maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

7 items tagged "Urząd Gminy Zarszyn"

Wyników 1 - 7 z 7

X Wystawa Bożonarodzeniowa w Nowosielcach FOTO i VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: środa, 16, grudzień 2015 14:09

NOWOSIELCE / W minioną niedzielę Urząd Gminy Zarszyn oraz Stowarzyszenie KGW "Gniewoszanki" zorganizowali w Domu Kultury w Nowosielcach X Wystawę Bożonarodzeniową połączoną z programem artystycznym przygotowanym przez dzieci i młodzież.

DSC 0788 Kopiowanie

 

 

Wystawę rozpoczął występ Grupy Wokalno-Instrumentalnej Mieczysława Węgrzyna działającej pod patronatem OSP Nowosielce, która wykonała dla zaproszonych gości kilka polskich kolęd, tym samym wprowadzając widownię w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jako następne na scenie zaprezentowały się maluchy z Tęczowego Przedszkola, które przygotowały Jasełka. W przedstawieniu wystąpiły dwie grupy przedszkolaków: grupa młodsza "Smerfy" prowadzona przez Kamilę Nawalaniec i Małgorzatę Florian oraz starsza "Krasnale" prowadzona przez Małgorzatę Ciupkę i Danutę Burczyk. Za swój występ przedszkolaki otrzymały drobne upominki od Stowarzyszenia KGW "Gniewoszanki" i KGW w Pielni. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowosielcach przedstawiły Współczesne Jasełka, które zostały przygotowane pod kierunkiem siostry Hiacynty, Bożeny Gielar i Elżbiety Burczyk.

Tradycją stała się już druga część wystawy, kiedy to po odmówieniu krótkiej modlitwy przez proboszcza parafii Nowosielce ks. Henryka Dobosza, wszyscy uczestnicy wystawy połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczne.

W trakcie wystawy przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na raka Marceliny Ostrowskiej z Jaćmierza oraz na zakup protezy dla Sebastiana Króla z Pielni.

W wystawie uczestniczyło około trzydziestu wystawców. Wśród nich znaleźli się: Magdalena Biodrowicz, KGW Jaćmierz, KGW Długie, KGW Zarszyn, KGW Pielnia, KGW Posada Zarszyńska, KGW Nowosielce, KGW Posada Jaćmierska, KGW Bażanówka, SP Zarszyn, SP Długie, SP Bażanówka, SP Jaćmierz, SP Nowosielce, SP Pielnia, Gimnazjum w Zarszynie, Gimnazjum w Długiem, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Szczawne-Kulaszne, Klub Seniora Długie, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Rymanowie, Stowarzyszenie Kobiet Gminy Zarszyn, Tęczowe Przedszkole, Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św.ks. ZygmuntaGorazdowskiegowNowosielcach, Rada Rodziców z SP Jaćmierz, Dzienne Centrum Aktywności w Besku, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach, Maria Rodzinka, Katarzyna Kilar, Ewa Wanielista, Danuta Kraska i SP Odrzechowa. Jak zawsze nie zabrakło bogatej oferty przeróżnych ozdób bożonarodzeniowych, ślicznych choinek, bombek, kartek świątecznych, wypieków i wielu innych wyrobów rękodzielniczych nawiązujących do Bożego Narodzenia. Wystawę można było zobaczyć również w poniedziałek od godziny 9.00 do 16.00.

Anna Twardy

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: TUTAJ

W Długiem pojawiły się nazwy ulic FOTO

Category: Region
Utworzone: wtorek, 10, listopad 2015 10:32

DŁUGIE / W miejscowości Długie pojawiły się w końcu ulice. Pracownicy Urzędu Gminy w Zarszynie powoli wprowadzają zmiany w adresach zamieszkania mieszkańców. Stare adresy będą obowiązywać do końca tego roku.

DSC 0995 Kopiowanie Kopiowanie

Po Nowym Roku mieszkańcy będą musieli poinformować wszystkie urzędy, banki i instytucje o wprowadzonych zmianach oraz wymienić dokumenty, na których widnieje adres zamieszkania, np. prawo jazdy i dowody rejestracyjne na swój koszt. Wymianie nie podlega dowód osobisty, gdyż według nowego wzoru nie zawiera adresu zamieszkania. Oznacza to, że dowody osobiste według starego wzoru zachowują swoją ważność aż do wymiany. Również nowego adresu zamieszkania nie trzeba będzie zgłaszać do Urzędu Skarbowego. Wystarczy w rocznym rozliczeniu podatkowym za rok 2015 podać nowy adres.

Urząd Gminy zakupił dla mieszkańców tabliczki na domy. Prawdopodobnie będzie można je zakupić u sołtysa wsi Długie. Koszt tabliczki to 30 zł.

W Długiem wprowadzono dwanaście ulic. Są to:

- ul. Sanocka;

- ul. Osiedlowa;

- ul. Kolonia;

- ul. Nowa;

- ul. Zachodnia;

- ul. Kościelna;

- ul. Spacerowa;

- ul. Zagumnie;

- ul. Zielona;

- ul. Dolna;

- ul. Górna;

- ul. Graniczna.

A co o ulicach sądzą sami mieszkańcy. Oto kilka opinii:

W naszej miejscowości ulice to coś nowego i jak najbardziej pozytywnego. Są nie tylko przydatne do szybszego zlokalizowania, ale sprawiają również, że Długie staje się bardziej nowoczesne. Tablice są widoczne, nie sposób ich nie zauważyć, ale moim zdaniem brakuje nazw ulic na niektórych drogach bocznych. Może to się jeszcze zmieni – Żaneta, mieszkanka ulicy Sanockiej.

Wszyscy mieszkańcy z ulicy Zielonej są zadowoleni, że od dawna używana potoczna nazwa, w końcu została prawnie udokumentowana. Można powiedzieć na pewno, że ten termin odzwierciedla wygląd naszej drogi – to z kolei opinia Dawida.

Bardzo dobrze, że wprowadzono ulice. To znaczy, że wieś się rozrasta. Do tego ulice wprowadzają udogodnienia dla kurierów, przez co będzie to lepiej funkcjonowało – mówi Łukasz, mieszkaniec ulicy Górnej.

A co pozostali mieszkańcy sądzą na temat nowych ulic? Zapraszamy do wyrażenia swoich opinii w komentarzach.

at

 

FOTO: TUTAJ

Gospodynie z Bażanówki pamiętają o swoich seniorach FOTO i VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: poniedziałek, 09, listopad 2015 14:56

BAŻANÓWKA / Ludzie często powtarzają, że starość nie radość. Pogarszająca się kondycja fizyczna i psychiczna, niska emerytura, brak zainteresowania ze strony najbliższych, samotność - starsze osoby mają mnóstwo problemów, z którymi się borykają. Wśród młodych rośnie lekceważący stosunek do ludzi w podeszłym wieku. Często zapominamy, że seniorzy to również mądrość i doświadczenie minionych lat. To właśnie oni jak najbardziej zasługują na szacunek i uznanie, gdyż bezinteresownie obdarowują nas miłością i mądrością. Są również piewcami tradycji i kultywują stare obrzędy oraz zwyczaje naszego regionu.

DSC 0011 Kopiowanie Kopiowanie

 

 

Koło Gospodyń Wiejskich z Bażanówki we współpracy z Urzędem Gminy w Zarszynie po raz drugi świętowało Światowy Dzień Seniora. Na uroczystym obiedzie połączonym wraz z występami artystycznymi gościli nie tylko najstarsi mieszkańcy Bażanówki, ale również słowacki Klub Seniora z Niznej Sitnicy.

W czasie wspólnej zabawy goście mieli okazję wysłuchać referatu wygłoszonego przez przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich, Eugenię Malik, która opowiedziała o okolicznościach i przyczynach ustanowienia tego specjalnego dnia, które w Polsce jest obchodzone 14 listopada.

– Z okazji dzisiejszego święta przygotowaliśmy montaż słowno-muzyczny, wiersze oraz piosenki, a także skromny poczęstunek dla naszych seniorów i pozostałych gości – mówi Eugenia Malik. – Bardzo podoba nam się to święto, dlatego zamierzamy kontynuować ten cykl spotkań. Pragniemy docenić naszych seniorów. Od dwóch lat osobiście roznosimy po naszej miejscowości zaproszenia. Odzew ze strony zaproszonych mieszkańców jest bardzo pozytywny. W roku ubiegłym nasi seniorzy zgodnie twierdzili, że było wspaniale, a zabawa była przednia.

Również w tym roku seniorzy z Bażanówki licznie stawili się w Domu Strażaka. Wszystkim dopisywały humory, zwłaszcza Stanisławowi Kowalczykowi, który od kilku dobrych lat angażuje się w działalność KGW. Również i tym razem wystąpił na scenie.

– Dzień Seniora jest jak najbardziej potrzebny, – zapewnia pan Stanisław – aby przypominał młodszym, że należy szanować i cenić ludzi starszych.

– Jest to wspaniała impreza, pożyteczna, wzmacniająca rencistów i emerytów, – dodaje Wanda Niemiec – którzy siedzą tylko w domu. Przypomina ona seniorom, że ktoś o nich myśli, pamięta. Te śpiewy, to wszystko jest naprawdę cudowne dla nas. Cieszymy się i dziękujemy wszystkim organizatorom za te chwile radości.

Nie zabrakło toastu wzniesionego przez Wójta Gminy Zarszyn, Andrzeja Betleja, który życzył seniorom dużo zdrowia, radości, zadowolenia z wnuków, żeby na co dzień cieszyli się życiem i byli radośni oraz szczęśliwi. Wójt złożył również życzenia solenizantowi ze Słowacji, który niedawno ukończył sześćdziesiąt lat i tym samym stał się seniorem.

– Impreza zorganizowana przez Koło Gospodyń w Bażanówce jest ładnie przygotowana. Chór, piękne piosenki, radość tych wszystkich ludzi - to wszystko przemawia za tym, żeby świętować Dzień Seniora – twierdzi Kazimiera Haniak, przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich, również obecna w Domu Strażaka.

Jak się okazuje Dzień Seniora zyskuje coraz większą popularność. Służy uwrażliwieniu młodszych pokoleń na problemy ludzi starszych i większą integrację międzypokoleniową. Tego typu spotkania mają kształtować społeczne postrzeganie osób starszych i podejmować działania na zapewnienie im godnego życia. Na świecie żyje ponad 600 mln osób powyżej 60 roku życia. W Polsce seniorzy to 13% ludności. Ze względu na starzejące się społeczeństwa organizowane są formy aktywizacji osób w podeszłym wieku, które pozwalają rozwijać się seniorom i przeżywać drugą młodość. Sprawiać, że starość może być czasem radości i czerpania z życia nowych wrażeń.

Anna Twardy

FOTORELACJA: TUTAJ

Gmina Zarszyn po raz drugi zdobyła tytuł "Przyjazna Polska" FOTO

Category: Region
Utworzone: wtorek, 27, październik 2015 11:40

GMINA ZARSZYN / W dniu 23 października 2015 r. w Warszawie Wójt Gminy  Zarszyn  Andrzej Betlej oraz Kierownik Referatu Kultury, Sportu i Promocji Gminy Bogumiła Bętkowska odebrali  certyfikat „Przyjazna Polska” w kategorii „Kraina Historii i Kultury”.

gfp2015-242

W czerwcu 2015 Gmina Zarszyn przystąpiła do konkursu organizowanego w ramach Programu Promocji Samorządów „ Przyjazna Polska 2015”. Certyfikat ten stanowi dla gminy bardzo duże wyróżnienie. Dokonana została rzetelna ocena zewnętrzna naszej działalności i potwierdziło się to, że obraliśmy dobry kierunek rozwoju gminy z zachowaniem dbałości o dziedzictwo kulturowe. Uzyskanie certyfikatu tematycznego stwarza gminie nowe możliwości wypromowania naszych atrakcji turystycznych, dziedzictwa kulturowego oraz innych osiągnięć gminy czy mieszkańców. Dzięki certyfikatowi „Przyjazna Polska” będziemy bardziej rozpoznawalni w kraju i zagranicą.

Foto:http://www.przyjaznapolska.pl/

UG Zarszyn

Konferencja międzynarodowa nt. "Turystyka wiejska na obszarach górskich" FOTO

Category: Fotorelacje
Utworzone: wtorek, 20, październik 2015 10:14

BACHLEDÓWKA / W dniach 15-16 października  w miejscowości Bachledówka – Czerwienne w ramach projektu „Innovation in Rural Tourism” odbyła się międzynarodowa konferencja nt. „Turystyki wiejskiej na obszarach górskich”, w której uczestniczyli przedstawiciele Rady Konsultacyjnej Gminy Zarszyn utworzonej w ramach projektu Karpacki Uniwersytet Partycypacji.

DSC04874
W pierwszym dniu konferencji członek Rady Konsultacyjnej Damian Komański zaprezentował przebieg realizacji  projektu  oraz osiągnięte rezultaty wypracowane w trakcie jego trwania. W drugim dniu konferencji koordynator Rady  Bogumiła Bętkowska przedstawiła dotychczasowe osiągnięcia gminy w zakresie produktów turystycznych i  wypracowanych w trakcie projektu kierunków rozwoju turystyki na kolejne lata w Gminie Zarszyn. Uczestnicy konferencji mieli możliwość prezentacji swoich produktów tradycyjnych i materiałów promocyjnych na stoiskach. Nie zabrakło też stoiska Gminy Zarszyn, które cieszyło się dużym powodzeniem.

W dniu 17 października uczestnicy konferencji wzięli udział w wizycie studyjnej w miejscowości Ochotnica Górna, gdzie odbyła się prezentacja miejscowości, zabytków i atrakcji turystycznych. Na koniec wizyty odbył się "Redyk Jesienny", czyli zejście pasterzy z owcami z górskich hal do gospodarstw przy uroczystym śpiewie kapeli góralskiej.

tekst i foto: UG Zarszyn
FOTO: Tutaj

Zaproszenie na Rekonstrukcję Historyczną w Nowosielcach

Category: Imprezy
Utworzone: poniedziałek, 11, maj 2015 09:45

NOWOSIELCE / Wójt Gminy Zarszyn serdecznie zaprasza na Rekonstrukcję Historyczną wydarzeń z 1944 roku walk II Czechosłowackiej Samodzielnej Brygady Powietrznodesantowej, która odbędzie się w Nowosielcach w dniach 23-24 maja 2015 roku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ambasador Republiki Słowackiej, Ambasador Republiki Czeskiej, Wojewoda Podkarpacki oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego. Szczegóły na plakacie.

plakat

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym FOTO

Category: Fotorelacje
Utworzone: piątek, 24, kwiecień 2015 16:24

GMINA ZARSZYN / JAĆMIERZ / W dniu 24 kwietnia 2015 roku na Miasteczku Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej w Jaćmierzu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

DSC 0061 Kopiowanie Kopiowanie

W minionym tygodniu miały miejsce eliminacje gminne, dzisiaj powiatowe. Tym razem pogoda dopisała. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00 i trwały około pięciu godzin. W rywalizacji wzięło udział łącznie 42 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu sanockiego.

Eliminacje składały się z dwóch etapów. Na początku uczniowie sprawdzili swoją wiedzę teoretyczną, rozwiązując test wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Dla dzieci ze szkół podstawowych był to test jednokrotnego wyboru, natomiast dla młodzieży gimnazjalnej wielokrotnego wyboru. Druga część turnieju była nieco trudniejsza, bo praktyczna i polegała na jeździe rowerem po Miasteczku Ruchu Drogowego pod okiem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Sanoku.

Nagrody i upominki były przyznawane zarówno w kategoriach indywidualnych jak i drużynowych. Dodatkowo w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjum zwycięzcy otrzymywali puchary. Dyplomy oraz upominki wręczali nagrodzonym: Wójt Gminy Zarszyn, Andrzej Betlej, Dyrektor WORD, Bogusław Kolarczyk, Dyrektor TRANS NG Sanok, Bronisław Magusiak oraz przedstawiciel Straży Miejskiej w Sanoku, Bartosz Wojtowicz. Zwycięskie drużyny odebrały puchary z rąk aspiranta Stanisława Stabryły z KPP Sanok.

Wyniki turnieju prezentują się następująco:

Eliminacje Powiatowe dla drużyn ze Szkół Podstawowych:

I miejsce – SP w Jaćmierzu

II miejsce – SP w Besku

III miejsce – SP w Nowosielcach

Eliminacje Powiatowe dla drużyn Szkół Gimnazjalnych:

I miejsce – Gimnazjum w Besku

II miejsce – Gimnazjum w Długiem

III miejsce – Gimnazjum w Zarszynie

Eliminacje Powiatowe dla indywidualnych uczestników ze Szkół Podstawowych:

I miejsce – Marcelina Domoń

II miejsce – Karolina Skopińska

III miejsce – Oliwia Kielar

Eliminacje Powiatowe dla indywidualnych uczestników ze Szkół Gimnazjalnych:

I miejsce – Szymon Kopecki

II miejsce – Dominik Jakubowski

III miejsce – Paweł Drozd

Głównym organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Sanoku, które przygotowało eliminacje przy współpracy z Urzędem Gminy Zarszyn, SP Jaćmierz, KPP w Sanoku, Strażą Miejską w Sanoku, WORD-em w Krośnie oraz firmą TRANS NG Sanok.

tekst: at

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: Tu

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze