maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

8 items tagged "Dzień Niepodległości"

Wyników 1 - 8 z 8

Wieczornica z okazji Dnia Niepodległości w Pielni FOTO i VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: piątek, 20, listopad 2015 10:26

PIELNIA / Kilka dni temu świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Pielni oraz Gimnazjum w Długiem przygotowali wieczornicę. W niedzielny wieczór na sali w Domu Ludowym w Pielni licznie zgromadzili się mieszkańcy miejscowości, aby wspólnie świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

DSC 0453 Kopiowanie Kopiowanie 

Akademia rozpoczęła się od występu uczniów Szkoły Podstawowej w Pielni, którzy zabrali publiczność w podróż do przeszłości. Dzieci przypomniały czasy zaborów, powstań (listopadowego i styczniowego), I wojny światowej oraz momentu odzyskania przez naszą ojczyznę upragnionej wolności. Przedstawieniu towarzyszyła recytacja wierszy i śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Dariusza Fudały.

Po występie uczniów ze szkoły podstawowej na scenie zaprezentowali się gimnazjaliści, którzy pod kierunkiem swojej nauczycielki, Justyny Górniak przygotowali wspaniały spektakl "Dziady. Część II", za który zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Bardzo przyjemnie przygotowywało się ten spektakl ze względu na to, że młodzież, która się tutaj prezentowała, była wyjątkowo chętna do gry aktorskiej. Są to dzieci, które mają dużo energii w sobie, wielką pasję do tego by grać w przedstawieniach i właściwie to oni inicjują pewne działania teatralne, poddając pomysły na następne spektakle – mówi pani Justyna. – Przygotowujemy obecnie kolejne przedstawienia - "Lillę Wenedę", "Opowieść wigilijną", czy scenki tematyczne np. "Miłość w literaturze".

W Gimnazjum w Długiem funkcjonuje kółko teatralne, do którego uczęszcza ok. 25-30 uczniów z klas drugich.

Anna Twardy

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: TUTAJ

Zarszyn i Posada Zarszyńska doczekały się własnej monografii FOTO i VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: piątek, 20, listopad 2015 08:56

ZARSZYN / W obliczu wszechogarniającego kosmopolityzmu, gdzie granice pomiędzy państwami wydają się zacierać, a ludzie coraz częściej odcinają się od swoich korzeni, dbanie o pamiątki przeszłości, historię, tradycję, religię wydaje się konieczne. Tym bardziej wydanie ośmiuset stronicowej monografii powinno cieszyć i wzbudzać podziw.

DSC 0316 Kopiowanie Kopiowanie

 

 

Prace nad monografią - zbiorem wszystkich najważniejszych informacji na dany temat, w tym przypadku na temat Zarszyna i Posady Zarszyńskiej, zostały ukończone. Mieszkańcy tych dwóch ściśle ze sobą powiązanych miejscowości od teraz mogą pochwalić się obszerną książką o sobie samych, swoich przodkach i historii ziem, które są ich domem. Niewiele powstaje takich właśnie monografii - napisanych przez mieszkańców dla mieszkańców, książek emocjonalnych i tworzonych z sercem i pełnym zaangażowaniem. Książek, które w momencie swojego ukazania stają się relikwiami przeszłości. Taką perełką z pewnością jest "Od epoki brązu po współczesność. Monografia Zarszyna i Posady Zarszyńskiej".

Stowarzyszenie Inicjatywa z Zarszyna zakończyło swój projekt pod nazwą "Integrujmy się wokół naszej historii - wydanie monografii Zarszyna i Posady Zarszyńskiej z okazji 620 rocznicy pierwszej historycznej wzmianki o tych miejscowościach". Oficjalne podsumowanie miało miejsce w sobotę w sali Domu Ludowego w Zarszynie. Projekt dofinansowano ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Partnerami w projekcie były Szkoła Podstawowa w Zarszynie, Gimnazjum w Zarszynie oraz Urząd Gminy w Zarszynie. Program realizowano w ciągu sześciu miesięcy - od maja do grudnia. Projekt miał na celu uaktywnienie oraz zaangażowanie społeczne i obywatelskie mieszkańców Zarszyna i Posady Zarszyńskiej, lokalnych działaczy, przedstawicieli różnych instytucji, zakładów przemysłowych i usługowych działających na terenie Zarszyna poprzez przygotowanie, wydanie i rozpowszechnienie monografii Zarszyna i Posady Zarszyńskiej z okazji 620 rocznicy pierwszej historycznej wzmianki o tych miejscowościach w dokumencie z 1395 roku.

W ramach prowadzonych działań zrealizowano cztery zadania. Jednym z nich było przeprowadzenie rekrutacji, dzięki której jak najwięcej osób wzięło udział w projekcie.

Do 15 maja chęć udziału zgłosiło 25 mieszkańców Zarszyna, 17 mieszkańców Posady Zarszyńskiej i 4 osoby z okolic Zarszyna, którzy posiadali stare dokumenty, fotografie i wyrazili zgodę na ich udostępnienie oraz podzielili się wspomnieniami z dawnych lat. Zaangażowało się również w te działania 7 przedstawicieli organizacji społecznych działających na terenie Zarszyna i Posady Zarszyńskiej, 35 przedstawicieli instytucji, zakładów usługowo-przemysłowych działających na terenie Zarszyna i Posady Zarszyńskiej, 11 uczniów Szkoły Podstawowej w Zarszynie i 10 uczniów Gimnazjum w Zarszynie. Łącznie do projektu przystąpiło 112 osób.

W ramach podjętych działań przeprowadzono trzy spotkania z historykami i osobami starszymi. O Zarszynie na mapie grup etnograficznych opowiedział mieszkańcom pracownik Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Marcin Krowiak. Drugie spotkanie poświęcono ludziom ziemi sanockiej, których życiorysy trzeba znać oraz korekcie granic Polski z ZSRR po II wojnie światowej. Tę tematykę podjęła Krystyna Chowaniec, historyk z Sanoka. Bohaterami ostatniego spotkania byli najstarsi mieszkańcy gminy - świadkowie historii. Temat przewodni brzmiał "Wspomnienia z dawnych lat".

W ramach projektu przeprowadzono również warsztaty "Mali odkrywcy historii" dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zarszynie, którzy spisywali wspomnienia swoich dziadków.

Wartość projektu to około 40 tys. zł, w tym prawie 6 tys. wyniósł wkład własny, zaś około 34 tys. zł dotacja z MPiPS.

Najważniejszym punktem całego projektu było napisanie monografii Zarszyna i Posady Zarszyńskiej. Przygotowaniem materiałów, a więc zbieraniem wspomnień, dokumentów, fotografii, rękopisów oraz obróbką zdjęć zajęło się w formie wolontariatu pięciu członków stowarzyszenia: Lidia Zielonka, Anna Stępień, Andrzej Kuzin, Władysław Komański oraz Zbigniew Zielonka. Monografię opracowały dwie członkinie stowarzyszenia - Danuta Dec i Maria Kuzin. Monografia liczy 864 strony. Zawarto w niej najważniejsze informacje z historii, tradycji, uwarunkowań środowiskowych Zarszyna i Posady Zarszyńskiej. W książce można zgłębić swoją wiedzę o środowisku naturalnym tego obszaru, które opracowała Renata Kasperkowicz-Ziemiańska, o przedhistorycznych dziejach Zarszyna napisanych przez Piotra Kotowicza, o osadnictwie, losach miasteczka Zarszyn i Posady Zarszyńskiej, historii parafii, kościoła w Zarszynie i dworu w Posadzie Zarszyńskiej, o ruchu niepodległościowym przed I wojną światową, życiu społeczno-gospodarczym Zarszyna i Posady Zarszyńskiej, o walkach tutaj prowadzonych w czasie II wojny światowej, Żydach w Zarszynie, czasach PRL-u, przemyśle, administracji, usługach, szkolnictwie, kulturze, organizacjach społecznych oraz współczesnym obliczu Zarszyna i Posady Zarszyńskiej. W monografii zawarto wiele unikatowych fotografii, w tym wnętrza rymanowskiej synagogi oraz zdjęć historycznych etykiet z browaru w Posadzie Zarszyńskiej, a także archiwalnych dokumentów. Autorki w trakcie pisania książki kontaktowały się z językoznawcami z Krakowa i Rzeszowa, a nawet z prof. Janem Miodkiem.

Po przeczytaniu tej monografii, czytelnicy mogą się zdziwić, że tyle się tutaj działo – zapewniają autorki. – Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z książką. Mamy nadzieję, że będzie się ona cieszyła dużą popularnością wśród mieszkańców Zarszyna i Posady Zarszyńskiej.

Można powiedzieć, że powstało dzieło – mówił Wójt Gminy Zarszyn, Andrzej Betlej. – Jest to pierwsza taka monografia w skali Zarszyna i Posady Zarszyńskiej, a dzisiejsze spotkanie, jestem pewien, również zapisze się w historii naszych miejscowości. Ta monografia wzbogaci zasoby gminnych bibliotek. Jest to na pewno duża promocja naszej gminy, gdyż nie wszystkie gminy w Polsce mogą poszczycić się taką wspaniałą monografią.

To dzisiejsze spotkanie pięknie wpisuje się w obchodzone kilka dni temu Święto Niepodległości – dodał proboszcz parafii Zarszyn, ks. Antoni Obłoza. – Historia powinna być przekazywana kolejnym pokoleniom.

Jest to praca wymagająca czasu, wysiłku i samozaparcia, i tego Wam z całego serca gratuluję w imieniu całej społeczności szkolnej. Gratuluję Wam i dziękuję za to, że potrafiłyście zebrać materiał, który staje się historią dla młodych i jednocześnie źródłem patriotyzmu, gdyż to buduje również tożsamość uczniowską – dziękował autorkom dyrektor Gimnazjum, Leon Szałankiewicz w czasie swojego przemówienia.

W Polsce powstaje sporo takich monografii mówiących o miejscowościach mniejszych i większych, dawnych miasteczkach i wsiach. Rzeczywiście bardzo rzadko tworzą ją ludzie miejscowi. Tutaj mamy do czynienia z autorskim, emocjonalnym dziełem obu pań – stwierdził Piotr Kotowicz, który współpracował przy tworzeniu monografii.

Jestem pod wrażeniem zarówno projektu, jak i tej wspaniałej monografii – dodała Maria Grabowska, mieszkanka sąsiedniej wsi Długie.

Przybyłych gości powitali prezes Stowarzyszenia, Tadeusz Szałankiewicz i Danuta Dec, współautorka monografii. Poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Zarszyna. Każda osoba otrzymała egzemplarz monografii z autografami autorek. Podsumowanie projektu poprzedziła wspaniała akademia poświęcona Dniu Niepodległości, którą przygotowali uczniowie Gimnazjum w Zarszynie pod kierunkiem nauczycieli: Renaty Kasperkowicz-Ziemiańskiej i Lucyny Gburyk. O odpowiednią oprawę muzyczną zadbał nauczyciel muzyki, Dariusz Fudała, pierwszoklasista, Adrian Ostrowski oraz chórzyści. Poszczególnym scenom towarzyszyła prezentacja multimedialna, która dopełniała całości. Gimnazjaliści przypomnieli zgromadzonej publiczności o trzech zaborach, o powstaniach listopadowym i styczniowym, o trudnej drodze Polaków do wolności i niepodległości zniewolonej ojczyzny. Akademia pełna symboli zapisała się w pamięci widzów głównie scenami przedstawiającymi wzruszające momenty wkładania dumnej Polsce na głowę korony cierniowej przez zaborców, pętania jej łańcuchami oraz pełnej radości i nadziei chwili zrywania tych kajdanów przez kosyniera i legionistę, którzy nałożyli na głowę Polski złotą koronę - symbol wolności i niepodległości. Akademia zakończyła się polonezem w wykonaniu gimnazjalistów do muzyki Wojciecha Kilara.

Anna Twardy

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: TUTAJ

Wieczornica z okazji Dnia Niepodległości w Długiem FOTO

Category: Fotorelacje
Utworzone: poniedziałek, 16, listopad 2015 11:01

DŁUGIE / W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zarówno organizacje pozarządowe, jak i szkoły przygotowały uroczystości o charakterze patriotycznym, aby uczcić pamięć poległych walczących o naszą wolność. Również takie uroczystości miały miejsce w Długiem.

DSC 1169 Kopiowanie Kopiowanie 

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Kobiet Gminy Zarszyn przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Długiego, Klubem Seniora z Długiego oraz Szkołą Podstawową z Długiego zorganizowało wieczornicę poświęconą Dniu Niepodległości. Maluchy ze szkoły pod kierunkiem nauczycielek, Barbary Bieleń i Jolanty Dębskiej, przedstawiły publiczności patriotyczną inscenizację. Na scenie zaprezentował się również zespół ISKRA. Nie zabrakło też występów ,,Kwartetu Dłużańskiego” Marii Grabowskiej.

Wśród zaproszonych gości, których przywitała Renata Twarda, prezes Stowarzyszenia, nie zabrakło kierownika Referatu Kultury w Urzędzie Gminy Zarszyn, Bogumiły Bętkowskiej, radnego Gminy Zarszyn, Janusza Dębskiego, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiem, Anny Pasternak, komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiem, Michała Twardego, przewodniczącej Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Zarszyn, Kazimiery Haniak oraz księdza prałata, Stanisława Orzechowskiego, który odmówił modlitwę za zmarłych poległych w walkach o ojczyznę. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

at

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: TUTAJ

Obchody Święta Niepodległości w Bukowsku FOTO

Category: Fotorelacje
Utworzone: piątek, 13, listopad 2015 13:42

BUKOWSKO / Już 10 listopada br. na terenie gminy Bukowsko rozpoczęły się uroczystości z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W szkołach odbyły się okolicznościowe akademie, a przed pomnikiem w Bukowsku, poświęconym „Walczącym o Niepodległość Polski”, delegacja władz samorządowych złożyła wiązankę kwiatów i harcerze z Zespołu Szkół w Bukowsku zapalili znicze.

DSC 0006

W akademii szkolnej wzięli udział uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele władz gminnych i pracownicy szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klasy 1 gimnazjum w ciekawy sposób przedstawili krótką historię odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez montaż słowno-muzyczny. Chór szkolny przypomniał pieśni patriotyczne: "Wojenko, wojenko", "Piechotę", "Legiony", ”Rotę” oraz ”Biały krzyż”. W nastrój święta narodowego wprowadzała scenografia przygotowana na tę okazję oraz kotyliony uczestników. Akademia okazała się swoistą lekcją historii i patriotyzmu. Stanowiła głęboką naukę skierowaną do wszystkich, pokazującą jak być Polakiem-patriotą w obecnych czasach.

11 listopada to okazja do przypomnienia tragicznych losów naszego kraju, drogi do odzyskania wolności. To możliwość wspominania tych ludzi, którzy o nią walczyli i oddali życie. Na zakończenie akademii wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną do piosenki pt. „Kocham cię Polsko”.

FOTORELACJA: TUTAJ

Materiały nadesłany

Obchody Dnia Niepodległości w Nowosielcach FOTO i VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: czwartek, 12, listopad 2015 14:05

NOWOSIELCE / Wczoraj minęła 97. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Mieszkańcy gminy Zarszyn świętowali ten dzień w Domu Kultury w Nowosielcach, gdzie przygotowano patriotyczno-historyczny program artystyczny.

DSC 1880 Kopiowanie

 

 

Jako pierwsi wystąpili aktorzy z Theatrum Mundi, którzy wprowadzili publiczność w atmosferę Święta Niepodległości. Spektakl wyreżyserowany przez Urszulę Małek opowiedział o wydarzeniach z lat I wojny światowej.

Następnie na scenie pojawiły się maluchy z Tęczowego Przedszkola w Nowosielcach. Wystąpiły dwie grupy przedszkolaków. Młodsza "Smerfy" pod opieką Kamili Nawalaniec i Małgorzaty Florian oraz starsza - Krasnale, którą prowadzi Małgorzata Ciupka i Danuta Burczyk. Maluchy zaprezentowały publiczności wiersze i piosenki o charakterze patriotycznym.

Nie zabrakło też wspólnych śpiewów. Zgromadzeni widzowie wykonali razem pieśń "Jak to na wojence ładnie" i "Ciężkie życie legionera". Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowosielcach wystąpili w inscenizacji spektaklu "Wolność". W trakcie przedstawienia odśpiewano wspólnie Hymn Państwowy.

Uroczystości zakończyły się występem Regionalnego Zespołu Ludowego "Ziemia Sanocka".

Obchody zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Nowosielcach i Szkoła Podstawowa w Nowosielcach przy współpracy z Urzędem Gminy w Zarszynie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: TUTAJ

Obchody Święta Niepodległości w Niebieszczanach FOTO

Category: Region
Utworzone: czwartek, 12, listopad 2015 12:10

NIEBIESZCZANY / W poniedziałek 9 listopada 2015 r. odbyła się w Niebieszczanach wieczornica z okazji  Święta Niepodległości, podczas której młodzież z gimnazjum zaprezentowała program pt. ,,Z pieśnią przez dzieje Polski’’.

DSCN2584

Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Jacka Szulara, następnie po modlitwie za zmarłych, złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem poległych za Ojczyznę mieszkańców Niebieszczan.

W wieczornicy wzięli udział Paweł Wdowiak - sekretarz  Gminy Sanok, który w imieniu Wójt - Anny Hałas odczytał list  do mieszkańców  Niebieszczan  z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, radny Gminy Sanok - Zbigniew Morawski, sołtys Niebieszczan - Marian Czubek, przedstawiciele Zarządu OSP Niebieszczany, młodzież i nauczyciele gimnazjum na czele z panią dyrektor - Danutą Sieczkowską .

Wspólne muzykowanie i śpiew pieśni patriotycznych wywołały wzruszenie w sercach wszystkich obecnych.

 

 

 

Urząd Gminy w Sanoku

Uroczystości 11 listopada w Besku FOTO

Category: Fotorelacje
Utworzone: czwartek, 12, listopad 2015 11:55

BESKO / Wczoraj świętowaliśmy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Besku uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. Następnie mieszkańcy udali się na cmentarz parafialny, gdzie ks. wikary Paweł Dziob poświęcił kwaterę i tablicę upamiętniającą ofiary I wojny światowej, które poległy w Besku.

10569077 918673484889879 3034001929172337776 n Kopiowanie

Dodatkowo referat o zmarłych przygotowany przez Przemysława Gąskę, nauczyciela ZS w Besku, przeczytał Michał Schmidt, uczeń beskiego gimnazjum. Apel poległych wygłosił druh Andrzej Szałankiewicz. Kwiaty przed obeliskiem poświęconym ofiarom I i II wojny światowej złożyli: Wójt Gminy Besko i Przewodniczący Rady Gminy, przedstawiciele OSP Besko, dyrekcja i uczniowie Zespołu Szkół w Besku, przedstawiciele sołectwa Mymoń i Poręby oraz przedstawiciele PSL.

Uroczystości 11 listopada zakończyły się częścią artystyczną przygotowaną przez Orkiestrę Dętą OSP Besko oraz uczniów ZS Besko. Orkiestra pod kierunkiem kapelmistrza, Szymona Kielara wykonała wiązankę pieśni patriotycznych i legionowych przeplatanych recytacją wierszy przez Julię Wojtasik (,,Piąty sierpnia”), Natalię Kuźniak (,,Legiony”) oraz Oliwię Kijowską (,,Dzwony zaduszne”).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: TUTAJ

Powiatowo - Miejskie Obchody Święta Niepodległości w Sanoku

Category: Sanok
Utworzone: środa, 05, listopad 2014 14:33

Powiatowo - Miejskie Obchody

Święta Niepodległości

w Sanoku

Program Powiatowo - Miejskich uroczystości Dnia Niepodległości 2014

11-go listopada – wtorek:

godz.11.00 – Uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w intencji Ojczyzny
i żołnierzy polskich okresu walk o niepodległość z udziałem:

 • przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich
 • pocztów honorowych i sztandarowych
 • oddziału reprezentacyjnego 21 Batalionu Logistycznego 21 Brygada Strzelców Podhalańskich
 • Drużyny Sztandarowej KH ZHP Ziemi Sanockiej
 • Górniczej Orkiestry Dętej SZGNiG
 • Zespołu „Soul”

po mszy :

- Złożenie wspólnego wieńca przez władze samorządowe Powiatu Sanockiego, Miasta Sanoka
i Gminy Sanok w imieniu mieszkańców pod Krzyżem Pamięci i pomnik Tadeusza Kościuszki,

-- przejście ulicami: 3-go maja, Kościuszki, Rymanowską na cmentarz komunalny przy ul. na

Na cmentarzu pod pomnikiem Żołnierzy Polskich:

 • Rota
 • wystąpienie Starosty Sanockiego poświęcone pamięci sanoczanom walczącym o niepodległość
 • apel poległych
 • salwa honorowa
 • złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego

ZAKOŃCZENIE UROCZYSTOŚCI HYMNEM NARODOWYM w wykonaniu Orkiestry Dętej SZGNiG

UROCZYSTOŚCI TOWARZYSZĄCE

8 listopada

godz. 12.00 – Plac Harcerski „VIII Bieg Sokoli-Niepodległościowy”

11 listopada

godz.19.00 – Kościół pw. Chrystusa Króla w Sanoku ul. Jana Pawła (dolny)
„O niepodległość i granice” – montaż słowno – muzyczny w wykonaniu harcerzy Hufca ZHP Ziemi Sanockiej

Kościół pw. Przemienienia Pańskiego ul. Grzegorza

Godz. 19.00 - „Wieczór pieśni polskich” do wspólnego śpiewania zapraszają zespoły: „Soul”, „Souliki” i chór „Sonores”

12 listopada – sala koncertowa PSM I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku

godz. 17.00 Koncert Muzyki Polskiej - soliści i zespoły PSM I i II stopnia

13 listopada

godz. 17.00– plac zamkowy otwarcie wystawy plenerowej „ Polskie Państwo Podziemne na Rzeszowszczyźnie”, sala gobelinowa Muzeum Historycznego w Sanoku – podsumowanie Konkursu „Sanocki Test z Historii – Akcja „Burza” i Polskie Państwo Podziemne oraz odczyt Mirosława Surdeja (IPN) „Akcja Burza na Podkarpaciu”

15 listopada – Sala gobelinowa Muzeum Historycznego w Sanoku

godz. 17.00– „Roman Dmowski budowniczym niepodległości” – dr Krzysztof Kaczmarski – IPN Rzeszów

Wszystkie osoby, instytucje i organizacje chcące złożyć wieńce i wiązanki podczas powiatowo-miejskich obchodów Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2014 r. pod pomnikiem Żołnierzy Polskich na cmentarzu komunalnym w Sanoku proszeni są o zgłoszenie pod numerem 13 46 52 924.

Organizatorzy

 

 

11 LISTOPADA 2014 COREL X3

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze