maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

17 items tagged "Nowosielce"

Wyników 1 - 17 z 17

Drużyna z Bażanówki wygrywa Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: wtorek, 16, luty 2016 13:06

NOWOSIELCE / W dniu 12 lutego 2016 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach rozegrano Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W turnieju udział wzięło 9 drużyn, w tym dwie dziewczęce.

DSC 0177-001 Kopiowanie Kopiowanie

Wyniki:

MDP Długie

0:0

MDP Bażanówka

MDP Nowosielce

1:0

MDP Pielnia

MDP Pielnia (dz)

0:0

MDP Nowosielce

MDP Odrzechowa

2:0

MDP Jaćmierz

MDP Pielnia

0:6

MDP Zarszyn

MDP Długie

1:0

MDP Odrzechowa

MDP Pielnia (dz)

0:2

MDP Nowosielce

MDP Bażanówka

1:0

MDP Jaćmierz

MDP Zarszyn

0:1

MDP Nowosielce

MDP Długie

4:0

MDP Jaćmierz

MDP Bażanówka

4:0

MDP Odrzechowa

Drużyny dziewczęce:

I MDP Nowosielce

II MDP Pielnia

Pierwsze miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Bażanówce, drugie miejsce Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Nowosielcach, zaś na III miejscu uplasowała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Zarszynie. Wszystkie drużyny otrzymały medale za udział w turnieju, które wręczyli Wojciech Niemiec, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zarszynie, Ludwik Wójcik, Radny Gminy Zarszyn, Zbigniew Dec, Z-ca Wójta Gminy Zarszyn oraz Rafał Komański, sędzia zawodów. 

Więcej: TUTAJ

X Wystawa Bożonarodzeniowa w Nowosielcach FOTO i VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: środa, 16, grudzień 2015 14:09

NOWOSIELCE / W minioną niedzielę Urząd Gminy Zarszyn oraz Stowarzyszenie KGW "Gniewoszanki" zorganizowali w Domu Kultury w Nowosielcach X Wystawę Bożonarodzeniową połączoną z programem artystycznym przygotowanym przez dzieci i młodzież.

DSC 0788 Kopiowanie

 

 

Wystawę rozpoczął występ Grupy Wokalno-Instrumentalnej Mieczysława Węgrzyna działającej pod patronatem OSP Nowosielce, która wykonała dla zaproszonych gości kilka polskich kolęd, tym samym wprowadzając widownię w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jako następne na scenie zaprezentowały się maluchy z Tęczowego Przedszkola, które przygotowały Jasełka. W przedstawieniu wystąpiły dwie grupy przedszkolaków: grupa młodsza "Smerfy" prowadzona przez Kamilę Nawalaniec i Małgorzatę Florian oraz starsza "Krasnale" prowadzona przez Małgorzatę Ciupkę i Danutę Burczyk. Za swój występ przedszkolaki otrzymały drobne upominki od Stowarzyszenia KGW "Gniewoszanki" i KGW w Pielni. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowosielcach przedstawiły Współczesne Jasełka, które zostały przygotowane pod kierunkiem siostry Hiacynty, Bożeny Gielar i Elżbiety Burczyk.

Tradycją stała się już druga część wystawy, kiedy to po odmówieniu krótkiej modlitwy przez proboszcza parafii Nowosielce ks. Henryka Dobosza, wszyscy uczestnicy wystawy połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczne.

W trakcie wystawy przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na raka Marceliny Ostrowskiej z Jaćmierza oraz na zakup protezy dla Sebastiana Króla z Pielni.

W wystawie uczestniczyło około trzydziestu wystawców. Wśród nich znaleźli się: Magdalena Biodrowicz, KGW Jaćmierz, KGW Długie, KGW Zarszyn, KGW Pielnia, KGW Posada Zarszyńska, KGW Nowosielce, KGW Posada Jaćmierska, KGW Bażanówka, SP Zarszyn, SP Długie, SP Bażanówka, SP Jaćmierz, SP Nowosielce, SP Pielnia, Gimnazjum w Zarszynie, Gimnazjum w Długiem, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Szczawne-Kulaszne, Klub Seniora Długie, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Rymanowie, Stowarzyszenie Kobiet Gminy Zarszyn, Tęczowe Przedszkole, Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św.ks. ZygmuntaGorazdowskiegowNowosielcach, Rada Rodziców z SP Jaćmierz, Dzienne Centrum Aktywności w Besku, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach, Maria Rodzinka, Katarzyna Kilar, Ewa Wanielista, Danuta Kraska i SP Odrzechowa. Jak zawsze nie zabrakło bogatej oferty przeróżnych ozdób bożonarodzeniowych, ślicznych choinek, bombek, kartek świątecznych, wypieków i wielu innych wyrobów rękodzielniczych nawiązujących do Bożego Narodzenia. Wystawę można było zobaczyć również w poniedziałek od godziny 9.00 do 16.00.

Anna Twardy

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: TUTAJ

OSP Długie zwycięzcą Zawodów Strażacki "Strongman" FOTO i VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: czwartek, 09, lipiec 2015 12:46

NOWOSIELCE / W niedzielę 5 lipca br. w Nowosielcach odbyły się kolejne Zawody Strażacki „Strongman”. W rozgrywkach uczestniczyło sześć drużyn: OSP Nowosielce, OSP Długie, OSP Pielnia, OSP Besko, OSP Posada Zarszyńska oraz OSP Posada Jaćmierska. Zespoły składały się z sześciu zawodników.

DSC 1948 Kopiowanie Kopiowanie

 

 

 

Podczas gdy z nieba lał się żar, strażacy wykazywali swoje umiejętności w pięciu konkurencjach. Pierwszą z nich była sztafeta. Uczestnicy z każdych drużyn zostali podzieleni w pary do: biegu z motopompą, budowy linii ssawnej, zwijania dwóch węży w75 i w52, jak również przecinania kloca piłą „moja twoja”. Kolejne konkurencje polegały na przeciągnięciu sikawki konnej z trzema strażakami do linii mety, napełnieniu beczki wiadrami z wodą, czy też nalewaniu wody do wiadra przy użyciu sikawki. Ostatnią rywalizacją znów była sztafeta, w której mężczyźni wykazywali się nie tylko szybkością, ale również sprytem. Ich zadaniem było toczenie rafki, podskakiwanie w worku i picie płynu ochładzającego, ściąganie maskotek z wozu strażackiego, szukanie w pianie zatopionego toporka oraz bieganie dwóch strażaków z belką.

We wszystkich rozgrywkach najważniejsze było ukończenie ich w jak najkrótszym czasie, ale nie tylko to mogło przynieść sukces. Poza czasem liczony był również średni wiek zawodników. Najstarszą drużyną okazało się być OSP Pielnia, lecz to nie wystarczyło, aby wygrali zawody. Na pierwszym miejscu uplasowało się OSP Długie, dopiero na drugim OSP Pielnia, zaś ostatnie miejsce na podium należało do OSP Posada Jaćmierska. Czwarte miejsce zajęło OSP Besko, piąte OSP Nowosielce, zaś szóste OSP Posada Zarszyńska.

Mysza

POKAZ RATOWNICTWA W NOWOSIELCACH:

 

 

 

GALERIA:Tu

Zaproszenie na Rekonstrukcję Historyczną w Nowosielcach - program imprezy!

Category: Imprezy
Utworzone: piątek, 22, maj 2015 08:22

WÓJT GMINY ZARSZYN ZAPRASZA NA REKONSTRUKCJĘ HISTORYCZNĄ WYDARZEŃ  

Z 1944r.- WALK II CZECHOSŁOWACKIEJ BRYGADY SPADOCHRONOWEJ
W NOWOSIELCACH 23 – 24 maja 2015 R.

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

SOBOTA 23. 05. 2015R.

Godz. 16:30– Uroczystość przy pomniku II Czechosłowackiej Samodzielnej Brygady Spadochronowej                w Nowosielcach – „Oddajmy im cześć”

- wystawienie warty i pocztów sztandarowych

- przemówienia okolicznościowe

- modlitwa za poległych żołnierzy pochowanych na terenie gminy Zarszyn

- złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku

Godz. 17:00- Otwarcie wystawy okolicznościowej

Godz. 17:05  - Panel dyskusyjny z wykładem dr hab. Andrzeja Olejki na temat walk II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach.

Godz. 18:00 Wieczornica w parku przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach

- występ Młodzieżowej Grupy Wokalno – instrumentalnej z Nowosielec

- występ uczniów Szkoły Podstawowej w Nowosielcach

- występ grupy Wokalnej Stowarzyszenia KGW „Gniewoszanki”

   

NIEDZIELA 24. 05.2015 R.
Godz. 8:00  Msza Św. w intencji żołnierzy II Czechosłowackiej Samodzielnej Brygady Spadochronowej  poległych na terenie gminy Zarszyn   w Kościele  Parafialnym w Nowosielcach

            
godz. 14:00 Rozpoczęcie imprezy historyczno- kulturalnej
-prezentacja  sprzętu spadochronowego 6 Batalionu Logistycznego JW 4686  z Krakowa  
- pokaz sprzętu uzbrojenia – 6 Batalionu Dowodzenia JW 4009   Kraków
- prezentacja 21 Batalionu Logistycznego w Rzeszowie
-Patrol konny Policji
godz. 14:30  Rekonstrukcja historyczna walk II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej. Lektorat  poprowadzi  dr hab. Andrzej Olejko.
Godz. 16:00 – obok Szkoły ZSCKR
- Część oficjalna
- Koncert Orkiestry Dętej „Lutnia” z Zarszyna  
- pokaz  dynamicznego wyszkolenia – 6 Batalionu Powietrznodesantowego  JW. 4115 z Gliwic
Godz. 17:00 - występy artystyczne i pokazy
- występ Młodzieżowej Grupy Wokalno – instrumentalnej               z Nowosielec
- Pokaz akrobatyki artystycznej
- występ Grupy Obrzędowej Stowarzyszenia KGW „Gniewoszanki” w Nowosielcach
- występ ZSCKR Nowosielce Band
- występ Zespołu     WYMIATACZE
- pokaz Straży Granicznej
- pokaz ratownictwa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku
- pokaz Grupy Bieszczadzkiej  GOPR

 Imprezie towarzyszyć będzie wystawa i wiele innych atrakcji.

 plakat

Uwaga na oszustów podających się za policjantów

Category: Kronika
Utworzone: środa, 18, marzec 2015 13:25

 

NOWOSIELCE / Przestrzegamy przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. Oszuści nie przebierają w środkach, wymyślają co raz to inne sposoby działania. Wczoraj na terenie miejscowości Nowosielce doszło do próby dokonania oszustwa metodą „na policjanta”.

 413054458

Wczoraj w południe do 74-letniego mieszkańca Nowosielec zadzwoniła kobieta sugerując, że jest jego krewną. Chwilę po zakończeniu rozmowy mężczyzna odebrał kolejny telefon. Tym razem dzwoniła osoba podająca się za funkcjonariusza CBŚ.

Rzekomy funkcjonariusz poinformował rozmówcę o tym, że jest on potencjalną ofiarą oszustwa. Poinformował, że zajmuje się ściganiem osób, które wyłudzają pieniądze. Poprosił o pomoc w działaniach.

Fałszywy funkcjonariusz podał wymyślone imię, nazwisko oraz numer odznaki. Wskazał 74-latkowi numer telefonu, pod którym może sprawdzić wiarygodność rozmówcy. Po wystukaniu podanego numeru telefonu inny głos w słuchawce przekonywał mężczyznę, że bierze udział w akcji rozpracowania oszusta. Rozmówca próbował dowiedzieć się, jakie oszczędności posiada mieszkaniec Nowosielec. Wówczas staruszek zorientował się, że może być to próba dokonania przestępstwa i o całym zdarzeniu poinformował Policję.


W  trosce o  bezpieczeństwo  mieszkańców,  Policja  apeluje  do  wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób kontaktujących się telefonicznie. Prosimy o dokładne sprawdzenie wiarygodności dzwoniącej osoby. Oszuści często starają się wywierać na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców. Mówią, że gotówka przechowywana na koncie nie jest bezpieczna, a oszust ma do nich łatwy dostęp. Bywa tak, że przestępcy podając się za funkcjonariuszy, grożą konsekwencjami prawnymi, jeżeli ich rozmówca nie będzie współpracował.

Przypominamy, że policjanci nigdy nie pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy, Nigdy też, nawet w przypadku prowadzonego postępowania przeciwko oszustom, policjanci nie będą żądali przekazywania jakichkolwiek kwot.

O wszelkich podejrzanych sytuacjach informujmy Policję.

 

KPP Sanok

Święto Piłkarstwa Dziecięcego w Nowosielcach FOTO i VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: poniedziałek, 09, marzec 2015 11:03

NOWOSIELCE / W ostatnią sobotę odbyło się święto dziecięcej piłki nożnej w gminie Zarszyn. To w tym dniu na hali sportowej w Nowosielcach rozegrano mecze podczas I Festiwalu Piłkarstwa Dziecięcego. Organizatorem imprezy był dziecięcy klub piłkarski Orzełek Bażanówka.

DSC 0624 Kopiowanie

 

 

Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00. W zawodach wzięło udział sześć drużyn: Orzełek Bażanówka, Aktiv Pro Rymanów, Przełom Besko, Akademia Piłkarska Sanok, Junak Słocina i gość specjalny Cracovia Kraków. Łącznie w zawodach uczestniczyło 70 dzieci. Celem turnieju było zdobycie 50 bramek przez zespoły biorące w nim udział. Wszystkie drużyny zajęły 1 miejsca, a mali zawodnicy zostali uhonorowani złotymi medalami, gdyż nie była prowadzona tabela z wynikami. W ten sposób starano się uniknąć niezdrowej rywalizacji pomiędzy dziećmi. Założeniem festiwalu jest bowiem aktywne spędzanie czasu przez najmłodszych, w przyjaznej atmosferze.

Po zakończonym turnieju widzowie mogli podziwiać występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Jaćmierz wraz z Cheerleaderkami. Następnie odbyła się prezentacja zespołów, wręczenie dyplomów, medali oraz statuetek dla trzech najlepszych małych zawodników. Nagrody wręczyli Wicewojewoda Podkarpacki, Grażyna Borek, Wójt Gminy Zarszyn, Andrzej Betlej i Damian Biskup, radny Powiatu Sanockiego. Najbardziej widowiskowym bramkarzem turnieju został Miłosz Niemczyk z Przełomu Besko, najbardziej kreatywnym zawodnikiem turnieju wybrano Kacpra Gołdę z Orzełka Bażanówka, zaś tytuł najlepszego strzelca turnieju otrzymał Fabian Bzdyl z Cracovii Kraków.

W czasie Festiwalu została również podpisana umowa o współpracy pomiędzy Akademią Mistrzów Cracovia, a Akademią Orzełek Bażanówka. Ze strony Cracovii umowę podpisał Prezes Akademii Mistrzów Cracovia, Marcin Kępa, zaś ze strony Orzełka Bażanówka Prezes Klubu, Lesław Ćwiąkała oraz koordynator i trener, Konrad Bury. Puchary wręczyła Wicewojewoda Podkarpacki, Grażyna Borek. Tym samym Akademia Orzełek Bażanówka stała się jednym z 21 klubów piłkarskich współpracujących z AMC w Polsce. Nawiązanie współpracy z Akademią Mistrzów stwarza wiele szans rozwoju, m.in. poprzez organizowanie wspólnych szkoleń trenerskich, obozów szkoleniowych, turniejów zagranicznych, a także umożliwia pierwszeństwo przekazywania wychowanków do zespołów MKS Cracovia.

Patronat honorowy nad Festiwalem objął Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Wójt Gminy Zarszyn Andrzej Betlej i Starostwo Powiatowe w Sanoku. Patronat medialny sprawował portal ezarszyn.pl

A.T.

 

Galeria: Tu

Święto Dziecięcego Futbolu już 7 marca!

Category: Region
Utworzone: piątek, 06, luty 2015 08:37

NOWOSIELCE / 7 marca 2015 roku na hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach odbędzie się I Festiwal Piłkarstwa Dziecięcego pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Zarszyn Andrzeja Betleja.

f3698325fd2521580db08b3290c9b9ae178be8

Do wspólnej zabawy staną zespoły: Cracovii Kraków, AktivPro Rymanów,Junaka Słocina,Akademii Piłki Nożnej Sanok,Przełomu Besko i Orzełka Bażanówka.

Impreza ta odbędzie się dzięki życzliwym firmom i osobą prywatnym, które przekazują nam pieniądze na ten cel, a są to:

Gmina Zarszyn -http://www.zarszyn.pl/

Pass - Pol Sanok -http://www.pass.com.pl/

PBS Partner -http://www.pbspartner.pl/

Orion - Wiesława i Jerzy Domaradzcy

Wspólny dar przekazany przez sołtysa Bażanówki Tadeusza Żuchowskiegood instytucji działających w naszej miejscowości (Straż Pożarna, Lks Orzeł Bażanówka, Koło Gospodyń Wiejskich)

oraz dwie osoby prywatne

Na tą chwilę zgromadziliśmy 70 % potrzebnych środków. Osoby czy też firmy chcące nam pomóc mogą wpłacić pieniądze na konto akademii:33 8642 1038 2004 3800 0433 0002

, bądź też zakupić np. piłki rozmiar 4, rękawice bramkarskie.

Wszystkim ofiarodawcą serdecznie dziękujemy za wsparcie i zachęcamy do korzystania z ich usług.

Ostatnia kolejka Piłkarskiej Ligi Halowej - zwycięzcą ligi Cosmos Nowotaniec! FOTO i VIDEO

Category: Piłka nożna
Utworzone: poniedziałek, 02, luty 2015 12:58

NOWOSIELCE / W dniu 30 stycznia 2015 roku na hali sportowej w Nowosielcach odbyły się ostatnie mecze Piłkarskiej Ligi Halowej w tym sezonie. Niespodzianek nie było. Pierwsze miejsce zdobył Cosmos Nowotaniec, drugie Remix Niebieszczany, zaś trzecie Victoria Pakoszówka.

DSC 0871 Kopiowanie

 

 

Pierwszy mecz rozegrał się pomiędzy drużyną Hut-Sil Odrzechowa a LKS Zarszyn. Drużyna z Odrzechowej zajęła ostatnie miejsce w tabeli, ale w ostatnim meczu w pewnym momencie napędziła strachu drużynie z Zarszyna. Ostatecznie przegrała różnicą pięciu bramek.

Drugi mecz rozegrał się pomiędzy Sanbud Długie a Victoria Pakoszówka i należał do najbardziej emocjonujących tego wieczoru. Nie zabrakło ani goli, ani fauli. Było to bardzo wyrównane pod względem poziomu spotkanie. Sanbud Długie przegrało zaledwie jedną bramką.

Ostatni mecz rozegrał się pomiędzy Cosmos Nowotaniec a Remix Niebieszczany. Cosmos jako drużyna IV-ligowa odniosła miażdżące zwycięstwo. Druga połowa tego spotkania należała właśnie do niej i obfitowała w gole.

Królem strzelców został zawodnik Cosmosu Nowotaniec, Patryk Wójcik, który zdobył 17 goli. Drużyny na zakończenie Ligi otrzymały dyplomy i puchary, które wręczył Wójt Gminy Zarszyn, Andrzej Betlej.

Zapraszamy do obejrzenia foto- i videorelacji. Poniżej znajdziecie także wyniki ostatnich meczy oraz tabelę z końcowymi wynikami.

Odrzechowa – Zarszyn 3 – 8

Odrzechowa: Kandefer 2, Łagosz Damian

Zarszyn: Żyłka 2, Silarski 2, Kijak 2, Woźniak, Stępień

Pakoszówka – Długie 3 - 2

Pakoszówka : Kotowski, Dżugan Zbigniew, Stankiewicz

Długie: Garlak Damian, Garlak Grzegorz

Niebieszczany – Nowotaniec 3 – 10

Niebieszczany: Czubek. Stach, Bobik

Nowotaniec: Zarzyka 3, Wójcik 3, Laskowski 4

 

Nazwa

mecze

punkty

bramki

1

Cosmos Nowotaniec

10

30

66 - 24

2

Remix Niebieszczany

10

21

50 - 41

3

Victoria Pakoszówka

10

14

36 - 42

4

LKS Zarszyn

10

12

39 - 37

5

Sanbud Długie

10

10

27 - 37

6

Hut-Sil Odrzechowa

10

1

31 - 68

 GALERIA: Tu

Warsztaty w PWSZ w Sanoku

Category: Region
Utworzone: wtorek, 27, styczeń 2015 13:15

SANOK / NOWOSIELCE / W dniu 21 stycznia klasa III technikum ( weterynarii /żywienia i usług gastronomicznych)  wraz z opiekunami uczestniczyła w realizacji programu: ARS czyli jak dbać o miłość? w Instytucie Medycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. W/ wymieniony program promuje zdrowie i wiedzę na temat wpływu alkoholu, substancji psychoaktywnych, nikotyny na organizm człowieka w tym przede wszystkim na rozwój płodu przyszłej mamy.

4

Zajęcia w PWSZ Sanok były ciekawym doświadczeniem. Mamy nadzieję na kontynuację współpracy z Instytutem Medycznym, dziękując jednocześnie za dotychczasowe spotkania z naszą szkołą.

                             - pedagog-Dorota Galant- Mistak

                                                               -wychowawca Anna Piotrowska   

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

w Nowosielcach

Rusza budowa wodociągu w Nowosielcach

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 26, styczeń 2015 15:05

GMINA ZARSZYN / NOWOSIELCE / Wieś Nowosielce niedługo doczeka się sieci wodociągowej. Już dzisiaj zostanie podpisana umowa z wykonawcą oraz odbędzie się przekazanie placu budowy. Termin wykonania prac jest dość krótki, gdyż firma WODO-GAZ z Przeworska, która wygrała przetarg na realizację inwestycji, ma czas na wywiązanie się z zobowiązań do końca maja 2015 roku. Tak krótki okres jest podyktowany terminami, do których Gmina musi się zastosować, aby nie stracić dofinansowania.

miniaturka-wodociag medium

Nowosielce to kolejna miejscowość w Gminie Zarszyn, w której powstanie sieć wodociągowa. Wszystko odbędzie się w ramach projektu pod nazwą „Wykonanie sieci wodociągowej w Nowosielcach i Długiem”. Urząd Gminy Zarszyn starał o dofinansowanie z UE. Projekt zgłoszony przez gminę został zatwierdzony przez Zarząd Województwa Podkarpackiego i otrzyma dodatkowe fundusze w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki ludności wiejskiej” w zakresie gospodarki wodno-ściekowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Całkowity koszt robót budowalnych wg umowy na roboty budowlane wyniesie 1 192 979, 37 zł. Kwota dofinansowania z EFR całego przedsięwzięcia to 833 526, 00 zł. W ramach projektu zostaną sfinansowane koszty: robót budowlanych, nadzoru inwestycyjnego oraz obsługi geodezyjnej.

Zadanie obejmuje budowę sieci wodociągowej o długości 13 954 m wraz z dwoma hydroforniami w Nowosielcach. Sieć zostanie włączona do istniejącego kolektora wodociągowego w miejscowości Długie. W gminie Zarszyn na budowę wodociągu czekają jeszcze trzy miejscowości: Pielnia, Odrzechowa i Pastwiska.

A.T.

IX kolejka Piłkarskiej Ligi Halowej - w tabeli bez zmian

Category: Piłka nożna
Utworzone: poniedziałek, 26, styczeń 2015 08:53

W ostatni piątek rozegrano IX kolejkę meczy Piłkarskiej Ligi Halowej w Nowosielcach. Poniżej prezentujemy wyniki.

piłka

Nowotaniec – Pakoszówka 8 – 3

Nowotaniec: Pluskwik, Wójcik 2, Zarzyka 3, Majka, Kuzicki

Żółta kartka: Majka

Pakoszówka: Kotowski 3

Niebieszczany – Odrzechowa 10 - 3

Niebieszczany: Garbowski, Bobik, Czubek, Grzyb, Femin 5, Stach

Odrzechowa: Łagosz Damian, Drozd Piotr 2

Długie – Zarszyn 1 - 3

Długie: Garlak

Zarszyn: Niemiec, Żyłka 2

 

Nazwa

mecze

punkty

bramki

1

Cosmos Nowotaniec

9

27

56 - 21

2

Remix Niebieszczany

9

21

47 - 31

3

Victoria Pakoszówka

9

11

33 - 40

4

Sanbud Długie

9

10

25 - 34

5

LKS Zarszyn

9

9

31 - 34

6

Hut-Sil Odrzechowa

9

1

28 - 60

VIII kolejka Piłkarskiej Ligi Halowej - na czele tabeli nadal Cosmos Nowotaniec FOTO i VIDEO

Category: Piłka nożna
Utworzone: poniedziałek, 19, styczeń 2015 10:17

W ostatni piątek rozegrano VIII kolejkę meczy Piłkarskiej Ligi Halowej w Nowosielcach. Poniżej prezentujemy wyniki.

 DSC 0866 Kopiowanie

Długie – Odrzechowa 6 – 3

Długie : Garlak Grzegorz , Kornasiewicz 2, Koczera, Wójcik, Kuzian

Odrzechowa: Silarski Szymon, Łagosz Damian, Mielnikiewicz

Nowotaniec – Zarszyn 6 - 4

Nowotaniec: Pluskwik, Laskowski 4, Pieszczoch

Zarszyn: Stępień 2, Pielech, Żyłka

Pakoszówka – Niebieszczany 3 – 2

Pakoszówka: Dżugan Dawid, Kotowski, Wroniak

Niebieszczany: Czubek, Grzyb

 

Nazwa

mecze

punkty

bramki

1

Cosmos Nowotaniec

8

24

48 - 18

2

Remix Niebieszczany

8

18

37 - 28

3

Victoria Pakoszówka

8

11

30 - 32

4

Sanbud Długie

8

10

24 - 31

5

LKS Zarszyn

8

6

28 - 33

6

Hut-Sil Odrzechowa

8

1

25 - 50

GALERIA: Tu

Pożar budynku gospodarczego w Nowosielach FOTO i VIDEO

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 24, listopad 2014 08:18

NOWOSIELCE / Wczoraj (21.11.2014) około godz. 22:40 Straż Pożarna została poinformowana o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Nowosielce. Do zdarzenia zadysponowano sześć zastępów Straży Pożarnej (3 OSP Nowosielce, 2 PSP Sanok oraz OSP Długie). Po przybyciu na miejsce ratowników obiekt był cały w ogniu. Mimo szybkiej reakcji strażaków budynek spłonął całkowicie. Akcja trawa do godz. 2.00.

W dniu dzisiejszym około godziny 6 podczas przeszukiwania pogorzelska Straż Pożarna znalazła zwęglone zwłoki mężczyzny. Na miejscu swoje czynności prowadziła Policja oraz Prokurator.

 DSC 0722 Kopiowanie

 

Galeria: Tu

Ku pamięci poległych w Bitwie Karpacko-Dukielskiej – relacja z uroczystości w Nowosielcach FOTO

Category: Fotorelacje
Utworzone: wtorek, 07, październik 2014 15:19

POWIAT SANOCKI / GMINA ZARSZYN / NOWOSIELCE / Dzisiaj, 7 października 2014 roku o godzinie 10.00 pod pomnikiem Drugiej Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej na obszarze Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach odbyły się uroczystości związane z obchodami 70-tej rocznicy Bitwy Karpacko-Dukielskiej ku pamięci żołnierzy czechosłowackich, którzy zginęli w walkach z hitlerowskim wojskiem na terenie tej miejscowości i pobliskich wsi.

DSC 0363 Kopiowanie Kopiowanie

Uroczystości związane z obchodami tego wydarzenia miały również miejsce 5 i 6 października na terenie Słowacji. Z tej okazji przygotowano także projekt multimedialny w formie przewodnika po miejscowościach, gdzie toczyły się walki operacji Karpacko-Dukielskiej – www.dukla1944.com.

W uroczystości w Nowosielcach wzięły udział delegacje z Republiki Czech, Republiki Słowacji oraz wiele osobistości z Polski. W gronie zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz cywilnych Czech, Słowacji i Polski, weterani II wojny światowej i rodziny poległych, polscy kombatanci, żołnierze i oficerowie Wojska Polskiego, dyrektorzy wraz z gronem pedagogicznym i uczniami szkół w Nowosielcach, a także okoliczni mieszkańcy.

W dzisiejszych obchodach uczestniczył 5 batalion strzelców podhalańskich z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Przemyśla wraz ze swoim dowódcą ppłk Dariuszem Czekajem. Uroczystość uświetniła orkiestra wojskowa z Rzeszowa, która wykonała hymny narodowe Polski, Republiki Słowacji i Republiki Czech. Funkcję dowódcy uroczystości pełnił kpt. Radosław Jezierski. Ks. Henryk Dobosz, proboszcz parafii Nowosielce poprowadził modlitwę za poległych.

Kilka słów do zebranych skierował Wójt Gminy Zarszyn, Andrzej Betlej, który powitał zgromadzonych gości. W swoim przemówieniu nawiązał do najważniejszych faktów historycznych dotyczących operacji Karpacko-Dukielskiej i podkreślił doniosłą rolę dzisiejszych obchodów w zachowaniu pamięci o poległych żołnierzach.

W imieniu Wojewody Podkarpackiego głos zabrała Wicewojewoda Podkarpacki Alicja Wosik, która, nawiązując do przeszłości oraz do obecnych wydarzeń w Europie, zauważyła, że o pokój i niepodległość trzeba zabiegać nieustannie.

W imieniu sił zbrojnych Republiki Słowackiej do zebranych przemówił płkIng.Martin Stoklasa.

W czasie uroczystości odbyło się mianowanie na wyższe stopnie wojskowe dwóch podoficerów w stanie spoczynku.

Obchody w Nowosielcach zakończyły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Drugiej Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej przez przedstawicieli delegacji i zaproszonych gości.

A.T.

Galerię można obejrzeć: Tu

Obchody 70. rocznicy Bitwy Karpacko-Dukielskiej w Nowosielcach

Category: Region
Utworzone: środa, 01, październik 2014 09:27

Wójt Gminy Zarszyn

zaprasza

na uroczystości związane z obchodami 70-tej Rocznicy Bitwy Karpacko - Dukielskiej organizowane w dniu 7 października 2014r. pod pomnikiem Drugiej Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach (godz. 10.00) i na cmentarzu parafialnym w Zarszynie (godz. 11.00).

zaproszenie 20140930 550

UG Zarszyn

Strażacki Strong Man w Nowosielcach FOTORELACJA i VIDEORELACJA

Category: Fotorelacje
Utworzone: środa, 09, lipiec 2014 09:27

W dniu 6 lipca 2014 roku w Nowosielcach odbyły się zawody "Strażacki Strong Man". W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny: Ochotnicza Straż Pożarna z Długiego, Beska, Nowosielec oraz Jaćmierza. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Długiego, zaś drugie wywalczyła OSP z Beska. Trzecie miejsce należało do OSP Nowosielce, czwarte zajęła drużyna z Jaćmierza. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i videorelacji z zawodów.

DSC 0467 1024x768 1024x768

 

Piknik Rodzinny w Nowosielcach

Category: Rozrywka
Utworzone: czwartek, 29, maj 2014 08:19

NOWOSIELCE / Nauczyciele, Rada Rodziców oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowosielcach zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 1 czerwca 2014 roku w Nowosielcach. Impreza rozpocznie się o godzinie 15 na terenie koło szkoły. Jeśli pogoda nie dopisze, Piknik zostanie przeniesiony do Domu Kultury w Nowosielcach. Na uczestników czeka miłe spędzenie niedzieli: występy uczniów, konkursy dla rodzin i indywidualne, mecze rodzice-dzieci, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz inne atrakcje.

zaproszenie nowosielce

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze