maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

13 items tagged "Straż Graniczna"

Wyników 1 - 13 z 13

Trzech obywateli Ukrainy nielegalnie przekroczyło zieloną granicę

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 25, styczeń 2016 09:49

BIESZCZADY / Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku oraz z Placówki SG w Wojtkowej zatrzymali wczoraj trzech obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę.

14-85074

Strażnicy graniczni z Wojtkowej i z Krościenka otrzymali wieczorem informację od funkcjonariuszy Państwowej Służby Granicznej Ukrainy o śladach trzech osób, które prawdopodobnie kierują się w stronę granicy państwowej. W okolice ujawnienia śladów skierowano natycmiast patrole strażników granicznych, które w szybkim czasie zatrzymały trzech obywateli Ukrainy w wieku od 24 do 30 lat,.

Mężczyźni przyznali się, że właśnie nielegalnie przekroczyli zieloną granicę. Złożyli wyjaśnienia, z treści których wynika, że sami wszystko zorganizowali. W rejon granicy państwowej przyjechali publicznymi środkami transportu a następnie pieszo przeszli na stronę polską. Ukraińcy byli bardzo dobrze przygotowani na trudne warunki zimowe oraz na długą podróż. Posiadali GPS, latarki a także  dokumenty tożsamości oraz środki finansowe. Jak wyjaśnili chcieli dotrzeć do Francji w celu podjęcia pracy zarobkowej. We Francji mieszka żona jednego z mężczyzn a on sam już wcześniej tam pracował. Obywatele Ukrainy byli w dobrym stanie zdrowia i nie wymagali opieki lekarskiej.

Strażnicy graniczni z Krościenka przedstawili zatrzymanym zarzut popełnienia przestępstwa: przekroczenia granicy państwowej z Ukrainy do Polski  wbrew przepisom prawa. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku.

Meżczyźni jeszcze dzisiaj zostaną przekazani w ramach umowy o readmisji stronie ukraińskiej.

 

źródło: BiOSG

Komendant podziękował za zaangażowanie i profesjonalizm na misji

Category: Region
Utworzone: środa, 20, styczeń 2016 08:36

BIESZCZADY / W dniu 19 stycznia komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Piotr Patla spotkał się  z plutonowym SG Kamilem JAMRÓZ  z Placówki SG w Wojtkowej uhonorowanym w  grudniu ubiegłego roku nagrodą  Ministra MSWiA – pod hasłem „Bohaterowie naszych czasów”.

14-84860

Komendant wręczając mu pamiątkową tabliczkę  powiedział:  

–Jestem dumny, że mamy takiego funkcjonariusza w naszych szeregach. Gratuluje i dziękuję za profesjonalizm i zaangażowanie wykazane na misji. Pana postawa przyczynił się także do kreowania pozytywnego wizerunku funkcjonariusza polskiej Straży Granicznej wśród funkcjonariuszy oddelegowanych z innych państw europejskich -

Plutonowy SG Kamil Jamróz pełni służbę na Placówce SG w Wojtkowej. W formacji jest od 5 lat. W grudniu 2015 roku otrzymał nagrodę Ministra MSWiA za udział w misji na granicy serbsko- wegierskiej. Wraz z dziewięcioma kolegami z Bieszczadzkiego Oddziału SG, w listopadzie 2015 roku, został oddelegowany do misji  wsparcia Krajowej Policji Węgier na granicy z Serbią. W trakcie misji wyróżniał się zdecydowaniem w działaniu, odwagą i profesjonalizmem. Dał się poznać jako osoba zaangażowana i posiadająca dużą wiedzę migracyjną.

Straż Graniczna

Pierwsza w tym roku zatrzymana grupa nielegalnych imigrantów w Bieszczadach

Category: Region
Utworzone: czwartek, 14, styczeń 2016 08:24

BIESZCZADY / 11 stycznia, tuż po północy, funkcjonariusze SG z Wojtkowej wykorzystując narzędzia optoelektroniczne, zaobserwowali idącą od granicy państwa grupę osób. Szybkie działania graniczne doprowadziły do zatrzymania grupy w okolicy miejscowości Bukowiec (powiat bieszczadzki). Okazało się, że w ośmioosobowej grupie są rodzice z trójką swoich dzieci (9,7,3 l.). Oprócz nich - dwóch mężczyzn i kobieta. Jeden z mężczyzn posiadał syryjski dokument tożsamości, natomiast pozostali oświadczyli, że są obywatelami Iraku i pieszo przekroczyli granicę.

14-84038

W tym samym czasie, inny patrol funkcjonariuszy SG, ustalił dwa pojazdy, które miały przewieźć grupę z granicy w głąb terytorium Polski. Do sprawy zatrzymano kierowców: dwóch Polaków, mieszkańców Bieszczad (21 i 22 l.) oraz dwóch ob. Ukrainy (27 i 29 l.).

Zatrzymaną grupę cudzoziemców przewieziono na Placówkę SG w Wojtkowej. Tam otrzymali ciepły posiłek i napoje. Wszyscy byli w dobrym stanie zdrowia. Mieli ciepłe ubrania i odpowiednie obuwie na zmianę. Jak wyjaśnili, celem ich podróży miała być Europa Zachodnia, gdzie mają swoje rodziny i znajomych.

Miłym akcentem jaki spotkał dzieci zatrzymanych Irakijczyków było wręczenie im paczki ze słodyczami od funkcjonariuszy należących do związków zawodowych z Krościenka.

Zgodnie z umową o readmisji, imigrantów przekazano z powrotem na Ukrainę. Natomiast, dwaj Polacy i dwaj Ukraińcy, którzy mieli za zadanie przetransportować grupę z granicy, pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lesku.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania przez Straż Graniczną na Podkarpaciu nielegalnych imigrantów i czterech organizatorów przerzutu. Natomiast, w ubiegłym roku, na tzw. zielonej granicy, zatrzymano łącznie 65 imigrantów. Wśród nich odnotowano cztery przypadki w ramach których ujawniono pięć osób udzielających pomocy w transportowaniu cudzoziemców od granicy w głąb terytorium RP.

BiOSG

Strażnicy graniczni uratowali kobiecie życie

Category: Region
Utworzone: środa, 13, styczeń 2016 09:12

BIESZCZADY / Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Stuposianach uratowali życie kobiecie, która próbowała popełnić samobójstwo.

14-83521

Patrol strażników granicznych zauważył wczoraj w pobliżu granicy, w okolicach nieistniejącej już dzisiaj miejscowości Bukowiec, samochód marki Volkswagen stojący na poboczu. W środku na rozłożonym siedzeniu leżała kobieta, obok butelka wina oraz reklamówka z lekami. Funkcjonariusze próbowali nawiązać kontakt z kobietą ale cały czas pozostawała nieprzytomna. Z powodu złych warunków pogodowych (bardzo śliska nawierzchnia) oraz także złego dojazdu do miejsca zdarzenia, strażnicy graniczni zabrali kobietę do swojego służbowego samochodu terenowego aby jak najszybciej dowieźć ją do wezwanej wcześniej karetki pogotowia. Na trasie między Tarnawą a miejscowością Muczne – kobietę przekazano ratownikom ze szpitala w Ustrzykach Dolnych.

34- latka jest mieszkanką województwa małopolskiego, obecnie przebywa w szpitalu a jej stan jest już stabilny.

Jest to drugie w ciągu ostatnich miesięcy zdarzenie kiedy  strażnicy graniczni ratowali życie. Pod koniec listopada 2015 r. funkcjonariusze z PSG w Ustrzykach Górnych, w okolicy masywu górskiego „Szeroki Wierch” odnaleźli obywatela Czech. Mężczyzna był chory i powinien znajdować się pod stałą opieką lekarza, od paru dni poszukiwany był przez rodzinę. Odnaleziony znajdował się w stanie poważnego wychłodzenia organizmu, dłuższy pobyt w takich warunkach groziłby śmiercią przez zamarznięcie. Szybka i skuteczna akcja strażników granicznych pozwoliła uniknąć tragedii.

Straż Graniczna

Pojechali na grecką wyspę Lesbos, będą wspierać Greków w ochronie granicy

Category: Region
Utworzone: piątek, 08, styczeń 2016 08:49

BIESZCZADY / Od 7 stycznia, sześciu funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG wraz z dziewiętnastoma innymi delegowanymi z różnych oddziałów SG, rozpoczyna miesięczną misję na greckiej wyspie Lesbos. Misja odbywa się w ramach operacji unijnej agencji ds. granic Frontex.

full b761a575c38cb51cc836becc5434848a

Polscy funkcjonariusze Straży Granicznej mają pomóc miejscowym służbom w radzeniu sobie z napływem migrantów. Delegowani funkcjonariusze z Podkarpacia są specjalistami ds. nadzoru granic, daktyloskopowania i rejestracji migrantów.

Misja będzie kontynuowana. Na luty (2016) planowany jest wyjazd do Grecji 32 funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej - specjalistów do rejestracji cudzoziemców, ustalania pochodzenia migrantów oraz specjalistów ds. dokumentów. W marcu kolejna tura 32 funkcjonariuszy pojedzie na Lesbos, Samos oraz Chios.

W 2015 roku, w misjach pod egidą Frontex-u, uczestniczyło 34 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. Funkcjonariusze ci w trakcie misji wspierali państwa członkowskie w ochronie południowej granicy UE m.in. w Grecji, Bułgarii i we Włoszech. Dodatkowo, 10 funkcjonariuszy brało udział w misji wsparcia Krajowej Policji Węgier na granicy węgiersko-serbskiej.

 

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Od dzisiaj, sześciu funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG wraz z dziewiętnastoma innymi delegowanymi z różnych oddziałów SG, rozpoczyna miesięczną misję na greckiej wyspie Lesbos. Misja odbywa się w ramach operacji unijnej agencji ds. granic Frontex.

Polscy funkcjonariusze Straży Granicznej mają pomóc miejscowym służbom w radzeniu sobie z napływem migrantów. Delegowani funkcjonariusze z Podkarpacia są specjalistami ds. nadzoru granic, daktyloskopowania i rejestracji migrantów.

Misja będzie kontynuowana. Na luty (2016) planowany jest wyjazd do Grecji 32 funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej - specjalistów do rejestracji cudzoziemców, ustalania pochodzenia migrantów oraz specjalistów ds. dokumentów. W marcu kolejna tura 32 funkcjonariuszy pojedzie na Lesbos, Samos oraz Chios.

W 2015 roku, w misjach pod egidą Frontex-u, uczestniczyło 34 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. Funkcjonariusze ci w trakcie misji wspierali państwa członkowskie w ochronie południowej granicy UE m.in. w Grecji, Bułgarii i we Włoszech. Dodatkowo, 10 funkcjonariuszy brało udział w misji wsparcia Krajowej Policji Węgier na granicy węgiersko-serbskiej.

Okres świąteczno - noworoczny na granicy

Category: Region
Utworzone: wtorek, 05, styczeń 2016 08:33

BIESZCZADY / Okres świąteczno – noworoczny na polsko – ukraińskiej granicy był czasem spokojnym i bezpiecznym. Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej nie odnotowali żadnych poważnych incydentów związanych z przestępczością graniczną. Przed samymi świętami padł rekord w ilości odprawionych podróżnych –  w środę 23 grudnia podkarpackie przejścia graniczne przekroczyło łącznie 45 tysięcy osób (średnio przekracza je 32 tysiące podróżnych).

full 0926c7a26350ebb0598174a3fcd7b99a

Duży ruch był efektem wyjazdów na przedświąteczne zakupy, ale związany był też z powrotami obywateli Ukrainy z pracy za granicą. Podróżom sprzyjała również ładna pogoda. Podczas świątecznych dni ruch wyraźnie zmalał i utrzymywał się na poziomie ok. 13 tysięcy na dobę.

Dzień przed Wigilią, w  środę 23 grudnia, funkcjonariusze SG z Medyki wspólnie z celnikami  ujawnili w bagażu 45 – letniego obywatela Ukrainy trzy koralowce, które są objęte ochroną na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej CITES. Wobec Ukraińca wszczęto postępowanie karne.

W tym samym dniu, na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymano 20 – letniego Polaka, który usiłował wywieźć na Ukrainę kradziony samochód marki Jeep Wrangler o wartości 170 tysięcy złotych. Samochód i kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji.

W ostatni dzień roku 2015, funkcjonariusze SG  z Medyki ujawnili, że 23– letni Ukrainiec próbował wywieźć z Polski kokpit z kradzionego Mercedesa. Jego wartość oszacowano na 4 tysiące złotych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadza policjanci z KP w Medyce.

W pierwszy weekend nowego roku (2-3 stycznia) odnotowano duży ruch autokarowy. Przez przejście graniczne w Korczowej do Polski wjechało 70 autokarów, podczas gdy średnio odprawianych jest tam ok. 30.  Podróżnymi byli głównie turyści z Ukrainy, którzy wyjeżdżali na narty do Zakopanego ale także na Słowację i do Czech.

W piątek 1 stycznia strażnicy graniczni z Placówki w Stuposianach zatrzymali 54 – letniego Polaka – mieszkańca województwa podlaskiego poszukiwanego listem gończy. Mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym w Sanoku.

Natomiast w nocy 2/3 stycznia funkcjonariusze z Placówki SG w Horyńcu – Zdroju otrzymali  informacje o śpiącym na ławce mężczyźnie. Z powodu niskich temperatur ( tej nocy ok. - 16 stopni Celsjusza ) istniało realne zagrożenie dla jego życia. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego, nie mógł poruszać się o własnych siłach i nie można było nawiązać z nim żadnego kontaktu. Strażnikom granicznym udało się jednak ustalić, że jest to przyjezdny kuracjusz.  Przekazano go pod opiekę pracownikom jednego z sanatoriów.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Nowy Komendant Główny Straży Granicznej

Category: Polska
Utworzone: poniedziałek, 04, styczeń 2016 08:22

POLSKA / 31 grudnia Premier Beata Szydło powołała na stanowisko Komendanta Głównego Straży Granicznej majora SG Marka Łapińskiego. Nominację wręczył dziś Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Mjr SG Marek Łapiński zastąpił na stanowisku Komendanta Głównego SG gen. dyw. SG Dominika Tracza.

full 2f3e7937e3bc03657a192fdd86453dec

W Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków oraz sztandaru. W uroczystości uczestniczył sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba, Biskup Polowy WP Józef Guzdek, kadra kierownicza Straży Granicznej, przedstawiciele duchowieństwa i związków zawodowych.


Sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba podziękował odchodzącemu Komendantowi Głównemu Straży Granicznej za dotychczasową służbę. Gen. dyw. SG Dominik Tracz dziękując za dotychczasową współpracę życzył wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Major SG Marek Łapiński urodził się 10 marca 1963 roku w Zamościu. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1993 roku. Od 1998 roku pełnił funkcję zastępcy Generalnego Inspektora Celnego. W latach 2006-2007 był dyrektorem Departamentu Kontroli, Skarg i Wniosków w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora Zarządu Komendy Głównej Straży Granicznej.

 

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

 

 

Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym Sanok 2015

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 28, kwiecień 2015 10:05

SANOK / Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

full f1baac424bbee666ba144df22f7179fc

Zawody odbyły się w czwartek (23 kwietnia) a jednym z ich współorganizatorów był Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

3 – osobowe drużyny musiały się zmierzyć z realizacją 11 symulowanych zadań medycznych m.in.: wypadek spadochroniarza, wypadek na budowie, wypadek quada czy wypadek rolkarza. Każda drużyna na wykonanie zadania miała maksymalnie 10 minut. Łącznie w zawodach uczestniczyły 22 drużyny.

Bieszczadzki Oddział SG reprezentowany był przez zespół w składzie: plut. SG Agnieszka Mercik (Komenda Oddziału), st. chor. SG Denis Rokita (Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Przemyślu) i sierż. Grzegorz Bartnicki (PSG Medyka). Ponadto jedno z zadań – wypadek z bronią palną było zorganizowane przez funkcjonariuszy BiOSG na terenie Placówki SG w Sanoku.

full 5c7dc799838d9599be95fbbfc81d6461

Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym organizowane są przede wszystkim w celu sprawdzenia umiejętności prowadzenia i  koordynacji akcji ratowniczych, ich celem jest też podnoszenie kwalifikacji poprzez sportową rywalizację. Tego typu spotkania to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń w zakresie akcji ratowniczych.

 

Bieszczadzki Oddział SG

Straż Graniczna ćwiczy z polskimi i kanadyjskimi żołnierzami w Bieszczadach

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 20, kwiecień 2015 13:16

TRZCIANIEC / Od 7 kwietnia, na terenie ośrodka szkoleniowego w Trzciańcu, około 50 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczy w  ćwiczeniach z żołnierzami z 25 Batalionu Kawalerii Powietrznej i III Batalionu Kawalerii Królewskiej z Kanady. Współdziałanie jest prowadzone  na podstawie porozumienia Komendanta Głównego SG i Dowódcy Generalnego Sił Zbrojnych o współdziałaniu służb, podpisanego 4 lutego br.

full 8a7adabb564496b4cbe703252dd05189

Od 7 do 29 kwietnia, w Bieszczadach, trwają ćwiczenia pk. " Maple Detachment 15". Biorą w nich udział funkcjonariusze Straży Granicznej, żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej i żołnierze kanadyjscy. Łącznie ćwiczy około 150 osób. W każdym z ćwiczebnych dni doskonalone są różnego rodzaju umiejętności zarówno teoretyczne jak i praktyczne oraz koordynacja i współdziałanie.

Założeniem wspólnych ćwiczeń prowadzonych w dniu 17 kwietnia było działanie wojska w strefie przygranicznej z epizodem ujawnienia ze śmigłowca potencjalnie niebezpiecznych osób, które przekroczyły granicę państwa. W ćwiczeniach brali udział funkcjonariusze z trzech placówek Straży Granicznej: z Wojtkowej, z Krościenka, z Sanoka oraz Sekcji Realizacji Wydziału Zabezpieczenia Działań ( łącznie 47).

W trakcie ćwiczeń zaprezentowano m.in. skoki spadochronowe z wykorzystaniem spadochronów szybujących, różne techniki desantu ze śmigłowca, użycie środków bojowych, pozoracje a także szturm na budynek wyspecjalizowanych sił bojowych służb i zatrzymanie niebezpiecznych osób, które się w nim zabarykadowały.

W bieżącym roku to już trzecie ćwiczenia z Jednostkami MON w których biorą udział funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG.

 Ćwiczenia obserwowali m.in. Komendant BiOSG płk SG Piotr Patla, oraz przedstawiciele Sztabu Komendanta Głównego: płk SG Zbigniew Plater - Zyberk i płk SG Grzegorz Lusa. Z ramienia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej obecny był por. Zbigniew Krupa, dowódca kompanii rozpoznawczej oraz Jonathan Hubble, z kanadyjskiej kawalerii.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Charytatywna aukcja Straży Granicznej sprzedana za ponad 2 tysiące złotych

Category: Region
Utworzone: piątek, 23, styczeń 2015 09:48

BIESZCZADY / USTRZYKI GÓRNE / Dzisiaj, na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęła kwota 2.125 zł za weekend w placówce Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych - pod hasłem ŚLADAMI WATAHY.

11720

Aukcja wystawiona przez Bieszczadzki Oddział SG jest nawiązaniem do popularnego serialu telewizji HBO, którego bohaterami byli bieszczadzcy strażnicy graniczni. Została okrzyknięta hitem aukcyjnym. Rozpoczęła się od złotówki i osiągnęła kwotę 2.125 zł. W licytacji wzięło udział 18 osób.

Zwycięzcą aukcji został mieszkaniec Dolnego Śląska, który wraz z osobą towarzyszącą będzie mógł spotkać się z funkcjonariuszami Straży Granicznej którzy byli - konsultantami przy produkcji serialu, wziąć udział w nocnym patrolu i przejść szlakami bohaterów filmu.

Straż Graniczna zapewnia zakwaterowanie w pokojach gościnnych placówki w Ustrzykach Górnych.

 

Rzecznik prasowy

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Euroregionu Karpaty

Category: Wiadomości
Utworzone: piątek, 20, czerwiec 2014 13:06

ŁUPKÓW / Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zajęła II miejsce podczas VIII Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych Euroregionu Karpaty.

Zawody zostały rozegrane dniach 12 – 13 czerwca  na strzelnicy ZK w Łupkowie. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele podkarpackich służb mundurowych oraz funkcjonariusze służby więziennej i policji z Węgier i ze Słowacji, łącznie 17 trzyosobowych drużyn.

Podczas zawodów rozegrano indywidualne i zespołowe konkurencje strzeleckie dla mężczyzn i kobiet z pistoletu Walter wz. 99 oraz pistoletu maszynowego Glauberyt wz. 98. Uzupełnieniem zmagań strzeleckich była konkurencja w zakresie rzutu granatem ćwiczebnym do wyznaczonego celu. O kolejności miejsc zajętych przez poszczególnych zawodników lub drużyny w danej klasyfikacji decydowała najwyższa ilość punktów, uzyskanych we wszystkich programowych konkurencjach łupkowskich zawodów.

W wyniku zmagań najlepszą męską drużyną mistrzostw okazali się funkcjonariusze Służby Więziennej z ZK w Łupkowie, drugie miejsce zajęli strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego OSG  a trzecie Liga Obrony Kraju. Funkcjonariusze BiOSG dobrze spisali się również w indywidualnej klasyfikacji mężczyzn, na pierwszym miejscu zawody ukończył chor.szt. SG Krzysztof Lis (Komenda Oddziału) a na trzecim mł. chor. SG Jarosław Wirth (Komenda Oddziału). W klasyfikacji indywidualnej kobiet na pierwszym miejscu, zawody ukończyła funkcjonariuszka słowackiej policji z Preszowa, a tuż za nią na drugiej pozycji uplasowała się plut. Katarzyna Popowicz (PSG Korczowa)  i kpt. SG Joaanna Siepioła (Komenda Oddziału).  W klasyfikacji drużynowej kobiet funkcjonariuszki BIOSG były bezkonkurencyjne zajmując I miejsce.

Patronat nad zawodami objął Dyrektor Generalny Służby Więziennej – gen. Jacek Włodarski.

10466

10467

10468

 

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

IV Manewry Ratownictwa Medycznego

Category: Wiadomości
Utworzone: poniedziałek, 16, czerwiec 2014 12:42

USTRZYKI GÓRNE / Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych uczestniczyli w „IV Manewrach Ratownictwa Medycznego”.

Ćwiczenia odbyły się w dniach 6 – 8 czerwca w Ustrzykach Górnych i zostały zorganizowane przez Bieszczadzką Grupę GOPR. Głównym celem szkolenia było poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności związanych z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podczas pierwszego dnia manewrów uczestnicy słuchali wykładów dotyczących hipotermii, urazów u dzieci i chorób wewnętrznych. W drugim dniu odbyły się zajęcia praktyczne polegające na ćwiczeniach w udzielaniu pierwszej pomocy oraz udziale w ośmiu symulowanych  akcjach ratowniczych w okolicy Ustrzyk Górnych w tym również na basenie.

W manewrach uczestniczyły dwa trzyosobowe zespoły funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Ustrzykach Górnych a jednym z instruktorów był funkcjonariusz SG z Wydziału Zabezpieczenia Działań z Komendy BiOSG w Przemyślu.

10446

 

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział

Straży Granicznej

Tropiciele z Arizony szkolą polską Straż Graniczną

Category: Wiadomości
Utworzone: piątek, 13, czerwiec 2014 10:47

W dniach od 9 do 13 czerwca br. funkcjonariusze Straży Granicznej uczestniczą w specjalistycznym szkoleniu dotyczącym tropienia śladów. Szkolenie prowadzą funkcjonariusze służb granicznych USA, rodowici Indianie z Arizony. Z gośćmi, na granicy państwa, spotkał się Komendant Główny SG gen. dyw. SG Dominik Tracz.

Amerykańscy goście: Kevin Carlos i Charmaine Harris ponad 20 lat pełnią służbę na amerykańsko-meksykańskiej granicy państwa. W swojej ojczyźnie oprócz koordynowania działań w terenie zajmują się prowadzeniem szkoleń w zakresie bezpieczeństwa  granic. Oboje pracowali m.in. jako tropiciele. Należą do elitarnej grupy:  "Shadow Wolf" słynnej ze skutecznego ścigania nielegalnych imigrantów i przemytników narkotyków na meksykańskim pograniczu.

Do tego przedsięwzięcia wytypowano 14 funkcjonariuszy z trzech oddziałów polskiej Straży Granicznej: bieszczadzkiego, nadbużańskiego i podlaskiego. Koordynatorem przedsięwzięcia ze strony Straży Granicznej jest mjr  Jerzy Ostrowski.

Kryteriami które decydowały o zakwalifikowaniu funkcjonariuszy do szkolenia było dotychczasowe doświadczenie, miejsce pełnienia służby oraz wyniki w tropieniu. W perspektywie, to oni będą szkolić pełniących służbę na zewnętrznej granicy UE kolegów.

Celem projektu jest wzbogacenie wiedzy i umiejętności strażników granicznych na temat identyfikacji śladów oraz wykorzystanie nieszablonowych, ale skutecznych metod stosowanych jeszcze przez rdzennych Indian.

Jest to już piąta edycja tego typu specjalistycznego  szkolenia realizowanego w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej.  Pierwsze przedsięwzięcie miało miejsce w 2003 roku, a ostatniew 2012.

Projekty są realizowane w ramach amerykańskiego programu pomocowego EXBS (Export Control and Related Border Security). 

10433
 

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze