maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

16 items tagged "MBP w Sanoku"

Wyników 1 - 16 z 16

Spotkanie z Kasią Pisarską

Category: Rozrywka
Utworzone: środa, 10, luty 2016 13:43

SANOK / Strefa dla Dzieci serdecznie zaprasza młodzież szkół średnich, studentów i dorosłych na spotkanie autorskie z Kasią Pisarską znaną z serialu „Psie adopcje”, które odbędzie się 11 lutego (w czwartek) o godzinie 12.45. Pani Kasia będzie opowiadać na nim o swojej nowej książce pt. „Wiedziałam, że tak będzie”, ale i nie tylko... Po spotkaniu będzie można zakupić książkę i zdobyć autograf od naszego gościa! Książka „Wiedziałam, że tak będzie” to historia dwóch przyjaciółek. Pierwsza z nich, Laura, nie założyła rodziny, choć specjalnie przed tym nie uciekała. Druga, Weronika, właśnie odkryła dwie rzeczy, które diametralnie zmienią jej życie: że mąż ją zdradza oraz to, że będąc we Włoszech i puszczając jeden zakład na "chybił-trafił" wygrała w Superenalotto ponad ... 17.000.000 euro. Wygraną postanawia podzielić się z najbliższą jej osobą czyli Laurą. Kobiety razem wyruszają do Mediolanu, by odebrać pieniądze, jednocześnie próbując znaleźć odpowiedź na podstawowe pytanie: czego teraz, gdy mogą mieć niemal wszystko tak naprawdę chcą od życia?

12417695 1202630676433778 8136497272866182905 n

(Inf. A. Zwolenik)

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku

Klub Malucha na Bezludnej Wyspie!

Category: Imprezy
Utworzone: środa, 13, styczeń 2016 10:54

SANOK / Wszystkie dzieci w wieku od 4 do 12 lat, które chciałyby się dowiedzieć, jak przetrwać na bezludnej wyspie, zapraszamy do Klubu Malucha w sobotę (16.01. 2016 r.) na godz. 11.00. Przewidziane są zabawy typu: „Burza na morzu”, „Budowanie osady”, „Tropiciele, „Ukryty list”. Będzie można także zdobyć sprawność „Wilka Morskiego.”

10606324 987689431288263 8160055057268800619 n

 

inf. Anna Zwolenik

źródło: MBP w Sanoku

W bibliotecznym DKK: Hubert Klimko-Dobrzaniecki

Category: Rozrywka
Utworzone: wtorek, 21, kwiecień 2015 09:26

SANOK / Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim - pisarzem, poetą, podróżnikiem. Spotkanie odbędzie 24 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 w Wypożyczalni MBP.

klimko3a

Hubert Klimko-Dobrzaniecki studiował teologię, potem filozofię w Poznaniu i Wrocławiu, filologię islandzką w Rejkiawiku. Przez dziesięć lat mieszkał w Islandii, gdzie wydał dwa tomiki wierszy w języku islandzkim.Publikował opowiadania w "Studium", "Czasie Kultury", "Twórczości", "Lampie", "Portrecie" i "Gazecie Wyborczej". Jako pisarz zadebiutował w 2003 roku zbiorem opowiadań "Stacja Bielawa Zachodnia". Opublikowany w 2006 roku dyptyk "Dom Róży. Krýsuvík" był nominowany do nagrody Nike. W 2007 roku ukazały się trzy jego książki - "Kołysanka dla wisielca" i "Raz. Dwa. Trzy" oraz "Wariat". Za "Wariata" Klimko-Dobrzaniecki otrzymał nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, za "Kołysankę dla wisielca" - do Nagrody Mediów Publicznych "Cogito". W 2007 roku znalazł się również na liście kandydatów do Paszportów "Polityki". W 2009 opublikował autobiografię "Rzeczy pierwsze", następnie powieści "Bornholm,Bornholm", "Grecy umierają w domu", "Pornogarmażerka" i najnowszą powieść "Preparator", która ukazała się w tym roku. Obecnie mieszka w Wiedniu. (jk)

 

źródło: MBP w Sanoku

Powiatowy Konkurs Historyczny: Katyń – Pamiętamy” – rozstrzygnięty

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 14, kwiecień 2015 09:08

SANOK / 13 kwietnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej został przeprowadzony organizowany przez Starostwo Powiatowe w Sanoku - Powiatowy Konkurs Historyczny: "Katyń – Pamiętamy”. W konkursie wzięło udział dwunastu uczniów reprezentujących sanockie szkoły średnie, którzy przeszli eliminacje szkolne. Tematyka konkursu w szczególny sposób uwzględniała zbrodnię katyńska i związane z nią wydarzenia historyczne. Tematyka konkursu w związku ze zbliżającą się 70 rocznicą II wojny światowej została rozszerzona o wiedzę związana z udziałem Polaków w walkach na frontach tej wojny.

konkurs katyn2015

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym pisemnym, wszyscy rozwiązywali ten sam test wyboru składający się z 21 pytań. W drugim pięć osób z największą liczbą punktów odpowiadało na trzy serie pytań. Oceny prac i wypowiedzi dokonywało jury w składzie: Leszek Puchała, Andrzej Romaniak i Piotr Mazur.

Ostatecznie zwycięzcami okazali się:

I m.- Jakub Szyniec (ZS nr 1),
II m. - Aleksandra Marczak ( I LO)
III m. exeqo - Patryk Gwizdała ( ZS nr 3) i Aldona Drąg ( I LO) ,
V m. - Magdalena Suchar (ZS nr 2).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy okolicznościowe i książki (zwycięzcy więcej niż uczestnicy) o tematyce historycznej. Wręczenia nagród dokonali Damian Biskup członek Zarządu Powiatu i Marian Kunc sekretarz powiatu.

konkurs katyn2015 2

 

konkurs katyn2015 3

 

Starostwo Powiatowe w Sanoku

Wystawa "Katyń - zbrodnia, która miała być zapomniana" w MBP w Sanoku

Category: Plenery i wystawy
Utworzone: piątek, 10, kwiecień 2015 11:35

SANOK / Instytut Pamięci Narodowej, Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku i Starostwo Powiatowe serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „Katyń - zbrodnia, która miała być zapomniana”, a także na pokaz filmu „Pamięć i ból Katynia”, połączone z wręczeniem nagród dla uczestników konkursu historycznego „Katyń – pamiętamy”. Do Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy 13 kwietnia 2015 r., o godz. 18.00.

katyn2

 

MBP w Sanoku

Janusz Dziduszko - kredką na papierze ściernym

Category: Plenery i wystawy
Utworzone: wtorek, 03, marzec 2015 13:42

SANOK / 3 marca br. (wtorek) o godz. 18 zapraszamy do Galerii "20" na wernisaż wystawy "Malarstwo europejskie w miniaturach" Janusza Dziduszki. Ten sanoczanin z pochodzenia jest architektem, projektował w Krakowie, Koszalinie, Tarnowie. Po pięćdziesięciu latach czynnej pracy w zawodzie powrócił do rysunku odręcznego i malowania. Odtwarza malarstwo europejskie, w tym również polskie, w miniaturowych wymiarach, bardzo oryginalną, nigdzie niespotykaną techniką - kredką na papierze ściernym. Zapraszamy!

dziduszko3

MBP w Sanoku

"Wyklęci" - wieczór poezji w MBP w Sanoku

Category: Rozrywka
Utworzone: środa, 25, luty 2015 10:35

SANOK / Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wieczór poezji pt. "Wyklęci" zorganizowany wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury. Zainteresowanych twórczością Andrzeja Bursy, Edwarda Stachury czy Rafała Wojaczka zapraszamy 27 lutego br. o godz. 18 do Galerii "20".

wykleci3

Spotkanie "25 lat Samorządu Lokalnego" w MBP w Sanoku

Category: Rozrywka
Utworzone: poniedziałek, 16, luty 2015 10:37

SANOK / Fundacja „Archiwum Ziemi Sanockiej” i Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zapraszają na spotkanie zatytułowane 25 LAT SAMORZĄDU LOKALNEGO, które odbędzie się 20 lutego 2015 r., o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku. W programie: prezentacja XI tomu Zeszytów Archiwum Ziemi Sanockiej "Samorząd Gminy Miasta Sanoka 1990-2010" (pod red. Franciszka Oberca), wykład dra Zbigniewa K. Wójcika (autora publikacji z najnowszej historii Polski i regionu) „Okrągły stół a restytucja samorządu terytorialnego w Polsce” oraz wspomnienie „Komitet Obywatelski w Sanoku w roku 1990" Mariana Kunca (przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego w Sanoku). Zapraszamy!

25lat

Ferie w Strefie dla Dzieci

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 12, luty 2015 09:43

SANOK / Podczas tegorocznych ferii zimowych w Strefie dla Dzieci młodzi czytelnicy uczestniczyli w zajęciach pt. „Lodowa Kraina ze Snu”.

fer15

Uczyliśmy się piosenek z bajki pt. „Kraina lodu”, wspólnie czytaliśmy książki: „Zabawny ptaszek” Jennifer Yerkes i „Był gdzieś haj taki kraj, była gdzieś taka wieś” Stefana Themersona. Na ich podstawie dzieci odgrywały krótkie inscenizacje i wykonywały prace plastyczne. Ponadto brały udział w wielu zabawach o tematyce zimowej, a także w doświadczeniach naukowych. Wielką atrakcją był udział w nauce tańca pod czujnym okiem instruktorki zajęć dla dzieci „Kids Dance”, Judyty Tympalskiej. Warto wspomnieć też, że zorganizowaliśmy „Dzień Sportowca Śniegu”, gdzie można było wykazać się sprawnością fizyczną i „Święto Zwierzątek w Lodowej Krainie ze Snu”, podczas którego rozmawialiśmy o opiece nad zwierzątkami. Dzięki „Kropelowi” - stworkowi śnieżnemu - uśmiech wciąż gościł na twarzach uczestników spotkań. Codziennie można było budować roboty z klocków (dziękujemy firmie pana Marcina Stacha), a ferie w bibliotece zakończyliśmy balem przebierańców z konkursami. Dzieci włączyły się także w akcję Nakrętka Nadziei i pomogły w zbieraniu nakrętek dla podopiecznych Fundacji Czas Nadziei. Uzbieraliśmy 200 kg! Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i czekamy na Was za rok! (az)

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku

Stodolakowie - prezentacje rodzinne w MBP w Sanoku

Category: Plenery i wystawy
Utworzone: wtorek, 27, styczeń 2015 12:25

30 stycznia br. (piątek) o godz. 18 zapraszamy na wyjątkową wystawę zatytułowaną STODOLAKOWIE - PREZENTACJE RODZINNE. Sanoczanie z pewnością znają Alicję Stodolak - plastyczkę, która od wielu lat zajmuje się pisaniem ikon. Ale jak dotąd nikt chyba nie oglądał przepastnego archiwum rysunków jej taty - Jana Stodolaka czy prac jej córek - Agnieszki i Elżbiety - choć jedna i druga zdobywały nagrody w konkursach plastycznych. Także mama pani Alicji, choć jej prac nie zachowało się zbyt wiele, amatorsko zajmowała się sztuką - będąc autorką okolicznościowych dekoracji w przedszkolach. W Galerii "20" MBP przez miesiąc będzie można oglądać prace rodziny Stodolaków. A dodatkowo - na wernisażu wystąpi ze swoim zespołem Road Inn Agnieszka Stram. Serdecznie zapraszamy!

 

 

stodolakowie

 

MBP w Sanoku

Zabawy w klimacie afrykańskim w Klubie Malucha

Category: Sanok
Utworzone: środa, 21, styczeń 2015 13:43

SANOK / 24 stycznia (sobota) od godz. 11.00 do 13.00 Klub Malucha zaprasza dzieci przedszkolne i w młodszym wieku szkolnym na zajęcia czytelniczo-plastyczne pt. „W królestwie Króla Lwa”, na których będziemy się bawić i słuchać muzyki w klimacie afrykańskim, opowieści o dżungli, a także malować dzikie zwierzęta. Uwaga: Prosimy o zabranie czegoś do picia i jedzenia! (az)

krol

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku

Jasełka w MBP i w Mini Biblioteczce

Category: Sanok
Utworzone: środa, 21, styczeń 2015 13:39

SANOK / Z życzeniami noworocznymi odwiedzili nas uczniowie klasy 5 a z SP 2. Przygotowani przez wychowawczynię Joannę Twardak, zaprezentowali jasełka, w opracowaniu muzycznym Bartłomieja Mandzelewskiego. Widzowie - pracownicy biblioteki, czytelnicy oraz uczniowie klas 2 b i 2 d z SP 2 chętnie włączyli się we wspólne kolędowanie. 20 stycznia te same jasełka wystawione zostały w szpitalnej Mini Biblioteczce. W spektaklu wzięły udział chore dzieci z rodzicami, personel Oddziału Dziecięcego oraz dyrektor SPZOZ Adam Siembab. Dzieci z oddziału włączyły się do wspólnego kolędowania, za co zostały nagrodzone kolorowymi naklejkami-uśmieszkami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym koncie na Facebooku. (ec)

jas-sz

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku

"W oczekiwaniu na Boże Narodzenie" - zaproszenie do konkursu

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 02, grudzień 2014 14:19

SANOK / Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku, Filia nr 1 Dąbrówka, Filia nr 4 Olchowce zapraszają do udziału w III edycji konkursu W OCZEKIWANIU NA BOŻE NARODZENIE. Do konkursu zapraszamy przedszkolaki (oddziały „0”), uczniów szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną, wychowanków specjalnych ośrodków i warsztatów szkolno-wychowawczych, oraz dorosłych mieszkańców Sanoka i okolic. Konkurs plastyczny polega na (temat do wyboru): wykonaniu kartki świątecznej (format nie większy niż A4) lub wykonaniu witrażu z motywami świątecznymi (np. choinka, szopka, św. Mikołaj, anioł, kolędnicy).

Prace konkursowe, które należy składać u organizatora konkursu do dnia: 19 grudnia br., oceniane będą we wszystkich kategoriach wiekowych. Uroczysty finał konkursu odbędzie się ok. 15 stycznia 2015 r. w skansenie na terenie Galicyjskiego Rynku, gdzie odbędzie się także koncert kolęd i pastorałek oraz wręczenie nagród. Z prac konkursowych zostanie przygotowana wystawa, a po rozstrzygnięciu konkursu zostaną one przekazane do Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku na cele dobroczynne. Honorowy Patronat nad konkursem objął Dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku Jerzy Ginalski. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! (hm)

 

boze2

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku

Trwa wielki remont w sanockiej bibliotece

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 18, wrzesień 2014 13:04

Od ostatniego dużego remontu w bibliotece minęło ponad trzydzieści lat. W czerwcu tego roku zaczęła się przebudowa niemal całego wnętrza MBP. Największe zmiany wymusiła budowa windy (dostosowanej dla osób niepełnosprawnych), ponadto całkowicie przebudowana zostanie Wypożyczalnia, Czytelnia, znacznie powiększy się Oddział dla Dzieci. Ogromne zmiany były możliwe dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do całkiem odmienionej biblioteki mamy nadzieję zaprosić Państwa początkiem października.

winda

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku

Bajeczny Dzień Dziecka w Zielonej Czytelni w Sanoku

Category: Rozrywka
Utworzone: środa, 21, maj 2014 13:03

Sanok / W dniu 1 czerwca 2014 roku Miejska Biblioteka Publiczna i Fundacja Czas Nadziei organizują z okazji Dnia Dziecka letni bal ogrodowy. Impreza rozpocznie się od godziny 15.00 w ogrodzie za budynkiem biblioteki. Na uczestników czekają liczne atrakcje: przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków, występy młodych piosenkarzy, rodzinne czytanie książek, zabawy plenerowe i wiele innych. Najmłodsi otrzymają również drobne upominki i nagrody. Gościem specjalnym będzie żółw Franklin.

Impreza odbędzie się, jeśli pogoda dopisze. W przypadku deszczu bal zostanie odwołany.

MBP Sanok

dzien-dziecka14 kopia

Spotkanie autorskie „O poezji” w Miejskiej Bibliotece w Sanoku

Category: Rozrywka
Utworzone: środa, 21, maj 2014 12:06

Sanok / W dniu 23 maja 2014 roku w Miejskiej Bibliotece w Sanoku odbędzie się spotkanie autorskie „O poezji”. W spotkaniu wezmą udział Karol Maliszewski i Jacek Mączka.

MBP Sanok

 

jm-km

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze