maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

245 items tagged "KPP Sanok"

Wyników 1 - 20 z 245

Konsultacje społeczne dot. tworzenia "Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce"

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 08, luty 2016 09:53

SANOK / Tworzenie "Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce" zapoczątkowało cykl konsultacji społecznych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Sanoku. Przedmiotowa mapa ma być narzędziem służącym określaniu poziomu zagrożenia oraz wymianie informacji o niebezpieczeństwach mogących spotkać lokalną społeczność. Każdy obywatel może mieć wpływ na jej ostateczny kształt.

1784552953

05 lutego 2016 r. o godzinie 10:00 w siedzibie sanockiej komendy odbyły się konsultacje społeczne. Sanoccy policjanci rozmawiali z przedstawicielami samorządów i instytucji odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa w powiecie. Spotkanie miało na celu stworzenie lokalnej mapy zagrożeń. Powstała mapa ma być narzędziem służącym do określenia skali zagrożeń dotykającej mieszkańców powiatu sanockiego.

Kolejna debata, odbędzie się 12 lutego br. o godz. 10.00 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3

Więcej na temat tworzenia Mapy zagrożeń można znaleźć na stronie Komendy Głównej Policji.

 

KPP Sanok

Konferencja i debata społeczna "Bezpieczeństwo dzieci i mlodzieży"

Category: Wydarzenia
Utworzone: wtorek, 26, styczeń 2016 13:55

SANOK / Komenda Powiatowa Policji w Sanoku wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku, zorganizowała konferencję, której jednym z elementów była debata społeczna na temat „Bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.

1899563307

W miniony piątek w Auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku odbyła się konferencja połączona z debatą społeczną. Głównym tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. 

Spotkanie rozpoczęła prezentacja filmu opracowanego przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Komendę Stołeczną Policji pn.: „Wtargnięcie napastnika do szkoły”. Na bazie filmu omówiono algorytmy działania w sytuacji wtargnięcia do placówki oświatowej niebezpiecznego napastnika.

Następnie jako prelegenci wystąpili:
 

 • Asp. Łukasz Sowiński - asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, omawiając zasady współpracy policji z placówkami oświatowymi,
 • Irena Florczak - kierownik Filii w Sanoku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie, prezentując literaturę w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w zbiorach kierowanej przez nią biblioteki,
 • Anna Sebastiańska - zarządzająca Transportem Drogowym Osób i Rzeczy, pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie, Filia w Sanoku, przedstawiając prezentacje na temat „ Bezpieczne odblaski”.


W konferencji uczestniczyli dyrektorzy, pedagodzy i pracownicy szkół powiatu sanockiego, przedstawiciele urzędów oraz inne osoby, które zawodowo zainteresowane są tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Zaprezentowany materiał w realistyczny sposób przedstawił sytuację zagrożenia, a następnie uruchomił bogatą debatę pomiędzy uczestnikami konferencji na temat zapewnienia bezpieczeństwa w szkole swoim podopiecznych.

Wszystkim prelegentom oraz uczestnikom składamy serdeczne podziękowania za udział w spotkaniu.
 

KPP Sanok

Podtrucia tlenkiem węgla w Sanoku

Category: Wypadki
Utworzone: wtorek, 26, styczeń 2016 13:51

POWIAT SANOCKI / Sanoccy policjanci wyjaśniają okoliczności trzech zdarzeń, w których najprawdopodobniej doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Dzięki szybkiej reakcji domowników we wszystkich trzech przypadkach poszkodowani nie odnieśli poważnych obrażeń. Sanoccy policjanci i strażacy apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych.

354989477 

 

Pierwsze zgłoszenie o podtruciu tlenkiem węgla dyżurny otrzymał 27 listopada 2015 r. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu w bloku przy ul. Sobieskiego w Sanoku. Podtruciu uległa kobieta korzystająca z łazienki. Szybka reakcja jej męża zapobiegła tragedii.

Kolejny przypadek miał miejsce wieczorem 4 stycznia br. Czad "zaatakował" w mieszkaniu przy ul. Stróżowskiej. Małżeństwo z dwójką dzieci trafiło do szpitala. Tam udzielono im pomocy medycznej.

5 stycznia 2016 r. w mieszkaniu przy ul. Robotniczej doszło do kolejnego podtrucia tlenkiem węgla. Czadem podtruła się ciężarna kobieta. Gdy wychodziła z łazienki, zemdlała w korytarzu mieszkania. Jej również szybko udzielono pomocy.
 

We wszystkich trzech mieszkaniach strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w powietrzu.

Pamiętajmy o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą tlenek węgla i właściwie zabezpieczmy nasze domy i mieszkania. Pozwoli to ochronić nasze życie oraz życie naszych bliskich.

Więcej informacji o zagrożeniu tlenkiem węgla znajdziesz tutaj.

KPP Sanok

Konferencja "Cyberświat - współczesne zagrożenia" powiązana z Debatą Społeczną

Category: Wydarzenia
Utworzone: piątek, 22, styczeń 2016 14:48

SANOK / Komenda Powiatowa Policji w Sanoku wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku, zorganizowała konferencję, której ważnym elementem była debata społeczna nt. „Cyberświat-współczesne zagrożenia”.

1936500616


W miniony piątek w Auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku odbyła się konferencja połączona z debatą społeczną. Wiodącym tematem spotkania była cyberprzestępczość i cyberzagrożenia.

Podczas spotkania można było dowiedzieć się ciekawych informacji na temat kradzieży tożsamości, łamania praw autorskich, możliwości zabezpieczenia się przed cyberprzestępcami oraz jak bezpiecznie korzystać z portali aukcyjnych.
 
Jako prelegenci wystąpili:

Jakub Pepłoński - Grupa Allegro.pl

Wojciech Plszak - E-detektwi Sp. z o.o. - biegły sądowy SO Kraków z zakresu informatyki

nadkom. Piotr Szymański - Naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie

Witold Jaworski - Specjalista ds Sprzedaży Banku Pekao I o/Sanok

Marek Stawarczyk - biegły SO Krosno z zakresu informatyki

nadkom. Grzegorz Matyniak - Komendant Powiatowy Policji w Sanoku

Przedstawili oni zagadnienia prawne związane z omawianymi działaniami oraz wzięli udział w dyskusji. Wszystkim prelegentom oraz uczestnikom składamy serdeczne podziękowania za udział w spotkaniu.

 

KPP Sanok

Policja zaprasza na debatę pn. „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży”

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 18, styczeń 2016 15:16

SANOK / Sanocka Policja zaprasza mieszkańców powiatu na debatę społeczną „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży”. Debata odbędzie się w piątek 22 stycznia 2016 r. o godz. 10.30 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, ul. Mickiewicza 21 Aula Centrum Sportowo-Dydaktyczna.

354989477

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to tematyka bardzo ważna dla rodziców, priorytet w szkolnictwie oraz szczególnie istotny obszar działań i przedsięwzięć podejmowanych przez Policję. W związku z tym, Komenda Powiatowa Policji w Sanoku organizuje debatę społeczną poświęconą tematyce bezpieczeństwa i zagrożeń dla dzieci i młodzieży.

Wezmą w niej udział m. in.: przedstawiciele instytucji, których praca jest związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz zainteresowane osoby prywatne. Spotkanie pozwoli na wymianę informacji na linii społeczeństwo – Policja oraz poznanie potrzeb, wskazówek i oczekiwań mieszkańców powiatu sanockiego w kwestii bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 

KPP Sanok

Uratowany przed wychłodzeniem

Category: Wypadki
Utworzone: czwartek, 07, styczeń 2016 09:15

CZERTEŻ / Alkohol i niskie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i życia. Dzięki zgłoszeniu mieszkańców Sanoka o nietrzeźwym mężczyźnie leżącym na jezdni, służby ratownicze na czas udzieliły mu pomocy i uratowały przed wychłodzeniem.

923205442

Informację o zdarzeniu dyżurny sanockiej policji otrzymał 2 stycznia po godz. 12 od przejeżdżających przez Czerteż osób. Z relacji zgłaszających wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna leży na jezdni w Czerteżu. Temperatura powietrza wynosiła około -10°C. Zgłaszający przenieśli nietrzeźwego mężczyznę z drogi w bezpieczne miejsce i wezwali służby ratownicze. Jak się okazało, 57-letni mężczyzna był w stanie silnego upojenia alkoholem.  Został opiekuńczo zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policja nadal apeluje - w czasie niskich temperatur zauważając człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997.


O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej.

 

KPP Sanok

Konferencja "Cyberświat - współczesne zagrożenia" powiązana z Debatą Społeczną

Category: Wydarzenia
Utworzone: czwartek, 07, styczeń 2016 09:10

SANOK / Zapraszamy mieszkańców powiatu sanockiego na konferencję "Cyberświat – współczesne zagrożenia", której ważnym elementem będzie debata społeczna. Konferencja odbędzie się w piątek 15 stycznia 2016 r. o godz. 9. w Auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, ul. Mickiewicza 21.

656010698

W piątek 15 stycznia br., odbędzie się konferencja poświęcona tematyce bezpieczeństwa i zagrożeń w Internecie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Powiatowa Policji w Sanoku przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku. Spotkanie ma na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci. Pozwoli ono także na wymianę informacji między Policją a społecznością lokalną .

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9. w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku, ul. Mickiewicza 21 (Aula Centrum Sportowo-Dydaktycznego). Wezmą w niej udział m.in.:  przedstawiciele instytucji, których praca jest związana z zapewnieniem bezpiecznego korzystania z portali aukcyjnych, biegli sądowi oraz zainteresowane osoby prywatne.

Cyberzagrożenia płynące z Internetu dotyczą każdego użytkownika "wirtualnego świata", bez względu na wiek oraz płeć. Cyberprzestępcy nie są bezczynni i nieustannie wymyślają nowe sposoby na pokonanie zabezpieczeń urządzeń, z których korzystamy.

Zapraszamy wszystkich do udziału w konferencji, której ważnym elementem będzie debata społeczna.

Pliki do pobrania

plan_konferencji_1.jpg plan_konferencji_1.jpg

 

KPP Sanok

Zamykajmy drzwi mieszkania, grasuje złodziej

Category: Kronika
Utworzone: piątek, 06, listopad 2015 15:36

SANOK / Policja przypomina o konieczności zamykania drzwi mieszkania na „klucz”. W Sanoku od kilku dni grasuje złodziej, który wykorzystuje niezamknięte drzwi mieszkania, wchodzi do pomieszczenia i z przedpokoju kradnie portfele oraz inne przedmioty znajdujące się na półkach, w torebkach  i w zawieszonej odzieży wierzchniej. W  tym tygodniu sanocka policja odnotowała dwa podobne zdarzenia. Miały one miejsce w rejonie Wójtostwa i Śródmieścia.

354989477

Do pierwszego zdarzenia doszło 1 listopada  br. Mieszkaniec bloku przy ul. Lenartowicza zawiadomił Policję, że złodziej wszedł do mieszkania i z przedpokoju zabrał portfel z dokumentami i pieniędzmi  oraz telefon komórkowy. Okradziony mężczyzna przebywał w tym czasie w pokoju obok. Nie słyszał, że ktoś wszedł do mieszkania. O kradzieży zorientował się dopiero, gdy przechodząc przez przedpokój zauważył otwarte drzwi mieszkania. Stwierdził brak portfela.
 

Kolejny przypadek został zgłoszony  5 listopada przez mieszkankę bloku przy ul. Armii Krajowej.  Złodziej działał w identyczny sposób, jak poprzednio. Wykorzystał niezamknięte drzwi mieszkania, wszedł do środka i ukradł z torebki pozostawionej w przedpokoju portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie 60 zł . Okradziona kobieta w tym czasie przebywała w kuchni.

   
Pamiętajmy, aby zamykać drzwi lokalu  nawet wtedy, gdy w domu są wszyscy mieszkańcy. Zwróćmy uwagę na nieznajome osoby kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu, przyjrzyjmy  się im, zapamiętajmy szczegóły ich wyglądu, ubioru. Spróbujmy ich zapytać, kogo szukają.   Przezorność może uchronić nas  przed kradzieżą, a  zadane pytania mogą spłoszyć potencjalnego złodzieja. 

Porozmawiajmy na temat kradzieży dokonywanych tą metodą z rodzicami i osobami starszymi. Złodzieje bardzo często działają na terenie bloków  zamieszkiwanych przez starsze osoby.

 

KPP Sanok

Akcja ZNICZ 2015 na terenie powiatu sanockiego

Category: Wydarzenia
Utworzone: piątek, 30, październik 2015 11:55

POWIAT SANOCKI / Dziś o godz. 6 rozpoczęły się wzmożone działania policji pod kryptonimem "Znicz 2015". Akcja potrwa do 2 listopada. Najbliższe dni to okres wzmożonego ruchu pieszych i pojazdów. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i zastosowanie się do znaków oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy kierujących ruchem.

1903236305

Informujemy o zmianach w organizacji ruchu oraz o miejscach, w których można parkować w okolicach cmentarzy usytuowanych na terenie powiatu sanockiego. 

Cmentarz Centralny - główny cmentarz w Sanoku usytuowany przy drodze krajowej nr 28 znajduje się przy ulicach Rymanowskiej - Dmowskiego. Do parkowania pojazdów przy tym cmentarzu wykorzystany będzie skrajny pas ruchu ulicy Dmowskiego oraz część chodnika przy ul. Rymanowskiej, parking przy ul. Rymanowskiej oraz ulice przylegle tj. ul. Kiczury, ul. Matejki oraz ulica Dąbrowiecka. Na ulicy Głogowej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu w stronę ulicy Kiczury. Na ulicy Dąbrowieckiej zarządca cmentarza wyznaczył 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. 

Cmentarz Północny (Posada) - przy drodze krajowej nr 84 usytuowany przy ulicy Lipińskiego w Sanoku - do parkowania pojazdów przy tym cmentarzu wykorzystane będą pobocza, a także ulice przyległe do cmentarza tj. ul. Wierzbowa i ul. Akacjowa. Na terenie cmentarza znajduje się także parking.

Cmentarz Południowy - usytuowany przy ul. Konopnickiej w Sanoku- wykorzystany będzie parking znajdujący się bezpośrednio przy cmentarzu oraz pobocze ulicy dojazdowej. Cmentarz w miejscowości Zagórz, ul. Batorego - znajdujący się przy drodze wojewódzkiej nr 892, w rejonie tego cmentarza do parkowania wykorzystany będzie przyległy parking oraz pobocza dróg dojazdowych.

Cmentarz w miejscowości Pakoszówka - znajdujący się przy drodze wojewódzkiej nr 886, w rejonie tego cmentarza do parkowania wykorzystany będzie przyległy parking przy cmentarzu i kościele oraz pobocza dróg dojazdowych.

Cmentarze w pozostałych miejscowościach powiatu sanockiego - w każdym przypadku wykorzystane będą przyległe parkingi oraz pobocza dróg dojazdowych.

W rejonie cmentarzy policjanci, w razie potrzeby, podejmą ręczne kierowanie ruchem, a także  wskażą  bezpieczne miejsca parkingowe. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do poleceń policjantów. Prosimy wszystkich pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Przypominamy o odblaskach - dzięki nim jesteśmy lepiej widoczni.  Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Znacząco wpłynie to na bezpieczeństwo i zmniejszy zatłoczenie okolic cmentarzy.

 

KPP Sanok

Świadomy znaczy bezpieczny – spotkanie z wolontariuszami

Category: Wydarzenia
Utworzone: środa, 07, październik 2015 13:19

ZBOISKA / Sanoccy Policjanci uczestniczyli w szkoleniu wolontariuszy w Ośrodku „Caritas” w Zboiskach Funkcjonariusze prowadzący spotkanie mówił co robić aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Radzili jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia. Omówili również zagadnienia dotyczące szkodliwości „dopalaczy” Po części teoretycznej policjant zaprezentował zgromadzonym kilka elementów samoobrony.

1361055202

W miniony piątek sanoccy policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologi, po raz kolejny spotkali się z wolontariuszami z Powiatowego Centrum Wolontariatu.

Wolontariusze to grupa osób, która przede wszystkim jest nastawiona na niesienie pomocy innym ludziom w potrzebie. Są to najczęściej osoby miłe, sympatyczne i dobroduszne. W swoim działaniu kierują się dobrocią serca i bezinteresownością. Niestety takie cechy charakteru wykorzystują w swoich działaniach przestępcy.

Policjanci przekazali zgromadzonym informacje na temat podstawowych elementów samoobrony. Wyjaśnili czym jest obrona konieczna, a kiedy mówimy o przekroczeniu jej granic. Funkcjonariusze podkreślali fakt, że zdrowie i życie człowieka jest najwyższą wartością. Prelegenci przypomnieli też uczestnikom zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza jeśli chodzi o pieszych. Przypomnieli o przepisach dotyczących obowiązku noszenia elementów odblaskowych, mówili o prawidłowym ich umieszczaniu na odzieży wierzchniej. W trakcie spotkania funkcjonariusze omówili również zagadnienia dotyczące „dopalaczy” i ryzyka jakie za sobą niesie spożycie „środka kolekcjonerskiego”.

Powyższe działania z pewnością przyczynią się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa oraz zmniejszą ryzyko stania się ofiarą przestępstwa.

Spotkanie obywało się w miłej atmosferze. Na zakończenie policjanci rozdali zgromadzonym elementy odblaskowe. Zapewniono również o kontynuacji realizacji zadań w zakresie działań prewencyjnych.

 

KPP Sanok

Nocne poszukiwania grzybiarza

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 28, wrzesień 2015 11:28

WISŁOK WIELKI / Prawie 80 osób przez całą noc poszukiwało zaginionego grzybiarza w lesie w Wisłoku Wielkim. Rano został odnaleziony przez grupę ratowników GOPR. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

405580450

Informację o zaginięciu 70-letniego mężczyzny dyżurny sanockiej policji otrzymał wczoraj około godz. 21. Bliscy zaginionego przekazali, że nie wrócił on z grzybobrania z lasu w Wisłoku Wielkim. W poszukiwania zaangażowanych zostało 17 policjantów, 17 strażaków OSP Komańcza, 32 ratowników GOPR-u oraz pracowników nadleśnictwa Komańcza, a także dwa psy tropiące. W poszukiwaniach brali również udział rodzina i sąsiedzi zaginionego.

Trudny teren, ciemność i niska temperatura, nie przeszkodziły ratownikom w prowadzeniu działań do samego rana. Zaginiony mężczyzna został odnaleziony przed godz. 7 rano. Wyjaśnił, że w znalezieniu drogi powrotnej przeszkodziła mu gęsta mgła i szybki zmierzch, dlatego postanowił przeczekać noc w lesie. Dopiero rano warunki poprawiły się na tyle, że rozpoznał teren i wyszedł z lasu. Odnaleźli go ratownicy GOPR-u. Na szczęście był dobrze ubrany, jego organizm się nie wychodził.

Policja apeluje, aby być rozważnym podczas grzybobrania:

 • Nie wybierajmy się na grzyby zbyt późno, gdyż jesienią wcześnie zapada zmrok.
 • Nie należy chodzić do lasu w pojedynkę, najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto zna teren.
 • Należy ocenić realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie.
 • Pamiętajmy, że jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy.
 • Bardzo ważne, aby zabrać ze sobą telefon komórkowy i w przypadku zgubienia się natychmiast zgłosić ten fakt Policji.
 • KPP Sanok

Dzieci z wizytą u sanockich policjantów

Category: Wydarzenia
Utworzone: środa, 29, lipiec 2015 14:27

SANOK / Dzieci spędzające wakacje w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku odwiedziły komendę Policji. Przyglądały się z bliska pracy policjantów oraz oglądały elementy wyposażenia służbowego.

212499350

Sanoccy policjanci gościli dzisiaj dzieci spędzające wakacje w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku. Wizyta odbyła się w ramach zajęć pod nazwą „ciekawe zawody”.

W trakcie spotkania dzieci miały okazję podglądać pracę policjantów oraz posłuchać informacji na temat pełnienia służby. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wykonany przez technika kryminalistyki. Dzieci zwiedziły także budynek komendy oraz obejrzały policyjny sprzęt.


KPP Sanok

Policjanci spotkali się z uczestnikami letniego wypoczynku

Category: Wydarzenia
Utworzone: środa, 29, lipiec 2015 13:16

POWIAT SANOCKI / Policjanci po raz kolejny spotkali się z młodzieżą wypoczywającą na terenie powiatu sanockiego. Podczas wizyty prowadzili pogadankę na temat odpowiedzialności prawnej. Poruszali również zagadnienia związane z profilaktyką alkoholizmu, narkomanii oraz tzw. dopalaczy. Głównym celem spotkania było promowanie bezpieczeństwa i prawidłowych zachowań.

242920649

Policjanci realizując akcje pn. „Bezpieczne Wakacje 2015”, odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie powiatu sanockiego. Jedno z takich spotkań odbyło się w miniony piątek z uczestnikami kolonii zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej w miejscowości Zboiska.

W trakcie pogadanki funkcjonariusze przekazali uczestnikom informacje na temat odpowiedzialności karnej. Uświadamiali młodzież o szkodliwości zażywania narkotyków, w tym również tzw. dopalaczy. Promowali wśród zebranych bezpieczne zachowania oraz  zdrowy styl życia, bez uzależnień. Podkreślali, że życie i zdrowie człowieka jest najwyższą wartością.

Policjanci uwrażliwiali także dzieci i młodzież na niesienie pomocy osobom, które padły ofiarą przestępstwa. Mówili o zjawisku przemocy i negatywnych skutkach jej stosowania. Podawali przykłady ryzykownych zachowań oraz informowali o konsekwencjach prawnych postępowania niezgodnego z obowiązującymi przepisami prawa i normami społecznymi. Przekazywali informacje na temat jak bezpiecznie postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa w sieci, na drodze oraz podczas letniego wypoczynku.

Działania służą temu, by zwiększyć świadomość prawną i bezpieczeństwo młodzieży.

 

KPP Sanok

Policjanci z Sanoka zatrzymali prawa jazdy 16 kierującym

Category: Kronika
Utworzone: środa, 29, lipiec 2015 12:16

POWIAT SANOCKI / W ciągu zaledwie trzech dni 16 kierowców straciło uprawnienia do kierowania. Jest to efekt wzmożonych działań policjantów Referatu Ruchu Drogowego z Sanoka. 9 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość o co najmniej 50 km/h w obszarze zabudowanym, natomiast 7 wsiadło za kierownicę po alkoholu.

1881001924

W czasie piątkowej służby policjanci ujawnili pięć przypadków przekroczenia prędkości o co najmniej 50 km/h przez kierujących pojazdami. Rekordzistą okazał się kierowca motocykla, miał na liczniku prędkość 125 km/h w obszarze zabudowanym. Na okres trzech miesięcy odebrano mu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.
 

W sobotę policjanci zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom. Przekroczyli oni dopuszczalną prędkość kolejno o 53, 57 i 59 km/h.
 

W poniedziałkowy poranek policjanci Referatu Ruchu Drogowego przeprowadzili działaniapod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Zatrzymali do kontroli 594 kierowców i sprawdzili ich stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że 7 kierowców miało w organizmie alkohol. Niechlubny rekordzista miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, został zatrzymany w Prusieku, gdy kierował tirem.
 

W efekcie przeprowadzonych działań, trzech kierowców odpowie za przestępstwo, a czterech za wykroczenia. Wszyscy pożegnali się z prawami jazdy.

 

KPP Sanok

Miał naprawić awarię wodociągu, a okradł sanoczankę

Category: Kronika
Utworzone: piątek, 24, lipiec 2015 10:01

SANOK / Mieszkanka Sanoka padła ofiarą przestępstwa. Straciła 9 tysięcy złotych oraz biżuterię. Wcześniej jej mieszkanie odwiedził mężczyzna, który miał usunąć rzekomą awarię wodociągu. Policjanci apelują o ostrożność. 

413054458 

Przestępcy wymyślają coraz to inne metody i bez skrupułów wykorzystują łatwowierność innych osób. Mimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający różnymi metodami, wciąż kradną pieniądze od bezbronnych starszych osób.

Policjanci interweniowali na terenie Sanoka w związku ze zgłoszeniem kradzieży pieniędzy na szkodę 85-letniej kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do jej mieszkania przyszedł mężczyzna twierdząc, że jest awaria wodociągowa i musi sprawdzić mieszkanie. Poprosił 85-latkę, aby weszła do łazienki i puszczała z kranu wodę. Mężczyzna stojąc za pokrzywdzoną zasłaniał wejście do mieszkania. Najprawdopodobniej w tym czasie doszło do kradzieży pieniędzy i biżuterii. Krótko po tym, mężczyzna opuścił mieszkanie twierdząc, że już po awarii.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przypominamy, aby nie wpuszczać do swoich domów obcych osób. O wszelkich podejrzeniach co do próby dokonania przestępstwa informujmy jak najszybciej Policję. Pamiętajmy, że osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na tego rodzaju przestępstwa. Apelujemy o czujność i ograniczone zaufanie wobec nieznajomych.

 

KPP Sanok

STOP DOPALACZOM!

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 13, lipiec 2015 15:29

POLSKA / Ostatnie wydarzenia na terenie Katowic i miast województwa śląskiego, związane z zatruciami dopalaczami nakazują szczególne środki ostrożności i wymuszają konieczność zwiększenia uwagi skierowanej na naszych najbliższych - szczególnie na osoby niepełnoletnie i młodzież.

1306271504

Pamiętajmy, że osoby sprzedające dopalacze przyciągają ludzi ceną i fałszywym co do zawartości opisem przedmiotu i jego składem chemicznym - oferują w zamian niezapomniane wrażenia i doznania, które w przeszłości dla wielu osób były ostatnimi w ich życiu.

Wszystkie niebezpieczne substancje są oferowane do sprzedaży jedynie z chęci zysku, a szkody wyrządzone w organizmach ludzi okazują się nieodwracalne.

Apelujemy o niezażywanie żadnych środków niewiadomego pochodzenia i o nieznanym składzie chemicznym. Skutki przyjęcia takich specyfików mogą okazać się tragiczne. Dowodzą tego chociażby przykłady z ostatnich dni. Nie brakuje również przypadków, gdy przyjęcie podejrzanych substancji zakończyło się śmiercią młodych osób.

Producenci cały czas modyfikują skład chemiczny dopalaczy. Często mieszkanki te okazują się śmiertelne dla organizmu. Zwracajmy uwagę na zachowanie naszych najbliższych, na środowisko w jakim przebywają. Wystarczy naprawdę chwila by doszło do tragedii, ale wystarczy jedna decyzja, by zapobiec, by pomóc, by uratować. Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji o dopalaczch do każdej najbliższej jednostki Policji.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę - zażycie dopalacza może skończyć się tragicznie. Pomyślcie o sobie i swoich bliskich.

Zabezpieczony przez policjantów "Mocarz" ma postać zielonego suszu roślinnego przeznaczonego do palenia. Przeprowadzone badania wykryły w nim syntetyczne kanabinoidy, po wypaleniu których występują efekty bardzo podobne do tych, jakie wywołuje marihuana i haszysz, tyle, że nawet kilkaset razy silniejsze. Efektem ich zażycia są m.in. zmiana nastroju i samopoczucia, błogostan, euforia, halucynacje, czasami depresja, apatia i urojenia. Następuje wzrost ciśnienia krwi, tachykardia, przekrwienie gałek ocznych, zaburzenia koordynacji ruchowej, zawroty głowy, zaburzenia uwagi, wysuszenia śluzówek. Zagrożona jest szczególnie młodzież, u której po przyjęciu tych substancji najczęściej dochodzi do trwałych zmian funkcji ośrodkowego układu nerwowego. Badania wskazują na dwukrotnie większe zagrożenie wystąpienia psychozy schizofrenicznej. Uważa się, że stosowanie kanabinoidów w okresie dojrzewania i rozwoju mózgu sprzyja późniejszemu pojawianiu się zespołów psychotycznych i zaburzeniom pamięci. Używanie kanabinoidów skutkuje ostrymi zmianami w układzie oddechowym ze stanami zapalnymi, kaszlem oraz przewlekłym zapaleniem oskrzeli oraz zaburzeniami funkcji układu krążenia, zagrażającymi szczególnie osobom z niedokrwienną chorobą serca.

Prosimy, aby rodzice zwracali szczególną uwagę, czy opisane efekty zachowania po dopalaczach nie występują u ich dzieci. Podobnie, jak znaleziony w mieszkaniu, czy ubraniu dziecka susz roślinny, może to być sygnałem, że zażywają dopalacze lub inne środki odurzające. Wtedy, aby zapobiec najgorszemu, konieczna jest właściwa i szybka reakcja.

Źródło: KGP

KPP Sanok

Dopalacze zabijają

Category: Kronika
Utworzone: poniedziałek, 13, lipiec 2015 15:22

POLSKA / W ostatnich dniach na terenie Poznania i Katowic odnotowano kilkadziesiąt przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie tzw. dopalaczy. Jak się okazuje, w innych miastach na terenie Polski również do szpitali trafiały osoby najprawdopodobniej po zażyciu nieznanych, groźnych dla życia substancji. Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

1287424492

Dopalacze, stanowią preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu. Ich produkcja, sprzedaż i reklamowanie jest obecnie w Polsce ustawowo zakazane. Sprzedawcy tych specyfików za wszelką cenę próbują jednak obejść obowiązujące w tym zakresie przepisy i zakazane substancje oferują w nielegalnej sprzedaży jako produkty kolekcjonerskie czy kadzidła. Większość dopalaczy ma postać tabletek lub mieszanek do palenia.

Zwalczając ten proceder Policja współpracuje z Państwową Inspekcją Sanitarną. Każda informacja wpływająca do Policji o miejscach, w których może być prowadzona sprzedaż dopalaczy jest dokładnie sprawdzana. Miejsca, w których może dochodzić do handlu dopalaczami, są kontrolowane przez policyjne patrole. Wczoraj podczas kontroli jednego ze sklepów na terenie Płocka policjanci zabezpieczyli blisko pół tysiąca sztuk dopalaczy. Wstępne ustalenia wskazują na obecność w tych substancjach niedozwolonych środków odurzających.

Policjanci regularnie asystują pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej przy kontrolach punktów sprzedaży dopalaczy oraz zabezpieczeniu podejrzanych specyfików, które następnie są poddawane szczegółowym badaniom.

Niezależnie od działań Policji i Sanepidu ważnym jest przede wszystkim uświadomienie młodym ludziom, że dopalacze to trucizny i każde ich zażycie może wiązać się z poważnym ryzykiem. Reagujmy, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiajmy gdy nas do tego namawia. Nie warto ryzykować własnego życia!

Źródło: KGP

KPP Sanok

Ruszyła kampania "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu"

Category: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 13, lipiec 2015 15:13

POLSKA / Wielkoformatowe murale promujące trzeźwość za kierownicą i przypominające o odpowiedzialności jaka spoczywa na osobach kierujących pojazdami, pojawiły się w Warszawie, Poznaniu, Gdyni oraz Lublinie w ramach drugiej edycji kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Akcji, prowadzonej przez Komendę Główną Policji we współpracy ze Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie patronuje Ministerstwo Gospodarki. Swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło już ponad 50 instytucji i organizacji z całej Polski.

 

401109183

Inaugurację nowej odsłony kampanii prowadzonej przez Komendę Główną Policji oraz ZPPP Browary Polskie zaplanowano na 6-7 lipca br. podczas briefingów prasowych zaplanowanych w Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i w Warszawie.

Ponad 400 m2 powierzchni w pobliżu najbardziej ruchliwych punktów Warszawy, Poznania, Gdyni i Lublina – tyle łącznie zajmują murale zaprojektowane i wykonane przez Europejską Fundację Kultury Miejskiej w ramach kolejnej odsłony kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Jej celem, podobnie jak w roku ubiegłym, jest promowanie wśród kierowców trzeźwości za kółkiem.

Choć policyjne statystyki wskazują na malejącą liczbę osób prowadzących pod wpływem alkoholu oraz wypadków przez nich spowodowanych, wciąż istnieje przestrzeń do poprawy. Dotyczy to m.in. biernej postawy osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyrażają przyzwolenie na jazdę na „podwójnym gazie”. Tym samym stają się współodpowiedzialni za zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

Odpowiedzialność, bezpieczeństwo, trzeźwość – na tych trzech hasłach opiera się ogólnopolska kampania muralowa w ramach inicjatywy „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Nie bez powodu organizatorzy akcji jako środek przekazu wybrali wielkoformatowe realizacje malarskie w przestrzeni miejskiej. Z ich pomocą mają nadzieję zwrócić uwagę szerokiej grupy odbiorców na niezwykle istotną kwestię, jaką jest bezpieczeństwo na drodze i nierozerwalnie z nim związane zachowanie trzeźwości za kółkiem. Nietypowa dla murali stylistyka retro, nawiązująca do czołówek prasy z lat 50., przyciąga wzrok, a skala prac przekłada się na ich siłę oddziaływania. Nieprzypadkowe jest również ich usytuowanie – pod realizacje zostały wybrane ściany zlokalizowane w pobliżu skrzyżowań o dużym natężeniu ruchu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie głównych szlaków komunikacyjnych, które codziennie mijają setki kierowców oraz pieszych.

Kampania startuje u progu sezonu urlopowego, czyli w okresie szczególnie trudnym dla użytkowników dróg ze względu na większe niż zazwyczaj natężenie ruchu związane z wakacyjnymi wyjazdami. – Jak co roku o tej porze apelujemy do kierowców o bezpieczną jazdę: zdjęcie nogi z gazu, rozwagę i trzeźwość. Czujność powinni zachować także pasażerowie i nie wsiadać do pojazdu, gdy kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu – przypomina mł. insp. Anna Kuźnia, Zastępca Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Przed wyruszeniem w podróż warto dołożyć starań, aby dotrzeć na miejsce szczęśliwie. – Wakacje to czas odpoczynku, ale nie powinny być czasem wolnym od odpowiedzialności – mówi Danuta Gut, Dyrektor Biura Zarządu Związku Browary Polskie. – Pamiętajmy, że wybierając się na urlop, odpowiadamy za bezpieczeństwo nie tylko własne, ale również bliskich i przyjaciół podróżujących z nami. Przekaz ten doskonale ilustrują murale, które powstały w ramach tegorocznej edycji akcji „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Każda z prezentowanych na nich scen - powrót z letniego wypoczynku, rowerowa wyprawa miejska, przejażdżka z przyjaciółmi i rodzinne podróżowanie - jest manifestem odpowiedzialnej – trzeźwej jazdy. Wpleciony w projekt znak przekreślonych kluczyków przypomina, że niezależnie od sytuacji możemy być ambasadorami odpowiedzialnej postawy. Hasło „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” jest wyrazem troski o bezpieczeństwo zarówno własne, naszych pasażerów, jak i innych użytkowników dróg – dodaje Dyrektor Gut.

W inauguracji, która odbyła się dziś przy ul. Waryńskiego w pobliżu stacji Metro Politechnika w Warszawie, gdzie na ścianie jednego z budynków pojawił się wielkoformatowy mural promujący trzeźwość za kierownicą wzięli udział: pani Danuta Gut Dyrektor Biura Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie, młodszy inspektor Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Rzecznik Prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego dr inż. Alvin Gajadhur, który powiedział, że kampania skierowana jest również do kierowców autobusów i samochodów ciężarowych.

W ramach akcji organizatorzy zachęcają do umieszczenia naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” na tylnej szybie samochodu. W inicjatywę już w ubiegłym roku zaangażowali się funkcjonariusze Policji, którzy podczas kontroli drogowych przekazywali naklejki odpowiedzialnym - trzeźwym kierowcom.

Źródło: KGP

 

KPP Sanok

Ruszyły dwie e-usługi: Historia Pojazdu i Bezpieczny Autobus

Category: Wydarzenia
Utworzone: piątek, 10, lipiec 2015 12:14

POLSKA / Zgodnie z zapowiedzią, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło dwie e-usługi, które pozwolą on-line sprawdzić informacje o pojazdach oraz autobusach .  Obie udostępnione usługi są bezpłatne.

599738499

Historia Pojazdu
www.historiapojazdu.gov.pl

Zakup używanego samochodu lub innego pojazdu zawsze napawa wieloma obawami: czy informacje przedstawione przez sprzedawcę są zgodne ze stanem faktycznym. Teraz w dokonaniu wyboru może pomóc bezpłatna usługa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - Historia Pojazdu. Dzięki niej będziemy mogli bezpłatnie, szybko i w łatwy sposób sprawdzić podstawowe informacje o pojeździe zarejestrowanym w Polsce.

Usługa skierowana jest głównie do:

 • kupujących używane samochody zarejestrowane w Polsce,

 • sprzedających używane samochody, którzy chcą uwiarygodnić swoją ofertę.

Dzięki usłudze można sprawdzić m.in:

 • czy pojazd ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

 • czy ma ważne obowiązkowe badanie techniczne (oraz czy wcześniej regularnie - w terminie przechodził badania techniczne - informacje o badaniach technicznych zbierane są od 2010 r.),

 • jaki stan licznika odnotował diagnosta podczas badania technicznego (informacje o stanie licznika są gromadzone w ewidencji od 2014 r.),

 • dane techniczne pojazdu, takie jak moc silnika czy rodzaj paliwa,

 • liczbę właścicieli pojazdu oraz czy jest to osoba fizyczna czy firma lub organizacja,

 • oraz czy nie został oznaczony w ewidencji jako kradziony.

Informacje o pojeździe pochodzą z pewnego i wiarygodnego źródła, czyli Centralnej Ewidencji Pojazdów, która jest prowadzona przez ministra spraw wewnętrznych, na mocy ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. 

Aby uzyskać dostęp do informacji o pojeździe należy podać trzy dane na stronie serwisu www.historiapojazdu.gov.pl:

 • unikalny numer pojazdu nadawany przez producenta - VIN,

 • datę pierwszej rejestracji pojazdu,

 • numer rejestracyjny,

które można uzyskać od właściciela lub sprzedawcy.

Strona usługi jest dostępna z każdego urządzenia z internetem i przeglądarką, w tym również na urządzenia mobilne. Usługa jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach usługi udostępniane są wyłącznie informacje o pojeździe, bez danych o właścicielach.

Bezpieczny Autobus
www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze.

Usługa skierowana jest m.in. do:

 • podróżujących autokarami, autobusami, czy innymi pojazdami do przewozu osób,

 • przewoźników autobusowych, którzy chcą uwiarygodnić swoją ofertę.

Dzięki niej sprawdzimy m.in. czy autobus lub autokar:

 • ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

 • posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,

 • dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu,

 • komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.

Uruchomienie usługi przyczyni się także do zwiększenia standardów bezpieczeństwa w branży przewozu osób, pomagając wychwycić nieuczciwe firmy oferujące przejazd pojazdami z nieważnym przeglądem technicznym czy bez ubezpieczenia OC.

Usługa będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie dostępna z każdego urządzenia z Internetem i przeglądarką, w tym również na urządzenia mobilne. Informacje wyświetlane w ramach usługi są wiarygodne, bo pochodzą bezpośrednio z rejestru państwowego, jakim jest Centralna Ewidencja Pojazdów, prowadzona przez ministra spraw wewnętrznych.

Tekst ze strony internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

 

KPP Sanok

Pijany jechał z prędkością 111 km/h

Category: Kronika
Utworzone: środa, 24, czerwiec 2015 15:54

SANOK / Sanoccy policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Renault, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h.  W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jet pijany. W organizmie miał ponad 1,9 promila alkoholu.

413054458

W minioną sobotę po godzinie 2. w nocy na ul. Lipińskiego w Sanoku policjanci zespołu ruchu drogowego zatrzymali kierującego pojazdem marki Renault, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h.

Kierowcą pojazdu okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że był pijany. W organizmie miał ponad 1,9 promila alkoholu.

Za swoje postępowanie 32-latek odpowie według obowiązujących zaostrzonych przepisów. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa. O jego losie zadecyduje sąd.

 

KPP Sanok

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze