maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

260 items tagged "Sanok"

Wyników 1 - 20 z 260

W dniach 20-21 lutego 2016 r. odbędą się Ogólnopolskie Zawody Dzieci - Finały OTTO ICE CHALLENGE – Sanok w łyżwiarstwie szybkim na torze długim

Category: Informacje Sportowe
Utworzone: piątek, 12, luty 2016 08:32

SANOK / To już piąta, finałowa edycja tych zawodów, rozgrywana tym razem w Sanoku.

LOGO-ICE

Celem zawodów jest aktywizacja klubów sportowych do organizowania naborów i selekcji, oraz stworzenie możliwości startu zawodnikom nieposiadającym limitów czasowych, uprawniających do startu w Pucharze Polski bądź Ogólnopolskich Zawodach Kwalifikacyjnych.

Konkurencje będą podzielone na 6 kategorii wiekowych: 10 lat i młodsi, 11, 12, 13, 14 i 15 lat. Dystanse w zależności od kategorii od 100m do 1500m rozgrywane będą indywidualnie, w wielobojach oraz sztafetach i biegach drużynowych.

W zawodach wystartuje ponad 200 zawodników. Każdego dnia odbędzie się ponad 20 biegów.

Oprócz pucharów, medali i dyplomów, sponsor zawodów firma OTTO - Kobierzyce ufundowała dla zwycięzców stroje łyżwiarskie oraz łyżwy. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wyjadą na Zawody „Viking Race” do holenderskiego Heerenveen. Zawody te uznawane są za nieoficjalne Mistrzostwa Europy w kategoriach 10-16 lat, a udział w nich bierze kilkanaście krajów europejskich.

MOSiR Sanok

 

XVII Sesja Rady Miasta Sanoka

Category: Sanok
Utworzone: środa, 10, luty 2016 14:05

SANOK / W dniu 16 lutego 2016 r. (wtorek) o godzinie 12.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbędzie się XVII Sesja Rady Miasta Sanoka VII kadencji. Poniżej publikujemy porządek obrad:  

1. Otwarcie obrad.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Zapoznanie Rady z porządkiem obrad.
4. Informacja Przewodniczącego o złożonych interpelacjach.
5. Sprawozdanie Komisji z działalności między sesjami.
6. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z działalności między sesjami.
7. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta dot. zmiany uchwały budżetowej na rok 2016, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
8. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie wyrażenia zgody na rozszerzenie zakresu rzeczowego zadania w realizowanym projekcie pod nazwą „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Sanoku” oraz zabezpieczenie w budżecie miasta Sanoka na rok 2016 środków finansowych na jego realizację, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
9. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie przystąpienia Gminy Miasta Sanoka do realizacji projektu pn. „Zagospodarowanie terenów brzegów rzeki San w Sanoku”, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
10. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie przystąpienia Gminy Miasta Sanoka do realizacji projektu pn. „Aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Sanoka na lata 2016-2022”, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
11. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Sanoka, położonej w Sanoku obr. Śródmieście, oznaczonej jako działka nr 28/5 o pow. 0,0035 ha na rzecz właściciela nieruchomości przyległej, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
12. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własności Gminy Miasta Sanoka, położonej w Sanoku obr. Dąbrówka, oznaczonej jako działka nr 1332/50 o pow. 0,2137 ha, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
13. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Gminy Miasta Sanoka, położonych w Sanoku, obr. Dąbrówka oznaczonych jako działki nr 1194/5 o pow. 0,1072 ha, nr 1194/6 o pow. 0,1072 ha, nr 1194/7 o pow. 0,1073 ha, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
14. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
15. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej publicznych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Miasta Sanoka dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
16. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 7 w Sanoku, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania doraźnej Komisji Statutowej.
18. Interpelacje.
19. Wolne wnioski i zapytania.
20. Zamknięcie obrad sesji.

źródło: UM w Sanoku

herbmiasta

 

1 marca – Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Category: Imprezy
Utworzone: wtorek, 09, luty 2016 10:13

SANOK / Urząd Miasta Sanoka oraz Starostwo Powiatowe w Sanoku zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości odbędą się 1 marca 2016 r. Rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 18.00 w Kościele Farnym w Sanoku w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy Świętej nastąpi przejście pod tablicę na klasztorze OO. Franciszkanów upamiętniającą żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego straconych w publicznych egzekucjach w Sanoku w 1946 r. i dalsza część uroczystości.

plakat1

1 marca 2016 r.
18.00 – Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych (Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku)

Po Mszy Świętej – dalsza część uroczystości przy klasztorze OO. Franciszkanów

Imprezy towarzyszące:
7 marca 2016 r.

10.00 – V Międzypowiatowy Konkurs Historyczny „Oskarżeni o wierność” – podsumowani konkursu i wręczenie nagród (Sanocki Dom Kultury)

Współorganizatorami wydarzenia są:
Związek Sybiraków

Sanocki Klub Gazety Polskiej
Towarzystwo Gimnastyczne Sokół
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej
Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Ziemi Sanockiej
II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku

 

źródło: UM w Sanoku

Autosan znalazł nabywcę

Category: Sanok
Utworzone: piątek, 05, luty 2016 10:03

SANOK / 2 lutego w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbyła się konferencja prasowa Burmistrza Miasta Sanoka Tadeusza Pióro oraz Posła na Sejm RP Piotra Uruskiego. Tematem spotkania z dziennikarzami była sprzedaż sanockiej firmy Autosan S.A. Burmistrz poinformował o nabyciu fabryki przez grupę inwestorów Polskiej Grupy Zbrojeniowej w której skład wchodzą PIT-RADWAR, Huta Stalowa Wola S.A. oraz HSW Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. Inwestorzy zapowiedzieli utrzymanie zatrudnienia obecnej grupy pracowników, kontynuację dotychczasowej produkcji a także poszerzenie działalności.

dsc 0254

To przede wszystkim dobra wiadomość dla pracowników Autosanu. Dzięki zgodnej współpracy lokalnego samorządu, władz wojewódzkich i centralnych udało się osiągnąć długo wyczekiwany sukces – powiedzieli zgodnie Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro oraz Poseł na Sejm RP Piotr Uruski.

Obaj wyrazili radość z tego powodu, że udało się uratować słynną sanocką firmę oraz miejsca pracy dla sanoczan. Otwiera to bowiem przed miastem nowe perspektywy rozwoju a wielu rodzinom daje poczucie stabilizacji.

źródło: UM Sanok

Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłasza nabór na zajęcia z łyżwiarstwa figurowego

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 02, luty 2016 15:17

Jeśli chcesz nauczyć się jazdy figurowej na łyżwach, zapisz się na zajęcia do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Zajęcia będą się odbywały w trzech grupach, maksymalnie 10-osobowych, raz w tygodniu,     a prowadzić je będzie instruktorka łyżwiarstwa figurowego – medalistka Mistrzostw Polski Seniorów. Koszt zajęć od osoby, to 20 zł za godzinę nauki.

Zapisy i dodatkowe informacje pod numerem telefonu 13 46 59 123.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

bez-tytułu-łyż.95ef96e3a9c6870801b07a4772aa973f807

Koncert Noworoczny studentów PWSZ Sanok

Category: Koncerty
Utworzone: poniedziałek, 25, styczeń 2016 09:02

SANOK / Studenci Zakładu Edukacji Artystyczne w Zakresie Sztuki Muzycznej PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku zapraszają na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 27 stycznia 2016 roku o godzinie 17.00 w Centrum Sportowo-Dydaktycznym. Wstęp wolny.

 

Plakat

Otylia Jędrzejczak Honorowym Ambasadorem nowo powstającego kompleksu basenowego!

Category: Sanok
Utworzone: piątek, 22, styczeń 2016 11:29

SANOK / Otylia Jędrzejczak Honorowym Ambasadorem nowo powstającego kompleksu basenowego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. Do porozumienia doszło podczas wizyty polskiej pływaczki, która odbyła się 21 stycznia br. w Sanoku. 

DSC 0264

Wielokrotna mistrzyni Europy, mistrzyni świata, mistrzyni olimpijska najpierw odwiedziła bazę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie przyglądała się umiejętnościom pływackim dzieci i młodzieży a następnie w sanockim magistracie spotkała się z burmistrzem miasta Tadeuszem Pióro.

W spotkaniu uczestniczyli również: poseł na Sejm RP Piotr Uruski oraz dyrektor MOSiRu Tomasz Matuszewski. Burmistrz Tadeusz Pióro wraz z Tomaszem Matuszewskim przedstawili koncepcję współpracy oraz opowiedzieli o zakładanej inwestycji jaką jest  budowa kompleksu basenowego na terenie naszego miasta.

DSC 0268

Otylia Jędrzejczak zapewniła o swoim patronacie nad budową basenu a także wsparciu w realizacji celów jakimi są wspieranie dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Sanoka uprawiających sport, wdrażanie nowoczesnych metod treningowych mających na celu zapewnić zrównoważony rozwój młodych ludzi, realizację wszelkich projektów związanych  ze sportem, a w szczególności z pływaniem. Porozumienie dotyczyło również współpracy przy organizacji wspólnych wydarzeń związanych z aktywnością fizyczną, przygotowywanie i wdrażanie wspólnych projektów i programów promujących pływanie, wspieranie uzdolnionych sportowo osób i objęcie ich kompleksową opieką szkoleniową, promowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz współudział przy nadaniu nazwy dla nowego kompleksu basenowego.

DSC 0278

W ramach współpracy Otylia Jędrzejczak przyjęła tytuł Honorowego Ambasadora nowo powstającego kompleksu basenowego  na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Wierzymy, że cenne wsparcie, autorytet i pomoc doradcza Pani Otylii Jędrzejczak sprawi, że nowa inwestycja będzie przyciągała dzieci i młodzież chcących uprawiać ten wymagający sport i aspirujących do osiągnięć naszej multimedalistki.  Liczymy, że poprzez wspólne działanie zostanie stworzone miejsce, które będzie łączyć pokolenia, gdzie mieszkańcy będą aktywnie spędzać swój wolny czas.

DSC 0282

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Zmiany w rozkładzie jazdy MKS

Category: Sanok
Utworzone: piątek, 22, styczeń 2016 11:23

SANOK / Urząd Miasta w Sanoku uprzejmie informuje P.T. Podróżnych, że od  dnia 31.01.2016r. (Niedziela) do rozkładu jazdy autobusów w komunikacji miejskiej zostają wprowadzone zmiany. Podstawowym celem zmian jest usprawnienie funkcjonowania poszczególnych linii komunikacyjnych po wprowadzonych od dnia 8.11.2015r. korektach w kursowaniu linii Nr „5” i Nr „6” polegających na skróceniu niektórych kursów do przystanku przy ul. Lipińskiego (Łany) w Sanoku.

Zastosowane od dnia 31.01.2016r. zmiany w rozkładzie jazdy uwzględniają   miedzy innymi:

 • korekty czasów przejazdów międzyprzystankowych na poszczególnych liniach komunikacyjnych zmierzające do ograniczenia opóźnień w kursowaniu autobusów,
 • korekty odjazdów z przystanków niektórych kursów zmierzające do ograniczenia nakładania się linii autobusowych na niektórych odcinkach (poza godzinami szczytów komunikacyjnych) oraz w celu równomiernej czasowo obsługi poszczególnych obszarów administracyjnych,
 • przywrócenie skróconych kursów linii Nr „5” (Sanok – Zagórz – wyjazd o godz. 21;15 w dni robocze z Dąbrówki oraz kurs Zagórz – Sanok – wyjazd z Zagórza o godz. 5;50 w soboty) i kursów linii Nr „6” (Sanok – Zagórz – Zasław – wyjazd o godzinie 9;19 i 18;25 z przystanku ul. Jana P.II (SPGK) w dni robocze),
 • uwzględnienie w zmienionym rozkładzie jazdy wniosków o dostosowanie rozkładu jazdy linii Nr „6” do potrzeb pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach zlokalizowanych na terenie Zasławia, w tym również wydłużenie kursów tej linii do parkingu usytuowanego obok TRI Poland z o.o.
 • uruchomienie nowej linii Nr „10” z następującą trasą przejazdu: Czerteż – Dąbrówka – Rymanowska – Kościuszki – Jagiellońska – Lipińskiego – Beksińskiego – Dworcowa – Kolejowa – Jagiellońska – Kościuszki – Rymanowska – Dąbrówka – Czerteż, po reorganizacji linii Nr 5 kursującą do przystanku przy ul. Lipińskiego (Łany)
 • likwidację niektórych, skróconych do przystanku przy ul. Lipińskiego (Łany) kursów linii Nr „5” i Nr „6” o niewielkim wykorzystaniu przez pasażerów.

Szczegóły wprowadzonych zmian zostaną udostępnione na stronach internetowych www.rozkladjazdy.spgk.com.plwww.spgk.com.plwww.info.sanok.pl  oraz na przystankowych rozkładach jazdy.

miniatura1

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Targi edukacyjne 2016

Category: Sanok
Utworzone: piątek, 22, styczeń 2016 08:29

SANOK / Zapraszamy na targi edukacyjne, które odbędą się 28.01.2016r. w Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku.

Swoje oferty przedstawią:
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego APEIRON w Krakowie
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku
Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie
Akademia Zdrowia w Rzeszowie
Uniwersytet Rzeszowski
Akademia Muzyczna w Łodzi
Politechnika Rzeszowska
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie

56a0d2f700023f8d100003200258.image

50.000 złotych może trafić do potrzebujących z naszego regionu!

Category: Sanok
Utworzone: piątek, 22, styczeń 2016 08:19

PODKARPACIE / SANOK / Jeszcze tylko przez 3 dni można głosować na najładniej oświetlone miasta w Polsce w finale plebiscytu „Świeć się z Energą”.

Finalista Świeć się z Energą Sanok

Tytuł „świetlnej stolicy Polski” i energooszczędny sprzęt o łącznej wartości 50 tys. złotych może trafić do miasta z naszego województwa! Do finału 7. edycji akcji „Świeć się z Energą” zakwalifikował sięSanok, który dzielnie reprezentuje w nim województwo podkarpackie. Które miasto okaże się najpiękniej rozświetlone i udekorowane tej zimy? Czy pokonamy Inowrocław, Częstochowę i ubiegłorocznego zwycięzcę – Połczyn-Zdrój? Wszystko w naszych rękach, a właściwie głosach. Oddawać je możemy jeszcze do poniedziałku, 25 stycznia. Więcej informacji na SwiecSie.pl

Sanok o udział w finale walczył z 10 miastami z województwa. Wygrał w pięknym stylu, bo w regionie głosowała na niego niemalże co druga osoba. Wśród pokonanych znalazły się Rzeszów i Przemyśl. To jednak nie koniec zmagań. Miasto od ostatecznej wygranej dzieli ostatnia prosta. W tej chwili zajmujemy 11. miejsce.

- Wkroczyliśmy w decydującą fazę naszej zimowej zabawy. W ogólnopolskim Plebiscycie, o miano najpiękniej rozświetlonego miasta w Polsce walczą reprezentanci wszystkich województw. I choć Sanok, podobnie jak każda z 16 finałowych miejscowości możejuż czuć się wygrany, bo wywalczył sobie awans do II etapu i charytatywną nagrodę wartą 10.000 zł, to ważne aby skorzystał z szansy, jaka przed nim stoi. W wielkim finale pula na nagrody wzrasta do łącznej wartości 50 tys. złotych. Aby wesprzeć swojego faworyta i pomóc mu w zdobyciu energooszczędnego sprzętu AGD dla potrzebujących, warto głosować codziennie, aż do 25 stycznia– mówi Jarosław Kozłowski, koordynator akcji „Świeć się z Energą”.

Pomóżmy Sanokowi w walce o każdy głos

O tym, kto znajduje się na szczycie podium, decydują oddane na konkretnego finalistę głosy. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się każdego dnia, dlatego mieszkańcy i sympatycy motywują się wzajemnie i głosują każdego dnia – wysyłając SMS-y o treści MT.12 na numer 72355 (koszt 2,46 zł). Szczegóły i aktualny ranking znajduje się na stronie SwiecSie.pl. Do głosowania warto zachęcać także znajomych w mediach społecznościowych, udostępniając np. aplikację na facebook.com/SwiecSie, ułatwiającą przeglądanie zdjęć wszystkich kandydatów.

Nagroda główna czeka

Łączna pula wszystkich nagród w etapie regionalnym i ogólnopolskim w tegorocznej edycji „Świeć się z Energą” to aż 200 tys. złotych. Kwota ta zostanie przekazana w formie energooszczędnego sprzętu AGD na cele charytatywne.Nowoczesne urządzeniatrafią do najbardziej potrzebujących placówek społecznych, wskazanych przez przedstawicieli miast. Taki sprzęt to wymierna pomoc np. dla domów dziecka, hospicjów, ośrodków pomocy społecznej, czy przedszkoli, do których nowoczesne urządzenia trafiały w ubiegłych latach.

Finał konkursu fotograficznego i konkursu galerii

Podkarpackie ma również swoich reprezentantów w konkursie fotograficznym i w rywalizacji najpiękniej udekorowanych galerii handlowych. Na stronie SwiecSie.pl można obejrzeć, wybrane przez jury pod przewodnictwem znanej fotografki Lidii Popiel, najładniejsze rozświetlone zdjęcia i zagłosować. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody: warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel, aparaty fotograficzne Olympus OM-D E-M10 i bony na zakupy w sklepie internetowym sklep.energa.pl. Z kolei rzeszowskie Millenium Hall, które zakwalifikowałosię do finału z naszego województwa, walczyo wizytę edukacyjnej atrakcji Grupy Energa - mobilnego centrum Planety Energii. To niepowtarzalna atrakcja dla dzieci, które pod okiem energetycznych ekspertów będą mogły dowiedzieć się, jak powstaje prąd i poznać fascynujący świat energii wokół nas.

Robisz zdjęcia smartphonem? Weź udział w #swiecsie

Jeszcze tylko do piątku, 22 stycznia trwa też dodatkowy konkursu hashtagowy #swiecsie, do którego można zgłaszać wszystkie rozświetlone kadry uchwycone w obiektywach naszych smartphonów. Aby zgłosić zdjęcie, wystarczy je opublikować w na swoim profilu z hashtagiem #swiecsie lub skorzystać z aplikacji na SwiecSie.pl

Więcej informacji na stronie konkursu www.SwiecSie.pl oraz na facebook.com/SwiecSie

Organizatorami „Świeć się” są Polska Press Grupa i Energa SA, zaś jego partnerami są: Energa Oświetlenie, Polska Rada Centrów Handlowych, Olympus Polska i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl.

Finaliści 7. edycji „Świeć się z Energą”

 1. Województwo dolnośląskie: Legnica
 2. Województwo zachodniopomorskie: Połczyn-Zdrój
 3. Województwo kujawsko-pomorskie: Inowrocław
 4. Województwo lubelskie: Lublin
 5. Województwo lubuskie: Świebodzin
 6. Województwo łódzkie: Aleksandrów Łódzki
 7. Województwo małopolskie: Nowy Sącz
 8. Województwo mazowieckie: Marki
 9. Województwo opolskie: Wołczyn
 10. Województwo podkarpackie: Sanok
 11. Województwo podlaskie: Bielsk Podlaski
 12. Województwo pomorskie: Wejherowo
 13. Województwo śląskie: Częstochowa
 14. Województwo świętokrzyskie: Starachowice
 15. Województwo warmińsko-mazurskie: Bartoszyce
 16. Województwo wielkopolskie: Międzychód

***

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć Się" jest Grupa Energa, jedna z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd blisko 3 mln klientom, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce, obejmującym swoim zasięgiem ok. 25 proc. powierzchni kraju. Jest także jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z blisko 15% udziałem w rynku.

Materiał nadesłany

XII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne – Podkarpackie 2016

Category: Informacje Sportowe
Utworzone: wtorek, 19, styczeń 2016 14:16

PODKARPACIE / Decyzją Urzędu Marszałkowskiego, województwo podkarpackie będzie w 2016 roku organizatorem XII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych, które zostaną przeprowadzone  w dniach 29.02 – 4.03.2016.

xii-swiatowe-zimowe-igrzyska-polonijne-podkarpackie-70017250.364f6a730fee8648fbe7ee36afe62ac0800

Miło nam poinformować, że trzy dyscypliny Igrzysk odbędą się w Sanoku. Będą to hokej na lodzie, short – track oraz wielobój łyżwiarski. Wszyscy uczestnicy Igrzysk będą zakwaterowani w Arłamowie.

program-igrzyska

Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie internetowej Igrzysk – http://igrzyskazimowe.wspolnotapolska.org.pl/

 

źródło: UM Sanoka

XV Sesja Rady Miasta Sanoka

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 07, styczeń 2016 09:42

Na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015r. poz. 1515 z późń. zm.) zwołuję XV Sesję Rady Miasta Sanoka VII kadencji, która odbędzie się w dniu 12 stycznia 2016r. (wtorek) o godz. 1100 w Sali Herbowej pokój nr 64 Urzędu Miasta w Sanoku, ul. Rynek 1 z następującym porządkiem obrad;

 1. Otwarcie obrad.
 2. Powołanie sekretarza sesji.
 3. Zapoznanie Rady z porządkiem obrad.
 4. Informacja Przewodniczącego o złożonych interpelacjach.
 5. Sprawozdanie Komisji z działalności między sesjami.
 6. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z działalności między sesjami.
 7. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie zabezpieczenia w budżecie miasta Sanoka na rok 2016 środków finansowych na projekt pn. „Wojewódzki Fundusz Kolejowy”, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 8. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta dot. zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu Cmentarzy Komunalnych, położonych na terenie Gminy Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 9. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie przystąpienia do sporządzenia Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Sanoka na lata 2016-2022, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 10. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie przekazania do korzystania nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Sanoka położonej w Sanoku obr. Dąbrówka przy ul. Krakowskiej 36 oznaczonej jako działka nr 2428 o pow. 0,0369 ha, na rzecz Dzielnicy Dąbrówka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie
 11. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie wyrażenia zgody na oddanie nieruchomości w nieodpłatne użytkowanie na rzecz Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Sanoku, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 12. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie odpłatnego obciążenia nieruchomości stanowiących własność Gminy Miasta Sanoka, w użytkowaniu wieczystym Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., służebnością przesyłu na rzecz Województwa Podkarpackiego, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 13. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienia w drodze bezprzetargowej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Sanoka, położonej w Sanoku obr. Posada, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 2813/3 o pow. 0,1307 ha, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 14. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Sanoka, położonej w Sanoku obr. Dąbrówka, oznaczonej jako działka nr 955/5 o pow. 0,0049 na rzecz właściciela nieruchomości przyległej, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 15. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie scalenia i podziału nieruchomości położonych w Sanoku w rejonie ul. Słowackiego, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 16. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 17. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie nadania Statutu Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Sanoku, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 18. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających do Rady Dzielnicy Posada i Rady Dzielnicy Zatorze Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 19. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania Komisarza Wyborczego do przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Dzielnicy Posada i Rady Dzielnicy Zatorze Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 20. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania Miejskiej Komisji Wyborczej do przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Dzielnicy Posada i Rady Dzielnicy Zatorze Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 21. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2016, z ewentualnym podjęcie uchwały w tej sprawie.
 22. Interpelacje
 23. Wolne wnioski i zapytania.
 24. Zamknięcie obrad sesji.

Przewodniczący
Rady Miasta
Zbigniew Daszyk

 

URZĄD MIASTA SANOKA

herbmiasta

T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée 2016 rusza w Polskę 8 stycznia

Category: Kina
Utworzone: wtorek, 05, styczeń 2016 09:23

SANOK / Przegląd najciekawszych i nagradzanych filmów 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu od początku stycznia gościć będzie w 35 polskich miastach. To reprezentacja tego, co w repertuarze wrocławskiego festiwalu najlepsze – filmy niebanalne i odważne, które operując odkrywczym językiem opowiadają o problemach współczesności i prowokują do rozmowy o kondycji człowieka dziś, a także przywracają kinu wymiar sztuki.

2015-12-28-7670

Podczas tegorocznego przeglądu zostaną pokazane zostaną filmy, które zdobyły najważniejsze nagrody 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, w tym laureat Grand Prix Lucyfer Gusta Van den Berghe (nagrodzony również na festiwalu w Tallinie i paryskim L’Europeautour de l’Europe), opowieść o upadłym aniele budzącym pogrążonych w duchowym letargu mieszkańców pewnej meksykańskiej wioski. Film nakręcony przy użyciu zbliżonego do „rybiego oka” tondoskopu dosłownie odkrywa nowe horyzonty kina! Z kolei Epokowy Projekt Carlosa M. Quinteli nagrodzony na MFF w Rotterdamie na wrocławskim festiwalu zdobył wyróżnienie jury – to na poły fabularny, na poły dokumentalny portret mieszkańców postindustrialnej kubańskiej prowincji, którym do przetrwania zdaje się wystarczać absurdalny humor i tęsknota za minioną świetnością komunistycznego raju. Kolejną propozycją przeglądu jest trylogia Miguela Gomesa Tysiąc i jedna noc, produkcja doceniona na festiwalu w Sydney i przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych, a we Wrocławiu uhonorowana nagrodą FIPRESCI. To 3-częsciowa, 6-godzinna epopeja wpisująca współczesną targaną kryzysem Portugalię w baśniowy schemat opowieści Szeherezady -melancholijna i dowcipna zarazem. W programie znalazł się także film Widzę, widzę autorstwa Severina Fiali i scenarzystki Ulricha Seidla, Veroniki Franz - brawurowe połączenie surrealistycznego horroru z thrillerem psychologicznym, któreza najlepszy film festiwalu uznała nowohoryzontowa publiczność. W programie znalazło się także najnowszedzieło autora legendarnego Złego Porucznika Abla Ferrary. Jego Pasolini to hołd dla mistrza włoskiego kina, będący rekonstrukcją ostatnich godzin jego życia.

W dniach 8-14 stycznia 2016 zawita do Warszawy (Kino Muranów), Wrocławia (Kino Nowe Horyzonty), Gdańska (Klub Żak), Katowic (Kino Światowid),Białegostoku (Kino Forum – Białostocki Ośrodek Kultury), Lubina (Kino Muza), Rydułtowy (Rydułtowskie Centrum Kultury Feniks), Torunia (Kino Centrum), Szczecina (Kino Pionier 1909), Olsztyna (Kino Awangarda 2), Rzeszowa (WDK), Gorzowa Wielkopolskiego (Kino 60 krzeseł), Lublina (CK), Elbląga (Kino Światowid-Kameralne), Suwałk (SOK), Ełku (Ełckie Centrum Kultury), Kętrzyna (Kętrzyńskie Centrum Kultury), Opola (Kino Meduza i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki), Częstochowy (Kino Iluzja), Gliwic (Kino Amok), Nowego Sącza (Kino Sokół), Sanoka (Sanockim Dom Kultury), Słupska ( Kino Rejs), Przemyśla (Kino Centrum),  Ostrołęki (Kino Jantar), Żywca (Kino Janosik), Zielonej Góry (Kino Newa), Trzebnicy (Kino Polonia), Kielce (Kino Fenomen). Tournée odbędzie się również w Krakowie (Kino Pod Baranami, 1-14 stycznia), Poznaniu (Kino Muza, 8-17 stycznia), Łodzi (Wytwórnia 3D, 21-24 stycznia), Kołobrzegu (Regionalne Centrum Kultury, 11-17 stycznia), Radomiu (Kino Elektrownia, 15-21 stycznia), Koninie (CKiS-DK Oskard, 9-14 stycznia),

Szczegóły przeglądu i opisy filmów na www.nowehoryzonty.pl.

FILMY

Cena biletu 12 zł

Lucyfer, reż. Gust Van den Berghe
10.01.2016 godz.16.00
13.01.2016 godz.18.15

Epokowy projekt, reż. Carlos M. Quintela
09.01.2016 godz.14.00
14.01.2016 godz.18.15

Tysiąc i jedna noc – cz. 1, niespokojny, reż. Miguel Gomes
08.01.2016 godz.18.00
11.01.2016 godz.16.00

Tysiąc i jedna noc – cz. 2, opuszczony,  reż. Miguel Gomes
09.01.2016 godz.17.45
12.01.2016 godz.16.00

Tysiąc i jedna noc – cz.3, oczarowany, reż. Miguel Gomes
10.01.2016 godz.18.00
13.01.2016 godz.16.00

Widzę, Widzę, reż.SeverinFiala, Veronika Franz
08.01.2016 godz.16.00
11.01.2016 godz.18.15

Pasolini, reż. Abel Ferrara
09.01.2016 godz.16.00
12.01.2016 godz.18.30

cena biletu - 12 zł
cena karnetu  - 70 zł

Sprzedaż biletów i karnetów od 4 stycznia 2016r.

 

źródło: Sanocki Dom Kultury

Wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2016 r.

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 05, styczeń 2016 09:15

SANOK / W dniu 31 grudnia 2015 r. ukończono podliczanie głosów oddanych w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Sanoka. W tym samym dniu Komisja Wyborcza sporządziła protokół podsumowujący przebieg głosowania.

sanok

Zgodnie z zapisami protokołu w ramach całego konkursu w punktach wyborczych (Biuro Obsługi Klienta, siedziby Rad Dzielnic, skrzynka email, przesyłki pocztowe) oddano 10 573 karty do głosowania, z czego kart ważnych było 9 870. Na kartach ważnych oddano 13 820 głosów poparcia na wszystkie zadania biorące udział w konkursie, z czego 1 201 głosów zostało unieważnionych ze względu na poparcie przez osoby głosujące więcej niż dwóch zadań.

W sumie głosujący oddali 12 619 głosów ważnych, co w rozbiciu na poszczególne zadania prezentuje się następująco:

 1. Wykonanie nawierzchni asfaltowej i brukowej na Cmentarzu Posada – 2135 głosów
 2. Budowa najnowocześniejszego placu zabaw w Sanoku – „BRYKALNIA” w dzielnicy Dąbrówka – 1204 głosy
 3. Zakup sprzętu sportowego dla 500 – osobowej grupy dzieci i młodzieży trenującej w klubie sportowym Ekoball – 1194 głosy
 4. Utwardzenie drogi dojazdowej do Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Krokus” i „Kalina” w Sanoku – 1083 głosy
 5. Strefa sportowo – rekreacyjna Pod Jarzębiną (plac zabaw, siłownia zewnętrzna, boisko do siatkówki) – 860 głosów
 6. „Spotkajmy się w Parku” – edukacyjno – rekreacyjne zagospodarowanie Miejskiego Parku w Sanoku – 708 głosów
 7. Rewitalizacja ulicy Gajowej w Sanoku – 699 głosów
 8. Remont ulicy Sadowej – 676 głosów
 9. „Aktywny i szczęśliwy senior” w klubie „Niezapominajka” – 610 głosów
 10. Budynek sanitarno – szatniowy dla dzieci i młodzieży korzystających z kortów tenisowych przy ul. Mickiewicza – 527 głosów
 11. Remont nawierzchni odcinka ul. Witkiewicza – 477 głosów
 12. Strefa Aktywności Ruchowej wraz z rewitalizacją ścieżki spacerowej nad   Sanem – 416 głosów
 13. Razem dla Sanoka – rozwój bazy sportowo – rekreacyjnej – 250 głosów
 14. Budowa siłowni plenerowej, doposażenie oraz modernizacja istniejącego placu zabaw dla dzieci – 205 głosów
 15. Poprawa bezpieczeństwa oraz estetyki chodnika, wejścia i parkingu przy Gimnazjum Nr 1 w Sanoku – 201 głosów
 16. Remont ulicy Opłotki – 187 głosów
 17. Galicyjskie Noce Teatru 2015 – 182 głosy
 18. Budowa kanalizacji deszczowej i położenie nawierzchni asfaltowej na ulicach Zielnej i Głowackiego – 166 głosów
 19. Modernizacja i rozbudowa ogródka jordanowskiego przy ul. Langiewicza w Sanoku – 157 głosów
 20. Doposażenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku w dzielnicy Dąbrówka – 149 głosów
 21. Sanocka Liga Siatkówki – Uczniowie szkół podstawowych. Seniorzy – 148 głosów
 22. Poprawa bezpieczeństwa oraz jakości życia mieszkańców Sanoka poprzez budowę placu manewrowego – 128 głosów
 23. Budowa wybiegu dla psów na terenie Błoni w Sanoku – 86 głosów
 24. Modernizacja Placu Harcerskiego i wzbogacenie bazy sportowej miasta poprzez urządzenie „Parkour Full” – 76 głosów
 25. Powołanie Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka – 71 głosów
 26. Miejski Program Edukacji Teatralnej „Teatr Fajna Sprawa” – 24 głosy

Z-ca Burmistrza

Edward Olejko

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Ogłoszenie o sesji Rady Powiatu Sanockiego

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 05, styczeń 2016 08:39

OGŁOSZENIE

RADA POWIATU SANOCKIEGO

z a w i a d a m i a

że w dniu 07 stycznia 2016r. o godz. 1500

w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka odbędzie się

XX Sesja

RADY POWIATU SANOCKIEGO

z następującym porządkiem obrad

1. Otwarcie obrad sesji.

2. Powołanie sekretarza.

3. Przedstawienie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołu z XVIII i XIX sesji Rady Powiatu Sanockiego.

5. Sprawozdanie Przewodniczących Komisji z pracy Komisji między sesjami.

6. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu między sesjami i wykonania uchwał Rady Powiatu.

7. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Bursy Szkolnej w Sanoku.

8. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Technikum Nr 4 w Sanoku wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Sanoku.

9. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 4 w Sanoku wchodzącej w skład Zespołu Szkół Nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sanoku.

10. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Technikum Nr 5 w Sanoku wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku.

11. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 5 w Sanoku wchodzącej w skład Zespołu Szkół Nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku.

12 . Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji III Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Sanoku wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku.

13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Sanockiego na 2016 rok (kwota

4.000 zł).

14. Interpelacje i zapytania radnych.

15. Wnioski i oświadczenia.

16. Zamknięcie obrad sesji.

Przewodniczący Rady Powiatu Sanockiego

Waldemar Och

logo starostwa

Powitaliśmy Nowy Rok

Category: Sanok
Utworzone: poniedziałek, 04, styczeń 2016 10:57

SANOK / Sanocki SYLWESTER 2015 r. jak co roku zgromadził liczne rzesze mieszkańców, którzy przybyli, aby wspólnie powitać Nowy Rok. Nie straszny był im kilkunastostopniowy mróz i tradycji stało się zadość. Impreza zaczęła się o godz. 22.00 muzyką elektroniczną zaś o 22. 45 rozpoczął się  występ zespołu „Chrząszcze”, wykonującego popularne szlagiery z lat sześćdziesiątych, głównie  Beatelsów i Czerwonych Gitar. Muzycy pomimo bardzo niskiej temperatury rozgrzali publiczność, która bawiła się doskonale. Tuż przed północą serdeczne życzenia noworoczne złożył sanoczanom Burmistrz Miasta Tadeusz Pióro. Odliczał on również wraz z zespołem ostatnie sekundy starego roku. O północy w niebo poleciały barwne warkocze fajerwerków, wystrzeliły korki od szampana rozległy się radosne okrzyki i spontaniczne życzenia: „Szczęśliwego Nowego Roku!”

sylwester001

Do tych życzeń przyłączają się pracownicy Urzędu Miasta Sanoka wierząc, że 2016 rok będzie dla nas wszystkich szczęśliwy.

 

 

 Źródło: Urząd Miasta Sanoka

 

Zwycięstwo Comarch Cracovii po rzutach karnych

Category: Hokej
Utworzone: poniedziałek, 04, styczeń 2016 10:16
KRAKÓW / SANOK / Sporo emocji dostarczyło spotkanie Comarch Cracovii z Ciarko PBS Bank STS Sanok. Mecz obfitował w sporą liczbę sytuacji oraz ostrych spięć i rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych. Ostatecznie krakowianie zwyciężyli 4:3, a o wygranej przesądził udany najazd Patrika Svitany.
logo

W drużynie gospodarzy zadebiutowali Artiom Bożko oraz Paweł Kuczewicz. O sporym pechu może mówić zwłaszcza ten drugi, gdyż na trzy minuty przed końcem spotkania, znalazł się sam na sam przed bramkarzem Sanoka Mateuszem Skrabalakiem, jednak jego strzał nie znalazł drogi do siatki. Opiekun krakowian był jednak zadowolony z ich debiutu. - Uważam, że sprawdzili się w naszej drużynie. Po długiej podróży odbyli raptem jeden trening i od razu zagrali mecz. Muszą się zgrać z drużyną oraz poznać naszą taktykę. Wtedy ich gra powinna wyglądać jeszcze lepiej - ocenił trener Cracovii Rudolf Roháček.

Wynik otworzył Marek Strzyżowski, który w 12. min wykorzystał zamieszanie pod bramką Rafała Radziszewskiego i strzałem z bekhendu umieścił krążek w bramce gospodarzy. Na pięć sekund do końca pierwszej odsłony miała miejsce niecodzienna sytuacja: Do boksu zjechał bramkarz Comarch Cracovii, a jego miejsce między słupkami zajął Robert Kowalówka. Rezerwowy golkiper miejscowych zagrał jednak tylko przez 5 sekund, bowiem w następnej odsłonie ponownie na lód wyjechał Radziszewski. - Chcieliśmy, by choć przez chwilę Kowalówka pojawił się na lodzie, dzięki czemu mamy spokój - stwierdził Roháček. 

Cztery minuty po wznowieniu gry w drugiej tercji było już 2:0 dla przyjezdnych. Toni Dahlman otrzymał dobre podanie od Mike'a Dantona i w sytuacji sam na sam wytrzymał próbę nerwów. Niespełna minutę później krakowianie zdobyli jednak kontaktowego gola. Po błędzie sanockiej defensywy trafienie zaliczył Damian Kapica, który ruszył z kontrą 2 na 1. Kolejny gol dla gospodarzy padł w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Maciej Urbanowicz strzelił między nogami Skrabalaka, krążek przekroczył linię bramkową, jednak wcześniej sędzia Tomasz Heltman użył gwizdka. W tej sytuacji ciężko było o ocenę, czy krążek zdołał wpaść do bramki przed gwizdkiem i arbiter zdecydował się na analizę wideo, po czym uznał gola i na tablicy świetlnej znów był remis.

W 52. minucie do siatki trafił jeszcze Quinn Sproule, a po chwili wyrównał Maciej Urbanowicz i wynikiem 3:3 zakończyło się regulaminowe sześćdziesiąt minut spotkania. W dogrywce również nie brakowało emocji. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w dogodnej sytuacji znalazł się Jared Brown, jednak został zahaczony przez Petra Novajovsky'ego i sędziowie odgwizdali rzut karny. Do krążka podjechał sam poszkodowany, ale nie był w stanie pokonać golkipera "Pasów". 

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były więc rzuty karne. W drużynie gości zrehabilitował się Brown, który tym razem znalazł sposób na Radziszewskiego, a w ekipie Cracovii swoje próby wykorzystali Urbanowicz i Svitana, którego najazd zadecydował o zwycięstwie gospodarzy.

- Był to trudny mecz. Gra nam się nie kleiła, mimo że graliśmy kombinacyjnie. Brakowało nam jednak szybkości. Nie jest sztuką zwyciężyć, gdy wszystko wychodzi. Dziękuję całej drużynie, a zwłaszcza Rafałowi Radziszewskiemu- ocenił spotkanie Rudolf Roháček.

Comarch Cracovia - Ciarko PBS Bank STS Sanok 4:3 k. (0:1, 1:1, 2:1, d. 0:0, k. 2:1)
0:1 Marek Strzyżowski - Samuel Roberts, Robert Kostecki (11:32), 

0:2 Toni Dahlman - Mike Danton (23:53),
1:2 Damian Kapica (24:39), 
2:2 Maciej Urbanowicz - Damian Słaboń (49:13),
2:3 Quinn Sproule - Bryan Cameron, Mike Danton (51:52, 5/4),
3:3 Maciej Urbanowicz - Damian Kapica, Patryk Wajda (52:07),
4:3 Patrik Svitana (decydujący rzut karny).

Sędziowali: Tomasz Heltman (główny) - Maciej Byczkowski, Paweł Kosidło (liniowi).
Minuty karne:
 16 - 22

Widzów: 1100

Comarch Cracovia: Radziszewski (od 19:55 do 20:00 Kowalówka) - Rompkowski, Grman; Svitana, Dziubiński (2), Šinágl (2) - Novajovský (4), Noworyta; Urbanowicz, Słaboń, Kapica - Wajda, Kruczek (2); Drzewiecki (4), Pasiut, Guzik - Dutka, Dąbkowski; Bożko, Kuczewicz (2), Domogała
Trener: Rudolf Roháček

Ciarko PBS Bank STS Sanok: Skrabalak (Hućko n/g) - Tarasiuk (4), Sproule (4); Danton (2), Brown, Cameron (2) - Roberts (2), Tuominen; Strzyżowski (2), Dahlman (2), Azari - Salija, Olearczyk; Ćwikła (4), Kostecki, Sliwinski - Rąpała, Bielec, Wilusz, Biały
Trener: Kari Rauhanen

 

ŹRÓDŁO: Ciarko PBS Bank STS Sanok

Wigilijne spotkanie na sanockim Rynku

Category: Sanok
Utworzone: poniedziałek, 28, grudzień 2015 12:24

SANOK / 23 grudnia na sanockim Rynku odbyło się I Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Sanoka. O godzinie 11.00 Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro powitał zgromadzonych sanoczan oraz gości. Następnie w obecności J.E. ks. bp Stanisława Jamrozka odbyła się krótka modlitwa prowadzona przez ks. prałata Andrzeja Skibę po której harcerze ZHP Hufca Ziemi Sanockiej przekazali mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Ze sceny popłynęły życzenia świąteczne, które wszystkim mieszkańcom Sanoka złożyli: burmistrz Tadeusz Pióro, ks. bp. Stanisław Jamrozek oraz dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. prałat Artur Janiec.

2

Zgromadzeni na płycie sanockiego Rynku również mieli okazję aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie wzajemne życzenia. Po chwili przed publicznością wystąpił Mateusz Mijal, który wykonał najpiękniejsze, polskie kolędy oraz własne utwory takie jak „Winny” czy „Zabijasz mnie”. Następnie na scenie zaprezentowały się sanockie Souliki, które pod kierownictwem dr Moniki Brewczak zaśpiewały kolędy i pastorałki. Niezwykle piękny spektakl Jasełek przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 3 w Sanoku.

Podczas wigilijnego spotkania mieszkańcy Sanoka mogli spróbować tradycyjnych świątecznych potraw, przygotowanych przez Towarzystwo im. św. Brata Alberta w Sanoku; wziąć do domów sianko na stół wigilijny, jedlinę i okolicznościowe świece. Wielkim zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych cieszyła się żywa szopka a także wystawa świąteczna zorganizowana przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Świąteczna atmosfera, która tego dnia zagościła na sanockim Rynku sprawiła, że organizatorzy myślą już o kolejnym spotkaniu. Do zobaczenia za rok.

 

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Pięciu obywateli Ukrainy pracowało "na czarno" w firmie w Sanoku

Category: Sanok
Utworzone: poniedziałek, 28, grudzień 2015 08:44

SANOK / Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku ujawnili, że w jednej z firm budowlanych działających w Sanoku zatrudnionych jest nielegalnie 5 obywateli Ukrainy.

full ea2b04c6a5cc31a7afff6b14b6d2519a

W poniedziałek 21 grudnia strażnicy graniczni z Sanoka przeprowadzili kontrolę legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców w przedsiębiorstwie budowlanym prowadzącym prace remontowo budowlane na terenie Sanoka. Okazało się, że 5 obywateli Ukrainy – mężczyzn w wieku od 24 do 66 lat, pracuje tam nielegalnie. Ukraińcy nie posiadali wymaganego zezwolenia na pracę  ani też oświadczenia  o zamiarze powierzenia wykonywania pracy.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani, Komendant Placówki w Sanoku wydał im decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia terenu naszego kraju  z jednoczesnym zakazem wjazdu przez okres 1 roku.

W stosunku do pracodawcy, który zatrudniał nielegalnie cudzoziemców, zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Mikołaj na basenie

Category: Sanok
Utworzone: poniedziałek, 07, grudzień 2015 11:39

SANOK / W dniu 6 grudnia w godzinach 11.30-14.00 odbyły się na terenie basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku „Mikołajki na basenie”. W zabawie wzięło udział około 60 dzieci.

IMG 7436
W trakcie imprezy przeprowadzono konkursy takie jak: napełnianie pojemników wodą na czas, bieg po brodziku, bieg z przeszkodami. Oprócz konkursów zorganizowano pokazy stylów pływackich, pokaz ratowania osoby topiącej się oraz  pokaz nurkowania.

IMG 7450
Jedną z największych atrakcji (oprócz oczywiście pojawienia się Mikołaja) była możliwość pływania kajakami.
Miło było oglądać uśmiechnięte i szczęśliwe dzieci, gdy Mikołaj rozdawał im prezenty.
Miejmy nadzieję, że Mikołaj powróci za rok…

 

materiał nadesłany

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze