maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

8 items tagged "Burmistrz Sanoka"

Wyników 1 - 8 z 8

Otylia Jędrzejczak Honorowym Ambasadorem nowo powstającego kompleksu basenowego!

Category: Sanok
Utworzone: piątek, 22, styczeń 2016 11:29

SANOK / Otylia Jędrzejczak Honorowym Ambasadorem nowo powstającego kompleksu basenowego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. Do porozumienia doszło podczas wizyty polskiej pływaczki, która odbyła się 21 stycznia br. w Sanoku. 

DSC 0264

Wielokrotna mistrzyni Europy, mistrzyni świata, mistrzyni olimpijska najpierw odwiedziła bazę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie przyglądała się umiejętnościom pływackim dzieci i młodzieży a następnie w sanockim magistracie spotkała się z burmistrzem miasta Tadeuszem Pióro.

W spotkaniu uczestniczyli również: poseł na Sejm RP Piotr Uruski oraz dyrektor MOSiRu Tomasz Matuszewski. Burmistrz Tadeusz Pióro wraz z Tomaszem Matuszewskim przedstawili koncepcję współpracy oraz opowiedzieli o zakładanej inwestycji jaką jest  budowa kompleksu basenowego na terenie naszego miasta.

DSC 0268

Otylia Jędrzejczak zapewniła o swoim patronacie nad budową basenu a także wsparciu w realizacji celów jakimi są wspieranie dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Sanoka uprawiających sport, wdrażanie nowoczesnych metod treningowych mających na celu zapewnić zrównoważony rozwój młodych ludzi, realizację wszelkich projektów związanych  ze sportem, a w szczególności z pływaniem. Porozumienie dotyczyło również współpracy przy organizacji wspólnych wydarzeń związanych z aktywnością fizyczną, przygotowywanie i wdrażanie wspólnych projektów i programów promujących pływanie, wspieranie uzdolnionych sportowo osób i objęcie ich kompleksową opieką szkoleniową, promowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz współudział przy nadaniu nazwy dla nowego kompleksu basenowego.

DSC 0278

W ramach współpracy Otylia Jędrzejczak przyjęła tytuł Honorowego Ambasadora nowo powstającego kompleksu basenowego  na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Wierzymy, że cenne wsparcie, autorytet i pomoc doradcza Pani Otylii Jędrzejczak sprawi, że nowa inwestycja będzie przyciągała dzieci i młodzież chcących uprawiać ten wymagający sport i aspirujących do osiągnięć naszej multimedalistki.  Liczymy, że poprzez wspólne działanie zostanie stworzone miejsce, które będzie łączyć pokolenia, gdzie mieszkańcy będą aktywnie spędzać swój wolny czas.

DSC 0282

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

XVI Sesja Rady Miasta Sanoka VII kadencji

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 21, styczeń 2016 09:29

SANOK / W dniu 26 stycznia 2016 r. (wtorek) o godzinie 9.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbędzie się XVI Sesja Rady Miasta Sanoka VII kadencji – sesja budżetowa. Poniżej publikujemy porządek obrad:  

 1. Otwarcie obrad.
 2. Powołanie sekretarza sesji.
 3. Zapoznanie Rady z porządkiem obrad.
 4. Debata nad projektem budżetu Miasta Sanoka na 2016 r.
  a. przedstawienie projektu uchwały budżetowej na rok 2016 wraz z uzasadnieniem,
  b. odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie do projektu budżetu na 2016 r.,
  c. przedstawienie opinii Komisji Finansowo – Gospodarczej do projektu budżetu  na 2016 r.,
  d. przedstawienie stanowiska Burmistrza w sprawie opinii Komisji Finansowo – Gospodarczej i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie,
  e. dyskusja nad wniesionymi poprawkami i ich przegłosowanie,
  f. głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.
 5. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 6. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie odwołania Skarbnika Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 7. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie powołana Skarbnika Miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
 8. Zamknięcie obrad sesji.

Urząd Miasta Sanoka

herbmiasta

Burmistrz powitał pierwszego sanoczanina!

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 05, styczeń 2016 09:09

SANOK / 1 stycznia 2016 r. o godz. 12. 30 w sanockim szpitalu przyszedł na świat pierwszy w tym roku sanoczanin o imieniu Dawid. Oprócz niego, tego samego dnia urodziła się jeszcze dwójka dzieci – nowych obywateli powiatu sanockiego: dziewczynka i chłopiec. Młoda dama wyprzedziła kolegę z Sanoka o ponad godzinę, zaś chłopczyk kazał na siebie czekać aż do 22.50.

DSC 0032
Wszystkie dzieci są zdrowe a ich rodzice ogromnie szczęśliwi.
Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro udał się do szpitala by osobiście powitać noworocznego sanoczanina oraz złożyć gratulacje i życzenia noworoczne rodzicom malca.
Przywitał się z również z jego koleżanką i kolegą z sąsiednich miejscowości i również ich rodzicom pogratulował i złożył serdeczne życzenia.
Dawid wraz z koleżanką i kolegą otrzymali od burmistrza upominki, zaś jego mama i tata okolicznościowy czek, który z całą pewnością przyda się młodym rodzicom.

DSC 0028

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Wigilijne spotkanie na sanockim Rynku

Category: Sanok
Utworzone: poniedziałek, 28, grudzień 2015 12:24

SANOK / 23 grudnia na sanockim Rynku odbyło się I Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Sanoka. O godzinie 11.00 Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro powitał zgromadzonych sanoczan oraz gości. Następnie w obecności J.E. ks. bp Stanisława Jamrozka odbyła się krótka modlitwa prowadzona przez ks. prałata Andrzeja Skibę po której harcerze ZHP Hufca Ziemi Sanockiej przekazali mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Ze sceny popłynęły życzenia świąteczne, które wszystkim mieszkańcom Sanoka złożyli: burmistrz Tadeusz Pióro, ks. bp. Stanisław Jamrozek oraz dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. prałat Artur Janiec.

2

Zgromadzeni na płycie sanockiego Rynku również mieli okazję aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie wzajemne życzenia. Po chwili przed publicznością wystąpił Mateusz Mijal, który wykonał najpiękniejsze, polskie kolędy oraz własne utwory takie jak „Winny” czy „Zabijasz mnie”. Następnie na scenie zaprezentowały się sanockie Souliki, które pod kierownictwem dr Moniki Brewczak zaśpiewały kolędy i pastorałki. Niezwykle piękny spektakl Jasełek przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 3 w Sanoku.

Podczas wigilijnego spotkania mieszkańcy Sanoka mogli spróbować tradycyjnych świątecznych potraw, przygotowanych przez Towarzystwo im. św. Brata Alberta w Sanoku; wziąć do domów sianko na stół wigilijny, jedlinę i okolicznościowe świece. Wielkim zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych cieszyła się żywa szopka a także wystawa świąteczna zorganizowana przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Świąteczna atmosfera, która tego dnia zagościła na sanockim Rynku sprawiła, że organizatorzy myślą już o kolejnym spotkaniu. Do zobaczenia za rok.

 

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Zgromadzenie Związku Miast Polskich

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 12, marzec 2015 11:23

POZNAŃ / SANOK / Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro uczestniczył w XXXVI Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich. Miasto reprezentował także Radny Łukasz Radożycki.

Zjazd odbył się w Poznaniu w dniach 5-6 marca 2015 roku. Delegaci wybrali nowe władze oraz uchwalili program działania Związku w VII kadencji. Spotkanie towarzyszyło Kongresowi XXV-lecia Samorządu Terytorialnego.

Pierwszy raz po wyborach samorządowych spotkali się na Zgromadzeniu Ogólnym delegaci miast na Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich. W poznańskim spotkaniu wzięli udział nowowybrani prezydenci, burmistrzowie oraz radni wybrani przez swoje samorządy do pracy w Związku.

POZNAN

Delegaci uchwali Tezy programu działania Związku na VII kadencję. Uznali za konieczne działania na rzecz korzystnych dla miast systemowych rozwiązań w zakresie finansów samorządowych, w tym przywrócenia zasady rekompensowania ubytków w dochodach własnych powodowanych zmianami ustawowymi. Związek zamierza doprowadzić do uwzględnienia  w budowaniu systemu finansów lokalnych standardów wykonywania usług publicznych – zwłaszcza w zadaniach przeregulowanych, jakimi są oświata i pomoc społeczna. Delegaci z miast chcą, by została wyegzekwowana zasada jedno miasto - jeden gospodarz. Związek ma bronić wywalczonego zakresu decentralizacji spraw publicznych oraz doprowadzić do wprowadzenia podatku od wartości nieruchomości oraz zwrotu podatku VAT od inwestycji publicznych. Kolejne postulaty reprezentantów miast to spowodowanie usunięcia zbędnych nadregulacji prawnych, ograniczających autonomię miast i gmin w zakresie ustawowo nałożonych zadań własnych, wprowadzenie zmian ustawowych, umożliwiających przywrócenie wpływu miast i gmin na ład przestrzenny oraz koordynację działań w tym zakresie i wreszcie uchwalenie ustawy o rewitalizacji obszarów zurbanizowanych.

Ważnym kierunkiem działań Związku w nowej kadencji ma być utrwalenie znaczenia i aktywności Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego i jej zespołów oraz aktywny udział przedstawicieli miast w innych gremiach, które mają wpływ na poszczególne dziedziny życia publicznego w Polsce. Delegaci uważają, że należy aktywnie współpracować z regionalnymi organizacjami samorządowymi.

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Wicemistrzyni Polski z Sanoka u Burmistrza

Category: Sanok
Utworzone: środa, 25, luty 2015 11:17

SANOK / W dniu 23 lutego w Urzędzie Miasta Sanoka odbyło się spotkanie Burmistrza z Angeliką Faką i jej trenerem Ryszardem Długoszem. Zawodniczka KS Komunalni Sanok zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w skoku w dal podczas halowych mistrzostw polski juniorów i juniorów młodszych rozgrywanych w dniach 13-15 lutego w Toruniu. Angelika otrzymała z rąk burmistrza pamiątkowy dyplom oraz upominek.

03

Wynikiem 5.67 m Angelika ustanowiła swój najlepszy życiowy wynik w hali. Doskonały wynik uzyskała w trzeciej serii zawodów. Musiała jedynie uznać wyższość zawodniczki AZS Łódź Natalii Chacińskiej. Jak podkreśla trener zawodniczki Ryszard Długosz, wynik 5.67 robi wrażenie tym bardziej, że zwyciężczyni zawodów Natalia Chacińska to wicemistrzyni świata juniorek.

02

W mistrzostwach startowały także trzy inne zawodniczki KS Komunalni Sanok. Martyna Bieleń, Karolina Gefert oraz Marzena Rajtar.

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Jubileusz partnerstwa Sanok - Reinheim

Category: Wiadomości
Utworzone: poniedziałek, 16, czerwiec 2014 10:50

REINHEIM / W tym roku mija 20 lat współpracy partnerskiej między Sanokiem, a niemieckim miastem Reinheim. Pierwsza część uroczystości rocznicowych odbyła się 5 czerwca w Reinheim.

W uroczystościach wzięła udział delegacja z Sanoka, składająca się z przedstawicieli: Urzędu Miasta Sanoka, Rady Miasta Sanoka, a także jednostek, firm, organizacji, osób prywatnych, które przez te wszystkie lata ściśle współpracowały z niemieckim partnerem. Uczestniczyły w nich także delegacje z innych miast partnerskich: Cestas we Francji oraz Licaty we Włoszech. Obecni byli również mieszkańcy Reinheim, zwłaszcza rodziny, które przez lata utrzymywały kontakty z sanoczanami. Gości przywitał burmistrz Reinheim Karl Hartmann. Reinheim było pierwszym miastem, z którym Sanok podpisał umowę partnerską, 13 maja 1994 r.

- To już 20 lat współpracy miasta Sanoka z miastem Reinheim. To 20 lat wzajemnego zrozumienia, budowania więzów przyjaźni między rodzinami z Sanoka, a rodzinami z Reinheim, ukazywania, że tego typu współpraca partnerska ma sens. Aby jednak myśleć o przyszłości i następnych latach współpracy, trzeba wspomnieć o tych 20 latach partnerstwa i pomocy, między innymi materialnej, chociażby dla sanockiego szpitalnictwa i pomocy społecznej, o niezwykle wielkiej serdeczności wszystkich mieszkańców Reinheim, szczególnie tych, którzy tą współpracę kreowali i którzy nią kierowali – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Nie sposób wymienić wszystkich osób zaangażowanych we współpracę oraz podtrzymywanie kontaktów partnerskich między Sanokiem i Reinheim, ale spotkanie było okazją do podziękowania im za to.

Przez te lata sanocka i niemiecka młodzież miała okazję uczestniczyć w obozach wielonarodowych, a także konkursach językowych. Partnerzy gościli u siebie zespoły muzyczne i chóry, grupy artystów, którzy mieli możliwość zaprezentowania swojego dorobku, a przy tym także promocji miast. Niebagatelną okazała się także wieloletnia pomoc rzeczowa świadczona przez Reinheim sanockim placówkom zdrowia oraz organizacjom społecznym.

Jubileusz upamiętnił granitowy posąg lwa (jest to element herbu miasta Reinheim), który sanoczanie przywieźli ze sobą do Polski. Sanoczanie mieli okazję odwiedzić m.in. największe zakłady produkcyjne w Reinheim, a także przedszkole, żłobek, dom opieki dla seniorów, czy najciekawsze miejsca w mieście. Od 7 do 8 czerwca delegacja z Polski uczestniczyła w corocznym święcie miasta Reinheim, podczas którego na scenie zaprezentowali się sanoccy uczniowie. Rozegrany został również mecz towarzyski: Sanok - Reinheim, pomiędzy juniorami i seniorami. Zwyciężyli sanoczanie. Ważnym wydarzeniem promującym nasze miasto był wernisaż wystawy obrazów Zdzisława Beksińskiego, w którym udział wzięli także sanoczanie. Wystawę można oglądać w ratuszu w Reinheim.

Sanocka część jubileuszu, na którą zostali zaproszeni goście z Reinheim odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia.

Agnieszka Frączek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

 

IMG 4503

 

 

 

Zaproszenie na Galę Nagród Burmistrza dla działaczy społecznych

Category: Sanok
Utworzone: środa, 11, czerwiec 2014 13:33

SANOK / Jak co roku Burmistrz Miasta Sanoka, Rada Miasta Sanoka oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Sanoku przyznają nagrody dla najlepszych działaczy społecznych, przedsiębiorców, firm, produktów, sportowców. RIG przyznaje również godła: Produkt Roku, Człowiek Roku oraz Firma Roku. Gala, podczas której zostaną wręczone wyróżnienia, odbędzie się w czwartek 12 czerwca o godz. 17.30 w Sanockim Domu Kultury. Galę uświetnią występy: Rafała Pałackiego - jednego z tegorocznych laureatów oraz FTT Flamenco (Sanocki Dom Kultury) i Creative Quintet (Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku).

Serdecznie zapraszamy.

indeks

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze