maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

38 items tagged "Urząd Miasta Sanoka"

Wyników 1 - 20 z 38

XVII Sesja Rady Miasta Sanoka

Category: Sanok
Utworzone: środa, 10, luty 2016 14:05

SANOK / W dniu 16 lutego 2016 r. (wtorek) o godzinie 12.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbędzie się XVII Sesja Rady Miasta Sanoka VII kadencji. Poniżej publikujemy porządek obrad:  

1. Otwarcie obrad.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Zapoznanie Rady z porządkiem obrad.
4. Informacja Przewodniczącego o złożonych interpelacjach.
5. Sprawozdanie Komisji z działalności między sesjami.
6. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z działalności między sesjami.
7. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta dot. zmiany uchwały budżetowej na rok 2016, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
8. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie wyrażenia zgody na rozszerzenie zakresu rzeczowego zadania w realizowanym projekcie pod nazwą „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Sanoku” oraz zabezpieczenie w budżecie miasta Sanoka na rok 2016 środków finansowych na jego realizację, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
9. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie przystąpienia Gminy Miasta Sanoka do realizacji projektu pn. „Zagospodarowanie terenów brzegów rzeki San w Sanoku”, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
10. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie przystąpienia Gminy Miasta Sanoka do realizacji projektu pn. „Aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Sanoka na lata 2016-2022”, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
11. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Sanoka, położonej w Sanoku obr. Śródmieście, oznaczonej jako działka nr 28/5 o pow. 0,0035 ha na rzecz właściciela nieruchomości przyległej, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
12. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własności Gminy Miasta Sanoka, położonej w Sanoku obr. Dąbrówka, oznaczonej jako działka nr 1332/50 o pow. 0,2137 ha, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
13. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Gminy Miasta Sanoka, położonych w Sanoku, obr. Dąbrówka oznaczonych jako działki nr 1194/5 o pow. 0,1072 ha, nr 1194/6 o pow. 0,1072 ha, nr 1194/7 o pow. 0,1073 ha, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
14. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
15. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej publicznych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Miasta Sanoka dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
16. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 7 w Sanoku, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania doraźnej Komisji Statutowej.
18. Interpelacje.
19. Wolne wnioski i zapytania.
20. Zamknięcie obrad sesji.

źródło: UM w Sanoku

herbmiasta

 

„Złote i Diamentowe Gody” na sanockim zamku

Category: Sanok
Utworzone: środa, 03, luty 2016 11:42

SANOK / 2 lutego 2016 r. w Sali Gobelinowej sanockiego zamku odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia te przyznawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Otrzymało je 21 par za wspólnie przeżyte 50 lat, oraz 2 za 60 lat małżeństwa. Do dostojnych jubilatów życzenia skierowali: Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, Archiprezbiter Sanocki ks. Prałat dr Andrzej Skiba oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Wojciech Majka. Następnie odznaczono poszczególne pary. Po oficjalnej części uroczystości na zgromadzonych oczekiwał okolicznościowy tort oraz poczęstunek.

dsc 0188

Tego dnia odznaczone zostały pary obchodzące „Złote Gody” , Państwo:

Zbigniew i Lidia Filipczakowie,
Kazimierz i Anna Firlitowie,
Jarosław i Zenona Hottowie,
Gustaw i Irena Hućkowie,
Andrzej i Krystyna Koszczanowie,
Józef i Stefania Kuczmowie,
Jerzy i Kazimiera Kwaśniewiczowie,
Edward i Helena Longawowie,
Zbigniew i Krystyna Midurowie,
Stanisław i Adela Michałkiewiczowie,
Eugeniusz i Jadwiga Milczanowscy,
Lucjan i Alicja Pałysowie,
Stanisław i Janina Poznańscy,
Jerzy i Antonina Sikorscy,
Zenon i Maria Słyszykowie,
Mieczysław i Jadwiga Sobolakowie,
Julian i Mieczysława Srokowie,
Edward i Józefa Warchołowie,
Paweł i Anna Wojtuniowie,
Mikołaj i Maria Woźniczakowie,
Józef i Teresa Źrebcowie.

A także pary, dla których były to już „Diamentowe Gody”, Państwo:  

Aleksander i Barbara Pankiewiczowie,
Wojciech i Maria Siernatowie.

 

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych

Category: Imprezy
Utworzone: środa, 03, luty 2016 11:25

SANOK / W dniach 5-7 lutego 2016 r. w Sanoku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, na torze lodowym „Błonie” odbędzie się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016. Jednym z miast współorganizujących olimpiadę jest Sanok, gdzie odbędą się zawody w łyżwiarstwie szybkim na torze długim. Ceremonia otwarcia, w której będzie brał udział Członek Komitetu Honorowego Burmistrz Miasta Sanoka Pan Tadeusz Pióro planowana jest na 5 lutego na godzinę 10.00. W trakcie ceremonii nastąpi zapalenie znicza.

 • Program zawodów:

5 lutego 2016 r. (piątek)
10.00 – ceremonia otwarcia
10.30 – starty:
500 m kobiet
500 m mężczyzn
1500 m kobiet
3 000 mężczyzn

6 lutego 2016 r. (sobota)
10.00 – starty:
1000 m kobiet
1500 m mężczyzn
bieg drużynowy kobiet (6 okrążeń)
bieg drużynowy mężczyzn (8 okrążeń)

7 lutego 2016 r. (niedziela)
10.00 – starty:
1000 m mężczyzn
3000 m kobiet
5000 m mężczyzn
mass start kobiet (15 okrążeń)
mass start mężczyzn (20 okrążeń)
godz. 15.00 – dekoracja zwycięzców i oficjalne zamknięcie zawodów

olimpiada

źródło: UM Sanoka

Powstał klaster kulturalno-turystyczny

Category: Sanok
Utworzone: piątek, 29, styczeń 2016 14:39

SANOK / 27 stycznia 2016 r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku, odbyło się spotkanie założycielskie klastra „Kulturalny Sanok”. Inicjatorami powołania klastra jest Janusz Ostrowski oraz Damian Biskup. Celem tej społecznej inicjatywy jest rozwój działalności kulturalnej i turystycznej w Sanoku, poprzez współpracę środowisk związanych z kulturą, biznesem turystycznym oraz lokalnych samorządów. Dla realizacji swoich zadań członkowie klastra planują wspólne aplikowanie o środki zewnętrzne i synchronizację prowadzonej działalności przez poszczególne podmioty.

DSC 0045-1024x680

Podpisy pod umową o powołaniu klastra złożyli przedstawiciele członków założycieli tj.:

 1. Starostwo Powiatowe w Sanoku
 2. Urząd Miasta Sanoka
 3. Państwowa, Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku
 4. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku
 5. Sanockie Towarzystwo Muzyczne
 6. Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury
 7. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
 8. Muzeum Historyczne w Sanoku
 9. Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku im. Grzegorza z Sanoka
 10. Sanocki Dom Kultury
 11. Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku
 12. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku
 13. Biuro Wystaw Artystycznych – Pracownia Edukacji Artystycznej w Sanoku
 14. PTTK oddział „Ziemia Sanocka”
 15. Lokalna Organizacja Turystyczna „Bieszczady”
 16. Centrum Informacji Turystycznej w Sanoku
 17. Komenda Hufca ZHP w Sanoku

Uroczyste podpisanie umowy uświetniły występy młodych artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Sanockiego Domu Kultury.

źródło: Urząd Miasta Sanoka

 

Z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 26, styczeń 2016 15:04

WARSZAWA / SANOK / W dniu 21 stycznia 2016 roku Delegacja  Miasta Sanoka reprezentowana przez Pana Burmistrza Tadeusza Pióro, Posła RP Piotra Uruskiego oraz dyrektora MOSiR w Sanoku Tomasza Matuszewskiego gościła  z wizytą roboczą w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie. Odbyło się spotkanie z Ministrem Sportu Witoldem Bańka, podczas którego Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, przedstawił problemy finansowe na jakie napotyka miasto przy inwestycjach związanych z budową lub modernizacją infrastruktury sportowej.  Spotkanie miało również na celu omówienie bieżącej sytuacji przy pracach związanych z budową basenów  oraz remontem pozostałych obiektów sportowych.

nsmail-6-1024x680

Następnie przedstawiciele Miasta udali się na zaplanowane robocze spotkanie z Sekretarzem Stanu Jarosławem Stawiarski. Podczas spotkania dyrektor MOSiR  w Sanoku Tomasz Matuszewski zaprezentował prezentację dotyczącą całej infrastruktury sportowej MOSiR w Sanoku, w której również zawarte zostały planowane działania modernizacji poszczególnych obiektów oraz budowy nowych min. basenów, zaplecza szatniowego na kortach tenisowych, remont stadionu ,,Wierchy”  itp.. Omówione zostały  również sprawy związane z przygotowanymi wnioskami,  jakie obecnie miasto i MOSiR kompletuje i chce zrealizować podczas planowanych inwestycji w ten ośrodek.

nsmail-1-1024x680

Podczas spotkania, zarówno przedstawiciele Miasta jak i Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski wyrazili pozytywne opinie na temat już poczynionych prac i kolejnych planowanych. Mamy nadzieję, że przygotowywana dokumentacja konkursowa, oraz prace realizowane przy niej,  niewątpliwie przyczynią się do pełniejszego przygotowania wniosków na kolejne dofinansowania, wpływające na polepszenie infrastruktury sportowej naszego Miasta.

Duża  cześć środków związanych z pozyskaniem finansowania na modernizację oraz rozbudowę infrastruktury sportowej, realizowana jest przez MSiT, dlatego też spotkanie przedstawicieli Miasta w MSiT w Warszawie wpłynie pozytywnie na planowane działania realizowane w naszym mieście.

nsmail-13-1024x680

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Otylia Jędrzejczak Honorowym Ambasadorem nowo powstającego kompleksu basenowego!

Category: Sanok
Utworzone: piątek, 22, styczeń 2016 11:29

SANOK / Otylia Jędrzejczak Honorowym Ambasadorem nowo powstającego kompleksu basenowego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. Do porozumienia doszło podczas wizyty polskiej pływaczki, która odbyła się 21 stycznia br. w Sanoku. 

DSC 0264

Wielokrotna mistrzyni Europy, mistrzyni świata, mistrzyni olimpijska najpierw odwiedziła bazę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie przyglądała się umiejętnościom pływackim dzieci i młodzieży a następnie w sanockim magistracie spotkała się z burmistrzem miasta Tadeuszem Pióro.

W spotkaniu uczestniczyli również: poseł na Sejm RP Piotr Uruski oraz dyrektor MOSiRu Tomasz Matuszewski. Burmistrz Tadeusz Pióro wraz z Tomaszem Matuszewskim przedstawili koncepcję współpracy oraz opowiedzieli o zakładanej inwestycji jaką jest  budowa kompleksu basenowego na terenie naszego miasta.

DSC 0268

Otylia Jędrzejczak zapewniła o swoim patronacie nad budową basenu a także wsparciu w realizacji celów jakimi są wspieranie dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Sanoka uprawiających sport, wdrażanie nowoczesnych metod treningowych mających na celu zapewnić zrównoważony rozwój młodych ludzi, realizację wszelkich projektów związanych  ze sportem, a w szczególności z pływaniem. Porozumienie dotyczyło również współpracy przy organizacji wspólnych wydarzeń związanych z aktywnością fizyczną, przygotowywanie i wdrażanie wspólnych projektów i programów promujących pływanie, wspieranie uzdolnionych sportowo osób i objęcie ich kompleksową opieką szkoleniową, promowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz współudział przy nadaniu nazwy dla nowego kompleksu basenowego.

DSC 0278

W ramach współpracy Otylia Jędrzejczak przyjęła tytuł Honorowego Ambasadora nowo powstającego kompleksu basenowego  na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Wierzymy, że cenne wsparcie, autorytet i pomoc doradcza Pani Otylii Jędrzejczak sprawi, że nowa inwestycja będzie przyciągała dzieci i młodzież chcących uprawiać ten wymagający sport i aspirujących do osiągnięć naszej multimedalistki.  Liczymy, że poprzez wspólne działanie zostanie stworzone miejsce, które będzie łączyć pokolenia, gdzie mieszkańcy będą aktywnie spędzać swój wolny czas.

DSC 0282

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

XVI Sesja Rady Miasta Sanoka VII kadencji

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 21, styczeń 2016 09:29

SANOK / W dniu 26 stycznia 2016 r. (wtorek) o godzinie 9.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbędzie się XVI Sesja Rady Miasta Sanoka VII kadencji – sesja budżetowa. Poniżej publikujemy porządek obrad:  

 1. Otwarcie obrad.
 2. Powołanie sekretarza sesji.
 3. Zapoznanie Rady z porządkiem obrad.
 4. Debata nad projektem budżetu Miasta Sanoka na 2016 r.
  a. przedstawienie projektu uchwały budżetowej na rok 2016 wraz z uzasadnieniem,
  b. odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie do projektu budżetu na 2016 r.,
  c. przedstawienie opinii Komisji Finansowo – Gospodarczej do projektu budżetu  na 2016 r.,
  d. przedstawienie stanowiska Burmistrza w sprawie opinii Komisji Finansowo – Gospodarczej i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie,
  e. dyskusja nad wniesionymi poprawkami i ich przegłosowanie,
  f. głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.
 5. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 6. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie odwołania Skarbnika Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 7. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie powołana Skarbnika Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 8. Zamknięcie obrad sesji.

Urząd Miasta Sanoka

herbmiasta

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 21, styczeń 2016 08:58

SANOK / W dniu 15 stycznia br. na Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbył się międzygminny etap XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

W konkursie wzięły udział czteroosobowe drużyny z szkół gimnazjalnych, zlokalizowanych na terenie gmin, gdzie ochronie podlega Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Rywalizowali ze sobą gimnazjaliści z Niebieszczan, Uherzec Mineralnych, Ropienki, Tyrawy Wołoskiej i Sanoka. Zebranych przywitali organizatorzy konkursu z Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu: Pan Jerzy Wolski – p.o. Dyrektora oraz Pan Dariusz Kozik – Specjalista d/s ochrony środowiska, krajobrazu, wartości historycznych i kulturowych oraz koordynator konkursu na terenie Gminy Miasta Sanoka – Piotr Kutiak.

1-DSC 4303.NEF

Pan Tadeusz Pióro Burmistrz Miasta Sanoka na wstępie przywitał uczestników i organizatorów oraz przybliżył zebranym zagadnienia związane z ochroną przyrody w Sanoku: „Sanok położony w malowniczej dolinie Sanu. Rzeka oddziela Pogórze Bukowskie od pasma Gór Słonnych. To właśnie te góry od 24 lat objęte ochroną w postaci parku krajobrazowego i stanowią prawie 31% powierzchni miasta. Są zielonymi płucami Sanoka, tworzą specyficzny mikroklimat, pełnią funkcje glebo – i wodochronne. Są ostoją wielu cennych gatunków grzybów, roślin i zwierząt. Przez te góry przebiegają szlaki piesze oraz tematyczne, które przyciągają turystów. Orli Kamień jest często miejscem, do którego wędrują wycieczki z sanockich szkół. Pragnę z podkreślić, że od wielu lat współpracuję z Zarządem Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Współpraca ta miała miejsce gdy pełniłem funkcję Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego do chwili obecnej. W roku ubiegłym na wniosek Zespołu Parków Krajobrazowych uchwałą Rady Miasta Sanoka podjęliśmy jednogłośnie decyzję o objęciu ochroną w formie pomnika przyrody źródełka siarkowego przy ul. Chrobrego. W październiku 2015 r ustaliliśmy przy źródełku tabliczkę informującą o ochronie, a w roku bieżącym firma wyłoniona z przetargu będzie kosić ścieżkę prowadzącą do tego źródła. Sanok jest miastem, gdzie chroni się nie tylko lasy w formie parku krajobrazowego, z którym pokrywają się dwa obszary Natura 2000. Rzeka San to także dwa obszary „naturowe”. Po za tym w chroni się tu 12 drzew będących pomnikami przyrody, na których w ubiegłym roku przeprowadziliśmy zabiegi przedłużające ich życie wg wcześniej przygotowanych ekspertyz dendrologicznych. Gratuluję wiedzy i zaangażowania w ideę ochrony przyrody ojczystej, bo bez tego nie dotarlibyście do tego III etapu konkursu i życzę wam powodzenia w rozwiązywaniu testów”.

Laureatami międzygminnego etapu na obszarze Parku Krajobrazowego Gór Słonnych zostały uczennice Gimnazjum nr 2 w Sanoku przygotowywane przez Panią Marię Trzeciak. Warto podkreślić, że sanocka drużyna w składzie: Julia Futyma, Natalia Gurgacz, Małgorzata Wosik i Anna Krzyżanowska wykazały się sporą wiedzą z geografii i biologii. Ostatnia z wymienionych sanoczanek otrzymała największa ilość punktów. Dziewczyny będą reprezentować nasze miasto i region w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w Ośrodku Jawor w Solinie.

1-DSC 4309.NEF

 

Urząd Miasta Sanoka

Wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2016 r.

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 05, styczeń 2016 09:15

SANOK / W dniu 31 grudnia 2015 r. ukończono podliczanie głosów oddanych w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Sanoka. W tym samym dniu Komisja Wyborcza sporządziła protokół podsumowujący przebieg głosowania.

sanok

Zgodnie z zapisami protokołu w ramach całego konkursu w punktach wyborczych (Biuro Obsługi Klienta, siedziby Rad Dzielnic, skrzynka email, przesyłki pocztowe) oddano 10 573 karty do głosowania, z czego kart ważnych było 9 870. Na kartach ważnych oddano 13 820 głosów poparcia na wszystkie zadania biorące udział w konkursie, z czego 1 201 głosów zostało unieważnionych ze względu na poparcie przez osoby głosujące więcej niż dwóch zadań.

W sumie głosujący oddali 12 619 głosów ważnych, co w rozbiciu na poszczególne zadania prezentuje się następująco:

 1. Wykonanie nawierzchni asfaltowej i brukowej na Cmentarzu Posada – 2135 głosów
 2. Budowa najnowocześniejszego placu zabaw w Sanoku – „BRYKALNIA” w dzielnicy Dąbrówka – 1204 głosy
 3. Zakup sprzętu sportowego dla 500 – osobowej grupy dzieci i młodzieży trenującej w klubie sportowym Ekoball – 1194 głosy
 4. Utwardzenie drogi dojazdowej do Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Krokus” i „Kalina” w Sanoku – 1083 głosy
 5. Strefa sportowo – rekreacyjna Pod Jarzębiną (plac zabaw, siłownia zewnętrzna, boisko do siatkówki) – 860 głosów
 6. „Spotkajmy się w Parku” – edukacyjno – rekreacyjne zagospodarowanie Miejskiego Parku w Sanoku – 708 głosów
 7. Rewitalizacja ulicy Gajowej w Sanoku – 699 głosów
 8. Remont ulicy Sadowej – 676 głosów
 9. „Aktywny i szczęśliwy senior” w klubie „Niezapominajka” – 610 głosów
 10. Budynek sanitarno – szatniowy dla dzieci i młodzieży korzystających z kortów tenisowych przy ul. Mickiewicza – 527 głosów
 11. Remont nawierzchni odcinka ul. Witkiewicza – 477 głosów
 12. Strefa Aktywności Ruchowej wraz z rewitalizacją ścieżki spacerowej nad   Sanem – 416 głosów
 13. Razem dla Sanoka – rozwój bazy sportowo – rekreacyjnej – 250 głosów
 14. Budowa siłowni plenerowej, doposażenie oraz modernizacja istniejącego placu zabaw dla dzieci – 205 głosów
 15. Poprawa bezpieczeństwa oraz estetyki chodnika, wejścia i parkingu przy Gimnazjum Nr 1 w Sanoku – 201 głosów
 16. Remont ulicy Opłotki – 187 głosów
 17. Galicyjskie Noce Teatru 2015 – 182 głosy
 18. Budowa kanalizacji deszczowej i położenie nawierzchni asfaltowej na ulicach Zielnej i Głowackiego – 166 głosów
 19. Modernizacja i rozbudowa ogródka jordanowskiego przy ul. Langiewicza w Sanoku – 157 głosów
 20. Doposażenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku w dzielnicy Dąbrówka – 149 głosów
 21. Sanocka Liga Siatkówki – Uczniowie szkół podstawowych. Seniorzy – 148 głosów
 22. Poprawa bezpieczeństwa oraz jakości życia mieszkańców Sanoka poprzez budowę placu manewrowego – 128 głosów
 23. Budowa wybiegu dla psów na terenie Błoni w Sanoku – 86 głosów
 24. Modernizacja Placu Harcerskiego i wzbogacenie bazy sportowej miasta poprzez urządzenie „Parkour Full” – 76 głosów
 25. Powołanie Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka – 71 głosów
 26. Miejski Program Edukacji Teatralnej „Teatr Fajna Sprawa” – 24 głosy

Z-ca Burmistrza

Edward Olejko

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Burmistrz powitał pierwszego sanoczanina!

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 05, styczeń 2016 09:09

SANOK / 1 stycznia 2016 r. o godz. 12. 30 w sanockim szpitalu przyszedł na świat pierwszy w tym roku sanoczanin o imieniu Dawid. Oprócz niego, tego samego dnia urodziła się jeszcze dwójka dzieci – nowych obywateli powiatu sanockiego: dziewczynka i chłopiec. Młoda dama wyprzedziła kolegę z Sanoka o ponad godzinę, zaś chłopczyk kazał na siebie czekać aż do 22.50.

DSC 0032
Wszystkie dzieci są zdrowe a ich rodzice ogromnie szczęśliwi.
Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro udał się do szpitala by osobiście powitać noworocznego sanoczanina oraz złożyć gratulacje i życzenia noworoczne rodzicom malca.
Przywitał się z również z jego koleżanką i kolegą z sąsiednich miejscowości i również ich rodzicom pogratulował i złożył serdeczne życzenia.
Dawid wraz z koleżanką i kolegą otrzymali od burmistrza upominki, zaś jego mama i tata okolicznościowy czek, który z całą pewnością przyda się młodym rodzicom.

DSC 0028

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Zakończenie pracy zawodowej

Category: Sanok
Utworzone: środa, 30, grudzień 2015 11:17

SANOK / 29 grudnia 2015 roku w Urzędzie Miasta Sanoka odbyła się uroczystość pożegnania przechodzącej na emeryturę Pani Jadwigi Koncewicz, radcy prawnego, która przepracowała w sanockim magistracie 25 lat.

dsc 0011

W uroczystościach uczestniczyli: Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, Zastępca Burmistrza Edward Olejko oraz Sekretarz Miasta Waldemar Och. Burmistrz podziękował za dwudziestopięcioletnią pracę zwracając szczególną uwagę na wzorowy przykład postawy pracownika, wiedzę i doświadczenie jakim przez okres swej pracy odznaczała się Pani Jadwiga. Życzył jej również dużo zdrowia, pomyślności oraz wypoczynku na zasłużonej emeryturze.

 

 

Urząd Miasta Sanoka

31 grudnia (Sylwester) Urząd Miasta czynny do 13.30

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 29, grudzień 2015 10:23

SANOK / Urząd Miasta w Sanoku informuje, że w dniu 31.12.2015 r. ( czwartek – Sylwester) urząd będzie czynny w godzinach 07.30 – 13.30. Za utrudnienia przepraszamy.

urzadmiasta1

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Wigilijne spotkanie na sanockim Rynku

Category: Sanok
Utworzone: poniedziałek, 28, grudzień 2015 12:24

SANOK / 23 grudnia na sanockim Rynku odbyło się I Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Sanoka. O godzinie 11.00 Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro powitał zgromadzonych sanoczan oraz gości. Następnie w obecności J.E. ks. bp Stanisława Jamrozka odbyła się krótka modlitwa prowadzona przez ks. prałata Andrzeja Skibę po której harcerze ZHP Hufca Ziemi Sanockiej przekazali mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Ze sceny popłynęły życzenia świąteczne, które wszystkim mieszkańcom Sanoka złożyli: burmistrz Tadeusz Pióro, ks. bp. Stanisław Jamrozek oraz dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. prałat Artur Janiec.

2

Zgromadzeni na płycie sanockiego Rynku również mieli okazję aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie wzajemne życzenia. Po chwili przed publicznością wystąpił Mateusz Mijal, który wykonał najpiękniejsze, polskie kolędy oraz własne utwory takie jak „Winny” czy „Zabijasz mnie”. Następnie na scenie zaprezentowały się sanockie Souliki, które pod kierownictwem dr Moniki Brewczak zaśpiewały kolędy i pastorałki. Niezwykle piękny spektakl Jasełek przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 3 w Sanoku.

Podczas wigilijnego spotkania mieszkańcy Sanoka mogli spróbować tradycyjnych świątecznych potraw, przygotowanych przez Towarzystwo im. św. Brata Alberta w Sanoku; wziąć do domów sianko na stół wigilijny, jedlinę i okolicznościowe świece. Wielkim zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych cieszyła się żywa szopka a także wystawa świąteczna zorganizowana przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Świąteczna atmosfera, która tego dnia zagościła na sanockim Rynku sprawiła, że organizatorzy myślą już o kolejnym spotkaniu. Do zobaczenia za rok.

 

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Dzień Dziecka w Arenie Sanok

Category: Sanok
Utworzone: środa, 10, czerwiec 2015 15:02

SANOK / 1 czerwca 2015 r. tor lodowy na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przemienił się w kolorowy plac zabaw dla dzieci. Dmuchańce i trampoliny były dostępne dla dzieci nieodpłatnie. Do zabawy dołączyli się sanoccy policjanci, GOPR i Straż Pożarna. Dzieci oblegały policyjne motocykle, chętnie jeździły z ratownikami na quadach, a strażacy dbali o odpowiednie ochłodzenie, dając dzieciom możliwość polewania wodą prosto ze strażackiego węża.

20150601 113245

Impreza z okazji Dnia Dziecka odbyła się w Arenie Sanok i pozostałych obiektach MOSiR-u z inicjatywy Burmistrza. Do udziału zostały zaproszone wszystkie sanockie szkoły i przedszkola. Dzieci były przewiezione na MOSiR autobusami. Od rana na scenie w Arenie przedszkola i szkoły prezentowały swoje programy artystyczne. Obraz z występów był na żywo transmitowany na telebimie – co okazało się ciekawą atrakcją dla młodych artystów i widowni.

Podczas występów studenci z PWSZ w Sanoku malowali dzieciom buzie i wspólnie z wolontariuszami Powiatowego Centrum Wolontariatu tworzyli z dziećmi postacie z balonów, a pracownicy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego w Sanoku prowadzili dla dzieci konkursy z nagrodami.

Miasto współorganizowało Dzień Dziecka wraz z Caritasem Archidiecezji Przemyskiej. W Arenie gościł dyrektor Caritasu Ks. Artur Janiec oraz przedstawiciel głównego sponsora imprezy, którym była sieć sklepów Biedronka. W samo południe na MOSiR wjechał TIR, który przywiózł ufundowane przez Biedronkę 2200 paczek – dla wszystkich dzieci. Na drugi dzień pracownicy Urzędu Miasta zawieźli bohaterom Dnia Dziecka paczki do szkół.

Tegoroczny Dzień Dziecka był pierwszą taką imprezą dla dzieci organizowaną przez Miasto. Z pewnością takie imprezy będą się odbywać jeszcze wiele razy w przyszłości, choć może w innej formie. Jednak Dzień Dziecka A.D. 2015 nie tylko przyniósł wiele radości najmłodszym, pokazał także jak wieli potencjał posiadają obiekty sanockiego MOSiR-u. Można mieć nadzieję, że w przyszłości będą one odpowiednio wykorzystywane.

 

 

Urząd Miasta Sanoka

Amatorski Turniej Koszykówki o Mistrzostwo Sanoka 2015

Category: Informacje Sportowe
Utworzone: czwartek, 21, maj 2015 14:18

SANOK / 23 maja (sobota) w hali przy I LO w Sanoku odbędzie się Amatorski Turniej Koszykówki o Mistrzostwo Sanoka 2015. Początek o godzinie 10.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

1430053944 11235 pgb-1024x678

Plan rozgrywek:

10.00 Def – Targowiska
10.30 I LO – Panika
11.00 Automania – Def
11.30 Targowiska – I LO
12.00 Panika – Automania
12.30 Def – I LO
13.00 Automania – Targowiska
13.30 Def – Panika
14.00 Automania – I LO
14.30 Panika – Targowiska
15.00 ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

 

 

"Sanok śpiewa na majowo" 3 maja!

Category: Imprezy
Utworzone: wtorek, 28, kwiecień 2015 10:58

Sanok / Starostwo Powiatowe w Sanoku oraz Urząd Miasta Sanoka zapraszają na wspólne muzykowanie i śpiewanie popularnych polskich piosenek „Sanok śpiewa na majowo”, które odbędzie się 3 maja 2015 roku o godzinie 17.00 na dziedzińcu sanockiego zamku.

553a24a300044c90100003200258.image

224. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości w Sanoku

Category: Rozrywka
Utworzone: wtorek, 28, kwiecień 2015 10:37

Program Powiatowo – Miejsko – Gminnych uroczystości Święta Konstytucji 3–go maja (niedziela):
 

godz.11.00 – Uroczysta koncelebrowana Msza Święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w intencji Ojczyzny – twórców i obrońców Konstytucji 3 maja z udziałem:
– przedstawicieli władz powiatowych, miejskich i gminnych
– pocztów honorowych i sztandarowych
– Zespołu Wokalnego „Soul” i Chóru „Sonores” działających przy parafii pw. Przemieniania Pańskiego w Sanoku
Górniczej Orkiestry Dętej SZGNiG
 

Po mszy :
– Złożenie wspólnego wieńca przez władze samorządowe Powiatu Sanockiego, Miasta Sanoka i Gminy Sanok w imieniu mieszkańców pod Krzyżem Pamięci
– przejście ulicami Grzegorza z Sanoka  Kościuszki pod pomnik Tadeusza Kościuszki :
– przemówienie starosty sanockiego Romana Koniecznego,
– wystąpienie burmistrza Sanoka Tadeusza Pióro
– złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki
– w trakcie uroczystości pieśni majowe w wykonaniu Zespołu „Soul”
– ZAKOŃCZENIE UROCZYSTOŚCI HYMNEM NARODOWYM w wykonaniu Orkiestry Dętej SZGNiG

UROCZYSTOŚCI TOWARZYSZĄCE

30 kwietnia 2015 r.  Rynek w Sanoku
- godz. 10.00 – Przedszkolaki z Biało-Czerwoną
- godz.11.00 – rozpoczęcie VII Młodzieżowej  Parady Niepodległości przejście ulicami: 3 maja, Kościuszki, Mickiewicza, Zamkową, pomnik „Synom Ziemi Sanockiej”

3 maja 2013 r.    Dziedziniec sanockiego zamku
- godz. 17.00 – Sanok śpiewa na majowo – czyli wspólne muzykowanie i śpiewanie popularnych  polskich piosenek

 

3-maja-Konstytucja

Wręczenie dyplomów uczestnikom konkursu "Najlepszy anglista w powiecie"

Category: Sanok
Utworzone: poniedziałek, 20, kwiecień 2015 11:30

SANOK / 16 marca w Gimnazjum nr 1 w Sanoku odbyła się III edycja konkursu na Najlepszego Anglistę w powiecie sanockim pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, a jego cele to, między innymi, rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki i wspieranie ich uzdolnień, wyłonienie i nagrodzenie uczniów zdolnych oraz inspirowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym.

img 3625

W konkursie wzięło udział 142 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych z naszego powiatu, spośród których wyłoniono czterech finalistów i czterech laureatów oraz dwóch wyróżnionych. Wśród gimnazjalistów klas pierwszych najlepszy wynik i tytuł laureata uzyskała Justyna Sitarz z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. Drugie miejsce i tytuł finalistki konkursu zdobyła Wiktoria Sałaciak z Gimnazjum nr 4 w Sanoku. Wyróżnienie zdobyła Wiktoria Stasiak z G2.

Najlepszymi Anglistami wśród gimnazjalistów klas drugich okazali się Paulina Bukowska z G4 oraz Łukasz Bałut z G3 , natomiast finalistami z drugim najlepszym wynikiem zostali Kornelia Moskal z Gimnazjum w Długiem oraz Mateusz Hydzik z G1.

Laureatką konkursu w kategorii klas trzecich została Paulina Jurasińska z G3. Drugie miejsce i tytuł finalistki przypadł Annie Nikiel z G4. Wyróżnienie otrzymała Karolina Żołnierczyk z G1.

Tegoroczna edycja była szczególna, ponieważ w tym roku konkurs został wpisany na listę konkursów Kuratora Oświaty uwzględnianych przy rekrutacji do szkół średnich.

Konkurs jest kontynuacją kilkuletniej edycji szkolnej i jest imprezą cykliczną. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest Pani Anita Rzemińska, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, jak i w kolejnych latach dołączy do nas jeszcze więcej szkół z powiatu sanockiego.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 13 kwietnia 2015 w Urzędzie Miasta Sanoka z udziałem patrona konkursu, Pana Burmistrza Tadeusza Pióro.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a wszystkim laureatom, finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

 

 

Urząd Miasta Sanoka

Urząd Miasta Sanoka ma nową stronę internetową

Category: Sanok
Utworzone: piątek, 17, kwiecień 2015 11:46

SANOK / Od kilku dni wchodząc na oficjalną stronę Urzędu Miasta Sanoka, możemy podziwiać jej nowy wygląd. Wykonawcą serwisu internetowego UM Sanoka jest spółka TVKarpaty z o.o. wyłoniona spośród firm, które zgłosiły swoje oferty.

Serwis został wykonany na oprogramowaniu Wordpress. Jest na bieżąco aktualizowany, dopracowany oraz łatwy w obsłudze dla pracowników urzędu. – zapewnia rzecznik UM, Rafał Jasiński - Wykonanie strony kosztowało 7.500 zł. Serwis jest tańszy w utrzymaniu od poprzedniej strony, za której hosting miasto płaciło 3.600 zł brutto rocznie. Obecna cena hostingu wynosi 500 zł rocznie.

 

strona nowa umsanok

Uroczyste zakończenie pracy zawodowej

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 07, kwiecień 2015 11:59

SANOK / 30 marca 2015 roku Burmistrz Miasta zaprosił na spotkanie Panie, które w ostatnich miesiącach przeszły na emeryturę. Burmistrzowie, skarbnik i sekretarz miasta dziękowali Paniom za wieloletnią pracę dla Sanoka w Urzędzie Miasta.

IMG 3249

W Urzędzie Miasta gościły cztery osoby: Pani Maria Tutak, która przepracowała w Urzędzie MIasta 18 lat, Pani Lucyna Drwięga i Anna Łakus  po 21 lat, a Pani Małgorzata Miśków 37 lat.

Dziękując za lata pracy, byłe pracownice usłyszały życzenia należytego, spokojnego wypoczynku i zdrowia. Panie usłyszały także życzenia wytrwania w twórczej energii, gdyż bez wątpienia przejście na emeryturę nie zmniejszy ich aktywności.

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze