która kierowała samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

 

KPP Sanok

Akcja Znicz 2010 w Sanoku

Category: Sanok
Utworzone: poniedziałek, 25, październik 2010 13:42

policjaOd 29 października Policja będzie prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem " Znicz 2010". Akcja potrwa do 1 listopada. Informujemy o zmianach w organizacji ruchu na terenie powiatu sanockiego.

Główny cmentarz w Sanoku  usytuowany przy drodze  nr K-28 znajduje się przy ulicy Rymanowskiej. Do parkowania pojazdów przy tym cmentarzu wykorzystane będą dwa skrajne pasy ruchu ulicy Dmowskiego i ul. Rymanowskiej, parking przy ul. Rymanowskiej oraz ulice przylegle tj. ul. Kiczury, ul. Matejki oraz ulica Dąbrowiecka. Na ulicy Dąbrowieckiej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ulicy Dmowskiego. Jeden kierunek ruchu zostanie wprowadzony równiez na ulicy Głogowej w kierunku ulicy Kiczury.

 

Cmentarz przy drodze K-84 usytuowany przy ulicy Lipińskiego w Sanoku - do parkowania pojazdów przy tym cmentarzu wykorzystane będą pobocza, a także ulice przylegle do cmentarza tj. ul. Wierzbowa i ul. Akacjowa.

 

Cmentarz w miejscowości Zagórz - Wielopole znajdujący się przy drodze wojewódzkiej W-892, w rejonie tego cmentarza do parkownia wykorzystany będzie przyległy  parking oraz pobocza  dróg dojazdowych.

 

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze