maciek1

 

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów festiwalfolkloru2014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

9 items tagged "Bukowsko"

Wyników 1 - 9 z 9

Kolejne zmagania w piłce halowej w Bukowsku FOTO

Category: Piłka nożna
Utworzone: poniedziałek, 11, styczeń 2016 12:26

BUKOWSKO / W dniach 9 i 10 stycznia 2016 roku na hali sportowej w Zespole Szkół w Bukowsku rozegrano kolejne mecze w Gminnej Lidze Piłki Halowej. Poniżej zamieszczamy wyniki spotkań. Następne rozgrywki już 16 i 17 stycznia.

DSC 0308 Kopiowanie

151214tabwyn

 151214wynmeczow

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań: TUTAJ

Aktywni seniorzy z Bukowska zakończyli swój projekt FOTO i VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: wtorek, 15, grudzień 2015 12:34

BUKOWSKO / W sobotę w Domu Kultury w Bukowsku członkowie Fundacji H2O - Help To Organize Up oficjalnie zakończyli i podsumowali projekt "Aktywny senior", który realizowali od maja tego roku. Zakończenie uświetnił występ zespołu "Dolina Dunajca" z Nowego Sącza.

DSC 0026 Kopiowanie Kopiowanie

 

 

Tu po przeprowadzeniu rekrutacji osób zainteresowanych uczestnictwem w programie, w czerwcu rozpoczęły się przewidziane w projekcie spotkania dla seniorów. Uczestnicy brali udział m.in. w zajęciach sportowych. Aktywnego spędzania czasu uczyli się, ćwicząc raz w tygodniu nordic walking. Do tego przez trzy miesiące uczęszczali na zajęcia komputerowe. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia kulinarne pod nazwą "Kulinaria świata na zdrowie". W programie nie zabrakło także działań związanych z propagowaniem kultury. Raz w miesiącu seniorzy brali udział w wyjazdach do kina lub teatru. W trakcie ostatniej takiej podróży uczestnicy projektu mieli okazję zobaczyć Operę Lwowską w Krośnie. Nie zabrakło również wycieczki integracyjnej do Sandomierza.

– Zarówno ja, jak i moje koleżanki i koledzy jesteśmy bardzo zadowoleni z zajęć, w których mogliśmy uczestniczyć – mówi Ewa Marczak, jedna z uczestniczek. – Bardzo się zżyliśmy ze sobą przez te ostatnie pół roku. Mile wspominamy zajęcia, wyjazdy, wspólne spacery i ognisko integracyjne. Zaprzyjaźniliśmy się ze sobą. Obiecaliśmy sobie, że po zakończeniu programu nadal będziemy się spotykać. Wiem, że osoby, które nie uczestniczyły w tym projekcie, chciałyby w przyszłości wziąć udział w podobnym. Zwłaszcza, gdy opowiadamy im, jak wspaniale spędziliśmy ten czas, ile przeżyliśmy i czego się nauczyliśmy.

Na sobotnim zakończeniu projektu specjalnie dla seniorów wystąpił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Dolina Dunajca" z Nowego Sącza. Zespół działa od ponad 45 lat i może się poszczycić wieloma nagrodami, m.in. Złotą, Srebrną i Brązową Ciupagą z festiwali w Zakopanem. "Dolina Dunajca" reprezentuje dwa folklory: łącko-kamieniecki i sądecki.

W programie wzięło udział dwadzieścia osób powyżej 60 roku życia mieszkających na terenie powiatu sanockiego. Wszystkie zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a przede wszystkim dużą popularnością. Projekt został sfinansowany z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Jego główne zadanie polegało na aktywizacji oraz integracji osób starszych. Projekt miał na celu wyciągnięcie seniorów z domu i zachęcenie ich do różnorakich działań. Wszystkie zajęcia były przeprowadzane pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

W spotkaniu oprócz seniorów uczestniczyli również szkoleniowcy, którzy prowadzili zajęcia oraz przedstawiciele samorządu z Wójtem Bukowska na czele, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do zrealizowania tego programu, nieodpłatnie udostępniając seniorom salę, pomieszczenie w Remizie OSP Bukowsko oraz pomieszczenia z zapleczem gastronomicznym w Zespole Szkół w Bukowsku.

– Mam nadzieję, że programy takie jak te, będą dalej kontynuowane i pozwolą ożywić inne miejscowości. Cieszę się, że obiekty, które tu wznosimy, nie są tylko pomnikami, ale żyją własnym życiem, czego doskonałym przykładem jest dzisiejszy dzień – mówi Wójt Bukowska, Piotr Błażejowski. – Odbiór tych wszystkich działań był naprawdę pozytywny i po pierwszych takich obawach, że coś może się nie udać, pojawiła się nadzieją, że ten projekt stanie się początkiem innych, tego typu inicjatyw.

Na to samo liczą również seniorzy, którzy z wielką ochotą wzięliby udział jeszcze raz w takim projekcie.

Anna Twardy

 

FOTORELACJA: TUTAJ

Rozpoczęła się Gminna Liga Piłki Halowej w Bukowsku VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: poniedziałek, 14, grudzień 2015 15:40

BUKOWSKO / W sobotę ruszyła kolejna edycja Gminnej Ligi Piłki Halowej. Mecze rozegrano na hali w Zespole Szkół w Bukowsku. W turnieju bierze udział aż dziesięć drużyn, również spoza obszaru gminy. Poniżej zamieszczamy wyniki spotkań i ogólne zestawienie. Następne spotkanie dopiero w styczniu.

DSC 0240 Kopiowanie

 

 

WYNIKI SPOTKAŃ GLPH 2015/2016

mecze 12.12.2015

"STRAŻ POŻARNA" SANOK

:

"ZRYW" TOKARNIA

11

:

3

"REBELS" BUKOWSKO

:

"WOLA SĘKOWA"

12

:

2

"FC ALBATROS" BUKOWSKO

:

"HOLD STRONG" BUKOWSKO

1

:

8

"SOKÓŁ" POBIEDNO

:

"DREAM TEAM" BUKOWSKO

21

:

5

"ULTRAS" BUKOWSKO

:

"ORKAN" MARKOWCE

2

:

2

           

mecze 13.12.2015

"HOLD STRONG" BUKOWSKO

:

"ORKAN" MARKOWCE

6

:

5

"STRAŻ POŻARNA" SANOK

:

"DREAM TEAM" BUKOWSKO

5

:

6

"WOLA SĘKOWA"

:

"FC ALBATROS" BUKOWSKO

2

:

9

"REBELS" BUKOWSKO

:

"SOKÓŁ" POBIEDNO

21

:

3

"ULTRAS" BUKOWSKO

:

"ZRYW" TOKARNIA

12

:

2

 151214tabwyn

 

 

FOTO: TUTAJ

Gimnazjalistki z Bukowska wygrywają Półfinał Wojewódzki Unihokeja

Category: Unihokej
Utworzone: czwartek, 10, grudzień 2015 09:23

BUKOWSKO / Zwycięstwem unihokeistek z Bukowska zakończył się Wojewódzki Półfinał Gimnazjady Unihokeja Dziewcząt rozegrany na hali sportowej ZS Bukowsko. Drużyna Jakuba Barcia pokonała cztery drużyny, trzy mecze wygrywając i jeden remisując. Tym samym dziewczęta wezmą udział w Wojewódzkim Finale Unihokeja Dziewcząt.

unihok2015

W zawodach rywalizowało pięć drużyn. Oprócz gospodarzy w turnieju uczestniczyły drużyny z gimnazjów ze Starej Wsi, Korczyny, Pobiedna i Krosna. Łącznie rozegrano dziesięć meczy. Zwycięska drużyna zdobyła 7 punktów. Drugie miejsce zajęły zawodniczki ze Starej Wsi z 6 punktami, zaś na trzecim uplasował się zespół z Pobiedna z 4 punktami. Te trzy drużyny pojadą na finał.

mf

Obchody Święta Niepodległości w Bukowsku FOTO

Category: Fotorelacje
Utworzone: piątek, 13, listopad 2015 13:42

BUKOWSKO / Już 10 listopada br. na terenie gminy Bukowsko rozpoczęły się uroczystości z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W szkołach odbyły się okolicznościowe akademie, a przed pomnikiem w Bukowsku, poświęconym „Walczącym o Niepodległość Polski”, delegacja władz samorządowych złożyła wiązankę kwiatów i harcerze z Zespołu Szkół w Bukowsku zapalili znicze.

DSC 0006

W akademii szkolnej wzięli udział uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele władz gminnych i pracownicy szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klasy 1 gimnazjum w ciekawy sposób przedstawili krótką historię odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez montaż słowno-muzyczny. Chór szkolny przypomniał pieśni patriotyczne: "Wojenko, wojenko", "Piechotę", "Legiony", ”Rotę” oraz ”Biały krzyż”. W nastrój święta narodowego wprowadzała scenografia przygotowana na tę okazję oraz kotyliony uczestników. Akademia okazała się swoistą lekcją historii i patriotyzmu. Stanowiła głęboką naukę skierowaną do wszystkich, pokazującą jak być Polakiem-patriotą w obecnych czasach.

11 listopada to okazja do przypomnienia tragicznych losów naszego kraju, drogi do odzyskania wolności. To możliwość wspominania tych ludzi, którzy o nią walczyli i oddali życie. Na zakończenie akademii wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną do piosenki pt. „Kocham cię Polsko”.

FOTORELACJA: TUTAJ

Materiały nadesłany

Radosne jest życie seniorów FOTO i VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: piątek, 30, październik 2015 15:46

BUKOWSKO / Wiek nie definiuje człowieka. Można mieć dwadzieścia lat i mieć wrażenie, że skończyło się czterdzieści. Można mieć jednak sześćdziesiąt i żyć pełnią życia. Dowody na to, że bez względu na liczbę przeżytych zim można spełniać swoje marzenia, zdobywać nową wiedzę i cieszyć się każdym kolejnym dniem, mogą dostarczyć panie z gminy Bukowsko, które realizują projekt „Aktywny senior”.

DSC 0137 Kopiowanie Kopiowanie

 

 

Zaledwie kilka miesięcy temu mieszkanki Bukowska utworzyły własną Fundację H2O - Help To Organize Up i nie próżnują. W czerwcu rozpoczęły realizację projektu finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, w którym bierze udział dwadzieścia osób z gminy Bukowsko. W ramach przygotowanego planu seniorzy uczestniczą w zajęciach z nauki obsługi komputerów, ćwiczą Nordic Walking, uczą się gotowania nowych potraw na zajęciach z "Kulinariów świata na zdrowie" oraz od niedawna zgłębiają wiedzę na temat carvingu, czyli dalekowschodniej sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach.

Co prawda zajęcia komputerowe już się zakończyły, ale panie nadal w wybrany dzień w tygodniu chodzą na popularne „kijki”, a raz w miesiącu organizują wycieczki do teatru, kina lub ciekawych miejsc. Pod koniec października uczestniczki projektu wybrały się na dwudniową wycieczkę do Sandomierza.

– Każde warsztaty organizowane w ramach projektu są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. W realizacji programu pomaga nam Wójt Gminy Bukowsko i Naczelnik OSP Bukowsko, udostępniając seniorkom salę komputerową i kuchnię w szkole oraz salę w remizie – opowiada Maria Bania, jedna z uczestniczek.

Po zajęciach komputerowych przyszedł czas na carving. W naszym kraju sztuka raczej mało znana, ale bardzo pasjonująca. Warsztaty podzielono na dwie części. Każdy blok zajęć składa się z trzydniowych ośmiogodzinnych ćwiczeń. Jedna grupa zakończyła już swoją naukę. Drugi i jednocześnie ostatni zespół rozpoczął zajęcia 27 października.

– Generalnie jest to bardzo prosta sztuka. Polega na podcięciu i wycięciu miąższu za danym elementem. Istotna jest tutaj matematyka, czyli odpowiednie kąty nacinania, nacinanie po stożku. W sumie proste zasady geometrii – opowiada Dariusz Ślusarczyk, mistrz carvingu w Polsce oraz instruktor seniorów. – Zajmuję się tą sztuką od 2004 roku. Początki były trudne, gdyż w Polsce nie było wtedy nikogo, od kogo mógłbym się uczyć tej sztuki. Do wprawy dochodziłem metodą prób i błędów. Warto zaznaczyć, że carving to nie tylko rzeźbienie w warzywach i owocach, ale również na przykład w mydle.

– Każda z pań otrzymała specjalny sprzęt do carvingu, który po zakończonych warsztatach może wziąć do domu – dodaje Maria Bania. – Moje koleżanki są bardzo zadowolone. Pan instruktor pokazał nam, jak wycinać bukiety kwiatów np. w arbuzie, rzodkiewce, czy ananasie, a następnie tworzyć z nich przepiękne kompozycje. Byłyśmy zachwycone. Cieszymy się, że coś się dzieje w naszej miejscowości, że możemy spędzać ciekawie czas poza swoimi domami, zaprzyjaźniając się i ucząc nowych rzeczy - kończy pani Bania.

Oficjalne podsumowanie i zakończenie projektu nastąpi w grudniu tego roku. Sądząc po nastrojach uczestników, takie działania są jak najbardziej mile widziane i z pasją realizowane przez seniorów.

Anna Twardy

 

FOTORELACJA: TUTAJ

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bukowsko - zaproszenie

Category: Piłka nożna
Utworzone: piątek, 18, lipiec 2014 17:02

REGULAMIN

MIĘDZYNARODOWEGO

TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

O PUCHAR WÓJTA GMINY BUKOWSKO

3 SIERPNIA 2014 - „ORLIK” W BUKOWSKU

Postanowienia ogólne:

  1. Turniej adresowany jest do drużyn z Gminy Bukowsko

  2. Zawodnik przed 18 rokiem życia startuje za zgodą rodziców

  3. Zgłoszenia drużyn w terminie do 20 lipca br.

  4. Obowiązuje wpisowe w kwocie 5 złotych od zawodnika

  5. Kierownik zgłasza drużynę osobiście – UG Bukowsko p. nr 207

  6. Turniej rozegrany zostanie w dniu 3 sierpnia w Bukowsku

  7. Drużyny występują w 5 osobowych składach + bramkarz

  8. Mecze eliminacyjne trwać będą 2 x 10 minut

  9. Regulamin szczegółowy – przed rozgrywkami

Sprawy organizacyjne:

- organizator zapewnia napoje i grochówkę z kuchni polowej

- sędziów do prowadzenia rozgrywek

- „Puchar” oraz nagrody dla zwycięzców turnieju

Informacje dodatkowe, tel. 663 237 364 – Jan Muszański

e-mail: jan.muszaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: Karta zgłoszenia drużyny

piłka

XIX Ogólnopolski Festiwal Bukowskie Prezentacje Folkloru Młodych FOTORELACJA

Category: Fotorelacje
Utworzone: środa, 09, lipiec 2014 11:07

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów festiwalfolkloru2014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

BUKOWSKO / W dniu 6 lipca odbył się XIX Ogólnopolski Festiwal Bukowskie Prezentacje Folkloru Młodych. Swoje wykonania zaprezentowali młodzi artyści z wielu polskich województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz łódzkiego. Poniżej zamieszczamy fotorelację z tego wydarzenia.

140708bpfm1

{gallery}festiwalfolkloru2014{/gallery}

Źródło: Gmina Bukowsko

Ogólnopolski Festiwal Prezentacje Folkloru Młodych w Bukowsku

Category: Imprezy
Utworzone: wtorek, 01, lipiec 2014 11:59

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej oraz Wójt Gminy Bukowsko zapraszają na XIX Ogólnopolski Festiwal „Bukowskie Prezentacje Folkloru Młodych”. Impreza odbędzie się 6 lipca 2014 roku w Bukowsku. Oprócz prezentacji konkursowych, będzie również można zobaczyć występy zespołu góralskiego „Małe Bartusie” oraz koncert zespołu Pieśni Karpat „Widymo”. Imprezie towarzyszą wesołe miasteczko z atrakcjami dla dzieci oraz stoiska handlowe i wystawiennicze.

140630bpfm

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze