maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

8 items tagged "BiOSG"

Wyników 1 - 8 z 8

Funkcjonariusze BIOSG brali udział w działaniach poszukiwawczych

Category: Region
Utworzone: środa, 10, luty 2016 08:53

BIESZCZADY / Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej kilka razy w ostatnich dniach brali udział w akcjach poszukiwawczych zaginionych osób.

14-85976

Ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR zwrócili się przedwczoraj (tj. 8 lutego) do funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Ustrzykach Górnych z prośbą o pomoc w działaniach poszukiwawczych 8 – osobowej grupy ( 6 osób nieletnich oraz 2 opiekunów). Do akcji, która była prowadzona w rejonie Połoniny Caryńskiej i Przysłupia Caryńskiego skierowano 6 strażników granicznych poruszających się samochodem terenowym, skuterem śnieżnym oraz pojazdami ATV. W tym czasie panowały wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne – śnieżyca bardzo ograniczała widoczność w terenie. Na szczęście funkcjonariuszom SG i ratownikom GOPR udało się szybko odnaleźć grupę. Młodzi ludzie i ich opiekunowie zostali sprowadzeni do schroniska na Przysłupiu Caryńskim, tylko jedna osoba z powodu osłabienia musiała być transportowana. Nikt nie wymagał hospitalizacji.

Młodzież w wieku 14 – 16 lat i ich opiekunowie przyjechali z Warszawy, w Bieszczadach przebywali na wypoczynku zimowym.

Natomiast w piątek 5 lutego strażnicy graniczni z Placówki w Ustrzykach Górnych wspólnie z ratownikami Bieszczadzkiej Grupy GOPR uratowali dwójkę turystów (kobieta w wieku 20 lat i mężczyzna w wieku 25 lat), którzy podczas śnieżycy zabłądzili w wysokich Bieszczadach. W chwili zgłoszenia nie potrafili podać swojej lokalizacji. Funkcjonariusze z BiOSG oraz ratownicy GOPR musieli szybko przeszukać bardzo duży teren. Po dwóch godzinach poszukiwań para została odnaleziona i sprowadzona do miejscowości Muczne gdzie czekała już na nich karetka pogotowia. W akcji brało udział 6 funkcjonariuszy z Placówki w Ustrzykach Górnych, teren przeszukiwano przy pomocy samochodów terenowych i skuterów śnieżnych.

Również w piątek, zaginionej kobiety szukali funkcjonariusze z Placówki SG w Horyńcu Zdroju. O pomoc poprosili ich pracownicy jednego z sanatoriów w Horyńcu Zdroju. Ich 72 - letnia pacjentka, na stałe mieszkająca w Lublinie, nie wracała przez kilka godzin do miejsca pobytu. Pracownicy sanatorium podejrzewali, że kobieta mogła się zgubić i z powodu późnej nocnej pory oraz stanu zdrowia, jej życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo. Strażnicy graniczni po kilkudziesięciu minutach odnaleźli poszukiwaną kuracjuszkę, która rzeczywiście się zgubiła i nie wiedziała gdzie jest i jak wrócić do miejsca swojego pobytu. Kobietę przekazano pracownikom sanatorium.

 

źródło: BiOSG

Próbowała ukryć się w Bieszczadach

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 08, luty 2016 08:19

WETLINA / Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Wetlinie zatrzymali wczoraj (tj. 4 lutego) kobietę poszukiwaną trzema listami gończymi.

14-85853

30 – letnia mieszkanka województwa wielkopolskiego przebywała w miejscowości Smerek. W Bieszczadach szukała pracy. Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów, ale strażnicy graniczni szybko ustalili, że od marca ubiegłego roku jest ona poszukiwana trzema listami gończymi. 30 – latka odpowie przed polskim wymiarem sprawiedliwości m.in. za kradzież, wyłudzenie kredytu oraz za podszywanie się pod inną osobę  wykorzystując dane personalne oraz wizerunek tej osoby.

Zatrzymana kobieta została przekazana funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Lesku celem jej przetransportowania do aresztu śledczego.

 

BiOSG

Odnalazł się po 9 latach

Category: Region
Utworzone: środa, 03, luty 2016 09:47

REGION / Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku podczas prowadzonej w niedzielę 31 stycznia kontroli drogowej zatrzymali samochód Volkswagen Transporter, który 9 lat temu został skradziony na terenie Austrii.

14-85722

Pojazdem podróżowało 3 obywateli Ukrainy – jechali z Ukrainy przez Słowację w stronę granicy polsko - niemieckiej. Kierowca pojazdu powiedział, że samochód kupił od swojego kolegi również obywatela Ukrainy, który mieszka we Włoszech. Wartość Volkswagena (r. prod. 2004) oszacowano na 23 tysiące złotych. Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

W ciągu pierwszego miesiąca bieżącego roku strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego OSG zatrzymali kradzione pojazdy o wartość 400 tysięcy złotych.

 

BiOSG

Nabór do służby zakończony

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 01, luty 2016 08:29

BIESZCZADY / W związku z  bardzo dużym zainteresowaniem służbą w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, przyjmowanie dokumentów do służby przygotowawczej zostało wstrzymane. W ciągu niespełna trzech dni od podania informacji o naborze, Wydział Kadr i Szkolenia zarejestrował docelową ilości 600 osób.

14-85598

Osoby, które nadal są zainteresowane pracą w naszej formacji, prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej gdzie w przypadku wznowienia przyjmowania dokumentów zamieszczona zostanie kolejna informacja.

 

BiOSG

Klub "VITA" przy BiOSG podsumował ubiegłoroczną działalność

Category: Region
Utworzone: piątek, 29, styczeń 2016 09:22

BIESZCZADY / Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „VITA“ przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej podsumował swoją działalność w 2015 roku.

14-85560

Klub istnieje od 29 lat i obecnie liczy 100 osób – należą do niego funkcjonariusze, pracownicy oraz emeryci Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Członkowie Klubu oprócz tego, że organizują akcje honorowego oddawania krwi, również angażują się i inicjują wiele akcji społecznych. W 2015 roku klub zorganizował m.in. zbiórkę pieniędzy na rehabilitację syna pracownika BiOSG. Klub VITA zaangażowany był również w dwie ogólnopolskie akcje honorowego krwiodawstwa, które odbyły się pod patronatem Straży Granicznej „ Na straży życia“ oraz „Nasza krew - nasza Ojczyzna“.

W 2015 roku członkowie klubu „VITA „ oddali łącznie 72 litry krwi.

Klub VITA aktywnie włączył się w akcje popularyzowania idei dawstwa szpiku kostnego. W marcu 2015 r. członkowie klubu zorganizowali wśród funkcjonariuszy i pracowników BiOSG akcje rejestracji dawców szpiku.

Obecnie wśród funkcjonariuszy i pracowników BiOSG zarejestrowanych jest 50 dawców szpiku kostnego i liczba ta stale rośnie. Dwóch funkcjonariuszy (jeden z Placówki SG w Czarnej Górnej, drugi z Komendy BiOSG) już uratowali komuś życie oddając swój szpik, natomiast jeden z pracowników BiOSG został honorowym dawcą przeszczepu.

W najbliższym czasie bo już w lutym bieżącego roku klub VITA planuje przeprowadzić w BiOSG kolejną akcje honorowego oddawania krwi.

Funkcjonariusze z Placówek BiOSG również bardzo chętnie w ubiegłym roku włączali się w akcje honorowego oddawani krwi, które były organizowane na terenie ich działalności. Strażnicy graniczni z Placówki SG w Czarnej Górnej oddali w minionym roku 16 litrów krwi a z PSG w Horyńcu Zdroju 10 litrów.

BiOSG

Pierwsza w tym roku zatrzymana grupa nielegalnych imigrantów w Bieszczadach

Category: Region
Utworzone: czwartek, 14, styczeń 2016 08:24

BIESZCZADY / 11 stycznia, tuż po północy, funkcjonariusze SG z Wojtkowej wykorzystując narzędzia optoelektroniczne, zaobserwowali idącą od granicy państwa grupę osób. Szybkie działania graniczne doprowadziły do zatrzymania grupy w okolicy miejscowości Bukowiec (powiat bieszczadzki). Okazało się, że w ośmioosobowej grupie są rodzice z trójką swoich dzieci (9,7,3 l.). Oprócz nich - dwóch mężczyzn i kobieta. Jeden z mężczyzn posiadał syryjski dokument tożsamości, natomiast pozostali oświadczyli, że są obywatelami Iraku i pieszo przekroczyli granicę.

14-84038

W tym samym czasie, inny patrol funkcjonariuszy SG, ustalił dwa pojazdy, które miały przewieźć grupę z granicy w głąb terytorium Polski. Do sprawy zatrzymano kierowców: dwóch Polaków, mieszkańców Bieszczad (21 i 22 l.) oraz dwóch ob. Ukrainy (27 i 29 l.).

Zatrzymaną grupę cudzoziemców przewieziono na Placówkę SG w Wojtkowej. Tam otrzymali ciepły posiłek i napoje. Wszyscy byli w dobrym stanie zdrowia. Mieli ciepłe ubrania i odpowiednie obuwie na zmianę. Jak wyjaśnili, celem ich podróży miała być Europa Zachodnia, gdzie mają swoje rodziny i znajomych.

Miłym akcentem jaki spotkał dzieci zatrzymanych Irakijczyków było wręczenie im paczki ze słodyczami od funkcjonariuszy należących do związków zawodowych z Krościenka.

Zgodnie z umową o readmisji, imigrantów przekazano z powrotem na Ukrainę. Natomiast, dwaj Polacy i dwaj Ukraińcy, którzy mieli za zadanie przetransportować grupę z granicy, pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lesku.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania przez Straż Graniczną na Podkarpaciu nielegalnych imigrantów i czterech organizatorów przerzutu. Natomiast, w ubiegłym roku, na tzw. zielonej granicy, zatrzymano łącznie 65 imigrantów. Wśród nich odnotowano cztery przypadki w ramach których ujawniono pięć osób udzielających pomocy w transportowaniu cudzoziemców od granicy w głąb terytorium RP.

BiOSG

Okres świąteczno - noworoczny na granicy

Category: Region
Utworzone: wtorek, 05, styczeń 2016 08:33

BIESZCZADY / Okres świąteczno – noworoczny na polsko – ukraińskiej granicy był czasem spokojnym i bezpiecznym. Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej nie odnotowali żadnych poważnych incydentów związanych z przestępczością graniczną. Przed samymi świętami padł rekord w ilości odprawionych podróżnych –  w środę 23 grudnia podkarpackie przejścia graniczne przekroczyło łącznie 45 tysięcy osób (średnio przekracza je 32 tysiące podróżnych).

full 0926c7a26350ebb0598174a3fcd7b99a

Duży ruch był efektem wyjazdów na przedświąteczne zakupy, ale związany był też z powrotami obywateli Ukrainy z pracy za granicą. Podróżom sprzyjała również ładna pogoda. Podczas świątecznych dni ruch wyraźnie zmalał i utrzymywał się na poziomie ok. 13 tysięcy na dobę.

Dzień przed Wigilią, w  środę 23 grudnia, funkcjonariusze SG z Medyki wspólnie z celnikami  ujawnili w bagażu 45 – letniego obywatela Ukrainy trzy koralowce, które są objęte ochroną na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej CITES. Wobec Ukraińca wszczęto postępowanie karne.

W tym samym dniu, na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymano 20 – letniego Polaka, który usiłował wywieźć na Ukrainę kradziony samochód marki Jeep Wrangler o wartości 170 tysięcy złotych. Samochód i kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji.

W ostatni dzień roku 2015, funkcjonariusze SG  z Medyki ujawnili, że 23– letni Ukrainiec próbował wywieźć z Polski kokpit z kradzionego Mercedesa. Jego wartość oszacowano na 4 tysiące złotych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadza policjanci z KP w Medyce.

W pierwszy weekend nowego roku (2-3 stycznia) odnotowano duży ruch autokarowy. Przez przejście graniczne w Korczowej do Polski wjechało 70 autokarów, podczas gdy średnio odprawianych jest tam ok. 30.  Podróżnymi byli głównie turyści z Ukrainy, którzy wyjeżdżali na narty do Zakopanego ale także na Słowację i do Czech.

W piątek 1 stycznia strażnicy graniczni z Placówki w Stuposianach zatrzymali 54 – letniego Polaka – mieszkańca województwa podlaskiego poszukiwanego listem gończy. Mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym w Sanoku.

Natomiast w nocy 2/3 stycznia funkcjonariusze z Placówki SG w Horyńcu – Zdroju otrzymali  informacje o śpiącym na ławce mężczyźnie. Z powodu niskich temperatur ( tej nocy ok. - 16 stopni Celsjusza ) istniało realne zagrożenie dla jego życia. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego, nie mógł poruszać się o własnych siłach i nie można było nawiązać z nim żadnego kontaktu. Strażnikom granicznym udało się jednak ustalić, że jest to przyjezdny kuracjusz.  Przekazano go pod opiekę pracownikom jednego z sanatoriów.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

540 litrów wina zatrzymali funkcjonariusze SG z Sanoka

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 13, lipiec 2015 15:47

POWIAT SANOCKI / 540 litrów wina wiózł w swoim samochodzie 37 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna, w niedzielę 12 lipca, został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Sanoku.

 11341

W bagażniku jego pojazdu – Mercedesa typu bus, strażnicy graniczni ujawnili 540 litrów wina produkcji włoskiej. Ukrainiec wyjaśnił, że wraca właśnie z Włoch a alkohol wiezie dla własnych potrzeb. Towar został zatrzymany. Jego łączną wartość oszacowano na  ponad 3 tysiące złotych. Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Służby Celne.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej, podróżując z jednego państwa UE do innego, można zabrać ze sobą wino przeznaczone na własny użytek w ilości nie większej niż 90 litrów ( w tym tylko 60 litrów wina musującego). 

BiOSG

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze