maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

10 items tagged "Burmistrz Miasta Sanoka"

Wyników 1 - 10 z 10

„Złote i Diamentowe Gody” na sanockim zamku

Category: Sanok
Utworzone: środa, 03, luty 2016 11:42

SANOK / 2 lutego 2016 r. w Sali Gobelinowej sanockiego zamku odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia te przyznawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Otrzymało je 21 par za wspólnie przeżyte 50 lat, oraz 2 za 60 lat małżeństwa. Do dostojnych jubilatów życzenia skierowali: Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, Archiprezbiter Sanocki ks. Prałat dr Andrzej Skiba oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Wojciech Majka. Następnie odznaczono poszczególne pary. Po oficjalnej części uroczystości na zgromadzonych oczekiwał okolicznościowy tort oraz poczęstunek.

dsc 0188

Tego dnia odznaczone zostały pary obchodzące „Złote Gody” , Państwo:

Zbigniew i Lidia Filipczakowie,
Kazimierz i Anna Firlitowie,
Jarosław i Zenona Hottowie,
Gustaw i Irena Hućkowie,
Andrzej i Krystyna Koszczanowie,
Józef i Stefania Kuczmowie,
Jerzy i Kazimiera Kwaśniewiczowie,
Edward i Helena Longawowie,
Zbigniew i Krystyna Midurowie,
Stanisław i Adela Michałkiewiczowie,
Eugeniusz i Jadwiga Milczanowscy,
Lucjan i Alicja Pałysowie,
Stanisław i Janina Poznańscy,
Jerzy i Antonina Sikorscy,
Zenon i Maria Słyszykowie,
Mieczysław i Jadwiga Sobolakowie,
Julian i Mieczysława Srokowie,
Edward i Józefa Warchołowie,
Paweł i Anna Wojtuniowie,
Mikołaj i Maria Woźniczakowie,
Józef i Teresa Źrebcowie.

A także pary, dla których były to już „Diamentowe Gody”, Państwo:  

Aleksander i Barbara Pankiewiczowie,
Wojciech i Maria Siernatowie.

 

 

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 26, styczeń 2016 15:04

WARSZAWA / SANOK / W dniu 21 stycznia 2016 roku Delegacja  Miasta Sanoka reprezentowana przez Pana Burmistrza Tadeusza Pióro, Posła RP Piotra Uruskiego oraz dyrektora MOSiR w Sanoku Tomasza Matuszewskiego gościła  z wizytą roboczą w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie. Odbyło się spotkanie z Ministrem Sportu Witoldem Bańka, podczas którego Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, przedstawił problemy finansowe na jakie napotyka miasto przy inwestycjach związanych z budową lub modernizacją infrastruktury sportowej.  Spotkanie miało również na celu omówienie bieżącej sytuacji przy pracach związanych z budową basenów  oraz remontem pozostałych obiektów sportowych.

nsmail-6-1024x680

Następnie przedstawiciele Miasta udali się na zaplanowane robocze spotkanie z Sekretarzem Stanu Jarosławem Stawiarski. Podczas spotkania dyrektor MOSiR  w Sanoku Tomasz Matuszewski zaprezentował prezentację dotyczącą całej infrastruktury sportowej MOSiR w Sanoku, w której również zawarte zostały planowane działania modernizacji poszczególnych obiektów oraz budowy nowych min. basenów, zaplecza szatniowego na kortach tenisowych, remont stadionu ,,Wierchy”  itp.. Omówione zostały  również sprawy związane z przygotowanymi wnioskami,  jakie obecnie miasto i MOSiR kompletuje i chce zrealizować podczas planowanych inwestycji w ten ośrodek.

nsmail-1-1024x680

Podczas spotkania, zarówno przedstawiciele Miasta jak i Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski wyrazili pozytywne opinie na temat już poczynionych prac i kolejnych planowanych. Mamy nadzieję, że przygotowywana dokumentacja konkursowa, oraz prace realizowane przy niej,  niewątpliwie przyczynią się do pełniejszego przygotowania wniosków na kolejne dofinansowania, wpływające na polepszenie infrastruktury sportowej naszego Miasta.

Duża  cześć środków związanych z pozyskaniem finansowania na modernizację oraz rozbudowę infrastruktury sportowej, realizowana jest przez MSiT, dlatego też spotkanie przedstawicieli Miasta w MSiT w Warszawie wpłynie pozytywnie na planowane działania realizowane w naszym mieście.

nsmail-13-1024x680

źródło: Urząd Miasta Sanoka

Noworoczne spotkanie ze Stowarzyszeniem Pomoc Rodzinie

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 19, styczeń 2016 14:07

SANOK / Przy wspólnym stole spotkali się członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego a także Klubu Seniora „Niezapominajka”. Noworoczne spotkanie odbyło się 16 stycznia w siedzibie tegoż stowarzyszenia. Udział w nim wziął m. in. burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro. Włodarz miasta złożył zgromadzonym życzenia noworoczne i przekazał upominki na ręce p. prezes Wandy Wojtuszewskiej. O wyjątkowy nastrój zadbał zespół muzyczny prezentując najpiękniejsze, polskie kolędy a także grupa dzieci wykonujących jasełka.

dsc 0136

 

 

 

źródło: UM Sanoka

Wręczenie dyplomów uczestnikom konkursu "Najlepszy anglista w powiecie"

Category: Sanok
Utworzone: poniedziałek, 20, kwiecień 2015 11:30

SANOK / 16 marca w Gimnazjum nr 1 w Sanoku odbyła się III edycja konkursu na Najlepszego Anglistę w powiecie sanockim pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, a jego cele to, między innymi, rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki i wspieranie ich uzdolnień, wyłonienie i nagrodzenie uczniów zdolnych oraz inspirowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym.

img 3625

W konkursie wzięło udział 142 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych z naszego powiatu, spośród których wyłoniono czterech finalistów i czterech laureatów oraz dwóch wyróżnionych. Wśród gimnazjalistów klas pierwszych najlepszy wynik i tytuł laureata uzyskała Justyna Sitarz z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. Drugie miejsce i tytuł finalistki konkursu zdobyła Wiktoria Sałaciak z Gimnazjum nr 4 w Sanoku. Wyróżnienie zdobyła Wiktoria Stasiak z G2.

Najlepszymi Anglistami wśród gimnazjalistów klas drugich okazali się Paulina Bukowska z G4 oraz Łukasz Bałut z G3 , natomiast finalistami z drugim najlepszym wynikiem zostali Kornelia Moskal z Gimnazjum w Długiem oraz Mateusz Hydzik z G1.

Laureatką konkursu w kategorii klas trzecich została Paulina Jurasińska z G3. Drugie miejsce i tytuł finalistki przypadł Annie Nikiel z G4. Wyróżnienie otrzymała Karolina Żołnierczyk z G1.

Tegoroczna edycja była szczególna, ponieważ w tym roku konkurs został wpisany na listę konkursów Kuratora Oświaty uwzględnianych przy rekrutacji do szkół średnich.

Konkurs jest kontynuacją kilkuletniej edycji szkolnej i jest imprezą cykliczną. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest Pani Anita Rzemińska, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, jak i w kolejnych latach dołączy do nas jeszcze więcej szkół z powiatu sanockiego.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 13 kwietnia 2015 w Urzędzie Miasta Sanoka z udziałem patrona konkursu, Pana Burmistrza Tadeusza Pióro.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a wszystkim laureatom, finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

 

 

Urząd Miasta Sanoka

Konferencja „Edukacja przyrodnicza w Województwie Podkarpackim”

Category: Sanok
Utworzone: poniedziałek, 20, kwiecień 2015 11:10

SANOK / 14 kwietnia 2015 r. w Sanockim Domu Kultury odbyła się konferencja szkoleniowo-informacyjna pt. „Edukacja przyrodnicza w Województwie Podkarpackim” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Inicjatywa adresowana była do uczniów sanockich szkół i jej celem było zaznajomienie młodych sanoczan z przyrodniczym bogactwem regionu.

dsc 0207

Otwarcia konferencji oraz przywitania uczestników dokonał Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, który wystąpił również z prezentacją „Rola terenów użyteczności publicznej w edukacji przyrodniczej na terenie Gminy Miasta Sanoka”. Podkreślił on wartość terenów zielonych w Sanoku oraz przybliżył młodzieży plany związane z zielenią w mieście.

Kolejnymi prelegentami byli przedstawiciele Nadleśnictwa Baligród: nadleśniczy Wojciech Głuszko oraz leśniczowie Marcin Scelina i Kazimierz Nóżka – bohaterowie programu „Las bliżej nas” emitowanego w TVP1. Leśnicy zapraszali do swojej siedziby, na wykonane przez nich ścieżki edukacyjne, wieżę widokową na Korbani oraz do innych atrakcji Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie”. Swoją pasją dzielą się codziennie na profilu facebookowym nadleśnictwa, na który warto zajrzeć. Kolejne dwie prezentacje dotyczyły parków krajobrazowych administrowanych przez dwa zarządy: z Przemyśla i Krosna.

Specjalista ds. ochrony środowiska z zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu, Pani Magdalena Capecka opisała zebranym parki krajobrazowe: Gór Słonnych, Pogórza Przemyskiego, Południoworoztoczański i Puszczy Solskiej. Specjalista ds. edukacji Ignacy Bielecki z Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych ukazał tajemnice zarządzanych przez jednostkę form ochrony przyrody. Były to Park Krajobrazowy Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy, Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Pasma Brzanki oraz Jaśliski Park Krajobrazowy.

Jako ostatni wystąpili leśnicy z Technikum Leśnego w Lesku: wicedyrektor Janusz Leszczyński, zespół sygnalistów „Tropem Wilka” oraz Łukasz Baran, który zaprezentował swoje umiejętności wabiarskie. Czwartoklasista za pomocą instrumentów ukazał zebranym głosy myszy i zająca używane przy wabieniu lisa oraz cała gamę głosów rykowiska jeleni.

Konferencja ukazała zebranym nie tylko bogactwo przyrodnicze regionu województwa, które jako w drugie w kraju może poszczycić się ilością obszarów będących pod ochroną. Uczniowie sanockich szkół poprzez to 3 godzinne spotkanie z leśnikami i przyrodnikami mieli możliwość poznania bogatej oferty edukacyjnej.

 

 

 

Urząd Miasta Sanoka

Śniadanie Wielkanocne na Rynku w Sanoku

Category: Sanok
Utworzone: środa, 01, kwiecień 2015 14:56

Burmistrz Miasta Sanoka, Sanockie Parafie,
Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Sanoku
oraz Caritas Diecezji Przemyskiej

zapraszają na

Sanockie Śniadanie Wielkanocne
dla ubogich i bezdomnych

Wielka Sobota, 4 kwietnia 2015 r.
godz. 13.30 na sanockim Rynku

Zapraszamy na wspólny świąteczny posiłek ubogich i bezdomnych. Ciepły posiłek będzie okazją do spotkania, złożenia życzeń i rozmów.
Ponadto każdy z uczestników otrzyma świąteczną paczkę.
Niech nasza liczna obecność będzie wyrazem solidarności i Miłości braterskiej,
której uczy Zmartwychwstały Chrystus.

Tadeusz Pióro

Burmistrz Miasta Sanoka

 

plakat wielkanoc

Spotkanie Burmistrza Sanoka z Prezesem Zarządu Pass-Polu

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 19, marzec 2015 10:52

SANOK / Jedną z największych firm w Sanoku jest PASS-POL Sp. z o.o. Z blisko 2,5 tysięczną załogą jest największym pracodawcą w regionie. Firma wciąż się rozwija i planuje zakup kolejnych działek na rozbudowę hal produkcyjnych. Z Prezesem Zarządu dr inż. Marianem Cyrkiem spotkał się Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro. Prezes Pass-Polu gościł w sanockim magistracie 17 marca br. Podczas spotkania wstępnie uzgodniono możliwość zakupu przez firmę działek od Miasta.

001

Pass-Pol produkuje między innymi węże gumowe wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym. Wyroby dostarcza na rynki krajowe i zagraniczne m.in. dla firm: Amica, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Ford, Jaguar, Land-Rover, Magna Steyr, Mercedes, Miele, Seat, Skoda, Volvo, VW.

002

 

 

Materiały nadesłane

 

Spotkanie Burmistrza z sanockimi przedsiębiorcami

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 05, marzec 2015 14:06

SANOK / Sanoccy przedsiębiorcy spotkali się z Burmistrzem Miasta 3 marca 2015 r. W Sali Herbowej zebrało się blisko 40 osób reprezentujących różne firmy, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z władzami miasta. Wraz z Tadeuszem Pióro w spotkaniu uczestniczyli także zastępca burmistrza Edward Olejko i naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Konrad Białas.

IMG 3065

Burmistrz przedstawiając sytuacje gospodarczą miasta zachęcał przedsiębiorców do śledzenia informacji dotyczących funduszy zewnętrznych, które są dużym wsparciem dla lokalnych firm.

Edward Olejko zaproponował powołanie grupy roboczej, która pomagałaby w rozwiązywaniu problemów jakie mają miejscowe firmy. Ponadto Miasto zaproponowało ze swej strony pomoc w kontaktach z Urzędem Marszałkowskim.

Spotkanie zakończone było szkoleniem z pozyskiwania środków unijnych dla przedsiębiorców.

Z pewnością odbędą się kolejne spotkania. Wymiana doświadczeń i spostrzeżeń jest bardzo cenna dla wzajemnej współpracy, a co za tym idzie podniesienia konkurencyjności i rozwoju sanockiego rynku.

 

 

Urząd Miasta Sanoka

Konkurs na realizację zadań publicznych

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 05, marzec 2015 13:58

Burmistrz Miasta Sanoka

ogłasza otwarty konkurs ofert
 

na realizację zadań publicznych w 2015 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty uprawnione do prowadzenia działalności pożytku publicznego działające na terenie miasta Sanoka

 1. Rodzaj  zadań publicznych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych:

Zadanie 1 - „Wspomaganie działalności całorocznych placówek wsparcia dziennego - świetlic środowiskowych, dla dzieci ze środowisk wymagających pomocy wychowawczej”;

Zadanie 2 - „Prowadzenie edukacji  trzeźwościowej w środowiskach osób niepełnosprawnych”;

Zadanie 3 - „Wspieranie ruchów trzeźwościowych dla osób dorosłych wychodzących                z uzależnienia - szkolenia, warsztaty, konferencje”;

Zadanie 4 - „Wspieranie działań korekcyjnych i trzeźwościowych na rzecz bezrobotnych, bezdomnych i rekonwalescentów”;

Zadanie 5 - „Wspieranie tworzenia programów autorskich i edukacji rówieśniczej prowadzonej przez liderów młodzieżowych”;

Zadanie 6 - „Promowanie trzeźwego życia i eliminowania zachowań ryzykownych                    w środowisku osób młodych dorosłych”;

 Zadanie 7 -  „Propagowanie  działań w środowisku rodzinnym na rzecz przeciwdziałania przemocy i agresji”;

Zadanie 8  -  „Wspomaganie zdrowego stylu życia i  bezpiecznego wypoczynku dla dzieci”;

Zadanie 9  - „Wspieranie działań profilaktycznych dla dzieci w formie półkolonii”;

Zadanie 10  - „Edukacja i promowanie trzeźwości w środowisku wolontariatu”;

Zadanie 11  - „Aktywizacja i wspieranie trzeźwości osób w wieku emerytalnym”;

Zadanie 12  - „Utworzenie klubu abstynenta”.

 1. Środki publiczne przeznaczone na realizację zadania:
 1. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania wynosi:

                        Zadanie 1        -   9.000,00 zł

      Zadanie 2        -   8.000,00 zł

      Zadanie 3        -   3.000,00 zł

                  Zadanie 4        -   4.000,00 zł

      Zadanie 5        -   9.000,00 zł

      Zadanie 6        -   4.000,00 zł

      Zadanie 7        -   3.000,00 zł

      Zadanie 8        -   7.000,00 zł

      Zadanie 9        -   5.000,00 zł

      Zadanie 10      -   3.000,00 zł.

      Zadanie 11     -   4.000,00 zł

      Zadanie 12      -   3.177,00  zł.

2.    Podana kwota w ust. 1  może ulec zmianie.

 1. Zasady przyznania dotacji:
 1. Postępowanie konkursowe odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi
  w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (j.t. Dz. U. z 2014r. poz. 1118 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą.
 2. Podmiotami uprawnionymi do złożenia oferty są podmioty wymienione w art. 11
  ust. 3 ustawy, działające na terenie Sanoka.
 3. Złożona oferta powinna spełnić wymogi określone w art. 14 ustawy oraz powinna być zgodna ze wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej
  z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania
  (Dz. U. z 2011r. Nr 6, poz. 25).
 4. Dotację na realizację zadania otrzyma podmiot, którego oferta zostanie wybrana                     w postępowaniu konkursowym.
 5. Uruchomienie środków na realizację zadania następuje na podstawie umowy zawartej pomiędzy Burmistrzem Miasta Sanoka, a podmiotem którego oferta zostanie wybrana.

       IV.      Termin realizacji zadań

      Zadania winne być wykonane w 2015 roku w terminie wskazanym w umowie. 

      V.         Termin  i zasady składania ofert

 1. Oferty należy składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Sanoku ul. Rynek 1       (p.1) lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta w Sanoku ul. Rynek 1, 38–500 Sanok
  w terminie do 25 marca 2015r. do godz. 15­30.
 2. Oferty złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane  (niezależnie od daty stempla pocztowego) i zostaną zwrócone podmiotom uprawnionym bez otwierania.
 3. Oferta winna być złożona w zamkniętej kopercie, na której należy umieścić następujące informacje:
 • nazwę podmiotu i jego dokładny adres;
 • rodzaj i nazwę zadania z otwartego konkursu.
 1. Do oferty  należy dołączyć:
 • aktualny statut lub inny dokument zawierający zakres działalności podmiotu oraz wskazujący organy uprawnione do reprezentacji.
 1. Oferty należy sporządzić wg następujących zasad:
 • oferta musi być kompletna a podejmowane zadanie musi się mieścić w zakresie działalności podmiotu;
 • musi zawierać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli pytanie nie dotyczy podmiotu uprawnionego czy zgłaszanego projektu należy jasno zaznaczyć wpisując określenie „nie dotyczy”;
 • nie wolno dokonywać żadnych zmian w układzie wyznaczonym wzorem oferty.
 1. Oferty złożone w otwartym konkursie ofert podlegają procedurze uzupełnienia drobnych braków formalnych.
 2. Niedokonanie korekty lub uzupełnienia, w wyznaczonym terminie, będzie skutkować odrzuceniem oferty na etapie oceny formalnej.
 3. Konkurs ofert przeprowadza się także w sytuacji, gdy została zgłoszona tylko jedna oferta.
 4. W otwartym konkursie ofert może zostać wybrana więcej niż jedna oferta.
 5. W przypadku gdy wnioskowana w ofercie kwota dotacji ulegnie zmniejszeniu w wyniku wyboru więcej niż jednej oferty na realizację określonego zadania, konieczne jest dokonanie uzgodnień, których celem jest doprecyzowanie warunków i zakresu realizacji zadania, w formie zaktualizowanego harmonogramu i kosztorysu, stanowiących załączniki do umowy o wsparcie lub powierzenie wykonania zadania publicznego.
 6. Każdy, w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu, może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty.
 7. Z wyłonionymi w konkursie ofert organizacjami, bez zbędnej zwłoki, zawierana jest umowa o wsparcie lub powierzenie realizacji zadania publicznego wg obowiązującego wzoru.
 8. Organizacja, która uzyskała dotację obowiązana jest poddać się kontroli
  i ocenie realizacji zadania, dokonywanym przez Burmistrza, w zakresie i wg kryteriów określonych w art. 17 ustawy. Ponadto organizacja realizująca zadanie zobowiązana jest składać Burmistrzowi bieżące sprawozdania finansowe i merytoryczne w trakcie realizacji zadania w terminach określonych w umowie.
 9. Formularz oferty dostępny jest w Urzędzie Miasta w Sanoku w Wydziale Spraw Społecznych i Obywatelskich (I piętro, pokój 20) i na stronach internetowych:                        www.sanok.pl. wraz z informacją o konkursie.

VI.        Termin, tryb  i kryteria stosowane przy wyborze oferty

 1. Oferty będą rozpatrywane  przez komisję konkursową powołaną przez Burmistrza Miasta Sanoka.
 2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 27 marca 2015r.
 3. Przy rozpatrywaniu ofert stosowane będą następujące kryteria:
 • możliwość realizacji zadania  przez podmiot przedstawiający ofertę;
 • doświadczenie i kwalifikacje osób przy udziale których podmiot uprawniony ma      realizować zadanie;
 • planowane koszty realizacji zadania;
 • zadeklarowany udział  środków finansowych własnych albo pozyskanych z innych 

                  źródeł na realizację zadania; 

 • prawidłowość i  rzetelność realizacji zadań w latach poprzednich;
 • terminowość rozliczeń;
 • dotychczasową współpracę z Gminą Miasta Sanoka.
 1. Wyboru oferty dokonuje Burmistrz Miasta Sanoka po zapoznaniu się z opinią komisji konkursowej.
 2. Od decyzji Burmistrza co do wyboru oferty i udzielenia dotacji nie stosuje się trybu odwołania.
 3. Ogłoszenie o otwartym konkursie oraz wyniki dokonanego wyboru oferty i wysokość przyznanej dotacji zostaną podane do wiadomości publicznej poprzez zamieszczenie na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta w Sanoku oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Sanoka. O wynikach konkursu podmioty uprawnione zostaną powiadomione pisemnie.
 1.  

Informacja o zrealizowanych zadaniach tego rodzaju w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w roku 2014

Lp.

Nazwa organizacji

Nazwa zadania

Kwota

1.

Klasztor Podwyższenia Krzyża Świętego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych
w Sanoku 

„Wspomaganie działalności całorocznych placówek wsparcia dziennego – świetlic środowiskowych, dla dzieci ze środowisk wymagających pomocy wychowawczej”

9 000,00

2

Klasztor Podwyższenia Krzyża Świętego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych
w Sanoku 

Wspieranie ruchów trzeźwościowych dla osób dorosłych wychodzących                  z uzależnienia- „Trzeźwą drogą życia”

2 000,00

3.

Polski Związek Głuchych Koło Terenowe           w Sanoku

„Prowadzenie edukacji trzeźwościowej w środowisku osób niepełnosprawnych”

2 000,00

4.

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom
i Młodzieży Niepełnosprawnym Ruchowo
w Sanoku

„Prowadzenie działań  trzeźwościowych w środowisku osób niepełnosprawnych”

 2 000,00

5

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom
i Młodzieży Niepełnosprawnym Ruchowo
w Sanoku

„Prowadzenie działań  trzeźwościowych w środowisku osób niepełnosprawnych”

1 000,00

6.

 Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
w Sanoku

„Prowadzenie edukacji trzeźwościowej  w środowisku osób niepełnosprawnych"

2 000,00

7

Polski Związek Niewidomych Okręg Podkarpacki w Sanoku

„Prowadzenie edukacji trzeźwościowej  w środowisku osób niepełnosprawnych"

2 000,00

8

Stowarzyszenie na rzecz walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS w Sanoku

„ Propagowanie działań w środowisku rodzinnym na rzez przeciwdziałania przemocy i agresji”

3 000,00

9

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Sanoku- Olchowce

Wspieranie ruchów trzeźwościowych dla osób dorosłych wychodzących                  z uzależnienia – szkolenia, warsztaty , konferencje”

3 000,00

10

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Sanoku- Olchowce

„Promowanie zdrowego stylu życia i wypoczynku dla dzieci”

3 000,00

11

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku

„Promowanie zdrowego stylu życia i wypoczynku dla dzieci”

 2 000,00

12

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku

„Promowanie zdrowego stylu życia i wypoczynku dla dzieci”

 1 000,00

13

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta
w Sanoku

„Wspieranie działań korekcyjnych           i trzeźwościowych na rzecz osób  bezrobotnych, bezdomnych                           i rekonwalescentów”

4 000,00

14

Chorągiew Podkarpacka Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Ziemi Sanockiej

„Wspieranie tworzenia autorskich programów, edukacji rówieśniczej przez liderów młodzieżowych”

9 000,00

15

Powiatowe Centrum Wolontariatu w Sanoku

" Edukacja i promowanie trzeźwości środowisku wolontariatu"

3 000,00

16.

Stowarzyszenie Przyjaciół Heleny Kosiny
w Sanoku

"Wspieranie działań profilaktycznych dla dzieci w formie półkolonii"

4 000,00

17.

Stowarzyszenie Przyjaciół Heleny Kosiny
w Sanoku

„Wspieranie działań profilaktycznych dla dzieci ”

1000,00

18.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Krośnie

"Wspieranie działań profilaktycznych dla dzieci w formie półkolonii"

3 000,00

19.

Zarząd Bieszczadzkiego Okręgu  Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku

"Promowanie trzeźwego życia                      i eliminowania zachowań ryzykownych w środowisku osób młodych i dorosłych”

2 500,00

20.

Sanocki Uniwersytet Trzeciego Wieku
w Sanoku

„Aktywizacja i wspieranie trzeźwości osób w wieku emerytalnym”

4 000,00

Łącznie

62 500,00

Burmistrz Miasta Sanoka

Tadeusz Pióro

 

indeks

 

Urząd Miasta Sanoka

Nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Miasta Sanoka

Category: Sanok
Utworzone: poniedziałek, 17, listopad 2014 10:24

SANOK / Za dwa tygodnie odbędzie się II tura wyborów na burmistrza Sanoka. Kandydatami, którzy dostali się do II tury, są Wojciech Blecharczyk i Tadeusz Pióro. Dotychczasowy burmistrz miasta, pan Blecharczyk na chwilę obecną ma przewagę nad panem Pióro o ok. 1200 głosów.

indeks

Poniżej zamieszczamy wybranych radnych do Rady Miasta Sanoka.

 

Okręg nr 1

Jan Wydrzyński

 

 

Okręg nr 2

Ryszard Jan Bętkowski

 

 

Okręg nr 3

Wanda Kot

 

Okręg nr 4

Witold Święch

 

Okręg nr 5

Adam Kornecki

 

Okręg nr 6

Agnieszka Kornecka-Mitadis

 

Okręg nr 7

Ryszard Karaczkowski

 

Okręg nr 8

Zbigniew Daszyk

 

Okręg nr 9

Adam Ryniak

 

Okręg nr 10

Marian Osękowski

 

Okręg nr 11

Adrian Herbut

 

Okręg nr 12

Łukasz Radożycki

 

Okręg nr 13

Grażyna Rogowska-Chęć

 

Okręg nr 14

Jakub Osika

 

Okręg nr 15

Krzysztof Banach

 

Okręg nr 16

Janusz Baszak

 

Okręg nr 17

Roman Babiak

 

Okręg nr 18

Piotr Lewandowski

 

Okręg nr 19

Maciej Drwięga

 

Okręg nr 20

Teresa Lisowska

 

Okręg nr 21

Bolesław Wolanin

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze