maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

16 items tagged "BWA Galeria Sanocka"

Wyników 1 - 16 z 16

Wernisaż Bartłomieja Węgrzyna w BWA Galerii Sanockiej

Category: Plenery i wystawy
Utworzone: poniedziałek, 11, styczeń 2016 14:49

BWA Galeria Sanocka zaprasza:

Bartłomiej Węgrzyn

follow the abstraction

wernisaż:15.01.16r. godzina 18.00

wystawa trwa do 12.02.2016r.

zaproszenie bartek wegrzyn

W przestrzeni sztuki od zawsze najbardziej intrygowała mnie możliwość zawarcia myśli oraz spostrzeżeń w trójwymiarowym obiekcie. Z tego też względu rzeźba stała się dziedziną, w której realizuję moje artystyczne projekty. Źródłem inspiracji jest dla mnie istota rzeczy, czyli warunek dla istnienia każdego bytu. Mój sposób postrzegania rzeczywistości trafnie odzwierciedlają słowa Konstantina Brancusiego:
<What is real is not the external form, but the essence of things... It is impossible for anyone to express anything essentially real by imitating its exterior surface.>
Mam poczucie, że poznawanie świata za pomocą dostępnych nam zmysłów wzroku, słuchu, dotyku daje jedynie mglisty, niepełny obraz otaczającej rzeczywistości. Dlatego też
w swoich pracach staram się dotrzeć do istoty/esencji rzeczy, które nas otaczają. Naśladowanie tylko pozornie pozwala nam na oddanie istoty rzeczy, tworzy złudzenie. Moim celem nie jest imitacja, lecz nadawanie potencjalnej postaci bytom.
Zazwyczaj obraz i forma rzeźby kształtują się bardzo szybko w mojej świadomości. Bywa, że projekt powstaje pod wpływem bardzo silnych emocji, z kolei czasami pracuję w zupełnej ciszy. Bardzo precyzyjnie dobieram i komponuję każdy element moich prac, rzadko sięgam po ready made. Pomimo tego, że rzeźby powstają intuicyjnie, nie ma w nich przypadkowości. Obiekty, które tworzę są efektem syntezy informacji i wrażeń, które do mnie docierają. Stanowią jakby odbicie [powidok] mojej jaźni
i sposobu postrzegania otoczenia. Wiem, że gdy zamykam oczy one tam są i czekają na stworzenie.
Prace, jakie wykonuję są zazwyczaj bardzo harmonijne, a jednak nie sposób poznać i zrozumieć ich już po jednym spojrzeniu. Każdy z powstałych obiektów ma swoją niepowtarzalną tożsamość. Rzeźby jakie tworzę mają stanowić wyzwanie, wysilić wyobraźnię i wyzwolić emocje. Tworzone przeze mnie układy mają sprowokować oglądającego, skonfrontować go z obiektami dla niego zupełnie nowymi, a przez to zaburzyć naturalną dla każdego potrzebę porządkowania rzeczy.
Proces twórczy rozpoczynam od szkiców i grafik, które tworzą bazę do kolejnych etapów powstawania rzeźby. Same obiekty nie są jednak czystym odzwierciedleniem wcześniej utworzonych rysunków, ale stanowią niezależną całość.
Przez długi czas pracowałem w wielu różnych materiałach, takich jak kamień, drewno, stal, brąz. W tym momencie stosuję techniki mieszane, gdzie głównym surowcem konstytuującym moje prace są różnego rodzaju plastiki oraz pigmenty. Podczas pracy nie używam programów graficznych ani plotera, co pozwala na często niekonwencjonalne
i zaskakujące rozwiązania.
/Bartłomiej Węgrzyn/

Bartek Węgrzyn Wave after wave 2014

Bartłomiej Węgrzyn

(ur. 1984) Pochodzi z Miejsca Piastowego. W 2009 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, w pracowni prof. Józefa Murzyna. Obecnie pracuje jako asystent prof. Andrzeja Zwolaka w Pracowni II Rysunku na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie.
Stypendysta Chinese Scholarship Council oraz Socrates Erasmus. W latach 2010-2012 uczestniczył w rezydencjach artystycznych w Chinach (Chongqing, Organhaus 501 Art Space) w czasie których zaprezentował cykl rzeźb „"Very existence objects". W 2015 roku został laureatem konkursu "Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba 2015" organizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. Doświadczenia zebrane w Polsce jak i za granicą stały się źródłem nowego, interesującego języka artystycznego, który znajduje swój wyraz w aktualnej twórczości.  Autor licznych wystaw w kraju jaki za granicą.

www.bartekwegrzyn.blogspot.com

www.behance.net/BartekWegrzyn

Bartek Węgrzyn 1 Bez tytułu Chiny 2012

 

ZAPRASZAMY

Wernisaż Nieformalnej Grupy Artystów pod nazwą Skład Doczepiony

Category: Plenery i wystawy
Utworzone: poniedziałek, 07, grudzień 2015 13:43

BWA Galeria Sanocka zaprasza:

 
Skład Doczepiony
Stacja Rynek Główny
Arkadiusz Andrejkow
Bernadeta Andruszko
Mateusz Beźnic
Anna Białowąs
Daniel Białowąs
Dariusz Jędrasiewicz
Izabela Kulman
Tomek Mistak
Sylwester Stabryła
Jakub Strzelecki
Jan Szczepkowski
Szymon Szczepkowski
Joanna Szostak
 
oprawa dźwiękowa wernisażu: AcidPoint [Altercase / Sanok | Kraków]
 
wernisaż: 11.12. godz. 18:00
wystawa trwa do 08.01.2016
 
sklad doczepiony zaproszenie
 

Nieformalna Grupa Artystów, działająca pod wspólnym szyldem SKŁAD DOCZEPIONY, powstała z potrzeby łączenia środowisk twórczych i chęci realizacji artystycznych pomysłów w miejscach niekonwencjonalnych i oryginalnych, dostępnych dla szerszego grona odbiorców. Grupa liczy 13 wyjątkowych, zdolnych i kreatywnych postaci, zajmujących się malarstwem, fotografią, rysunkiem, grafiką i działaniami multimedialnymi. W skład grupy wchodzą artyści z Sanoka, Radomia i Starachowic.

Zapraszamy!!

Polska Światłoczuła ponownie w Sanoku

Category: Kina
Utworzone: wtorek, 17, listopad 2015 14:14

Zapraszamy na seans filmu "Body/Ciało" w reż. Małgorzaty Szumowskiej i spotkania z kostiumografem Julią Jarżą-Brataniec!

body
 
Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny - Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
Reżyseria:    Małgorzata Szumowska
Scenariusz:  Małgorzata Szumowska
Zdjęcia :        Michał Englert
Scenografia: Elwira Pluta
Kostiumy:     Katarzyna Lewińska                                                                                                                                                               Julia Jarża -  Brataniec
Obsada:
Janusz Gajos jako prokurator
Maja Ostaszewska jako Anna
Justyna Suwała jako Olga, córka prokuratora
Tomasz Ziętek jako Aplikant
Adam Woronowicz jako Ordynator
Ewa Dałkowska jako przyjaciółka prokuratora
Władysław Kowalski jako sąsiad prokuratora
Małgorzata ⦁    Hajewska   -  Krzysztofik
Ada Piekarska jako Ada, dziewczyna z terapii
Ewa Kolasińska
Roman Gancarczyk
Ireneusz Kozioł
Nagrody:
⦁    Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie - Srebrny Niedźwiedź dla najlepszego reżysera (Małgorzata Szumowska)
⦁    Lubuskie Lato Filmowe – Złote Grono dla najlepszego filmu
⦁    40 Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy


       Miejsce: BWA Galeria Sanocka, Rynek 14, Tel. 13 46 360 30

                          Termin: 27.11 (piątek, godzina 19.00

                                   Wstęp do BWA: 2 pln.

 

PS plakat  20150407

Warsztaty scenopisania w BWA Galeria Sanocka

Category: Imprezy
Utworzone: piątek, 06, listopad 2015 14:57

SANOK / BWA Pracownia Edukacji Artystycznej w Sanoku, organizuje warsztaty scenopisania  (metody i sposoby tworzenia scenariuszy teatralnych dla dzieci młodzieży).

1379855 591338044260526 1231394405 n

„Jeżeli chcesz poznać podstawowe tajniki scenopisarstwa to zapraszam na dwudniowe spotkanie podczas którego będziemy wspólnie pisać scenariusze etiud teatralnych.  Forma spotkania to szereg ćwiczeń, które umożliwiają kreatywne pisanie ujęte w przyjęte schematy. W trakcie  zajęć postaramy się zgłębić podstawowe zasady rządzące scenopisarstwem. Efektem warsztatów ma być scenariusz etiudy teatralnej napisany przez każdego uczestnika."

Adresaci warsztatów: nauczyciele, pracownicy ośrodków kultury, osoby zainteresowane teatrem

Data: 4-5.12.2015 r. (piątek 17.00-20.00, sobota 14.00-19.00)

Miejsce: BWA Galeria Sanocka – Pracownia Edukacji Artystycznej

Liczba godzin: 8

Prowadzenie:  Małgorzata Szyszka

Reżyser i dramaturg, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, stypendystka MKIDN i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zrealizowała szereg spektakli teatralnych np. „Dwa razy dwa" wg Dostojewskiego (Nagrodzony podczas 32 edycji Festiwalu Sztuki Jednego Aktora), „Flirt" wg. Białoszewskiego (Wyróżnienie podczas X edycji Festiwalu Teatrów Ogródkowych), „Portret Młodego Aktora" tekst własny ( wyróżnienie na festiwalu komediopisarstwa 99, Festiwalu Windowisko), „Listy do Skręcipitki" ( nagroda podczas 5 -tej edycji Obserwatorium Artystycznego Entree w Chorzowie 2014). Autorka scenariuszy dla dzieci i młodzieży: „Gdzie jest król?", „Tragedia Grecka", „Błękitny krąg", „Człowiek z bitej śmietany"

Opłata: 55 zł

Formy opłaty za zajęcia: (Uwaga! Osoby, które chcą otrzymać fakturę prosimy o wcześniejszy kontakt)

1)      Przelew – na podstawie otrzymanej faktury Pro forma (osoby, które zgłosiły swój udział w warsztatach otrzymają fakturę drogą elektroniczną – po jej otrzymaniu prosimy o dokonanie przelewu).

2)      Bezpośrednio w kasie BWA

Zapisy telefonicznie lub osobiście w siedzibie BWA (Sanok, Rynek 14, telefon 13 46 360 30w godzinach 10.00-17.00 soboty 10.00-14.00).

Termin zgłoszeń upływa z dniem 24.11.2015 r. Bezwzględnym warunkiem udziału w warsztatach, jest dokonanie do 27 listopada, wpłaty lub przelewu. 

Wszyscy uczestnicy kursu, otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w zajęciach.

Serdecznie zapraszamy!

patronat medialny: esanok.pl, Tygodnik Sanocki, Gazeta Sanocka, radio wawa, sanokonline.pl

 

oferta

 

BWA zaprasza dzieci na letnie warsztaty artystyczne

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 25, czerwiec 2015 09:04

Zapraszamy dzieci na letnie warsztaty artystyczne
Do  BWA GALERII SANOCKIEJ

WARSZTATY
PLASTYCZNE


wiek: 7-11  lat
termin: 6 - 10 lipca
godz.: 10.00 - 12.00
miejsce: BWA Galeria Sanocka

Eksplozja twórczości
znane i nieznane techniki plastyczne

Eksplozja kreatywności gwarantowana.

Zajęcia dla ciekawskich, którzy chcą poznać nieznane im techniki plastyczne i dobrze się bawić.


opłata: 40zł
(organizator zapewnia materiały)

warsztaty plastyczne dla dzieci 1

WARSZTATY
TEATRALNO - PLASTYCZNE

wiek: 7-9 lat
termin: 13 - 17 lipca
godz.: 9.30 - 12.00
miejsce: BWA Galeria Sanocka

„ Za górami, za lasami..."


Gry i zabawy teatralne dla najmłodszych. Przygotowanie i wykonanie lalek żyworękich oraz oprawy plastycznej.

Warsztaty zakończy premiera spektaklu.
Premiera spektaklu 17 lipca o godz. 17.00

opłata: 40zł
(organizator zapewnia materiały)
Wakacyjny ogród sztuki warsztaty Teatralne


zapisy

osobiście lub telefonicznie w godzinach pracy galerii, poniedziałek w godz 10.00-15.00 od wtorku do piątku w godz. 10.00-17.00 w sobotę od 10.00 do 14.00


BWA Galeria Sanocka, Rynek 14
tel. 013 46 36 030, www.bwa.sanok.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

plakat wakacje 2015

Przegląd Filmów Dobrze Zakręconych w Sanoku!!!

Category: Kina
Utworzone: wtorek, 14, kwiecień 2015 08:58

BWA Galeria Sanocka – Pracownia Edukacji Artystycznej, zaprasza na spotkanie z Filmami Dobrze Zakręconymi. Współorganizatorem pokazu jest "Kinoteatr Projekt" z Lublina.

Banner FDZ Sanok 2015

Filmy pokazywane przez Kinoteatr Projekt na FDZ są niezależnymi produkcjami wychodzącymi poza kinowe konwencje, nieszablonowymi, na ogół ”szalonymi”. Na FDZ prace przesyłają autorzy niewahający się przekształcić swoje oryginalne pomysły w film. FDZ to filmy powstałe nie „pod festiwale”, ale szczere, autentyczne i.. zakręcone!

"Na festiwalu prezentujemy krótkie filmy – fabuły, animacje, dokumenty. Sposób realizacji nie decyduje o przyjęciu na FDZ – jeśli jest to film zrealizowany za pomocą kamery, aparatu fotograficznego, komórki, komputera, kredek, czy czegokolwiek innego ma szansę na festiwalową projekcję.Jest jednak podstawowy warunek:Filmy muszą być dobrze zakręcone!"

Program przeglądu:

1. „Siguiente!” (Następny!) reż. Aitor Arenas, (Hiszpania) 3'30"

Monotonię czekania w kolejce przerywa kobieta, która zabawia dziecko w wózku. Co się za chwilę wydarzy?

Siguiente

2. „No somos nadie” (Jesteśmy nikim)reż. Pablo Fajardo, (Hiszpania) 20'

Bohater w nietypowy sposób szuka pracy w domu pogrzebowym. Cynizm, bezczelność i bezduszność, czy ostateczna desperacja?

No somos nadie

3. „No, Si No Es Eso” (Nie, to nie tak) reż. V. Ruiz de León & Mike Galeck, (Hiszpania) 3'30"

Para, porwana przez psychopatę ma wybór: albo umrzeć, albo uratować swoje życie, kosztem drugiej osoby.

No si no es eso

4. „Atocha 70” reż. Irlanda Tambascio, (Hiszpania) 10'

Domi, Chon i Grego, trzy starsze panie spotykają się na pogaduszki. Spotkania te odbywają się w bardzo specyficznym miejscu..

5. „One and two” (Raz i dwa) reż. Oh Min-ji, (Korea Pd.) 9'

W wypadku na szosie ginie dzik. Mężczyzna, który był świadkiem zdarzenia znajduje małego warchlaka i postanawia mu pomóc przeżyć bez matki..

One and two

6. „Piesydent” reż. Magdalena Pilecka, (Polska) 2'

Krótka animacja o Piesydencie i licznej gromadce jego problemów. Kim on jest i co sprawiło, że jest niebieski?

Piesydent

7. „Buenos Aires” (Dobre powietrze) reż. Daniel Gil Suarez, (Hiszpania) 12'

Argentyński imigrant okrada kontenery w hiszpańskim porcie. Przedmiot kradzieży jest dość nietypowy...

8. „Efimera” (Efemera)reż. Diego Modino, (Hiszpania) 18'

Alicja marzy by zostać baletnicą. Mieszka z babcią w dziwacznym wiatraku i niecierpliwie czeka na swój baletowy występ przed komisją. Jednak świat nie jest tak idylliczny, jak wydaje się małej dziewczynce.

Efimera

9. „Peter Pan” (Piotruś Pan)reż. Imanol Ortiz López, (Hiszpania) 4'

Wiara w superbohaterów może skutkować niespodziewanymi zachowaniami...

Peter Pan

10. „Reaccion en cadena” (Reakcja łańcuchowa)reż. Andoni Garrido (Hiszpania) 13'48"

Herman wraca do domu, gdy obcy mężczyzna w autobusie zostawia mu wiadomość o jego rychłej śmierci. Szybko odkrywa, że został wmieszany w tajemniczą sprawę, która niesie niebezpieczeństwo dla niego, ale i całej ludzkości.

11. „Tupper” reż. Angel Manzano, (Hiszpania) 17'

W dużej, międzynarodowej korporacji trwa proces restrukturyzacji. Każdy z pracowników musi udać się do biura przełożonego, by usłyszeć złą wiadomość. Jednak każdy otrzymuje szansę na utrzymanie stanowiska, jeśli jest w stanie udowodnić swoje całkowite oddanie korporacji.

BWA Galeria Sanocka, Rynek 14, 17.04 (piątek), godzina 18.00

wstęp: 2 zł.

Zapraszamy!!!

Logo FDZ

BWA Galeria Sanocka zaprasza na SHORT WAVES FESTIVAL – GRAND PRIX TOUR 2015

Category: Kina
Utworzone: czwartek, 12, marzec 2015 09:25

SANOK / Mówiąc krótko, polskie filmy krótkometrażowe znów są na fali! Tym razem rekordowo wielkiej, bo SHORT WAVES GRAND PRIX TOUR rusza w trasę przez 6 kontynentów. W tym wyjątkowym konkursie o nagrodę polskiej i światowej publiczności walczy 7 tytułów, a wśród nich dokumenty, animacje, teledyski i film fabularny. Jak zwykle gwarantujemy solidną dawkę emocji i spory kłopot z wyborem! Laureata nagrody głównej poznamy 29 marca w Poznaniu, podczas gali zamknięcia SHORT WAVES FESTIVAL 2015. Wszystko w rękach widzów!

Shortwaves 2015 plakat ze stopka

Program pokazu:

Najwyższy / The Supreme, reż. Katarzyna Gondek
Dokument, 20’, 2013

Katarzyna Gondek weszła z kamerą między majestat a szlifierkę. Nabożnie przyglądała się historii największego papieża na świecie: 14-metrowego Jana Pawła II z kompozytu. W efekcie z niedowierzaniem oglądamy dokument o wierze, która buduje.

Fisz Emade Tworzywo – Pył / Fisz Emade Tworzywo – Dust, reż. Marek Skrzecz
Teledysk, 4’41”, 2014

O świętach polskich traktuje już wiele dzieł filmowych i literackich. Marek Skrzecz uzupełnia ten zbiór o teledysk na temat święta przypadającego 52 razy w roku: sobotę. „Pył” to historia brawurowego traktorzysty, który potrafi zatańczyć nawet transformację polskiej wsi.

Niebieski Pokój / A Blue Room, reż. Tomasz Siwiński
Animacja, 14’26”, 2014

Tomasz Siwiński namalował ból. Na niebiesko, rzekomo kojącym kolorem. Wraz z głównym bohaterem lądujemy zamknięci w pokoju, z którego jest tylko widok, nie ma zaś wyjścia. Nie próbujcie więc wybić ekranu.  

Fragmenty / Fragments, reż. Aga Woszczyńska
Fabuła, 25’, 2014

Świat przedstawiony we „Fragmentach” rozpada się powoli. Para bohaterów zaklina rzeczywistość w designerskim lochu na kredyt, tam jednak nie mieszczą się już nawet emocje. Jeśli więc w trakcie filmu poczujemy chłód, to bynajmniej nie dlatego, że na sali wysiadła klimatyzacja.

To byłoby coś pięknego / That Would Be Beautiful, reż. Anna Morawiec
Dokument, 17’, 2014

Pani Aleksandra twardo stąpa po ziemi. Dlatego postanowiła zamieszkać na Marsie. Decyzję podjęła chwilę po tym, kiedy dowiedziała się, jaką przyszłość szykuje dla niej ZUS. W tym inspirującym dokumencie Anna Morawiec przenikliwie bada relacje polskiego systemu emerytalnego i kosmosu.

Technicolor Yawn, reż. Arek Nowakowski
Teledysk, 2’22”, 2014

Na pewno dużo już przeżyłeś, sporo widziałeś, byłeś w wielu miejscach i rozmawiałeś z różnymi ludźmi. Prawda? No to teraz przeżyjesz, zobaczysz i usłyszysz jeszcze więcej. W tym soczystym teledysku brakuje tylko nudy.

Łaźnia / Baths, reż. Tomek Ducki
Animacja, 4’20”, 2013

Oto dwie stare kobiety po raz kolejny wchodzą do wody, żeby przepłynąć zwyczajową odległość. Tym razem jednak będzie inaczej, na odwrót. W niezwykłej animacji Tomka Duckiego drugie dno istnieje naprawdę.

ŁĄCZNY CZAS PROGRAMU: 87'49''

theDumplings TechnicolorYawn youtube 0-01-53-01 copy

 

Zapraszamy : 21.03 (sobota), godz. 17.30, wstęp 2 zł.

BWA Galeria Sanocka zaprasza na koncert Dmitrija Wajcuszkiewicza

Category: Koncerty
Utworzone: czwartek, 12, marzec 2015 09:12

SANOK / Dmitrij Wajcuszkiewicz należy do grona najciekawszych białoruskich muzyków folkowych. Jest absolwentem Mińskiej Akademii Muzycznej im. M. Glinki, założycielem kilku zespołów grających muzykę folkową (inspirowaną tradycyjnym, białoruskim folkiem). Najbardziej znana grupa – założona przez Dmitrija Wajcuszkiewicza to "WZ – Orchestra". Z tym zespołem artysta występował w wielu krajach europejskich. "WZ Orchestra" – jest zdobywcą głównej nagrody festiwalu EBU (Europejska Unia Nadawców, Ferde 2003 r.). Obecnie Dmitrij Wajcuszkiewicz współpracuje z wieloma polskimi  muzykami i zespołami folkowymi – min. z zespołem "Czeremszyna", "Kvartet Yorgi" i "Verhovyna".

Zapraszamy: 20.03 (piątek),
godzina 19.00,
wstęp 15.00 zł
BWA Galeria Sanocka Rynek 14,
tel. 13 46 36 030

 

Dmitrij Wajcuszkiewicz 30.03.15

Teatr BWA Zaprasza na Spektakl Teatralny

Category: Rozrywka
Utworzone: poniedziałek, 09, marzec 2015 08:32

SANOK / Serdecznie zapraszamy na spektakl zatytułowany “Ej, Joe”. Samuel Beckett, który jest jego autorem, stworzył fascynujący  tekst o perwersyjnej grze z własnym życiem, własnym sumieniem... Grze, która toczy się w umyśle bohatera.

wykonanie Olga Gruber

reżyseria Sławomir Woźniak

14.03 godz. 18.00  BWA Galeria Sanocka,Rynek 14  

Wstęp: Bezpłatne wejściówki (do odebrania w BWA od 9.03 - w godzinach pracy Galerii)

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

 

Ej Joe - 14.03

Młodzi animaniacy

Category: Sanok
Utworzone: czwartek, 19, luty 2015 11:13

SANOK / W BWA Galeria Sanocka zakończyły się Warsztaty filmu animowanego, przygotowane dla dzieci w wieku 7-12 lat na czas ferii zimowych. Podczas pięciu warsztatowych spotkań dzieci zapoznały się z kilkoma technikami tworzenia animacji poklatkowej. Mali twórcy mieli okazję uczestniczyć w całym procesie powstawania filmu animowanego: od scenariusza, przez tworzenie postaci bohaterów i scenografii (z papieru, plasteliny, tkanin, materiałów recyklingowych), przez zdjęcia, aż po efekt – wprawienie w ruch swoich bohaterów na ekranie komputera.

zdj3

 

Miło nam, że w tym roku dzieciom towarzyszyli odbywający praktyki zawodowe studenci kierunku nowe media, reklama, kultura współczesna z PWSZ w Sanoku. Oprócz pomocy dzieciakom, mieli oni za zadanie dokumentację filmową warsztatów. Poniżej film z warsztatów zawierający m.in. efekt ich pracy.

Dziękujemy praktykantom, a dzieci pozdrawiamy!

https://www.youtube.com/watch?v=_vrmAm5m_90

BWA Galeria Sanocka Zaprasza: Procesy równoległe / Łukasz Gil, Tycjan Knut, Dariusz Mlącki, Arkadiusz Sędek, Urszula Ślusarczyk

Category: Plenery i wystawy
Utworzone: środa, 18, luty 2015 14:50

Procesy równoległe
Łukasz Gil, Tycjan Knut, Dariusz Mlącki, Arkadiusz Sędek, Urszula Ślusarczyk

wernisaż: 20.02.2015r., godzina 17:00
wystawa trwa do 20.03.2015r.

zaproszenie

Aktualna prezentacja umożliwia rodzaj wglądu w proces twórczy grona kilku artystów, w tym  doktorantów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. To zapis zarówno tego, co odnajdujemy w sferze emocji, jak i rezultatów refleksji  opartej na racjonalnych przesłankach.
Kiedy myślimy o sztuce, to zauważamy, że jednym z ważnych  kryteriów jest jej autentyczność. Istotną rolę przypisujemy tzw. prawdzie przeżycia, której refleksy odnajdujemy w dziełach sztuki. Sztuka „źródłowa” ma więc twarde oparcie w życiu, a cechą wspólną życia i sztuki jest ich procesualny charakter. Sztuka zakorzeniona w życiu ujawnia zazwyczaj ważne treści dotyczące natury ludzkiej i otaczającej nas rzeczywistości. Nikt z twórców nie ma jednak wyłączności na odnajdywanie prawdy, jak to słusznie kiedyś zauważył Janusz Marciniak – raczej wspólnie „składamy prawdę” w pewną całość. Taki jest też sens tej wystawy. W mniejszym stopniu ma ona pokazać „dzieło skończone”, a raczej stanowi sumę pewnych „momentów twórczych”, które ujawniają, co jest szczególnie ważne dla poszczególnych twórców, jak wygląda ich hierarchia wartości i jaki jest ich wkład w odczytywanie prawdy o Rzeczywistości. Sztuka – w prezentowanym tu rozumieniu – wykracza bowiem poza swoją materialność i aspiruje ku wartościom leżącym poza nią samą. Zaangażowanie się w rzeczywistość poprzez  sztukę obejmuje nie tylko relację w której sztuka „wykorzystuje” rzeczywistość (jako źródło inspiracji, motywów, tematów, czy jakichkolwiek innych „przedstawień”), ale dotyczy również relacji odwrotnej, w której sztuka, przede wszystkim zaś sami artyści, „spłacają dług” wobec rzeczywistości, kształtując ją, czy wręcz przekształcając. /Prof. dr hab. Urszula Ślusarczyk/
                           
ZAPRASZAMY

 

Dariusz Mlącki Koperta 23 akryl płótno 2013

 

Dariusz Mlącki, Koperta 23

 

Tycjan Knut Bez tytułu116x81 akryl  płótno2011

Tycjan Knut, Bez tytułu

Urszula ŚlusarczykSin Titulo V akrylolej płótno130x100 2014

Urszula Ślusarczyk,Sin Titulo V

Greckie Kino Krótkometrażowe czyli WORLD SHORT w BWA Galerii Sanockiej !

Category: Kina
Utworzone: wtorek, 27, styczeń 2015 09:44

31.01.2015 r.

godzina 17.30

BWA Galeria Sanocka Rynek 14

Wstęp – 2.00 zł.

Filmy takie jak „Kieł”, czy „Attenberg”, dowodzą, iż greckie kino skutecznie opiera się kryzysowi. Dotyczy to tym bardziej oszędniejszych w metrażu produkcji. WORLD SHORT GRECJA powraca do Polski w nowej odsłonie. Prezentowane krótkie formy zyskały międzynaorodwe uznanie i gościły na najważniejszych festiwalach – od Sao Paulo, przez Wenecję, aż po Sztokholm. Starannie wyselekcjonowany zestaw zadziwia różnorodnością i zadowoli zarówno fanów dokumentu, jak i animacji. Bohaterowie prezentowanych filmów będą walczyć na wielu frontach – mierząc się z drobnymi niedogodnościami codziennego życia, własnym wstydem, czy nawet – systemowym uciskiem. Z jakim skutkiem? Tego dowiedzą się widzowie WORLD SHORT GRECJA.

Bez tytułu

W PROGRAMIE:

KM, reż. Christos Nikou, 2012, 11'

Mężczyzna. Kobieta. Samochód. Zamknięci. Nieruchomi. Krew. Cisza. Czy możesz otworzyć drzwi i wyjść? Film prezentowanych m.in. na festiwalach w Rotterdamie, Sydney, Palm Springs i Sztokholmie.

45 degrees, reż. Georgis Grigorakis, 2012, 14'

Ateny, sierpień 2012. Na zewnątrz 45 stopni. Lodówka jest pusta, a sytuacja bardzo napięta. Pod ciężarze kryzysu ekonomicznego ojciec i mąż przechodzi zmianę wewnętrzną. Choć na dworze już ciemno, to dalej jest piekielnie gorąco. Stolica Grecji zaraz eksploduje.

Casus Belli, reż. Yorgos Zois, 2010, 11'

Rozmaici ludzie czekają w siedmiu różnych kolejkach. Pierwsza osoba w każdej z kolejek jest zarazem ostatnią w następnym rzędzie, tworząc tym samym gigantyczny ludzki ogonek. Ale na końcu każdej kolejki wszystko zaczyna się od nowa... Film prezentowany m.in. na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Mariza, reż. Constantine Krystallis, 2008, 5'

Kiedy stary rybak spróbuje przekonać swojego osła do pokonania stromej i krętej drogi, odkryje, że Mariza to uparty kłapouch. Ale mężczyzna zna pewien sekret: nikt nie oprze się tańcowi Zorby... Film nagradzany na wielu festiwalach, m.in. Naoussa International Film Festival (nagroda dla najlepszej animacji oraz nagroda publiczności) i Athens Animfest (3 miejsce w konkursie oraz nagroda publiczności.)

I'm Gay, reż. Nicolas Kolovos, 2008, 15'

Alex, Szwed greckiego pochodzenia, postanowił wyjawić swojej rodzinie tajemnicę: jest gejem. Nadeszła pora rodzinnego obiadu. Siedząc przy stole, Alex toczy wewnętrzną walkę – powiedzieć im czy nie? Zdobywca licznych festiwalowych nagród, m.in. Srebrnego Królika na Sao Paulo International Short Film Festival 2008 i nagrody dla najlepszego greckiego filmu krótkometrażowego na Drama Short Film Festival. Film prezentowanych m.in. na festiwalach w Uppsali, Gothenburgu, Rio de Janeiro, Sztokholmie i Istanbule.

Black Tempest, reż. Nikos Kallaras, 2011, 14'

Nieudany początek rozgrywki, przegapione podanie i stracony gol pozbawiają FC Kalamata pozycji w pierwszej lidze. Zaczynają krążyć plotki o ustawianych meczach. Wzburzeni kibice obwiniają Thomasa, który umiera okryty hańbą. Po śmierci duch piłkarza odwiedza we śnie kolegę z drużyny. Prosi go, by chłopcy zagrali jeszcze raz...

And me for myself, reż. Georgis Grigorakis, 2009, 18'

Anthony musi niezwłocznie wrócić do domu. Efticnia tkwi w korku. Oparta na faktach historia o współzależności. Film nagradzany m.in. na Hellenic Film Academy 2010, Drama Film Festival 2009 oraz Sup de Courts Festival.

Fajne Ferie w BWA

Category: Rozrywka
Utworzone: wtorek, 27, styczeń 2015 08:57

BWA Galeria Sanocka zaprasza na organizowane przez nią ferie. Szczegóły i program poniżej.

fajne ferie w BWA

2.02-6.02 Warsztaty filmu animowanego

godz.10.00-12.30

Dzieci w wieku 7-12 lat

opłata: 20,00 zł.

Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z wybranymi technikami tworzenia animacji poklatkowej. Mali twórcy wymyślą scenariusz, stworzą bohaterów, którzy będą chodzili, mówili, uśmiechali się... Praca nad filmem animowanym z jednej strony jest bardzo wymagająca, a z drugiej daje tyle frajdy, że nawet największego łobuziak jest w stanie wciągnąć do wspólnej zabawy.

Na warsztaty obowiązują zapisy.'

DSCF1073

9.02-13.02 Warsztaty teatralne dla dzieci

godz. 10.00-13.00

Dzieci w wieku 9-12 lat

zajęcia prowadzi aktorka teatru Maska w Rzeszowie

opłata : 5,00 zł.

Podczas warsztatów uczestnicy przygotują pod okiem profesjonalnej aktorki przedstawienie na podstawie gotowego  scenariusza. Będzie to z pewnością nie tylko dobra zabawa, ale i wspaniałe zwieńczenie kilkudniowej pracy.

Celem warsztatów jest:

·         rozwijanie wyobraźni
·        
nauka wyrażania emocji
·        
wyrażanie siebie poprzez ruch sceniczny i różnorodne formy gry aktorskiej
·        
podstawowe zasady projektowania strojów, wykonanie kostiumówi elementów scenografii
·        
kształtowanie umiejętności gry zespołowej

Na warsztaty obowiązują zapisy.

DSCF7808

13.02 – Pokaz filmów zrealizowanych przez laureatów Dziecięcego Festiwalu "Halo Echo" godz. 16.00

wstęp wolny

Festiwal "Halo Echo" jest największą imprezą filmową w Polsce, podczas której są prezentowane filmy zrealizowane przez dzieci. W BWA Galerii Sanockiej, zobaczymy filmy które zostały nagrodzone podczas ubiegłorocznej edycji. Przypominamy, że w gronie laureatów znalazł się również film przygotowany przez młodych twórców z BWA.

DSCF7804

13.02 – Przegląd Filmów Optymistycznych godz. 17.30 (pokaz dla  widzów 16 +) wstęp wolny       

Multimedia Happy End w Galerii BWA

Optymistyczna propozycja na koniec ferii zimowych. 13 lutego w BWA Galerii Sanockiej odbędzie się pokaz pofestiwalowy 12 Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych. Wstęp wolny.

BWA Galeria Sanocka i operator Multimedia Polska zapraszają na pofestiwalowy przegląd rzeszowskiego Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, którego dwunasta edycja odbyła się w stolicy Podkarpacia w październiku. To już drugi przegląd pofestiwalowy w Sanoku.

W ramach przeglądu pokazane zostaną cztery filmy nagrodzone na Happy Endzie w 2014 r. Zdobywca Grand Prix festiwalu - „Kemping" w reż. czołowego twórcy niezależnego Krzysztofa Jankowskiego to super śmieszna komedia o rodzinnych wakacjach nad morzem i nauce tolerancji.  „44" Aleksandry Góreckiej to równie zabawna opowieść o tym, jak widzą świat mężczyźni po czterdziestce. Film zdobył Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego. „Skrzydła" w reż. Michała Bajtały to dokument o zwariowanym młodym człowieku, którego marzeniem jest zbudowanie skrzydeł. Film został nagrodzony specjalną Złotą Rybą przyznaną przez autorów bloga Sfilmowani. „Ludzie ze stali" to z kolei dokument przedstawiający pracowników złomowiska, których życie zmieniło się na lepsze dzięki pracy w tym miejscu. Rafał Makolądra za ten obraz otrzymał Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego.

Program – 13 lutego 2015 r., START g. 17:30

BWA Galeria Sanocka, Rynek 14

44, film dok., 25 min., 2013 r., reż. Aleksandra Górecka,

(Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego)

Ludzie ze stali, film dok 23 min., 2014 r., reż. Rafał Makolądra

(Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego)

Skrzydła, film dok., 30 min., 2013 r., reż. Michał Bajtała

(specjalna Złota Ryba przyznana przez autorów bloga Sfilmowani)

Kemping, film fab., 20 min., 2014 r., reż. Krzysztof Jankowski

(Grand Prix, Złota Ryba dla najlepszego filmu festiwalu)

Multimedia Happy Endto jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. Co roku, w październiku, odbywa się w Rzeszowie. Symbolem festiwalu jest Złota Ryba, której statuetki otrzymują nagrodzeni twórcy. Tradycyjnie honorową Złotą Rybę odbierają również osobistości kina, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji kina niezależnego w Polsce. Takie nagrody odebrali już m.in. Jerzy Sthur, Marcin Dorociński, Cezary Pazura, Grzegorz Halama, Edward Linde Lubaszenko, Marian Dziędziel.  Pofestiwalowe przeglądy odwiedzają różne miasta w Polsce, tym razem także Sanok. Więcej informacji na www.happyend.multimediaoff.pl oraz na Facebooku.

 23012014 298

Warsztaty Teatralne zostały dofinansowane przez Urząd Miasta Sanoka

                   

Informacje i zapisy osobiście lub telefonicznie w BWA Galerii Sanockiej, Rynek 14, tel. 13 46 360 30 Od poniedziałku do piątku w godz 10.00-17.00 w  sobotę od 10.00 do 14.00

ZAPRASZAMY

 

Wernisaż Macieja Wieczerzaka w sanockiej BWA

Category: Plenery i wystawy
Utworzone: piątek, 09, styczeń 2015 13:00

BWA Galeria Sanocka zaprasza:

Maciej Wieczerzak
POST(P)OP

wernisaż wystawy: 16.01.2015r. godzina 18:00
BWA Galeria Sanocka,
Rynek 14, Sanok, 38-500
wystawa trwa do 13.02.2015 r.

zaproszenie Wieczerzak
POST(P)OP to seria prac powstała z chęci zmierzenia się z płynnością współczesnego świata. Maciej Wieczerzak sięgnął po typowy dla siebie repertuar tematyczny – w oparciu o motywy popkulturowe buduje opowieści o dwóch podstawowych biegunach ludzkiej egzystencji: seksualności i śmierci. Artysta za skuteczniejszy niż powaga sposób trafienia do widza uznaje ironię i humor, dlatego z uciechą i rozmysłem wikła odbiorcę w przewrotną grę, zarówno na polu znaczeń, jak i przede wszystkim w sferze samej wizualności. Cechą wspólną obrazów z cyklu POST(P)OP jest wykorzystywanie możliwości generowania optycznych złudzeń. Wybierając tematy prac, Wieczerzak ponownie zwraca się w stronę historii sztuki. W jego obrazach natrafiamy na cytaty z Rembrandta i Hansa Holbeina, a także parafrazę Jacksona Pollocka.

Tym, co odróżnia obrazy składające się na POST(P)OP od wcześniejszych prac artysty, jest większa świadomość przestrzeni, zarówno tej na obrazie, jak i poza nim. W niektóre prace zostały wbudowane obrazy podprogowe - takie, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się tylko ozdobą, ale przy głębszym wejrzeniu otwierają dodatkową perspektywę znaczeniową.

all

Wieczerzak niezmiennie stosuje infantylizm jako metodę maskowania rzeczy intrygujących go. Niejednoznaczność jako próba wymknięcia się kategorycznym formom i narzuconym znaczeniom jest jego zdaniem jednym z najlepszych sposobów pobudzenia odbiorcy do myślenia. W tym przypadku jest także odpowiedzią na zajmującą artystę kategorię płynności: „Przeważnie coś nie jest tym, na co wygląda. Staram się rozbijać rzeczy na czynniki pierwsze, a dopiero później analizować, o co w tym wszystkim chodzi. Mam nadzieję, że mój widz również wciągnie się w tę grę”. /Anna Sidoruk/

ZAPRASZAMY!!!

Maciej Wieczerzak.
Urodzony 20 stycznia 1986 roku w Mielcu. Studiował Edukację Artystyczną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 2010 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa profesora Stanisława Białogłowicza. Prowadzi niezależną pracownię ENFANT TERRIBLE. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i designem. Autor 8 wystaw indywidualnych, uczestnik i organizator wielu wystaw zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą. W latach 2011-2014 współpracował z Domem Aukcyjnym Abbey House. Mieszka i pracuje w Mielcu.

wiecz

Wernisaż Marii Malczewskiej Bernhardt w BWA w Sanoku

Category: Plenery i wystawy
Utworzone: środa, 08, październik 2014 08:44

BWA Galeria Sanocka zaprasza:

 
Maria Malczewska Bernhardt
TEATR ŻYCIA
MALARSTWO
 
wernisaż: 10.10.2014r, godz. 18:00
wystawa trwa do 31.10.2014r.
 
"...Kompozycje Marii Malczewskiej są paradoksalnymi obrazami peryferii naszego istnienia - tajemnicy jako ważnej części składowej ludzkiego losu. Pobudzają wyobraźnię widza, poruszają tkwiące w niej, zakrzepłe w podświadomości obrazy i symbole, zapomnienia i przypomnienia. Skłaniają nas do rozmyślania o ukrytej istocie rzeczy schowanej za parawanem nieprzenikliwej materii. Swoją siłę wyrazu czerpią z wytrwałego usiłowania by przedstawić to, co nieprzedstawialne."    /prof. Franciszek Chmielowski/
 
zaproszenie Maria Malczewska Bernhardt
 
 
 

Maria Malczewska Bernhardt

Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1970-1977 na wydziale malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Buczka i prof. Zbyluta Grzywacza. Dyplom w 1977 roku. W latach 1980-1982 podyplomowe studia na wydziale scenografii teatralnej i filmowej w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od ukończenia studiów prowadzi nieprzerwanie działalność artystyczną. Udział w wielu wystawach w Polsce i zagranicą m.in.
„Pokolenia - Tendencje”, BWA, Kraków; „Absolwenci II”, Galeria Pryzmat, Kraków; „Artyści z Krakowa”, „Kunsthalle, Norymberga; „Kunstspektrum”, Pałac Sztuki, Dϋsseldorf; „Art Cologne”, Kolonia; „Art Basel”, Bazylea; Państwowe Muzeum Narodu i Gospodarki,
Dϋsseldorf; Galeria Gering, Frankfurt; Muzeum Śląska Opolskiego, Opole.
Prace artystki znajdują się w zbiorach muzealnych, miejskich i prywatnych m. in.: w Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Polsce, Słowacji, Szwajcarii oraz w USA.
Nagrody: I-sza nagroda Związku Artystów Plastyków w Dϋsseldorfie.
II-ga nagroda Wojewody Zachodniopomorskiego na 24 Festiwalu
Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie.

Teatr Zycia III 1989 Pastel 100x140cm

 

Wernisaż Marka Jaromskiego w sanockiej BWA

Category: Plenery i wystawy
Utworzone: czwartek, 14, sierpień 2014 08:46
BWA Galeria Sanocka zaprasza:
Marek Jaromski
myśli różne
 
wernisaż: 14.08 (czwartek) 2014r. godzina 18:00
wystwa trwa do 29.08.2014r.
 
Myśli różne
 
Głowy wyłaniają się z rozedrganej, gęstej materii. Wydają się bardzo różne mimo jednolitego formatu prac. Uważne spojrzenie dostrzega jednak szybko, że to ta sama głowa tylko wyjawiająca się coraz to inaczej: to samo sklepienie czaszki, rozwichrzone włosy, oczy (czasami w okularach), nos, usta, owal twarzy. Zbudowana z takich samych drobnych, ruchliwych elementów barwnych jak otaczająca ją płaszczyzna czy przestrzeń, poruszających się w podobnie skomplikowanym rytmie. Kondensujących się w centrum w kształt rozpoznawalny o różnej wyrazistości, nie rozgraniczony od otoczenia. Całą kompozycję rozświetla wewnętrzny blask rozlewający się swobodnie, nasilający się i uspakajający, intensywny i delikatny. Jednak to kolor zdaje się  decydować o klimacie tych prac, o ich emocjonalnym napięciu – drapieżne błękity, zgaszone brązy, chłodne i ciepłe biele  nawarstwiają się i zestrajają w wyrafinowane harmonie, czasem ekspresyjne, dramatyczne, częściej skrywające głęboki, cichy smutek. Ale i te nastroje są niepewne, prowokują do odmiennych interpretacji, zwłaszcza owo niedomknięcie tak silnie intrygujące.
Nieuchwytność granic zaskakuje bowiem u rysownika umiejącego jedną trafną linią określić postać człowieka, zwierzę, przedmiot, krajobraz,  czyniąc cykl „głów” czymś wyjątkowym w jego dotychczasowym dorobku. Czy może to nowy etap w twórczości Marka Jaromskiego? Taki sposób obrazowania otwiera przecież wprost nieograniczoną możliwość przekształceń, snucia opowieści bez końca. I stawia pytanie czy to nieustanne „stawanie się”  nie jest równoznaczne z zanikaniem? W każdym razie podobny sposób tworzenia pojawił się także w kilku nowych pejzażach artysty z Ponikwi Dużej – tutaj też drzewa, łany, zarośla, ziemia i niebo nie zatracając swojej tożsamości zmieniają solidną egzystencję w coś niestabilnego, ulotnego. Ta zwiewność krajobrazu nie wynika, jak w eksperymencie Moneta z rodzaju oświetlenia, lecz z decyzji artysty tylko w niewielkim stopniu respektującego kolor lokalny. Warto podkreślić jeszcze jedną cechę głów i pejzaży – odbijane, najczęściej wielokrotnie, na cieniutkich papierach, podświetlone od tyłu, zwielokrotniają swój blask, podkreślają powietrzność i lekkość form. Czyżby odlatujące z prac Jaromskiego anioły, przez lata fascynujące wyobraźnię artysty, pozostawiły jednak coś w spadku? Bo także w czarno-białych rysunkach, których setki zalegają  pracownię, znaleźć można wiele takich, w których widać podobny jak w grafikach rytm zmienności i możliwość przekształceń. Oglądając starsze rysunki doszłam do przekonania, iż jest on obecny od początku twórczości Jaromskiego, tylko obecnie manifestuje się bardziej wyraziście.
Wobec prac Jaromskiego nie mogę oprzeć się podejrzeniu, że to artyści, jak dawniej alchemicy, „od zawsze” pracują nad transmutacja materii z wiarą i determinacją, ciągle i ciągle dokonując jej przeistoczenia. Nie w złoto – w coś cenniejszego – w dzieło sztuki.
Chcąc upewnić się, że trafnie zakładam, iż modelem dla tych dziesiątków głów jest głowa autora – zapytałam o to wprost. Opowiedział: „Tak, to moja głowa. Zawsze ta sama ale myśli różnie”
Ucieszyliśmy się oboje, znalazł się bowiem najlepszy z możliwych tytuł wystawy. Jaromski powiedział mi też, że cykl „Głów” rozpoczął się przed ponad dwoma laty (?) po tragicznej śmierci przyjaciela i zapewne jest już zamknięty. Zrozumiałam wtedy, że ten cykl stanowi swego rodzaju dziennik, zapis intensywnych emocji: żalu, rozpaczy, smutku, nieustających pytań o sprawy ostateczne ale także zapis serdecznej pamięci.
/Wiesława Wierzchowska/
 
 
ZAPRASZAMY!!
 
zaproszenie
 
 

MAREK JAROMSKI

ur.1953 w Kutnie. W Siedlcach ukończył technikum mechaniczne (dyplom-technik- mechanik obróbka skrawaniem)

1975-80- studia na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ,
 Dyplom z wyróżnieniem w pracowni technik drzeworytniczych (prof. Halina Chrostowska) od 1980 zatrudniony w tejże pracowni

W 1989 odchodzi z uczelni ze stopniem adiunkta by przeprowadzić się na wieś, do Ponikwi Dużej. Do 2001 roku 36 wystaw indywidualnych m.in. Warszawa galeria „Studio“, Kraków „Krzysztofory“, Heidelberg-Niemcy, galeria “Europa“w Oslo, galeria „Grafiki, Sztokholm, galeria L.H. Milanówek, g.“Ars longa“, SchloB (schloss) Oberhausen.

Ważniejsze wystawy indywidualne  po 2001r.:

2006 i 2008- Fabryka Trzciny Warszawa
2009-Galeria Test Warszawa
2010-Fabryka Koronek Warszawa
2010- Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego Bydgoszcz
2013- Miejska galeria sztuki Gliwice „Stacja Artystyczna Rynek“
Prace w zbiorach- Muzeum Narodowe w Warszawie. Muzeum Narodowe w Krakowie, Galeria Sztuki „Zachęta“ w Warszawie, Galeria „Studio“ w Warszawie, Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Statens Museum For Kunst-Kopenhaga-Dania, ShloB (schloss) Oberhausen-Niemcy, galeria „Engramme“-Toronto Kanada, Miejskie Muzeum Sztuki-Toruń, Muzeum Sztuki Współczesnej-Toruń, Muzeum Watykańskie-Włochy, Galeria Spicci del est-Rzym, Włochy.
Nagrody i Wyróżnienia:
1980- I nagroda w konkursie „Grafika Roku“, Warszawa
1981- II nagroda na Festiwalu Sztuki „Zachęta“, Warszawa
1981- nagroda miasta Baden-Baden-Biennale Grafiki Europejskiej, Niemcy
1981- Brązowy medal na ogólnopolskim konkursie im. J. Gielniaka, Jelenia Góra
1983- I nagroda na ogólnopolskim konkursie im. J. Gielniaka, Jelenia Góra
1984- Nagroda Młodych, Międzynarodowe Triennale Grafiki „Intergrafik“-Berlin
1985-medal honorowy-Triennale „Mała Forma Grafiki“, Łódź
1985- Srebrny Gryfon-Biennale Krajów Nadbałtyckich-Rostok
1985- Nagroda Faber-Castell- Międzynarodowe Triennale Rysunku-Norymberga, Niemcy
1986- Nagroda im. St. Wyspiańskiego-Warszawa
1989 Wyróznienie-konkurs Graficzny „Linolschnit Heute“-Bietingheim-Bissingen, Niemcy
Międzynarodowe Biennale Grafiki-Kraków:
1984- Nagroda Fundowana
1986-Nagroda Równorzędna
1988-Grand Prix
1997- Nagroda Specjalna
1995- wyróżnienie, Quatriennale Linorytu i Drzeworytu Polskiego, Olsztyn
1995- Nagroda Roku w konkursie „Grafika Roku“, Warszawa
1996-Nagroda „Gazety Polskiej“ „Za wybitną i wysoce oryginalną twórczość plastyczną oraz         za radość życia“
1997- Prix D’Honoreur- Światowe Triennale Grafiki Małego Formatu wChamaliere, Francja
2003- Wyróżnienie honorowe w Międzynarodowym Konkursie Graficznym im. J.Gielniaka, Jelenia Góra
Autorskie audycje radiowe i telewizyjne:
Eteryczna Akademia Sztuki- Radio Józef
„Oto Człowiek“- Radio Józef
„Rozmowy na Chmurze“-Radio Józef
„Chodzę po ziemii“-Radio Plus
„Jak Człowiek z Człowiekiem“- Radio Plus
 „My Wy Oni“-współtwórca programu, TVP1
„Anioł Przychodzi Wieczorem" (opieka artystyczna-Ernest Bryll, pomysłodawca tytułu-Małgorzata Goraj-Bryll)

 

20140222- DSC0673

 

20140222- DSC0669

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze