maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

34 items tagged "policja"

Wyników 1 - 20 z 34

Uchronić przed zamarznięciem

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 04, styczeń 2016 09:48

PODKARPACIE / Jesień i zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Każdego roku policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wyziębienie organizmu. Nierzadko takie osoby są pod działaniem alkoholu. 

354989477

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową.  Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu, dlatego policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie.
 
Funkcjonariusze jak co roku sprawdzają opuszczone budynki, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, parki i skwery. Jednak nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Policja apeluje o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas tych pierwszych mrozów.
  
Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub Straż Miejską. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie. 
 
W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna, całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.
Więcej na ten temat na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie

Źródło: KWP

Ruszyły dwie e-usługi: Historia Pojazdu i Bezpieczny Autobus

Category: Wydarzenia
Utworzone: piątek, 10, lipiec 2015 12:14

POLSKA / Zgodnie z zapowiedzią, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło dwie e-usługi, które pozwolą on-line sprawdzić informacje o pojazdach oraz autobusach .  Obie udostępnione usługi są bezpłatne.

599738499

Historia Pojazdu
www.historiapojazdu.gov.pl

Zakup używanego samochodu lub innego pojazdu zawsze napawa wieloma obawami: czy informacje przedstawione przez sprzedawcę są zgodne ze stanem faktycznym. Teraz w dokonaniu wyboru może pomóc bezpłatna usługa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - Historia Pojazdu. Dzięki niej będziemy mogli bezpłatnie, szybko i w łatwy sposób sprawdzić podstawowe informacje o pojeździe zarejestrowanym w Polsce.

Usługa skierowana jest głównie do:

 • kupujących używane samochody zarejestrowane w Polsce,

 • sprzedających używane samochody, którzy chcą uwiarygodnić swoją ofertę.

Dzięki usłudze można sprawdzić m.in:

 • czy pojazd ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

 • czy ma ważne obowiązkowe badanie techniczne (oraz czy wcześniej regularnie - w terminie przechodził badania techniczne - informacje o badaniach technicznych zbierane są od 2010 r.),

 • jaki stan licznika odnotował diagnosta podczas badania technicznego (informacje o stanie licznika są gromadzone w ewidencji od 2014 r.),

 • dane techniczne pojazdu, takie jak moc silnika czy rodzaj paliwa,

 • liczbę właścicieli pojazdu oraz czy jest to osoba fizyczna czy firma lub organizacja,

 • oraz czy nie został oznaczony w ewidencji jako kradziony.

Informacje o pojeździe pochodzą z pewnego i wiarygodnego źródła, czyli Centralnej Ewidencji Pojazdów, która jest prowadzona przez ministra spraw wewnętrznych, na mocy ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. 

Aby uzyskać dostęp do informacji o pojeździe należy podać trzy dane na stronie serwisu www.historiapojazdu.gov.pl:

 • unikalny numer pojazdu nadawany przez producenta - VIN,

 • datę pierwszej rejestracji pojazdu,

 • numer rejestracyjny,

które można uzyskać od właściciela lub sprzedawcy.

Strona usługi jest dostępna z każdego urządzenia z internetem i przeglądarką, w tym również na urządzenia mobilne. Usługa jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach usługi udostępniane są wyłącznie informacje o pojeździe, bez danych o właścicielach.

Bezpieczny Autobus
www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze.

Usługa skierowana jest m.in. do:

 • podróżujących autokarami, autobusami, czy innymi pojazdami do przewozu osób,

 • przewoźników autobusowych, którzy chcą uwiarygodnić swoją ofertę.

Dzięki niej sprawdzimy m.in. czy autobus lub autokar:

 • ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

 • posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,

 • dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu,

 • komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.

Uruchomienie usługi przyczyni się także do zwiększenia standardów bezpieczeństwa w branży przewozu osób, pomagając wychwycić nieuczciwe firmy oferujące przejazd pojazdami z nieważnym przeglądem technicznym czy bez ubezpieczenia OC.

Usługa będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie dostępna z każdego urządzenia z Internetem i przeglądarką, w tym również na urządzenia mobilne. Informacje wyświetlane w ramach usługi są wiarygodne, bo pochodzą bezpośrednio z rejestru państwowego, jakim jest Centralna Ewidencja Pojazdów, prowadzona przez ministra spraw wewnętrznych.

Tekst ze strony internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

 

KPP Sanok

Młodzi włamywacze w rękach Policji

Category: Kronika
Utworzone: wtorek, 16, czerwiec 2015 11:57

NIEBIESZCZANY / Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy włamali się do sklepu na terenie miejscowości Niebieszczany. Łupem złodziei padły między innymi papierosy, słodycze i pieniądze. Ponadto okazało się, że dwóch nastoletnich sprawców było poszukiwanych. 

579985977

Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 czerwca br. w miejscowości Niebieszczany. Nieznany wówczas sprawca wybijając szybę w jednym z okien dostał się do wnętrza sklepu i ukradł między innymi słodycze, papierosy i pieniądze. Pokrzywdzony straty oszacował na kwotę 600 złotych.

W wyniku podjętych czynności policjanci wydziału kryminalnego w piątek rano ustalili i zatrzymali sprawców włamania, którzy ukryli się w jednym z budynków gospodarczych. Okazali się nimi młodzi mężczyźni w wieku 15, 17 i 20 lat. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 17 i 15-latek uciekli z placówek wychowawczych.

Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznali się do popełnienia tego czynu. Zgodnie z art. 279 kodeksu karnego 17 i 20-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawą 15-latka zajmie się sędzia rodzinny.

 

KPP Sanok

Policjanci na rodzinnych piknikach

Category: Wydarzenia
Utworzone: wtorek, 16, czerwiec 2015 11:51

POWIAT SANOCKI / Sanoccy policjanci uczestniczyli w piknikach rodzinnych organizowanych na terenie powiatu. W trakcie ich trwania funkcjonariusze promowali zasady bezpieczeństwa oraz rozdawali materiały profilaktyczno -informacyjne. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć policyjny sprzęt oraz otrzymać elementy odblaskowe.

 1780503931

W miniony weekend policjanci wzięli udział w piknikach rodzinnych organizowanych na terenie powiatu sanockiego.

W sobotę w Niebieszczanach w takcie imprezy plenerowej policjanci zgromadzonym rozdawali elementy odblaskowe, przypominając jednocześnie o prawidłowym ich umieszczaniu. Najmłodsi mieli również okazję zobaczyć policyjny sprzęt.

W niedzielę w Sanoku policjanci uczestniczyli w przedsięwzięciu „ Wielki Piknik Rodzinny – Motoserce 2015” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sanocki Klub Motocyklowy „Pirates of Roads Sanok”, Fundacje „Czas Nadziei” oraz „Zdążyć z Pomocą”. W trakcie imprezy policjanci zespołu ruchu drogowego promowali bezpieczeństwo. Poruszali tematy związane z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach pikniku. Każde dziecko mogło usiąść w policyjnym radiowozie, czy na motocyklu.

 

KPP Sanok

Policjanci pomogli kobiecie

Category: Kronika
Utworzone: piątek, 29, maj 2015 13:44

POWIAT SANOCKI / Policjanci odnaleźli zaginioną kobietę. Mieszkanka powiatu sanockiego była nietrzeźwa i prawdopodobnie chciała targnąć się na własne życie. 56-latce została udzielona pomoc medyczna.

413054458

W minioną środę policjanci uzyskali informacje, że kobieta, której zaginięcie zgłosiła zaniepokojenia rodzina, przebywa w jednym z domów na terenie powiatu sanockiego. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali zamknięty budynek. Nikt nie otwierał drzwi. Na zewnątrz słychać było krzyk kobiety. Policjanci postanowili wejść do środka przez uchylone okno. Tam zastali kobietę pod wyraźnym działaniem alkoholu. Okazało się, że jest to zaginiona 56-latka. Z rozmowy przeprowadzonej z kobietą wynikało, że chce ona popełnić samobójstwo.

Funkcjonariusze przekazali 56-latkę pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego.

KPP Sanok

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Category: Kronika
Utworzone: czwartek, 28, maj 2015 14:56

POWIAT SANOCKI/Policjanci zespołu ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Za nadmierną prędkość utracili prawo jazdy. Zgodnie z nowymi przepisami uprawnienie do kierowania pojazdami mężczyźni odzyskają za 3 miesiące. 

W miniony wtorek policjanci zespołu ruchu drogowego na ul. Krakowskiej w Sanoku zatrzymali do kontroli kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.Przed godziną 21 policjanci ujawnili, że 20 -letni mieszkaniec powiatu sanockiego jechał pojazdem marki Renault z prędkością 101 km/h. Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali 36 - letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który jadąc audi na liczniku miał 103 km/h.

W obu przypadkach skutkowało to zatrzymaniem prawa jazdy . Za złamanie przepisów ruchu drogowego obydwaj mężczyźni zostali ukarani mandatem karnym i punktami karnymi. Informacja o naruszeniu przepisu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym zostanie przesłana do właściwego starosty i oznacza zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. 

Od początku obowiązywania nowych przepisów zaostrzających sankcje wobec kierujących pojazdami, sanoccy policjanci zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Rekordzistą okazał się 22 -letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który w minioną niedzielę w miejscowości Zarszyn w terenie zabudowanym jechał pojazdem marki BMW z prędkością 136 km/h.

hejkahejka

 

KPP Sanok

Trwają policyjne działania "Prędkość"

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 18, maj 2015 12:34

 

POWIAT SANOCKI / Podkarpaccy policjanci prowadzą dziś działania "Prędkość". Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Policja przypomina - od dziś kary dla piratów drogowych są znacznie surowsze!

458928564

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków, to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

Akcja "Prędkość" to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z piratami drogowymi. Dzisiejsze działania rozpoczęły się o godz. 10 i potrwają do wieczora. Kontrole prędkości prowadzone są z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmienia.

Policja przypomina - od dziś obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące. Więcej o nowych przepisach tutaj.

 
 
KWP

Policjanci na pikniku rodzinnym

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 18, maj 2015 12:19

SANOK / Sanoccy policjanci zaproszeni przez dyrekcję Przedszkola nr 4 w Sanoku wzięli wczoraj udział w pikniku rodzinnym. W trakcie trwania imprezy funkcjonariusze promowali zasady bezpieczeństwa. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć policyjny sprzęt.

1976281584

Wczoraj policjanci wzięli udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Przedszkole nr 4 w Sanoku. Organizatorzy przygotowali dla dzieci szereg atrakcji. Sanoccy policjanci na tej plenerowej imprezie zaprezentowali policyjny sprzęt. Zainteresowanie i radość sprawiła najmłodszym możliwość przymierzenia czapki, trzymania kajdanek czy wejście do radiowozu. Nieco starszym funkcjonariusze udzielali odpowiedzi na zadawane pytania.

 

KPP Sanok

Pijany kierowca proponował łapówkę

Category: Kronika
Utworzone: poniedziałek, 18, maj 2015 12:07

SANOK / Kierujący audi uderzył w tył pojazdu marki Fiat. Siła uderzenia spowodowała, że fiat następnie uderzył w stojące przed nim bmw. Jak się okazało sprawca kolizji był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 3,7 promila alkoholu. 39-letni mężczyzna, chcąc przekonać funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, zaproponował łapówkę.

1466171843

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 14 na ul. Królowej Bony w Sanoku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Audi uderzył w tył fiata, który zatrzymał się przed skrzyżowaniem na czerwonym świetle. Siła uderzenia spowodowała, że fiat uderzył następnie w stojący przed nim pojazd marki BMW. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego pojazdem marki Audi. Okazało się, że 39-latek miał w organizmie blisko 3,7 promila alkoholu . Pozostali uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W trakcie wykonywania czynności 39-latek zaczął nakłaniać funkcjonariuszy, aby puścili go do domu. W zamian zaproponował policjantom 1000 złotych łapówki . Policjanci natychmiast zareagowali i poinformowali mężczyznę, że popełnia przestępstwo proponowania korzyści majątkowej w celu odstąpienie od prawnie podjętej czynności. 39-latek następnie zaoferował darmowe usługi w gabinecie fizjoterapii. Mężczyzna w związku z usiłowaniem popełnienia przestępstwa został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

39-latek odpowie za spowodowanie kolizji , jazdę w stanie nietrzeźwości oraz próbę przekupienia policjantów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponadto na miejscu zdarzenia okazało się, że kierujący pojazdem marki BMW, które brało udział w zdarzeniu nie stosuje się do obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów. 40-latkowi zgodnie z art. 244 kodeksu karnego grozi  do 3 lat pozbawienia wolności.

Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

 

KPP Sanok

Pijany motorowerzysta wiózł nietrzeźwego

Category: Kronika
Utworzone: piątek, 17, kwiecień 2015 09:06

SANOK / Policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Okazało się, że 29-latek jest pijany. W organizmie miał ponad 1,6 promila. Mężczyzna w takim stanie przewoził nietrzeźwego pasażera.

1712494189

Przedwczoraj po godzinie 11 na ul. Śniegowej w Sanoku policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motorower. Okazało się, że kierujący nim 29- latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna w takim stanie przewoził równie pijanego kolegę. Pasażer w organizmie miał ponad 1,7 promila.

Kierujący motorowerem 29–latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za przewożenie nietrzeźwego pasażera.

 

KPP Sanok

Każdego roku Policja odnajduje coraz więcej osób zaginionych

Category: Wydarzenia
Utworzone: środa, 15, kwiecień 2015 10:04

 

POLSKA / Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.

1676306384

W Polsce, co podkreśla Najwyższa Izba Kontroli  już w pierwszym zdaniu podsumowania wyników kontroli, stworzono system poszukiwań osób zaginionych. Co więcej, zadbano o ustawowe uporządkowanie działań, podejmowanych w przypadku zaginięcia osoby – stworzono bazę danych DNA osób zaginionych i ich rodzin. Umożliwia to funkcjonariuszom identyfikację osób zaginionych z ujawnionymi na terenie całego kraju, jak również za granicą osobami, o nieustalonej tożsamości i nieznanymi zwłokami.

W Policji również wypracowano procedury postępowania w przypadku otrzymywania zawiadomienia o zaginięciu osoby i prowadzenia czynności poszukiwawczych, zwłaszcza w stosunku do dzieci. W tym celu powstał system Child Alert.

Ponadto w Komendzie Głównej Policji zbudowano komórkę odpowiedzialną za ogólnopolską koordynację poszukiwań – Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, która nadzoruje w sposób szczególny poszukiwania osób zaginionych, jak również w uzasadnionych przypadkach bezpośrednio uczestniczy w prowadzonych działaniach poszukiwawczych na terenie całego kraju. Wykorzystywane w tym celu jest Mobilne Centrum Wsparcia Poszukiwań oraz bezzałogowy statek latający.

Równocześnie Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie podkreśliła, że Policja w sposób precyzyjny określiła m. in. właściwość miejscową jednostek organizacyjnych Policji do prowadzenia poszukiwań.

W tym roku Komendant Główny Policji zatwierdził program szkolenia kursu specjalistycznego dla policjantów zajmujących się zaginięciami, który wdrożony zostanie w ciągu paru miesięcy. Poprzedzone było to pilotażowymi szkoleniami dla ponad 240 policjantów z kraju.

Oczywiście przy tej skali działań Policji mogły pojawić się błędy, które poprzez zbudowanie właściwego systemu muszą być jak najszybciej identyfikowane i korygowane. Po to zbudowano m.in. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP. Wnioski końcowe Najwyższej Izby Kontroli mówiące o zintensyfikowaniu współpracy z innymi podmiotami, zaangażowanymi w poszukiwania, usprawnienie współpracy z Prokuraturą, zintensyfikowanie szkoleń, czy też usprawnienie obiegu informacji między jednostkami Policji nie są podstawą do kontestowania kompleksowych działań Policji w tym zakresie.

Nie byłoby tak dużej skuteczności działań poszukiwawczych Policji, które dziś prowadzone są nie tylko w kraju, ale również za granicą. Nie byłoby systematycznego zmniejszania liczby osób nieodnalezionych, gdyby system zbudowany w Policji nie działał.

Od lat 60-tych – od kiedy prowadzi się statystykę zaginięć – wg stanu na koniec 2014 roku nie odnaleziono przez lata ponad 3700 osób. Zaledwie rok wcześniej liczba ta wynosiła 4061, zaś dwa lata wcześniej 4282.

Źródło: Komenda Główna Policji

 

KPP Sanok

W wypadku ucierpiał rowerzysta

Category: Wypadki
Utworzone: środa, 08, kwiecień 2015 10:11

SANOK / Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w w Sanoku. Kierujący pojazdem marki Audi uderzył w rowerzystę. Poruszający się jednośladem 19-latek został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

405580450

Wczoraj po godz. 15:30 na skrzyżowaniu ul. Jagielońskiej z ul. Konarskiego w Sanoku doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Audi, 22-letni mieszkaniec powiatu sanockiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący jednośladem 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Zebrany na miejscu zdarzenia materiał dowodowy posłuży do ustalenia dokładnych okoliczności wypadku drogowego.

 

KPP Sanok

Nieuwaga 24-latka przyczyną kolizji

Category: Wypadki
Utworzone: poniedziałek, 23, marzec 2015 13:47

 

SANOK / Kierujący samochodem marki Audi nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył volkswagena. Chwilę przed uderzeniem, kierowca audi odwrócił głowę, gdyż zobaczył idącego chodnikiem znajomego. 24-latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

405580450

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 15 na ul. Przemyskiej w Sanoku (droga krajowa nr 28). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Audi, 24-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, przez nieuwagę najechał na tył znajdującego się przed nim volkswagena, który skręcał  w lewo. Volkswagenem podróżowały 3 osoby. Na szczęście nie odnieśli oni poważnych obrażeń. Oba pojazdy zostały uszkodzone. Ruch na drodze krajowej był utrudniony. Obaj kierowcy byli trzeźwy.

24-latek tłumaczył, że zobaczył znajomego, odwrócił głowę i nie zauważył stojącego przed nim pojazdu. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

 

KPP Sanok

Spotkanie policjantów z dziećmi

Category: Wydarzenia
Utworzone: wtorek, 10, marzec 2015 09:48

SANOK / Policjanci z zespołu ds. nieletnich odwiedzili dzieci uczęszczające na zajęcia Akademii Malucha w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku. Funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, na drodze czy wobec bezpańskich zwierząt.

639916344

W piątek w ramach prowadzonych programów prewencyjnych policjanci odwiedzili dzieci uczestniczące w Akademii Malucha w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku. Zostali tam zaproszeni, aby przekazać informacje na temat bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze z dziećmi rozmawiali na temat bezpieczeństwa na drodze, w sklepie, na podwórku oraz podczas zabawy. Sanocka Policja prowadzi program prewencyjny „Ostrożnie – pies”. Dlatego też nie zabrakło informacji dotyczących prawidłowego zachowywania wobec bezpańskich zwierząt. Dzieci ćwiczyły tzw. pozycję na żółwia, która jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku ataku psa.

Na zakończenie maluchy otrzymały elementy odblaskowe.

 

KPP Sanok

 

 

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i wjechał w barierki ochronne

Category: Wypadki
Utworzone: poniedziałek, 09, marzec 2015 09:04

SANOK / Kierujący pojazdem marki Renault nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu. Aby uniknąć potrącenia wykonał gwałtowny skręt w lewo. Nie zapanował jednak nad pojazdem i wjechał w bariery ochronne. Mężczyźnie za rażące naruszenie przepisów i stworzenie zagrożenia zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie kierujący odpowie przed sądem.

1449003297

Wczoraj około godz. 8 dyżurny sanockiej Policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ul. Lipińskiego w Sanoku. Ze wstępnych informacji wynika, że przed oznakowanym przejściem zatrzymał się pojazd i udzielił pierwszeństwa pieszej. W momencie gdy 14-latka znajdowała się w połowie przejścia, lewym pasem przejechał kierujący pojazdem marki Renault. Mężczyzna aby uniknąć potrącenia pieszej skręcił gwałtownie w lewą stronę i uderzył w barierki ochronne. Dziewczyna natomiast była zmuszona się zatrzymać.

Kierującym okazał się nim 52-letni mieszkaniec Krosna. W czasie zdarzenia był trzeźwy.

Funkcjonariusze z uwagi na rażący charakter wykroczenia i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zdecydowali o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

 

KPP Sanok

¾ Polaków ma zaufanie do Policji

Category: Wydarzenia
Utworzone: wtorek, 27, styczeń 2015 11:14

POLSKA / Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.

1363139449

Zaufanie do Policji

Policja cieszy się zaufaniem Polaków. Większość respondentów (72 proc.) zadeklarowała, że zdecydowanie lub raczej ufa tej instytucji. Częściej taką deklarację składają kobiety (79 proc.), niż mężczyźni (64 proc.). Wyraźnie mniejsze zaufanie do Policji mają ludzie młodzi (60 proc.).

Poczucie bezpieczeństwa

Dwie trzecie pytanych zgodziło się, że obecność patroli sprawia, że czują się bezpieczniej. Taką deklarację składały częściej kobiety (68 proc.), niż mężczyźni (59 proc.). Najwięcej pozytywnych odpowiedzi udzieliły osoby w przedziale wiekowym od 35-54 lat. Nieco rzadziej zdanie to podzielały osoby z najmłodszej grupy wiekowej (59 proc.).

Kontrole trzeźwości

Respondenci ocenili również liczbę przeprowadzanych przez Policję kontroli trzeźwości. Przypomnijmy, że od 2014 roku znacząco została zwiększona ich liczba. W 2014 roku policjanci przeprowadzili 15,4 mln kontroli. To prawie 2 razy więcej niż w 2013 roku (8,8 mln). Mimo tej znaczącej różnicy w ocenie prawie połowy respondentów (46 proc.) kontrole trzeźwości kierowców są przeprowadzane za rzadko. Tylko 7 proc. pytanych miało odwrotną opinię, deklarując, że odbywają się one za często.

Zmiany w przepisach

Polacy mają natomiast bardzo zdecydowane zdanie dotyczące karania nietrzeźwych kierowców. Prawie wszyscy respondenci (96 proc.) opowiedzieli się za natychmiastowym odbieraniem prawa jazdy za recydywę w jeździe pod wpływem alkoholu. Zdania respondentów były natomiast podzielone w sprawie propozycji MSW dotyczącej obierania prawa jazdy za przewożenie zbyt dużej liczby osób.  W tym przypadku zaostrzenie przepisów miało prawie tyle samo zwolenników (49 proc.), co przeciwników (47 proc.)

Polacy zapytani o opinie w sprawie obierania kierowcom prawa jazdy za rażące naruszenie  przepisów nieco częściej opowiadali się za (53 proc.), niż przeciw (44 proc.) takiej sankcji. Niemniej jednak w grupie mężczyzn i ludzi młodych więcej jest przeciwników, niż zwolenników tego rozwiązania.

***

Sondaż „Opinie Polaków na temat bezpieczeństwa wewnętrznego” zrealizowany w dniach od 10 do 13  grudnia 2014 roku metodą wywiadów telefonicznych (CATI) na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej 16+, N=1002 na zlecenie MSW.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

 

KPP Sanok

Policjanci przestrzegają przed oszustami

Category: Kronika
Utworzone: środa, 21, styczeń 2015 11:21

POWIAT SANOCKI / Przestrzegamy przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. W minionym tygodniu 86-letnia mieszkanka Zarszyna wpuściła do domu dwóch nieznanych mężczyzn. Jak się później okazało kobieta została okradziona. W Zagórzu natomiast 63-latka została oszukana przez fałszywego krewnego.

 405580450

Oszuści nie przebierają w środkach, wymyślają co raz to inne metody i bez skrupułów wykorzystują łatwowierność innych osób. Mimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający różnymi metodami, wciąż wyłudzają pieniądze od bezbronnych starszych osób.

W minioną sobotę 86-letnia mieszkanka Zarszyna zawiadomiła Policję, że dwóch nieznanych mężczyzn pod pretekstem porozmawiania o możliwościach podwyższenia emerytury weszło do jej domu. Wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 8500 złotych.

W tym samym dniu 63-letnia mieszkanka Zagórza zawiadomiła , że nieznany mężczyzna w rozmowie telefonicznej podając się za jej bratanka poprosił o pożyczenie pieniędzy. Pokrzywdzona za pośrednictwem poczty wysłała kwotę 2500 zł na konto rozmówcy. Następnie w rozmowie telefonicznej z faktycznym bratankiem zorientowała się, że została oszukana.

Policjanci przypominają o ostrożności i ograniczonym zachowaniu. Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych osób.Złodziej bez żadnych skrupułów wykorzystuje  łatwowierność innych. W przypadku wątpliwości zawsze sprawdzajmy, czy osoby, które do nas przyszły są pracownikami firmy, za których się podają. Jeśli podają się za przedstawicieli instytucji, bądź urzędów należy ich poprosić o podanie danych osobowych oraz okazanie legitymacji służbowej. Można także wykonać telefon do danej instytucji czy też przedsiębiorstwa. Bardzo często ofiarami oszustów i złodziei są ludzie starsi i samotnie mieszkający. Przestrzegajmy takie osoby przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób.

Przypominamy także o dokładnym sprawdzeniu wiarygodności dzwoniącej osoby. W każdym przypadku należy upewnić się czy osoba, która podaje się za członka rodziny jest nią w rzeczywistości. Wystarczy jeden telefon do najbliższych.

O wszelkich podejrzanych sytuacjach informujmy Policję

 

KPP Sanok

Odprawa roczna w sanockiej komendzie

Category: Wydarzenia
Utworzone: środa, 21, styczeń 2015 11:15

SANOK / W Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku odbyła się odprawa roczna z udziałem Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Andrzeja Sabika. Celem narady było podsumowanie pracy sanockiej jednostki za ubiegły rok . Wskazano także na priorytety pracy Policji na rok 2015. 

1627638121

Wczoraj o godz. 10. w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku odbyła się roczna odprawa służbowa. Wziął w niej udział Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Andrzej Sabik.W odprawie uczestniczyli także: Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, Starosta Sanocki Roman Konieczny, przedstawiciele samorządów oraz instytucji z którymi Policja na co dzień współpracuje .

Odprawę rozpoczął komisarz Grzegorz Matyniak, Komendant Powiatowy Policji w Sanoku, który podziękował zaproszonym gościom za dotychczasową dobrą współpracę, a podległym funkcjonariuszom za osiągnięte wyniki pracy i zaangażowanie w działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Komendant przedstawił stan zagrożenia przestępczością na terenie powiatu sanockiego oraz efekty pracy służby kryminalnej .

Następnie nadkomisarz Jerzy Górecki, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku omówił zagadnienia dotyczące ruchu drogowego, bezpieczeństwa imprez masowych, profilaktyki, a także efekty pracy osiągnięte przez pion prewencji.

Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy podkreślili znaczenie służby, jaką na co dzień pełnią policjanci. Podziękowali za dotychczasową współpracę, zapewniając jednocześnie o jej kontynuacji.

Podsumowując naradę roczną Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzki Policji inspektor Andrzej Sabik wysoko ocenił pracę sanockich policjantów. Inspektor podziękował za roczny wysiłek policjantów i pracowników sanockiej komendy. Na zakończenie wymienił priorytety polskiej Policji na rok 2015 do których należą:

 • Podniesienie efektywności pracy Policji w zakresie poszukiwań osób (w tym osób zaginionych).

 • Aktywizacja działań na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, zwłaszcza pieszych.

 • Wzmocnienie współpracy z podmiotami poazpolicyjnymi w celu wzrostu poziomu bezpieczeństwa na drogach.

 • Podjęcie działań zwiększających skuteczność ujawniania przestępstw gospodarczych, w tym popełnianych w cyberprzestrzeni oraz ścigania ich sprawców.

 • Upowszechnienie w Policji debaty społecznej jako formy komunikowania się ze społeczeństwem.

 • Zapewnienie optymalnych warunków do doskonalenia sprawności fizycznej oraz umiejętności strzeleckich policjantów.

KPP Sanok

Śmiertelne potrącenie pieszego

Category: Kronika
Utworzone: wtorek, 20, styczeń 2015 14:21

MOKRE / Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 53-letni mężczyzna został potrącony przez samochód marki VW Transporter. Poniósł śmierć na miejscu. Kierujący był trzeźwy.

137314081

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17:30 w miejscowości Mokre (powiat sanocki).  Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki VW Transporter, 38-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego potrącił idącego z naprzeciwka 53-letniego mężczyznę. Pieszy prawdopodobnie poruszał się jezdnią. Do potrącenia doszło w obszarze zabudowanym na nieoświetlonym odcinku drogi. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Kierującego przebadano na zawartość alkoholu. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Zebrany materiał dowodowy posłuży Policji do ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku. Czynności w sprawie prowadzi Posterunek Policji w Zagórzu.

 

KPP Sanok

Trzeźwy poranek na drogach powiatu sanockiego

Category: Kronika
Utworzone: wtorek, 20, styczeń 2015 14:16

POWIAT SANOCKI / W niedzielę od godzin porannych na drogach powiatu sanockiego policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Głównym celem tej akcji jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

499208339

Policyjna akcja rozpoczęła się w niedzielę o godz. 5. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących całego powiatu sanockiego. W trakcie niedzielnych działań skontrolowano 793 kierujących. 

Policjanci ujawnili 2kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. Jeden kierował pojazdem mechanicznym. Zdarzenie miało miejsce około godz. 9. w Hłomczy . Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który w stanie nietrzeźwości kierował volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,8 promila alkoholu. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność za popełnienie przestępstwo.

Drugi przypadek miał miejsce około godziny 9:40 w miejscowości Wujskie. Tym razem policjanci ujawnili, że 50 letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierował po drodze publicznej rowerem. Badanie trzeźwości wykazało, że w organizmie miał ponad 2 promile. Mężczyzna za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

 

KPP Sanok

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze